האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|שליח
פורסם ב: Sep 23 2017, 11:26 AM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2634
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

שליח
User Posted Image

שם הספר: שליח|Messenger
שם הסופרת: לויס לורי|Lois Lowry
שנת הוצאה בעברית: 2005 (מהדורה מחודשת-2015)
שנת הוצאה באנגלית: 2004
גוף הוצאה בעברית: כתר ספרים
גוף הוצאה באנגלית: Special Arrangement
ארץ ושפת מקור: אנגלית אמריקאית
שם המתרגמת: ניצן לפידות
ז'אנר: מדע בדיוני
סדרת ספרים: המעניק, ספר שלישי

תקציר העלילה
גב הספר
בעולם עתידני ואפל נוצרת קהילה אחת ייחודית ודמוקרטית, מוקפת ביער גדול ומסוכן.
אבל משהו לא טוב קורה בכפר השלו. אנשיו מתחילים למכור את תכונותיהם הטובות תמורת הבטחות חומריות. האם טבע האדם ימיט הרב על המקום היחיד שבו יש צדק וחמלה? האם יצטרכו לסגור את הכפר בפני העולם? ואיך תפרוץ קירה אל בית אביה?

תקציר שלי
לפני שש שנים, מטי עבר לגור עם אביה של קירה, המכונה הרואה, בכפר בו קיימת חמלה ונדיבות כלפי כל אדם עם כל בעיותיו. אבל יום אחד, מטי שם לב שהאנשים שבכפר מתחילים להיות יותר אנוכיים ופחות חברותיים. הם מחליטים לסגור את הכפר בפני כולם. היער סביב הכפר גם מתחיל להשתנות ולהיות עוין כלפיי האנשים שמסתובבים בו, ולהרוג אותם.
שמטי יוצא להביא את קירה, בתו של הרואה, אל הכפר לפני שהוא נסגר, הוא עובד ביער שבו עבר כבר הרבה פעמים לפני, אבל הפעם שם לב שמשהו שונה. ביחד עם קירה הם חוזרים לכפר, אבל היער לא רוצה אותם שם.

דעה אישית
אני ממש נהניתי מהספר הזה. הוא הספר הראשון בינתיים בסדרה של המעניק שאהבתי כל פרט ממנו, למרות שלקראת הסוף הוא התחיל להיות ממש ממש אכזרי וגרם לי לבכות.
העלילה הייתה מותחת, ופחדתי שאני אגמור את הספר בשעתיים מהקצב שבו התעניינתי בעלילה ולא רציתי להפסיק לקרוא את הספר. אני אהבתי את הסיפור של הספר מאוד, הוא היה ממש מגניב, ואהבתי שהוא חיבר בין שני הספרים הקודמים, למרות שלא היה בניהם שום חיבור בהתחלה.
אהבתי מאוד את הדמויות, שהיו במורכבות בצורה מאוד טובה לדעתי. מאוד שמחתי גם שג'ונס חזר, כי הוא הדמות האהובה עליי שם וממש התלהבתי כל פעם שהיה כתוב עליו. גם הרואה היה מדהים ואהבתי אותו, ובמיוחד אהבתי את מטי כי הוא היה כזה חמוד והאישיות שלו נבנתה ממש טוב וראו איך הוא התבגר בין הספר השני לשלישי.
היה ממש נוח לקרוא את הספר והכתיבה הייתה מובנת, והפעם היא גם עוררה אצלי הרבה מאוד רגשות שלא הרגשתי עם הכתיבה של הספרים הקודמים. ממש אהבתי את הכתיבה.
קיצר, ספר מדהים.

שאר הספרים בסדרה
המעניק|The Giver-ספר ראשון
הכחול האבוד|Cathering Blue-ספר שני
בן|Son-ספר רביעי

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 26 2017, 10:31 AM
צטט הודעה

Blink, and the years fall away like leaves

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
חרמשים: 94521454
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה

אחרי שקראתי את שני הסיקורים הראשונים שכתבת ואת הספר הראשון וקצת מהשני של המעניק, הסיקור הזה מעניק לי תקווה. נשמע שממש אהבת אותו ושאתה חושב שהוא שווה קריאה, ואני שוקלת לקרוא את הספר השני אפילו שנטשתי אותו באמצע רק כדי להשקיע לשלישי, וכל זה בזכות הסיקור שלך :) אין לי הערות על הסיקור, הסיקור מעוצב ומפורט יפה וגם דאגת שלא יהיה ספויילרים למרות שמדובר בספר שלישי. כל הכבוד, יתווסף ללינקייה :)

--------------------
חלי - 23 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007