האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

המלצה|סינדר
פורסם ב: Sep 17 2017, 21:24 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2634
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

סינדר
User Posted Image

שם הספר: סינדר|Cinder
שם הסופרת: מאריסה מאייר|Marissa Meyer
שנת הוצאה באנגלית: 2012
שנת הוצאה בעברית: 2015
גוף הוצאה באנגלית: Feiwel and Friends
גוף הוצאה בעברית: הוצאת כנרת
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגמת: יעל אכמון
ז'אנר: מדע בדיוני ופנטזיה
סדרת הספרים: סדרת הספרים תולדות הלבנה, ספר ראשון

תקציר הספר
תקציר מגב הספר
היה היה פעם, בעתיד הלא רחוק...
הרחובות של ניו-בייג'ין רוחשים סכנה. מגפה קטלנית מתפשטת ברחבי הארץ. הרחק מלמעלה צופים במתרחש בני הלבנה, אורבים לרגע של חולשה.
בלב העיר גרה סינדר בת השש-עשרה - מכונאית מחוננת עם עבר מפוקפק ועתיד חסר תקווה.
אבל יום אחד ניצב בפתח בית המלאכה שלה יורש העצר, הנסיך קאי, והוא מבקש לשכור את שירותיה. סינדר חוצה לראשונה את חומות הארמון ומגלה אט-אט שנועד לה תפקיד גדול לא רק בחיי הנסיך אלא בחייה של הארץ כולה.
כי בסינדר יש משהו מיוחד, משהו שרבים מוכנים לשלם בעבורו מחיר יקר...

תקציר שלי
ברחבי העולם שורר כאוס מוחלט. רבים מהאנשים חולים במגפה קטלנית שמתפשטת במהירות מדהימה וגורמת לכל החולה בה למות תוך כמה ימים. כבר שנים נערכים ניסויים על קיבורגים, חצי אנשים וחצי אנדרואידים, בשביל למצוא תרופה למחלה.
הסיפור סובב סביב לין סינדר, שנחשבת למכונאית הכי טובה באזור שלה. הסיבה שהיא כל כך טובה במכונות פשוטה: היא קיבורגית, מכונה בעצמה.
שביום גורלי אחד מגיע אל בית המלאכה שלה יורש העצר, הנסיך קאי, בשביל לבקש ממנה לתקן את האנדרואידית שלו, סינדר נשאבת אל תוך מערבולת גורלית בחייה, שתגלה בפניה מי היא באמת ומה התפקיד האמיתי שלה בשביל לשמור על שלום העולם.

דמויות
דמויות ראשיות

לין סינדר
סינדר היא הדמות הראשית בספר. היא נערה בת 16 שהפכה לקיבורגית בגיל צעיר ולא זוכרת שום דבר ממה שקרה לפני הניתוח שלה. היא מתוארת שמכונאית מצליחה מאוד וכשפחה של אמא החוגרת. הסופרת מספרת על סינדר ועל עברה בהרחבה וניתן לראות שהוא הדמות הראשית בספר והגיבורה שלו.
היא נכנסת אל ניסוי התרופה של המגפה ומגלה שהיא חסינה. לאט היא מגלה שהיא בת הלבנה, ולא סתם בת הלבנה, אלא הנסיכה סלין בעצמה.

הנסיך קאיטו
ניתן לראות שגם הנסיך קאי הוא דמות ראשית בספר, שכן יש הרבה פרקים שמספרים על קאי ולא על סינדר. קאי הוא יורש העצר ואבא שלו הוא הקיסר ריקן.
הוא נכנס לסיפםור כשהוא פגש לראשונה את סינדר בבית המלאכה שלה כשהיה צריך לתקן את האנדרואידית שלו, שהכילה מידע חשוב מאוד בקשר לנסיכה סלין.
באמצע הספר הקיסר ריקן מת מהמגפה וקאי צריך לקחת את השלטון והחלטות המדינה לידיים שלו, ולהתמודד מול לונה, מלכת הלבנה.

