האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים
פורטל הארי פוטר הישראלי

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סדרה || צל של אמת
פורסם ב: Dec 7 2017, 10:46 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 7300
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

סיקור סדרה || צל של אמת

User Posted Image

טוב, זה מן הסתם לא יהיה סיקור סדרה רגיל, אבל אני חושבת שגם לסוג כזה של טלוויזיה צריך לעשות סיקור, במיוחד לאור העובדה שאני חושבת שחקר האמת חשוב מאד וכל ישראלי צריך לראות את הסדרה הזו.

🎬 שם הסדרה: "צל של אמת" / "Shadow of Truth"

🎬 ז'אנר: סדרה תיעודית

🎬 שפת מקור: עברית

🎬 שנת יציאה: 2016

🎬 יוצרי הסדרה: ארי פינס, יותם גנדלמן, מיקה תימור

🎬 במאי: ארי פינס

🎬 ערוץ השידור: ערוץ 8

🎬 אורך ממוצע לפרק: כ-40 דקות

רקע:

זוהי סדרה תיעודית המספרת סיפור פלילי חמור שקרה בארץ, פרשת רצח שזעזעה את המדינה, ומספרת את סיפור הרצח בהיקף מלא אשר נמשך לאורך הסדרה ולמשך 4 פרקים. הפקת הסדרה החלה ב-2013 ונמשכה שלוש שנים. ארי פינס ויותם גנדלמן הסבירו את הסיבה ליצירתה וטענו כי "עד עכשיו הציבור נחשף לפרשה רק דרך כתבות חדשותיות, שרובן הונעו על ידי אג'נדה מסוימת והיו נגועות בדיסאינפורמציה ובמניפולציות. בסדרה שלנו אנו מביאים את כל הצדדים בפרשה, כולל גילויים חדשים ומפתיעים שטרם נשמעו, ונותנים לצופים להחליט בעצמם."

User Posted Image

על הסדרה:

בדצמבר 2006, שעת לילה מאוחרת, יצאו ערוצי החדשות במבזק פתאומי. בצפון הארץ, ביישוב קצרין שברמת הגולן, נמצאה גופת ילדה בשירותים, כתוצאה ממה שכל הנראה הנו רצח אכזרי.

הילדה, שמה תאיר, לא חזרה מבית הספר באותו יום חורפי, הוכרזה כנעדרת ובמשך שעות חיפשו אותה- עד שלבסוף נמצאה גופתה.

המדינה רועשת וגועשת בחיפושה אחר הרוצח. תיאוריות שונות עולות- הילדה נרצחה על ידי כת השטן, על ידי האנס הסדרתי בני סלע שאז ברח, על ידי ילדים, על ידי אנשי בית הספר.... המשטרה עוצרת חשודים, עד שלבסוף מתבייתת על חשוד עיקרי- רומן זדורוב, עובד השיפוצים בבית הספר.

מספר ימים לאחר שנעצר, רומן זדורוב מודה ברצח הילדה, אך לאחר מכן חוזר בו. המשטרה אומרת כי יש בידיה הוכחות חותכות לביצוע הרצח על ידי זדורוב. הגרסאות שלו תמוהות, נמצא דם על כליו, המחשב האישי שלו מספר דברים שלא היה רוצה לדעת, ואפילו אשתו הסגירה את עקבותיו מבלי להתכוון.

אבל אז מגיע עורך הדין שפיגל ואישתו, שנחושים בדעתם "לטלטל את הכרכרה" ולערער על כל ההנחות ולסתור את כל ההוכחות. הם מתחילים לשאול שאלות שהמשטרה מתקשה לענות עליהם- היכן הראיות הפורנזיות שהמשטרה טענה שיש? איך יכול להיות שרומן לא ידע לשחזר את הרצח? מדוע התעלמו מהאליבי שטען שיש לו ומה האינטרס של המדובב?

הציבור שעד אז היה די בטוח שנמצא הרוצח- מתחיל לפקפק. ההגנה מנסה להעלות תיאוריות משלה- הרצח בוצע על ידי מספר מפגעים, על ידי בני נוער או אפילו מחזר דחוי.

הציבור הישראלי מתחלת בין אלו שבטוחים כי רומן זדורוב רצח את תאיר, בין אלה המשוכנעים בחפותו, ובין אלה שבעיקר מבולבלים.

הסדרה מספרת את הסיפור מנקודות מבט שונות:

הפרק הראשון מתרכז ברצח עצמו ובנקודת מבט החוקרים והמשטרה. הנסיבות והראיות הקושרות את רומן זדורוב אל הרצח ומה שהוביל למעצר, ואחר כך להרשעה וגזר הדין.

הפרק השני מתרכז בעיקר בהגנה, בסתירות ובחורים שיש בפתרון התעלומה ובגרסתו של רומן זדורוב כמו שמסופרת על ידי עורך דינו שפיגל.

הפרק השלישי מעלה את התיאוריה כי מי שלמעשה רצח את תאיר ראדה הם בני נוער שהיו מסוכסכים עמה, והניסיון, או חוסר הניסיון, להגיע לחקר האמת המלאה בעניין הזה.

הפרק האחרון מעלה תיאוריה שעד אז לא נחשפה לציבור, ולפיה הרצח בוצע על ידי אישה בעלת בעיות נפשיות, וכי היא רצחה את תאיר משום שהייתה קורבן מזדמן, ולא כפי שהיו בטוחים עד אז, כי תאיר הייתה המטרה העיקרית של הרוצח וכי התכוון להרוג אותה בלבד.

חוות דעת:

למרות שזוהי סדרה תיעודית, שמרושם ראשוני אפשר אולי להסיק שהיא כבדה ונמרחת, אני חייבת להגיד שהפרקים עשויים באופן מצוין ונאמן למציאות. נראה שבאמת אין ניסיון לקחת צד אלא רצון אמיתי להגיע לחקר האמת, משום שבתיק הזה האמת היא כל כך עמומה גם אחרי קרוב ל-11 שנים, בצורה שלא נראתה כמותה בארץ עד היום.

אני חייבת להודות שהמוסיקה והאפקטים פשוט מעולים והוסיפו המון לאווירה הקריפית של הסדרה. הסדרה עמוקה מאד, ראיינו כמעט כל אדם בחייה של תאיר ואני מאד שמחתי לגלות כמה עמוק הם ירדו לנבכי הסיפור ונראה שהם עשו מאמץ עילאי לא להשאיר אבן על אבן ולהכנס כמה שיותר עמוק לנשמתה של הילדה, ממש ללמוד אותה מא' עד ת', ורואים את זה היטב בסדרה, מה שמאד אהבתי.

זה מסוג הסרטים או הסדרות שאמורים לזעזע את הצופה ולגרום לו לחשוב, ובאמת הרגשתי את אפקט ה"וואה!" אחרי שסיימתי לצפות בפרק האחרון, ובאמת הצליחו לחדש לי אחרי כל השנים האלה.

מי שרוצה לצפות בסדרה יכול למצוא אותה ביוטיוב, או להוריד אותה מהאתר נטפליקס. האתר רכש את הסדרה כך שצופים מכל העולם יכולים לראות אותה וכבר יש ביקורות משבחות באינטרנט.

בקיצור, הייתי ממליצה מאד לראות את הסדרה הזו.

--------------------
ליאן User Posted Image קוסמת חובבת User Posted Image ניתן להשיג בהוגוורטס

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
30590 15675 34623 33734

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2017 - 2007