האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקו די אנג'לו \ סיקור דמות
פורסם ב: Sep 21 2017, 08:50 AM
צטט הודעה

I keep it undercover

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 43898
מגדר:female
משתמש מספר: 59135
חפצי המשתמש: צפה

ניקו די אנג'לו
User Posted Image

שם: ניקו די אנג'לו \ Nico Di angelo
הספר ממנו לקוחה הדמות: פרסי ג'קסון, גיבורי האולימפוס וגורלו של אפולו.
תאריך לידה: בשנות הארבעים.
גיל: הגיל של ניקו די אנג'לו אינו ברור, מפני ש*ספוילר הם היו לכודים בקזינו לוטוס כמה עשורים בלי ידיעה של ממש *סוף ספוילר.
משפחה:
במשך השנים שהיה תקוע בקזינו לוטוס, הוא היה רק עם ביאנקה די אנג'לו, אחותו מפני שאמם מריה די אנג'לו מתה כבר קודם. כאשר הם באים למחנה החצויים הם מגלים שההורה האלוהי שלהם הוא האדס, וניקו מוצא את אחותו למחצה הייזל בשאול.

תקציר הספרים

רשמי
כל הצרות שבעולם לא הכינו את פרסי ג'קסון למה שחיכה לו בטיול השנתי של כתה ו' שבמהלכו הוא אייד את המורה השנואה לחשבון, גברת דודס, רגע לאחר שזו הצמיחה כנפיים ומלתעות וניסתה לקרוע אותו לגזרים. וזה לא הכול: מרגע זה מתחילים לרדוף אחריו שלל יצורים מהמיתולוגיה היוונית, כולם להוטים לחסל אותו והכול בגלל סוד מעברו: פרסי הוא בנו של אל יווני! והוא אינו בן האלים היחיד: ישנם עוד ילדים כמוהו, בניהם של אלים מהמיתולוגיה היוונית, שגדלים וחיים בארצות הברית המודרנית. והאלים עצמם מסוכסכים זה עם זה, וכשהאלים מסוכסכים, העולם כולו מצוי בסכנה, ורק פרסי לבדו יכול להציל את המצב ולמנוע את מלחמת האלים הממשמשת ובאה… אך לפני כן עליו לשרוד את הקיץ בשלום. פרסי מוצא את עצמו במחנה קיץ מיוחד המיועד לבניהם של אלים יווניים, שם הוא פוגש עוד ילדים כמוהו: ילדים שתמיד היה להם קשה להשתלב בחברה, שתמיד נחשבו לעושי צרות. יחד עם שניים מחבריו החדשים הוא יוצא אל לוס אנג'לס, בירת החוף המערבי, שם רוחש השאול, כדי להציל את העולם מכליה.
שלי
פרסי ג'קסון כבר יודע לפוצץ אולמי ספורט, אך הוא לא יודע לפוצץ מפלצות. פרסי ג'קסון כבר יודע להכניס הערה שנונה בכל דבר, אך הוא לא יודע להכניס את החרב לבטן של היריב. טוב, אולי מאז שהוא נשלך למחנה החצויים וגילה את המיתולוגייה היוונית. אולי גם אחרי שהא הרג כמה וכמה מפלצות. אולי גם אחרי שהוא גילה לשלוט בים - כן, פרסי ג'קסון הוא חצוי. הוא בנו של אל הים היווני פוסידון וחצוי הנבואה הגדולה, ומביא ריח רע למפלצות. פרסי נמצא במלחמה קשה בינו לבין המפלצות השוררות, בינתיים שהאלים רבים זה עם זה וגורמים לבלגן אחד גדול. פרסי ג'קסון יוצא עם חבריו החצויים האחרים כדי להציל את העולם מידי הטיטאנים המרושעים, מפלצות מסוכנות ובסופו של דבר לשרור בעולם שלום. אך זה לא יקרה כל כך מהר... במשך אימונים רבים פרסי יוצא למסע החיפושים הראשון שלו, ומאז הוא לא מפסיק כל קיץ מחדש לנסות למות.
User Posted Image

