האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || מה אם סיריוס בלק היה זוכה למשפט הוגן?
פורסם ב: Dec 11 2017, 17:14 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

דיון || מה אם סיריוס בלק היה זוכה למשפט הוגן?

User Posted Image

טוב, אז אתם מכירים אותי כבר ואת הדיונים החופרים שלי (כזאת אני מה לעשות), ובחרתי בדיון הפעם לבחור לעסוק בשאלה שאותי מסקרנת מאד, ומסקרנת לדעת גם מה אתם חושבים.

נאמר כבר שלאחר המוות של לילי וג'יימס וכל הסיפור עם הארי וההלם של תבוסת וולדומורט והכל, הוחלט על הליך זריז לסיריוס בלק, ששם לא הורשה לו יותר מדי להשמיע קול במשפט שהיה לו. לא היה מי שיגן עליו והוא נשלח לאזקבאן די מהר, אחרי שכולם רצו בעונש על מה שקרה לפוטרים ולמוגלגים ברחוב.

אבל מה אם משרד הקסמים היה עושה באמת את העבודה בצורה טובה? מה אם היו חוקרים והיו מגיעים למסקנה שסיריוס בלק חף מפשע ושלמעשה זה היה שומר הסוד של הפוטרים, פיטר פטיגרו, שהיה האדם האמיתי?

איך זה היה משפיע על המשך העלילה? האם דמבלדור היה בוחר להפוך אותו להורה של הארי במקום הדארסלים, למרות לחשי המגננה, או שהיה משאיר אותו אצלם? איזה השפעה הייתה לסיריוס במקרה הזה? איך זה היה משפיע על רמוס לופין שיש לו לפחות את אחד החברים שלו בחיים? איך סיוריוס היה מגיב למה שקרה לחברים שלו? איך זה היה משפיע על סנייפ שסיריוס עוד מסתובב חופשי?

אני אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. מוזמנים לחפור.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 11 2017, 19:07 PM
צטט הודעה

“you’re someone’s reason to smile”

