האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון||מה אם הארי היה מגיע להוגוורטס 'טאבולה ראסה'?
פורסם ב: Dec 3 2017, 13:50 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10001
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

דיון || מה אם הארי היה מגיע להוגוורטס 'טאבולה ראסה'?

User Posted Image

טוב, אז אנחנו מכירים את הספרים והסרטים ויודעים איך זה הולך. הארי פוגש את מאלפוי בסמטת דיאגון ומבין מהר מאד כי זהו ילד שחצן ויהיר שהוא לא הולך להתחבר אתו בקרוב. הוא שומע שהוא מקווה להיות יחד עם טהורי הדם וה"מתנשאים" וה"שווים יותר" בסלית'רין, והוא מקווה שהוא לא יגיע לשם.

הוא גם שומע מרון כי כל קוסמי האופל יצאו במקור מסלית'רין משום שסלזאר סלית'רין העדיף טהורי דם והיה גזען לא קטן. הוא מקבל רושם מאד שלילי על בית הנחשים, והעובדה שסנייפ היה ראש הבית לא עזרה בהרבה.

השאלה שלי היא כזו - מה אם הארי מעולם לא היה שומע כמה בית סלית'רין ידוע לשמצה? זאת אומרת, מה אם הוא היה מגיע ושומע לראשונה על בתים בהגוורטס עצמה ובטקס המיון. הוא לא היה מכיר את מאלפוי או את רון, לא היה יודע שהוריו היו בגריפינדור, והיה מגיע נטול כל ידע קודם לגבי הבתים?

הוא לא היה מבקש בכל לשון של בקשה לא להשתבץ עם הסלית'רינים, ויכול להיות בהחלט שהיה משתבץ אליהם בגלל שלא ביקש מהמצנפת כלום. איך דבר כזה היה משפיע על המשך העלילה לפי דעתכם? האם היו לו חברים כמו רון והרמיוני, או אפילו הם עצמם? היה מקבל יחס אחר מהסובבים אותו, סנייפ למשל? איך זה היה משפיע על המשך החיים שלו אם היה מגיע להוגוורטס לחלוטין- "טאבולה ראסה"?

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 4 2017, 17:07 PM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

לפי דעתי דבר כזה היה גורם שינויים מסיביים בעלילה. דבר ראשון הארי היה בסלית'רין. הוא כנראה היה סובל מהרבה מאוד העלבות והקנטות בגלל זה, כמו שאלבוס פוטר קיבל. הוא לא היה הולך לכל המסעות שהלך אליהם (למצוא את אבן החכמים, לרדת לחדר הסודות, לנסוע בזמן, למחלקת המסתורין ולמערה עם ההורקרוקס של וולדמורט, מה שאומר שעוד מהספר הראשון וולדמורט היה בחיים) וככל הנראה היה ילד לא מאוד מקובל כי הוא היה בסלית'רין אז הפלפאף, רייבנקלו וגריפינדור לא היו אוהבים אותו, והוא גם בעל דם מוגלגי בעורקיו, ולכן גם בסלית'רין לא היו מקבלים אותו. אני חושב שמבחינת חברים, הוא עדיין לא היה רוצה להיות חבר של מאלפוי כי הוא תיעב אותו עוד לפני שהשתבץ לסלית'רין. חבר של רון הוא אולי היה, אבל חבר הרבה פחות טוב. את הרמיוני הוא כנראה ממש לא יאהב בגלל שהיא כל כך מתנשאת. כפי שרשמתי בדיון על מצנפת המיון שפתחת, לפי דעתי המצנפת ממינת לפי מה הבן אדם הכי יצליח בו, והבתים משנים את האנשים לכדי שיהיו מתאימים לבית, ולכן אם היה הולך לסלית'רין היו שתי אפשרויות : 1. שהוא יהפוך לסלית'רין מאלפויי מכל כיוון. 2. הוא לא היה מצליח להשיג את התכונות של סליתרין, ולכן הוא יהיה כמו זנב תולע, פחדן ולא מוערך. אני חושב שסנייפ היה שונא אותו בדיוק באותה מידה, רק שבמקרה הזה תהיה לו עוד תחמושת נגד הארי כי הוא יוכל לצחוק עליו שהוא בסליתרין. על המשך החיים שלו גם תהיה השפעה אדירה. הוא קודם כל לא יהיה מאוהב בג'יני, ולא יפגוש אותה בכלל, מה שאומר שהוא יתחתן עם מישהיא אחרת. הוא לא היה הופך להילאי, ויכול להיות שהיה מנסה להשיג את משרת השר, כי הוא יהיה תאב לכוח. מלבד זאת, הוא יהיה כנראה מת, כי וולדמורט יהרוג אותו מכיוון שהארי לא ילך לרדוף אחר ההורקרוקסים. דיון מקסים :) אני רוצה לומר שאין לי מושג מה זה טאבולה ראסה???

