האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סופר || אודרי ניפינגר
פורסם ב: Dec 10 2017, 14:15 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

סיקור סופר || אודרי ניפינגר

User Posted Image

שם הסופרת המלא: אודרי ניפינגר, Audrey Niffenegger

תאריך לידה: 13 ביוני 1963

מקום לידה: מישיגן, ארה"ב

תחילת פעילות: 2003

מספריה הידועים: "אשתו של הנוסע בזמן"

ספרים חזותיים

הרווקה (1986)
אבדריום סוטה (1986)
הרוצח
אביב

רומנים

אשתו של הנוסע בזמן (2003)
הסימטריה הפוחדת שלה (2009)
ילדה עורב

רומנים גרפיים

שלוש אחיות העריות (2005)
הרפתקאות (2006)
לילה bookmobile (2008)

סיפורים קצרים

"יעקב ויוויאלובסקי והמלאכים" (2004)

User Posted Image

חייה:

אודרי ניפינגר היא סופרת אמריקנית. היא נולדה בסאות' הבן, מישיגן, ארצות הברית, לאם ג'ניפר ואב אגוסטין. אמה הייתה עיתונאית ואביה היה צייר ופסל יהודי. בשנות העשרה שלה עברה אודרי לגור עם הוריה בשיקגו, אילינוי.

לא רבות ידוע על שנות ילדותה, מלבד אהבתה לאומנות, והמאבק שלה בגמגום. חבריה לכיתה לרוב היו צוחקים על הקשיים שלה, מה שגרם לכך שתהיה מופנמת ותעסיק את עצמה באומנות ושירה. היא התחנכה בבית ספר מקומי בשיקגו, ולאחר שהוצמדה לה קלינאית תקשורת היא הצליחה להתגבר על הקושי השפתי שלה.

לאחר שסיימה את לימודיה התיכוניים התקבלה למוסד האקדמי "קולומביה" לאומנות הכתיבה, ואף למדה שם הוראה ומקצועות כתיבה שונים.

בשנת 1986 פרסמה לראשונה ספרים "ויזואלים" שחיברה: "הבתולה" ו"האבקדריום הפגום". ב-1997 החלה לעבוד על רעיון לספר חדש, על אדם הנוסע בזמן, ותכננה ליצור גם אותו כספר ויזואלי, אך כשהתקשתה להעביר את רעיון המסע בזמן לתמונות, החלה לכתוב אותו בצורת רומן.

רומן הבכורה של ניפנגר, אשתו של הנוסע בזמן, יצא לאור ב -2003. מדובר ברב מכר המספר את סיפור אהבתם של הנרי, המסוגל לנסוע בזמן קדימה ואחורה, ושל אשתו קלייר, שמתרגלת בהדרגה להיעלמויותיו החוזרות ונשנות של בעלה. ב-2009 הוא עובד לסרט מצליח בשם זה, בכיכובם של אריק באנה ורייצ'ל מקאדמס.

חוץ מהרומן הזה, היא חיברה רומן ויזואלי שכן הצליח, שנקרא שלוש האחיות לעריות. ספר זה מספר את סיפורן של שלוש אחיות בלתי רגילות שחיות בבית חוף הים.

עוד רומן גרפי, הרפתקאות, שוחרר ב -1 בספטמבר, 2006.

ב-2009, בעקבות הפופולריות שלה, מכרה את הזכויות לרומן השני שלה, "Her Fearful Symmetry", בחמישה מיליון דולר. בישראל יצא ספר זה לאור ב-2011, בהוצאת כנרת זמורה ביתן, בשם: "תאומות ושקרים".

היא כרגע עובדת על רומן הנקרא "ילדה צ'ינצ'ילה בגלות".

כמעט דבר לא ידוע על חייה האישיים, מלבד העובדה כי יש לה שתי אחיות, וכרגע רווקה וללא ילדים.

User Posted Image

דעה אישית:

לסופרת זו אין הרבה מאד רומנים, כך שההתייחסות היחידה שאני יכולה לתת לה באמת היא בהתאם ל"אשתו של הנוסע בזמן", ספר שקראתי יחסית מזמן. אני זוכרת שלמרות שמדובר בספר מאד מאד מסובך, הצלחתי להתחבר אליו דווקא די מהר, והטלטול בין הזמנים לא הפריע לי להינות ממנו. יש סצנה אחת ספציפית שהיא גרפית מאד וכוללת את הנרי בשלג, שאני זוכרת היטב עד היום שקראתי. אני לא אספר לכם מה היא כוללת משום שהיא די גרפית במקומות שלא הייתי מעדיפה לחלוק, עדיף שיקראו את הספר.

הייתי אומרת ש"אשתו של הנוסע בזמן" מתאים למי שמסוגל להבין את העומק שלו מבחינת בגרות והתחברות לנושא של נסיעה בזמן.

הסגנון שבו אודרי ניפינגר בוחרת לכתוב הוא מאד עמוק, תיאורי, וגרפי, כמו שציינתי. יחד עם הסגנון ה"כבד", אפשר ליהנות מסגנון הכתיבה הזה גם למי שלא בהכרח מכיר אותו הרבה זמן (תזכורת, את הספר שלה קראתי כילדה). הייתי ממליצה על הכרת הסופרת דרך "אשתו של הנוסע בזמן" כי זה ספר עמוק באמת ומדובר בסופרת ששווה להכיר וללמוד להעריך.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 10 2017, 19:05 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053
חפצי המשתמש: צפה

כל הכבוד על הסיקור! הוא מושקע מאוד כמו כל שאר הסיקורים שלך, וחוות הדעת והמידע כתובים מעולה. מתווסף ללינקייה happy.gif

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007