האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר | אלינור ופארק
פורסם ב: Oct 10 2017, 18:44 PM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

אלינור ופארק
Eleanor & Park

User Posted Image

תעודת זהות
שם הסופר - ריינבו ראוול / Rainbow Rowell
שנת הוצאה - בארץ אוגוסט 2015 / בחו"ל 2013
גוף הוצאה - בארץ מטר / בארה"ב St. Martin's Press
ארץ ושפת מקור - מדינת אומהה שבארצות הברית, אנגלית
שם המתרגם - כנרת היגיניס־דוידי
ז'אנר - רומן, ספרות נוער
מספר עמודים באנגלית - 328 עמ' בכריכה קשה
מספר עמודים בעברית - 356 עמ'
סדרת ספרים - אין.
מועמדויות - Goodreads Choice Awards Best Young Adult Fiction

ההקדשה שבהתחלה
"לפורסט, ג'ייד, הייבן וג'רי -
ולכל מי שישב בארגז של הטנדר"

מידע כללי
את הספר כתבה ריינבו ראוול. היא גרה באומהה, נברסקה עם בעלה ושני בניהם. נוסף על כך, היא גם מחברת הספר “מעריצה” שראה אור בעברית בהוצאת מטר, וכתבה מספר רומנים נוספים. ספר זה הוא הספר המצליח והמוכר ביותר שלה
ניתן לקרוא חלק מהפרק הראשון של הספר בחינם, כאן. בכל זאת, ממש מומלץ לחכות ולהשאיל מהספרייה או לקנות.

תקציר העלילה
תקציר מגב הספר
נער ונערה לא שגרתיים. אהבה גדולה מהחיים.
אלינור... אדומת שיער, בגדים לא לעניין. עומדת מאחוריו עד שהוא מסב את ראשו. שוכבת לצדו עד שהוא מתעורר. גורמת לכל האחרים להיראות דהויים יותר ושטוחים יותר ולא מתקרבים לקרסוליה...
פארק... הוא יודע שהיא תאהב שיר מסוים עוד לפני שהיא שומעת אותו. הוא צוחק מהבדיחות שלה לפני שהיא עצמה קולטת את הקטע. כשהוא נוגע ביד שלה בפעם הראשונה היא כמעט מתעלפת...
אלינור ופארק, גיבוריו של סיפור האהבה המקסים הזה, הם נערה ונער בני שש-עשרה, שניהם לא מקובלים, לא משתלבים בשום חבורה.
שניהם חכמים מספיק כדי לדעת שאהבה ראשונה כמעט אף פעם לא מחזיקה מעמד לנצח, ואמיצים ונואשים מספיק כדי לנסות בכל זאת. ספר שלא שוכחים הרבה זמן אחרי שהוא נגמר, ומיד רוצים לקרוא אותו שוב.

תקציר שנכתב ע"י המשתמש
כשאלינור חוזרת לבית אמה ואביה החורג, היא לא חושבת ששום דבר ישתנה. אחרי שכל הילדים בבית מקבלים אותה היא יודעת שלמרות שהשתנו דברים בהיעדרה, אין משהו שבאמת עלול לגרום לחיים שלה לאבד את האפרוריות שלהם - ואז היא פוגשת את פארק. בין החיים המסורבלים בבית והחיים הנוראיים בבית הספר, יש ביניהם משהו שלא הרגישה מעולם. הם חולקים את האהבה לשירים בשנים שעוד שמעו אותם בקלטות, וכשהיא יושבת לידו באוטובוס היא קוראת לו את הקומיקס - והוא, מצדו, ממש לא מתנגד. שניהם מחכים לתחילת וסוף היום, לאוטובוס, לזמן היחידי שלהם ביחד בכל יום.
פארק משתדל שלא להיות מוחצן במיוחד, כי להיות בסביבת מישהי כמו אלינור לא יכול לעשות למוניטין הנמוך שלו טוב - ובטח שלא עם ההורים השופטים שלו. אלינור לא יכולה שלא, עם הגוף שלה והשיער האדמוני עד אין קץ. שניהם לא מקובלים במיוחד, שניהם צעירים ושניהם מתמודדים עם דברים שגדולים עליהם. איך משהו בכלל אמור לצאת מזה?