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 22272
משתמש מספר: 58762

טוב, קודם כל הייתי שמחה לשמוע אם לסיריוס היה משפט הוגן. אני חושבת שזה כן היה משנה משהו בעלילה, אם הם היו עושים משפט טוב, אז פיטר פטיגרו היה נשלח לאזקבאן ולא סיריוס. דבר שני, יכול להיות שסיריוס באמת היה מגדל את הארי במקום הדארסלים. עכשיו בואי ניכנס לפרטים:
אני חושבת שזה לא משנה לרמוס, מכיוון שגם בסיפור הרגיל, שלא נתנו לסיריוס משפט הוגן, לרמוס נשאר חבר אחד בחיים. יכול להיות שהוא היה נפגש יותר עם סיריוס, והיה איתו יותר בקשר כי הוא לא היה באזקבאן, אבל עדיין נשאר חבר אחד בחיים. בחיים, המילה הזו לא קשורה. סיריוס לא מת באזקבאן, זה לא משנה כל כך... בסיפור האמיתי אני חושבת שרמוס פשוט לא היה ונפגש עם פיטר, הרי הוא ידע את האמת, ואם סיריוס היה מקבל משפט הוגן, רמוס פשוט היה בקשר טוב עם אחד חברי הילדות שלו.
יכול היה להיות שדמבלדור כן היה משאיר את הארי אצל הדארסלים, למה? כי לדעתי הארי למד להיות עצמו, לא שוויצר, לא גאוותני, פשוט צנוע וטוב ונחמד, ככה הוא למד את זה מהדרסלים. הדרסלים התעללו בו, וככה הוא תמיד היה - לא קיבל את מה שרצה ולא עשו את מה שרצה - וככה הוא למד. דרך לא טובה ללמוד, אבל עדיין למד. אם סיריוס היה מגדל אותו, הארי היה מכיר את עולם הקוסמים, הוא היה יודע שהוא הביס את המכשף הכי רע בכל הזמנים רק בגיל שנה, וכל העניין הזה של התהילה היה אולי עולה לו לראש. אני חושבת שדמבלדור שם את הארי בכוונה אצל הדרסלים - כדי ללמוד להיות טוב, ולא כמו דאדלי, ובכוונה גם הארי לא ידע על הקסם (הדרסלים), זה גם היה אחד מתוכניתו של דמבלדור לפי דעתי.
אם סיריוס היה מקבל משפט הוגן, הארי היה מכיר אותו כבר מילדותו - אולי מתחילת הוגוורטס, היו כבר מספרים לו, דמבלדור או האגריד, המורים או חבריו, הוא היה יודע על זה וסיריוס היה מגיע לבקר אותו, או שהארי היה הולך אליו לחופשות וחגים וכו'... וכשהארי היה מגלה זאת, הוא לא היה ממשיך ללכת לדרסלים גם אם דמבלדור היה אומר לו - כי יש לו חיים הרבה יותר טובים, עם מישהו הרבה יותר טוב שאוהב אותו ושהארי אוהב אותו בחזרה.
אני חושבת שזה היה דפיקה של משרד הקסמים, כי זה מראה על זה שבמצבי חירום משרד הקסמים לא יודע לעשות צדק אמיתי ובאמת לטפל בעניין - הרי לסיריוס לא היה משפט הוגן.
מצד שני, אני חושבת שלסיריוס לא כל כך היו אנשים לצידו ובצד שלו, כי כולם ראו מה שעיניהם מטעות אותם, משמע - כולם חשבו שסיריוס עשה את זה. יכול להיות שרמוס עמד לצידו במשפט, אבל זה רק אחד - ואין ראיות להגיד שסיריוס לא עשה את זה, הרי סיריוס סיפר להארי את מה שקרה באמת רק כי הוא באמת ידע מה קרה, הוא באמת ידע מה הוא עשה ומה התרחש שם, אני מניחה שהיו יכולים לשים לב לזה שסיריוס לא באמת רצח את פיטר, אבל כל כך היו מבוהלים שם, שאף אחד לא רצה צדק - עוד דפיקה של משרד הקסמים במצבי חירום - כולם רצו לעשות ולטפל כבר בכולם, רק שהמצב לא יחזור, ורק שמי שעשה או לא עשה ייאסר, הצדק ייעשה מאוחר יותר - הבנאדם פוצץ חצי רחוב! שוב, זו דפיקה של משרד הקסמים - כי זה בדיוק מה שקרה שם - יכול היה להיות המצב הזה, אבל בסוף היו צריכים להיכנס למצב הזה ולמה שקרה שם, לא רק לאסור לאסור ולאסור בלי לעשות צדק אמיתי, לא רק לכלוא אנשים ולא להיכנס למצב שהם היו בו, לא לחקור את המקרה, כמעט כמו להתעלם! ואני מניחה שאף אחד לא היה רוצה להיות האחד שיחקור דווקא את המקרה הזה - עוד דפיקה של משרד הקסמים שהיא לא בסדר.
אם סיריוס היה מקבל משפט הוגן הרבה מאוד דברים היו משתנים בסדרה ובעלילה, רק מדבר קטן כזה. אני מניחה שיש עוד דברים שלא חשבתי עליהם, פשוט צריך להיכנס עוד יותר לעומק.
(וזו הייתה חפירה, וואו)

--------------------
נעמה ♬ 16.5

כותבת ♬ !Sloths ♬ ראש בית רייבנקלו לשעבר ♬ Maddie and Kitty ♬ מ. חדר הנחיצות לשעבר

User Posted Image
מיאו זו מילה קטנה שמסכמת דברים גדולים

-מיאו!

---------
פורסם ב: Dec 11 2017, 22:02 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
משתמש מספר: 61264

אז לדעתי מה שנעמה אמרה לא נכון.
רמוס לא ידע את האמת, הוא גילה על פיטר רק כשראה אותו במפת הקונדסאים בהוגורווטס.
ולדעתי, אם סיריוס היה זוכה למשפט הוגן הכל היה יכול להשתנות. אולי הארי היה חבר של מאלפוי, אולי הוא היה בבית אחר, אולי הוא היה חי איתו... אבל לדעתי זה לא היה משנה הרבה בסיפור. הארי פשוט היה חי עם סיריוס, וזהו. שום דבר חוץ מזה לא קורה. אולי הוא היה מקבל את המכתב כבר בהתחלה והיה יודע שהוא קוסם והכל, אבל לדעתי, המהות של הסיפור והעלילה החשובה באמת לא היו משתנים.