מידע על ניקו

ניקו די אנג'לו ואחותו יתומים מאמא, מפני שזאוס פוצץ את ביתם עם האדס מסיבות לא ברורות. האדס רצה לשמור על משפחתו אז לאחר מות מריה הוא הכניס את שני ילדיו לקזינו לוטוס, שידע ששם יהיה להם מקום בטוח כי קסמיו של הקזינו יגנו עליהם - ניקו וביאנקה היו בטוחים שנשארו שם דקות ספורות, אך אלו היו בעצם כמה עשורים שחלפו. כאשר שניהם יצאו מקזינו לוטוס ניקו וביאנקה הגיעו לפנימייה צבאית, וגרובר מצא אותם מפני שנשלחו כל הסאטירים במחנה לחפש חצויים נוסיפים ולהביא אותם למחנה, למקום מסתור והתכוננות למלחמה. כאשר גרובר מצא את האחים הוא קרא לפרסי ג'קסון ואנבת' צ'ייס, אך כאשר הם מגיעים לפנימייה הם מגלים שמנהלת הפנימייה היא בעצם מפלצת. ניקו, ביאנקה, גרובר, פרסי ואנבת' יוצאים מזה בשלום, ובדרך הם פוגשים את ציידות ארטמיס. כולם מסבירים לאחים די אנג'לו על המיתולוגיה וארטמיס וזואי צל - ליל מסבירות לביאנקה על הציידות, ומשכנעות אותה להצטרף אליהן, שלבסוף ביאנקה אומרת שהיא מעוניינת להצטרף לקבוצת הציידות, ואומרת את השבועה.
User Posted Image
כאשר הציידות ושאר החצויים מגיעים למחנה, כירון מתחיל מסע חיפושים. ארטמיס גייסה למסע חיפושים את זואי צל - ליל ואת ביאנקה, בעוד שפרסי ואנבת' מצטרפים אליהם. ניקו מהכעס הקודם על אחותו אומר לפרסי לשמור על ביאנקה. כאשר הם יצאו למסע, באמצע הדרך הם גילו מזבלה גדולה של מתכת. למרות האזהרות של כולם, ביאנקה מוצאת פסלון אחד שהוא היה האחרון באוסף של ניקו, וזה עורר מפלצת מתכת גדולה. ביאנקה לא הסכימה בשום פנים ואופן להחזיר את הפסלון, לכן הקריבה את עצמה וחיבתה את המפלצת. כאשר כולם חזרו ממחנה החצויים, פרסי מספר לניקו את החדשות הנוראיות לגבי ביאנקה ומושיט לו את הפסלון. ניקו כועס מחדש ומביא לכך שיצאו שלדים מן האדמה, מה שאומר שהוא בן האדס. לאחר מכן ניקו בורח מהמחנה ונודד עם כעס עצום לפרסי שלא קיים את הבטחתו. ניקו מדבר עם הרוח של ביאנקה והיא אומרת לו לסלוח לפרסי, וניקו עושה זאת.
User Posted Image
בספר החמישי, ניקו מבטיח לאביו שיביא את פרסי לשאול כי האדס רצה לכלוא אותו. ניקו משכנע את פרסי בכך שהוא יטבול בנהר הסטיקס, וכך הוא יהיה בלתי מנוצח במלחמה שבאה, ואחרי מחשבות רבות פרסי הסכים לו. לאחר שפרסי יצא מהסטיקס צבאות האדס תפסו אותו, אך לבסוף ניקו ידע שעשה מעשה לא בסדר ומשכנע את אביו להצטרף יחד עם האלים למלחמה.
מאוחר יותר, בגיבורי האולימפוס ניקו מגלה את מחנה יופיטר ומוצא שם את אחותו למחצה, הייזל. ניקו מארח לה לחברה ונשאר שם עד שהוא רואה את פרסי ומגלה שהוא עימד את הזיכרון, לכן הוא הולך בחזרה למחנה החצויים, אך מפלצות גאיה תופסות אותו ומחזיקות אותו בכד ארד, במטרה ששבעת החצויים האחרים יגיעו ואז דמם ישפך על אדמות גאיה. למרות ששבעת החצויים יודעים שניקו משמש כפיתיון, הם הולכים להציל אותו כי לא יכולים להשאיר אותו לבד, ומפני שהוא היחיד שיכול לסגור את שערי המוות ולהובילם בבית האדס.
User Posted Image
לאחר שחרורו מהכד, הוא וג'ייסון פוגשים בקופידון אל האהבה, והוא מכניס את ניקו למלכודת: הוא צריך להגיד במי הוא מאוהב. ניקו אמר שהוא מאוהב בפרסי, אך רק לאוזני ג'ייסון.
לאחר מכן ג'ייסון מבין יותר את ניקו ואת הקשיים שלו. ניקו עובר עם המאמן הדג' וריינה מסע להחזרת אתנה פטרנוס, וניקו אומר שהוא יסחוב אותם ואת הפסל במסעי צללים.
האדס מדבר איתו ואומר שעוד מסעי צללים יהרגו אותו, אך כאשר עשה עוד מסע צללים אחד ריינה הבחינה במשהו מוזר אצלו ואמרה לו בתוקף לא להמשיך עם מסעי הצללים. מפני שריינה בגדה במחנה יופיטר נשלחו חצויים רבים לחפש אותה ואחד פגש אותם בדרך. לאחר שפגע בריינה ניקו הוציא את זעמו וגרם לסילוקו של אותו חצוי.
מאוחר יותר ניקו פוגש בוויל סולאס, בן אפולו. וויל מתחבר לניקו, אך בהתחלה ניקו לא מבין את וויל. בגורלו של אופולו מוזכר שוויל וניקו הם זוג רשמי.