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Dec 4 2017, 18:10 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

טַֿאבּוּלה רָֿסה [מש]

1. מילולית- "לוח חלק", קבלת תורה בלא רעיונות או דעות מוקדמים. הניסיון נחרת על תפיסת האדם כעל "לוח חלק" (לפי לוֹק).

2. כינוי לאדם חסַר ידע, שמוכן לקלוט כל רושם. המונח שימש את הפילוסופים האֶמפיריציסטים, הדוגלים בפילוסופיה של "הניסיון הביקורתי" וטוענים שהאדם נולד כלוח ריק ללא רעיונות וללא מטען. לדעתם, הלמידה והניסיון הם הגורמים המכריעים בהוויה האנושית.

3. כינוי לדבר טהור (כמו ילד רך) שטרם נפגע, שעדיין לא קלט השפעות מן החוּץ.

4. מצב אידיאלי שיש בו נכונות ללמוד ולהתרשם בדברים חדשים (בניגוד ללוח משומש כתוב ומחוק)

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 00:18 AM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

הא, בהחלט מעניין. אני לעולם לא שמעתי על הביטוי. באותה נימה אני רוצה להוסיף שיש עוד כל כך נרבה דמויות שאפשר לדון עליהן בקשר לזה. לדוגמה הרמיוני : מה אם היא לא הייתה קוראת את כל הספרים האלה? מעניין מה היה קורה לה?

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
פורסם ב: Dec 5 2017, 11:21 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

אופיר, רמת החפירות שאפשר להוציא מ"מה אם היה קורה" ככה וככה להרמיוני יכולה להשלים לנו 6 שנות לימוד בכיף.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 6 2017, 00:06 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 4723
מגדר:
משתמש מספר: 59914

ובכן אני חושב שלו לא היה הארי בעל העדפות ראשוניות הוא מן הסתם היה הולך לסלית'רין. כתוצאה מכך הוא היה פחות אויבשל מאפלוי ופחות חבר של נוויל (על אף היותו רודף צדק בדמו) יכול להיות שלא היה מטפס על המטאטא כדי לרדוף אחרי מאלפוי וגם אם כן הוא היה נראה ע"י פרופסור מקוננגל ולא ע"י סנייפ ובוודאי שהיא לא הייתה מגלה לו את הנשק הזה ולכן הארי כנראה לא היה הולך לקבוצת הקווידיץ' של סלית'רין. ובכן מכיוון בספר השני הארי לא היה מוצע נגד מאלפוי בדו קרב בהתאם לכך הארי כמובן היה מסולק מבית הספר. מכיוון שמקוננגל הייתה לגמרי רשאית לשעות דב רכזה אבל היא פשוט ניצלה את זה לטובת הבית שלה. במקרה שהוא לא היה מסולק מבית הספר אז ההיתקלות עם מאלפוי אחרי כן שצחק על הארי שעכשיו הוא יעזוב לא הייתה מתקיימת ואז לא היה מתפתח הסיכום של דו הקרב בחצות שהוביל לכך שפילץ' ינסה לתפוס אותם שהוביל אותם למסדרון הימני בקומה השלישית כלומר הרמיוני לא הייתה שמה לב שפלאפי עמד על משהו ואפילו לא הייתה מודעת לקיומו של פלאפי. מה שבעצם יגרום לכך שהארי לא ירד לעצור את 'סנייפ' מלגנוב את אבן החכמים מה שלמעשה לא היה משנה כל כך כי בלי הארי קווירל היה פשוט עומד שם בלי דרך להוציא את האבן והיה מת מרעב. אבל זה היה משפיע על הניקוד הסופי כלומר גריפינדור לא היו מנצחים בגביע הבתים מכיוון שאת נקודות הניצחון הם קיבלו מהתקרית של אבן החכמים מה שאומר שהארי בכל זאת היה מנצח בגביע הבתים אבל בבית סלית'רין.
באמת שאין לי כוח לעשות את זה לשאר הספרים. אולי אחר כך.

--------------------
זה אבי ✨ חיבוק לתמר ✨ בעצם גם לסיוון ✨ זקנינו ✨
✨ אליס קסומה וגלידה ✨ אלכס חזרה כדי להיות בפרישה✨

User Posted Image
אבי.. אבי.. אבי.. ואני אפסיק לכתוב אבי לפני שאשכח מה רציתי לכתוב אז אתה מקסים וגאון כזה, וקסם✨
אתה משתמש קסום קסום (לא הכיהכי כי ששש)
אז כולכם ללכת ולהכיר אבי, כיכי אמרתי. ואני לא מאיימת עליכם בכלל
ו ואוהבת3>

"כל אחד הוא חיה. תמצאו את עצמכם."- תקשיבו לאבי אנשים, דברי גאון.
אנשים קסומים העולם מחזיק לכם אצבעות

---------
פורסם ב: Feb 14 2021, 12:30 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1525
מגדר:
משתמש מספר: 74886

ממש טוב

--------------------
חוכמה בלי גבולות היא אוצר לדורות

I love books

אני חכם אני ברבלינקו
אריאלIדתיIאלרג"הI12Iרבליינקו

לתרום לי חרמשים וספרים בבקשה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007