ביקורות
○ "הספר 'אלינור ופארק' הזכיר לי לא רק איך זה להיות צעיר ומאוהב בנערה, אלא גם איך זה להיות צעיר ומאוהב בספר."
ג'ון גרין, מחבר "אשמת הכוכבים".

○ "סיפור האהבה הסקסי, השנון והעדין הזה מתנהל לצלילי פאנק-רוק ואהבת אמת. הקסם של אלינור ופארק יכבוש את הקוראים."
גייל פורמן, מחברת רב-המכר "אם אשאר".

○ "הספר 'אלינור ופארק' הוא ספר עוצר נשימה, משובח עד כאב, על אהבה ועל ילדים לא מקובלים."
קירקוס רוויו.

"מערכת היחסים הטהורה, הכרוכה בפחדים ובכל זאת מתפתחת בלי רתיעה של אלינור ופארק מרתקת ועוצרת נשימה וכמובן, גם שוברת את הלב."
בוקליסט.

○ "ראוול ממשיכה להפתיע ללא הרף והסיום משמר את המאזן המעודן של אור וחושך שמלווה את הספר."
פבלישרס ויקלי.

ציטוטים
○ "XTC לא הצליחו להטביע את קולותיהם של האידיוטים שישבו בספסלים האחוריים של האוטובוס.
פארק הידק את האוזניות לאוזניו.
מחר הוא יביא את סְקִינִי פָּאפִּי או את המִיסְפִיטְס. או שאולי יכין קלטת אוסף מיוחדת לנסיעות באוטובוס, עם כמה שיותר צרחות ויללות."

○ "פעם, בחטיבת הביניים, מישהו ניסה לרדת על סטיב ואמר לו שייזהר לא להכניס את טינה להֵריון כי אם זה יקרה, התינוקות הענקיים שלו יהרגו אותה. ״הם יפוצצו לה את הבטן מבפנים כמו בנוסע השמיני,״ הוא אמר. סטיב שבר את הזרת שלו על פרצופו של הנער.
כשאבא של פארק שמע על כך הוא אמר, ״מישהו צריך ללמד את הבן של מרפי איך לעשות אגרוף.״ אבל פארק קיווה שאף אחד לא ילמד אותו את זה. הנער המסכן לא היה מסוגל לפקוח את עיניו שבוע שלם."

○ "האוטובוס עצר שוב ועוד כמה ילדים עלו. הם עקפו את החדשה, ודחפו אותה כשהלכו להתיישב במקומותיהם הקבועים.
וזה בדיוק העניין — לכולם כבר היו מקומות קבועים. כל אחד תפס לעצמו מקום ביום הראשון. אנשים כמו פארק, שמזלם שיחק להם לזכות בספסל שלם לעצמם, לא יוותרו עליו עכשיו. במיוחד לא בשביל מישהי כזאת."

○ "פארק שמע אותו, אבל לא ענה. לפעמים, אם מתעלמים מסטיב דקה שלמה, הוא עובר למישהו אחר. היֶדע הזה היווה שמונים אחוזים מתורת ההישרדות כשָׁכֵן של סטיב. עשרים האחוזים הנותרים היו פשוט להוריד את הראש..."

○ "אמא שלה יצאה מהחדר. ריצ'י עדיין היה בבית. אלינור יצאה בריצה מהבית כששמעה אותו פותח את הברז בכיור האמבטיה.
זה בכלל לא ככה, היא חשבה תוך כדי הליכה לתחנת האוטובוס. והמחשבה עוררה בה רצון לבכות, כי היא ידעה שזה באמת לא ככה".