חוות דעתי

מה, לא סיקרו את ניקו? זה וואו. אני די בטוחה שמי שקרא את ספרי פרסי ג'קסון התאהב בניקו ברגע הראשון, ואם לא - הוא בטוח משפפ כבר אלפי שיפים שלו. ניקו לדעתי הוא אחת מהדמויות הכי טובות שריק ריידן המציא עד כה - הוא לא מצחיק, הוא קודר ולא פתוח, והוא רוב הזמן לבד ועושה את כל הדברים לבד. למרות כל הדברים האלו, ניקו הוא לדעתי הוא פריצת הדרך של ריק ריידן. בנוסף כל השיפים שלו, קודם פרסי, אחר כך וויל והעובדה שהוא בכלל חלק מהקהילה הגאה עושה אותו ברמה אחת מעל מכל שאר הדמויות. אני חושבת שניקו הוא דמות ראשית כמו כמעט כל דמות ראשית אחרת בספר הזה - אולי הוא פחות מפרסי, אך עדיין לא יורד הרבה מתחת לאנבת'. ניקו עבר הרבה דברים, והוא ממשיך לקחת חלק חשוב בספרים, להפסיק מלחמות ולעזור לפרסי בכל דרך שהיא. ניקו הוא לא רוצה תשומת לב כמו כל הדמויות האחרות: הוא לא הרים ידיים שהוא לא היה חלק משבעת החצויים; למרות המלחמה הוא רצה לעשות את הכל לבד, ולא יחד עם דמויות הרבה יותר גבוהות ממנו; הוא לא רצה להצטרף למחנה יופיטר למרות כל הדברים שהוא שמע מפיה של הייזל. איך אפשר לא לאהוב אותו? האו השתנה הרבה במהלך כל הסדרות. בהתחלה הוא היה עוד אספן ולא הבין מה קורה איתו, הוא היה נמהר ופזיז כל כך. עכשיו הוא מקבל את העולם כפי שהוא ולא מנסה לתקן אותו. מה שקרה לניקו במהלך הסדרה היה יותר כבד ממה שכל חצוי אחר היה עובד. הוא ראה מתים, הוא הבין את השאול ואהב זומבים בגיל צעיר יותר מאשר כמעט כל שאר החצויים מקבלים דבר כזה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 27 2017, 19:17 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

טוב, אני חושבת שזה כבר ידוע שהסיקורים שלך מהממים, ובכל זאת תרשי לי להגיד את זה שוב: הסיקור שלך מושקע ומפורט ברמות, לא החסרת שום פרט בקשר לניקו והעיצוב פשוט ומספק. אני לא מכירה את ניקו כי יש לי... עקרונות שנוגדים את הקריאה של ספרי ריק ריירדן, אבל הוא נשמע דמות ממש טובה. מתווסף ללינקייה :)

