האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|הכחול האבוד
פורסם ב: Sep 21 2017, 21:38 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2634
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

הכחול האבוד
User Posted Image

שם הספר: הכחול האבוד|Gathering Blue
שם הסופרת: לויס לורי|Lois Lowry
שנת הוצאה בעברית: 2005 (מהדורה מחודשת-2014)
שנת הוצאה באנגלית: 1993
גוף הוצאה בעברית: כתר ספרים
גוף הוצאה באנגלית: Special Arrangement
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגמת: יעל ענבר
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: המעניק, ספר שני

תקציר העלילה
גב הספר
בכפר קטן חיה נערה ושמה קירה. היא יתומה וצולעת, ובעולם שלה, עולם "המעניק", אין לאנשים כמוה זכות קיום.
אבל להפתעתה, במשפט שנערך לה על ידי "המגוננים", נפסק כי מותר לה להמשיך לחיות, והיא נלקחת למגורים חדשים. שם תתבקש לעשות את הדבר האחד שהיא יודעת לעשות יותר טוב מכולם - לרקום.
קירה מאושרת במגוריה החדשים. באחד החדרים בבניין היא מגלה את תומס, שגם לו כישרון יוצא דופן: הוא מפליא לגלף. לרגע נדמה לקירה שהחיים יפים. אבל יום אחד היא שומעת בכי קורע לב, שמתחלף מדי פעם בשירה מדהימה ביופייה. מי שרה ומי בוכה? קירה ותומס יוצאים למסע שמתחיל במרתפי הבניין ויוביל אותם לגילוי האמת האיומה שמסתתרת מתחת לפני השטח של הכפר כולו.

תקציר שלי
לקירה יש כישרון יוצא דופן ברקימה. היא יודעת לרקום מדהים להפליא, בהתחשב בגיל הצעיר שלה. אמה, קטרינה, לימדה אותה לרקום והייתה צובעת חוטים. היא הייתה אומרת שהצבע היחיד שלא ידעה לעשות היה כחול. מאז קירה מאוד מוקסמת מהצבע הזה.
יום אחד, לאחר שאמא שלה מתה ממחלה, קירה נשלחת אל מגורים חדשים ועובדת בתור רוקמת. בדלת שמולה היא פוגשת את תומס, הגלף, וביחד הם מבלים את הזמן הפנוי שלהם.
אבל כשהם שומעים בכי שמגיע ממרתף הבניין, הם מתחילים לגלות דברים שלא ידעו על המקום בו הם גדלו. למה הם נשלחו לשם, למה הרבה אנשים מתו ואפילו דברים שהם לא ידעו על עבר הכפר ועברה של קירה בעצמה.

דעה אישית
הספר איכזב אותי קשות, אבל באותה מידה היה ספר שממש נהנתי ממנו.
העלילה הייתה מותחת ובקושי הצלחתי להוריד את הספר מהיד שלי. כל הזמן הזה רציתי רק לקרוא ולקרוא ולקרוא. הספר נגמר בצורה יחסית פתוחה שגורמת לי מאוד לרצות להמשיך לקרוא את ספר ההמשך.
הדמויות היו בנויות יותר טוב מבספר הקודם ולהם גם הייתה אישיות, חוץ מתומס וג'ו למען האמת, ומאוד נהנתי מהן.
הכתיבה הייתה יותר נוחה לדעתי וכבר לא סתם הגדילו מילים לא קשורות באמצע הטקסט והיה יותר נוח לקרוא. וגם הכתיבה הייתה מאוד מובנת ומלאה בתיאורים מדהימים לדעתי.
מה שאיכזב אותי היה, טוב, אני ציפיתי שהספר השני יהיה המשך. זה אפילו לא נשמע שזה אותו עולם של הספר מהמעניק. אני רציתי לקרוא את הספר הזה כי רציתי להמשיך לקרוא על ג'ונס, לא בשביל לקרוא משהו שאפילו לא קשור לזה.
אבל חוץ מזה, זה היה די נחמד וממש אהבתי את הספר D:
ספר מדהים.

שאר הספרים בסדרה
המעניק|The Giver-ספר ראשון
שליח|Messenger-ספר שלישי
בן|Son-ספר רביעי

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 26 2017, 10:29 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

מה שאיכזב אותך הוא גם הסיבה שלא המשכתי לקרוא את הספר ועצרתי עוד ממש בהתחלה שלו. כשקראתי שזה ספר המשך, ציפיתי...ובכן, להמשך. הספר הזה הוא לא ממש כזה. הוא אולי טוב כספר בפני עצמו, אבל בתור משהו שציפיתי שימשיך את עלילות הספר הראשון - הוא מאכזב.
בכל זאת, הצלחת לסקר עליו יפה. זה לא כל כך פשוט לסקר על ספר שיש לך רגשות מעורבים לגביו, ועשית את זה בצורה מעולה. כל הכבוד, יתווסף ללינקייה :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007