חוות הדעת שלי
הספר הזה שובר את הלב. אני לא מתכוונת במובן של בכי ודמעות וכל מיני קופסאות של בן אנד ג'ריז מתחת לשמיכה, הוא באמת שובר את הלב. מכירים את ההרגשה הזו בחזה, שהוא בוער והדמעות מטפסות בגרון? כי אם לא, כנראה שתקראו ותבינו בדיוק על מה אני מדברת. אני לא אומרת שזה פחות מומלץ, כי זה שווה את זה לגמרי. הספר הזה כל כך חכם וחזק ומדבר על דברים שאנשים אחרים פוחדים להוציא מהפה. בתור מישהי שעברה את כל הדברים האלה והיא מי שאין לה ליד מי לשבת באוטובוס - הבנתי הכל. הבנתי איך אלינור מרגישה מול ריצ'י ואיך אמא שלה מעצבנת אותה. הבנתי את עניין האחים הקטנים ואת המצב הרוח הירוד שלה. הבנתי הכל. אפילו לא הייתי צריכה לחוש את סיפור החיים המטורף שלה, למרות שאת רובו כן חוויתי - פשוט מרגישים את זה במהלך הכתיבה שלה. היא כותבת כל כך חשוף וכל כך חשוך ומואר באחת.
הכתיבה שלה נוקבת ומצחיקה וגורמת להרגיש כל כך הרבה. זה אחד מהספרים האהובים עליי ביקום. אני אוהבת את הדמויות ואת הפירוט ואת ההתחלה ואפילו את הסוף. העניינים מתגלגלים כמו בחיים ולא הכל מושלם, בכלל לא. אין דברים כאלה, לא במציאות ולא בספר שלה. ותודה לה על הכנות הזו, ששבתה אותי בתוך הספר. קודם כל רציתי לומר תודה לריינבו ראוול על הכתיבה הנפלאה שלה ואחר כך להתחיל את חוות הדעת הנוספת. אז תודה.
הספר מתאים לגילאי חמש עשרה פלוס בערך. הספר היה מותח מספיק כדי שאשאר עד הסוף, אך לא בהכרח בכללי. הוא לחלוטן גרם לי לרצות עוד. הכתיבה נהדרת וברמה גבוהה מאוד (ואך גם קלילה) ואני ממש אוהבת את הדרך בה ריינבו ראוול מבטאת את עצמה. הדמויות האהובות עליי הן אלינור ופארק, מן הסתם. אני פחות אוהבת את כל השאר, אולי כמה מהחברים שמצטברים לאלינור במהלך הספר. אני לא נוטה לחבב אנשים, ובטח שלא אנשים עם פגמים כאלו - כי מי לא אוהב את המושלמים האלה ומת להיות כמוהם? אבל אלינור ופארק הם לא סתם אנשים או דמויות, הם עולמות שלמים בפני עצמם. כמו שהפלנטות והכוכבים וכל מה שאי שם בחוץ כל כך יפים, כך גם הם.
יש לי שני ספרים של ריינבו בבית מלבד זה ואני מאמינה שאם תאהבו רק ספר אחד, תאהבו כנראה גם את השאר. הספר הזה כל כך מדהים וכן, אבל גם לא נותן מנוחה. אני לא מסוגלת להעביר עליו מידה רעה כי אהבתי כמעט הכל. בקיצור - לפני שאגיע לגרעין כדור הארץ עם כל החפירות האלו - זה ממש מומלץ, פשוט לכו לקרוא.

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 11 2017, 14:00 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
משתמש מספר: 54053

האמת היא שכשקראתי את התקציר לא ממש התלהבתי מהספר - הוא נשמע נחמד רק לא ממש בסגנון שלי - אבל ברגע שהגעתי לחוות דעת ממש שיכנעת אותי. זה נשמע ספר מקסים, ואני ממש מקווה שאקרא אותו בקרוב. כל הכבוד! מתווסף ללינקייה :)

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Oct 11 2017, 14:07 PM
צטט הודעה

בלי גסויות.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 7349
משתמש מספר: 51632

הייי קראתי את זה
זה היה ספר כל כך מקסים וממש התבאסתי כשגמרתי אותו
סיקור נהדר, כל הכבוד לך :)

--------------------
בגן העדן של ילדות
אשר היה פורח,
הייתי חלק מהנוף
היום אני אורח.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007