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Sep 27 2017, 19:50 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2637
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

רואים שהסיקור מושקע והתמונות ממש מושקע אבל יש לי כמה הערות.
מה שכתבת במשפחה על האדס ועל הייזל הוא ספויילר, ומניסיון שני הדברים האלו הרסו לי את כל הספרים. אני ממליץ לך לסמן אותם.
דבר שני, גם בתקציר יש ספויילר לגבי אבא של פרסי. הרבה יותר מגניב לקרוא את הספרים בלי לדעת את ההורה שלו, מה שגם גורם למתח כי עד עמוד 100 ומשהו לא באמת יודעים את זה.
גם בתקציר, כתבת מאז במקום "עד".
במידע על ניקו צריך לשים בספויילר את העבר שלו כי לדעתי אחד הקסמים שבו הוא המיסתוריות שלו. חוץ מזה, אין טעם לסמן בתעודת הזהות ספויילר אם את לא מסמנת אותו במידע. אה, וניקו וביאנקה היו בטוחים שנשארו שם רק חודש. גם את זה יש לסמן בספויילר שתדעי. וגרובר קרא גם לתאליה. אני חושב שיהיה נהדר להוסיף את זה כי זה מה שהפריע לפרסי רוב הספר.
הם מגלים המנהל* לא מנהלת הפנימייה הוא בעצם מפלצת. וגם זה ספויילר. וגם הקטע של הציידות זה ספ]ויילר ומידע לא כל כך נחוץ על ניקו כי אין שם בעצם מידע על ניקו.
אנבת' לא מצטרפת אליהם במסע כי הסיבה היחידה שפרסי הצטרף היה שאנבת' נחטפה. והמידע על ביאנקה לא אמור להיות במידע על ניקו. זה שהם אחים לא אומר שיש להוסיף על זה משהו.
אין שום סיבה לסמן ספויילר על המוות של ביאנקה אם אחר כך את אומרת הרוח של ביאנקה בלי ספויילר.
הקטע שהאדס רוצה לכלוא את פרסי זה ספויילר.
שוב פעם, הקטע עם הייזל אחותו למחצה זה ספויילר.
הקטע של "ניקו משמש כפיתיון" די מסביר מה קורה בספויילר. וגם אחר כך כתוב "לאחר ששיחררו אותו" וזה צריך להיוץ בספויילר.
אני לךא אמשיך להגיד מה ספויילר פה כי לדעתי את פשוט דחפת את כל העלילה של הספרים וכתבת אותה על הסיקור ואפשר ממש להבין מה קורה בכל ספר רק מלקרוא את זה. לדעתי את צריכה רק לתמצת את המידעץ
בחוות הדעת רואים שאת ממש אוהבת את ניקו, למורת שהייתי מוסיף אנטרים לעומתך D:
הייתי מפזר את הגיפים יותר ולא דוחף אותם באמצע המידע על הדמות כי זה יוצר הפרדה לא נחוצה.
חוץ מזה, זה סיקור יפה אבל באמת שצריך לתמצת את המידע על הדמות ג:

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Sep 28 2017, 12:36 PM
צטט הודעה

I keep it undercover

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 43898
משתמש מספר: 59135

הייזל זה אינו ספוילר, ויש עוד כמה כאלה. לדעתי גם המידע על ביאנקה מוסיף, ללא ביאנקה ניקו לא היה בורח, עובר לשאול, מוצא את הייזל וכ'ו. אז כך שלרוב מה שביאנקה עשתה זה גרר לכל מעשיו של ניקו. אני לא אעבור אחד אחד כי יש פה קטעים שהם לא לדעתי ספוילרים, אבל אני לא אעבור אחד אחד עכשיו. אני אסתכל שוב ואסמן את מה שאני חושבת.
בעצם הקטע במידע על ניקו הוא מה שקורה איתו במהלך הסדרה, אז כך שהכנסתי את המידע מכל הספרים סביב ניקו זה מה שצריך לכתוב בסעיף, לדעתי.
בכל מקרה, תודה על התגובה הבונה :)

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007