האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

המלצה||סוד הקסם היהודי
פורסם ב: Sep 22 2017, 15:43 PM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147136351
מגדר:female
משתמש מספר: 52249
חפצי המשתמש: צפה

המלצה על פאנפיק||סוד הקסם היהודי

פרטים כלליים:
✎ שם הפאנפיק + קישור לפאנפיק: סוד הקסם היהודי
✎ שם הכותב: כינוי בעברית
✎ פאנדום ותקופת התרחשות: הארי פוטר, תקופת האפילוג
✎ אורך הפאנפיק: לפאנפיק יש 46 פרקים, פאנפיק המשך בשם כוח הקסם היהודי ובו 22 פרקים ושלושה פיקצרים- המפלצת, הפריבילג וקו מעבר.
✎ דירוג: R
✎ ז'אנר: הרפתקאות, מסתורין, אנגסט, קצת רומנטיקה
✎ דמויות ראשיות (כולן מקוריות): אילון מלמד, עומר לוי, מוחמד עווד, קרן גוטליב, אריאל איינשטיין, ישראל רהב
✎ שיפ: אילון/מוחמד
✎ שפה: עברית
✎ הערות: הפאנפיק מכיל מערכת יחסים בין שני בנים, מי שזה לא מתאים לו שלא יקרא.

תקציר:
אילון מלמד הוא ילד ישראלי מבאר שבע, מעריץ שרוף של ספרי הארי פוטר. ביום הולדתו ה-12 הוא מגלה שספרי הארי פוטר אמיתיים, ושהוא עצמו קוסם- ומקבל הזמנה ללמוד בעפלי"ם, בית הספר הישראלי לקוסמים. בעפלים הוא פוגש עולם חדש, מכיר חברים חדשים- אבל הכל משתנה לאחר מסיבת השנה החדשה, שבה הוא מגלה שלעולם הקוסמים היהודי יש סוד- ושהוא נקלע למאבק עליו.

"העיקר שכסף יהיה לו," נאנחה אדווה.
"יהיה גם יהיה. רק נזדקק לקצת כסף לצורך קניית ציוד לימודי, ברשותך, גברת מלמד," אמר ניר.
"מה?" אדווה שאלה בבלבול אך ניר הקדים אותה ובשרביט שלוף קרא: "אציו כסף!"
מתוך ארנקה של אדווה ומכל מיני חורים בבית כמו חריצים של ספות או מתחת לשולחנות עפו מכל רחבי הבית מגוון מטבעות ושטרות, החל מ10 אגורות ועד שטרות של 200 שקלים. כולם החתו בסמוך לניר.
"מעניין.. סכום של כאלף וחמש מאות שקלים... כן, זה יספיק, רק ברשותכם..." ובהינף שרביט כל השטרות והמטבעות שינו סוגם והפכו למטבעות ושטרות מסוג אחר.
"הכירו את המטבע הקסום הישראלי," אמר ניר, "כל מאה לוגים שווים סאה אחת, ושער הסאה היציג עומד על כ-"
"מה? מה?!" נעמה צעקה לפתע והחלה לצחוק.
"כן, יש שער יציג, עליות מדדים, ממש בורסה שלמה של מטבעות קוסמים. הרי לו היו רק גוזים, חרמשים ואוניות היה לאנגלים מונופול על המסחר."

דעה אישית:
טוב, זה עומד להיות ארוך.
סוד הקסם היהודי (ובכללי, כל הסאגה הזאת של הקסם היהודי) זה כנראה הפאנפיק הכי אהוב עליי שקראתי בפורטל (או אפילו בכלל, אני לא קוראת הרבה פאנפיקים מחוץ לפורטל).
הרקע של הפאנפיק מדהים. זאת אומרת, כן, הפאנפיק אמנם מבוסס על הארי פוטר, אבל האזכורים להפ כל כך קטנים ושוליים. כינוי בעברית בנה עולם שלם (כמעט) בלי להתבסס על כלום- והעולם הזה מדהים, מפורט ממש וכמעט ואין שום דבר שאנחנו לא יודעים עליו.
הדמויות מעולות. הפאנפיק הזה משלב כל כך הרבה דמויות מכל הסוגים, כראוי לפאנפיק שמדבר על הקהילה הישראלית- חילוניים ודתיים, בנים ובנות, יהודים ומוסלמים, הטרוסקסואלים וכאלה מהקהילה הגאה. שילוב התרבויות הזה מוסיף המון לפאנפיק, ומלמד הרבה גם על תרבויות שקצת שונות מאיתנו (אגב, זה בולט הרבה יותר בפאנפיק המשך, שיש בו הקשרים למיתולוגיה היהודית שכנראה שלא הייתי מכירה אם לא הפאנפיק).
וכמובן, העלילה- היא מעולה. היא מתחילה כמשהו אחד, אבל יש בה כל כך הרבה טוויסטים ופיתולים שעכשיו כשאני קוראת שוב את ההתחלה קשה לי להבין איך הכל השתנה כל כך. כינוי בעברית פיתח עלילה מעולה, מעניינת ומפתיעה- ואם מישהו לא יחטוף שוק בפרק שבו מגלים את סוד הקסם היהודי או ירצה לרצוח את כינוי בעברית בפרק האחרון כנראה שהוא אדם אדיש בצורה לא אנושית, כי זה בלתי אפשרי שלא להגיב לזה.
אז, לסיכום- זה פאנפיק מדהים, ואם אתם עדיין פה אחרי החפירה שלי- עזבו הכל ולכו לקרוא את זה. עכשיו.

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 22 2017, 16:05 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024

יו זה נפלא! זה בספרייה שלי כבר מלא זמן ואני מחכה לקרוא. סיקור מושקע. לא פספסת כלום. באמת, כל הכבוד. אני מקווה לראות עוד סיקורים שלך בפורום :)

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
פורסם ב: Sep 23 2017, 19:29 PM
צטט הודעה

Foxes are just cat software running on dog hardware

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת האתר
חרמשים: 2147483647
מגדר:male
משתמש מספר: 33527

סיקור ממש מושקע ואיכותי! נשמע כמו פאנפיק מעניין. זזתי לקרוא

--------------------
User Posted Image
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007