עוד דמויות

איקו האנדרואידית של משפחת לין. מתואר שהיא מסתדרת מאוד עם סינדר ומנסה לעזור לה בכל דרך אפשרית. היא מתוארת בתור אחת שעושה שטויות ומתלהב מהנסיך קאי.
לין פיאוני אחותה החורגת הקטנה של סינדר ומתואר שהיא גם החברה האנושית היחידה שלה. בתחילת הספר היא חלתה במגפה ולבסוף מתה ממנה.
לין פרל אחותה החורגת של סינדר. היא מאוד אוהבת לצחוק על סינדר ולהוציא אותה רעה, וגם מאוד אוהבת לנצל את הכישרון שלה בתיקון מכונות.
לין אדרי האמא החורגת של סינדר. היא מתנהגת אל סינדר כמו אל שפחה שלה ומרוויחה כסף מהעבודה של סינדר.
המלכה לונה מלכת הלבנה שרוצה לפרוץ במלחמה על כדור הארץ. היא יכולה לגרום לאנשים הראות דברים אחרים ולגרום להם לעשות דברים שהם בניגוד לרצונם.

גילאים
בספר לא מתואר יותר מדי דברים אלימים או יותר מדי דם (למרות שהתיאורים על המגפה יכולים להיות קצת מחליאים). לדעתי הספר מתאים לגיל 12 ומעלה מבחינת התיאורים וההבנה של הדברים (זה הרבה פוליטיקה יש שם צריך להבין בזה קצת).

דעה אישית
אני ממליץ על הספר הזה בגלל שהוא באמת ספר נחמד וממש כיף לקרוא אותו (אני ממליץ לאנשים לדעת לפני זה את הסיפור של סינדרלה. או שרק אני לא ראיתי את הסרט אופס?) ואני אוהב את העובדה שהסופרת שילבה שם את האגדה של סינדרלה בתוך הסיפור.
אני חושב גם שהדמויות מפורטות בצורה טובה מאוד, בין אם הן דמויות ראשיות כמו סינדר וקאי, או בין אם הן דמויות מאוד משניות כמו פיאוני או פרל. אני אוהב במיוחד את איך שמאריסה תיארה את הדמויות המשניות, כי דמויות שלא מופיעות הרבה זמן בספר קצת קשה להעביר הרבה מהאופי שלהן והיא בכל זאת הצליחה להעביר את האופי שלהן בצורה טובה מאוד.
אהבתי גם את הכתיבה ואת התיאורים שבכתיבה, שגרם לי לא להוריד את הספר מהיד עד שגמרתי אותו (פעם ראשונה שקראתי בשיעור אנשים. אני לא ילד רע בבית הספר). הספר מאוד מסקרן למרות שבהתחלה הוא יכול להיות קצת מבלבל ולא מובן. אבל בסוף הכל מתחיל להסתדר.
אני מודה שהיו חלקים מאוד צפויים בספר, אבל רוב העלילה הייתה דווקא מאוד מפתיעה ולא ציפיתי להרבה דברים שקרו שם. בנוסף לזה, העלילה הייתה מאוד מסקרנת ומותחת ורק רציתי לדעת מה קורה בסוף.
אני לא אשקר ואגיד לכם שחלק מהעלילה היה יותר מדי צפוי, אבל הרוב דווקא די מעניין וגם מה שצפוי כתוב בצורה ממש מעניין ומסקרנת שגורמת לקרוא את זה בלי להשתעמם למרות שזה היה ברור שזה יקרה.
גם מאוד אהבתי את העובדה שהמאריסה שילבה ציטוטים מהסיפור של סינדרלה בתוך הספר. זה די נחמד D:
הספר הזה ממש יפה ובאמת ממליץ לקרוא אותו. הספר הזה רציני הוציא אותו ממחסום קריאה של חודשיים בערך (אתם יודעים איזה בזבוז חופש זה היה?!).

קצת פאנארטס בשבילכם
User Posted Image
User Posted Image

-סליחה על המיעוט אין יותר מדי פאנארטים שהם בלי הדמויות מהספרים הבאים-

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 26 2017, 10:27 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

שמעתי על הספר הזה הרבה, אבל משום מה לא יצא לי לקרוא אותו. כל בן אדם שאני שואלת אותו על הספר הזה אומר שזה ספר שהוא חובה קריאה, ושאני חייבת לקרוא אותו עכשיו. אפילו יש לי אותו בבית, אבל פשוט לא מצאתי את הזמן...
האמת שההמלצה שלך עוזרת לי להבין מה אוהבים בו כל כך. הספר נשמע כמו ספר מעניין, שהוא אומנם דומה להרבה רעיונות אחרים של הספרים (כל העולם בצרה, יש גיבור ראשי מיוחד ולה לה לה) אבל נראה שעדיין יש לספר הזה את החותם שלו ואת השוני שלו מהשאר.
ההמלצה יפה, מנוסחת כמו שצריך, מעוצבת ואת הספויילרים סימנת כדי שלא תהרס חווית הקריאה. כל הכבוד, יתווסף ללינקייה :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007