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
פורסם ב: Dec 14 2017, 11:49 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

טוב נראה לי שזה די ברור שמערכת המשפט בעולם הקומים לא משהו בלשון המעטה - מכניסים מישהו לכלא הכי נוראש ל הקוסמים שיש לפרק זמן לא מוגבל בלי לבדוק אם הוא אשם או לא, רק בהתבסס על מה שהם ראו שם?? יש המון חורים בעלילה בקטע הזה זה בעייתי
אם סיריוס היה זוכה למשפט הוגן הארי היה גדל איתו, בעיקר בגלל שגם אם דמבלדור היה ממש רוצה לשים אותו עם הדרסלים סיריוס ממש לא היה נותן להארי לחיות עם האחות המזעזעת של לילי שבטח כל מי שהיה חבר שלה שמע עליה. מן הסתם, זה לטובה - הארי לא היה גדל אומלל ובתוך בית מתעלל שלא נותן לו שום אפשרות לחיות את החיים שהוא צריך לחיות, שנועל אותו מתחת למדרגות כי הוא היה ילד רע היום. זה לא היה קורה ונראה לי שאם להארי לא הייתה את הסוג של טראומה הזאת (שכן קיימת במהלך הסיפור לדעתי) כמה מהדברים בספרים היו יכולים להשתנות. לא באופן קריטי מדי, אבל עדיין.
לשאול אותי, שיפר הרמוסיריוס הכי גדול בעולם בערך, איך זה ישפיע על רמוס לא יהיה חכם במיוחד מצידכם אבל בעיקרון מבחינתי הם היו נשארים ביחד ומגדלים את הארי ביחד.
איך זה היה משפיע על סנייפ? הונסטלי לא אכפת לי לול אבל לא נראה לי שזה אמור להשפיע עליו יותר מדי כי קו העלילה שלו ושל סיריוס בספרים זה בעיקר העובדה שהוא נוטר טינה על שטויות שסיריוס עשה בבית הספר (כן סיריוס, כי לגרום למישהו כמעט למות זה רעיון מה זה חכם, חתיכת דביל). לא נראה לי שזה היה משנה איכשהו את נקודת המבט של סנייפ על סיריוס בצורה כלשהי. הוא היה רואה אותו בתור מה שהוא תמיד ראה אותו - אותו ילד בן 15 שכמעט הרג אותו בקלות דעת.
איך סיריוס היה מגיב? וול, אח שלו (ג׳יימס וסיריוס אחים פשוט לא גנטית פייט מי) מת וגם אחת החברות הטובות שלו, אבל נראה לי שהוא היה לומד לחיות עם זה בסופו של דבר. מוות של בן אדם קרוב זאת חתיכת מכה שהוא יחטוף גם באזקבאן וגם לא באזקבאן, זאת פשוט התמודדות נורא אחרת עם המצב.
אני מניח שאם סיריוס היה זוכה למשפט הוגן היו מזהים את פיטר בסופו של דבר, גם אם היו עוברות כמה שנים עד אז, ואז גם לגבי זה לא היה מה לדאוג.
באופן כללי אם משרד הקסמים לא היו מטומטמים וסיריוס היה זוכה למשפט הוגן החיים של הארי, רמוס ומן הסתם סיריוס עצמו היו טובים פי הרבה ורק לפרוטוקול זה הau האהוב עליי

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 16 2017, 02:07 AM
צטט הודעה

so long, and thanks for all the fish!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 17427
מגדר:
משתמש מספר: 50775

טוב אז אני הייתי ממש שמח לראות שלסריוס יש משפט הוגן. אני חושב שאם הוא היה זוכה למשפט הוגן הוא היה קודם כל מקבל חסות על הילד. דבר שני וולדמורט לא היה חוזר בשנית כי פיטר פטיגרו היה באזקאבן ולא יכל למצוא אותו באלבניה. אני חושב שסנייפ היה מתעב את סיריוס, והיה מתעלל בהארי אף יותר כדי להכאיב לסיריוס. סיריוס היה שבור ממותם של לילי וג'יימס, ואני חושב שרמוס היה מתפקד כמעין הורה שני להארי. הם היו מגדלים אותו כקוסם והוא היה בטח חבר של רון מילדותו, לאור כך שהוריו, רמוס, סיריוס והוויזלים היו כולם חברים במסדר עוף החול. יכול להיות שג'יני לא הייתה מתאהבת בו אם היה למעשה "גדל" איתם. הוא היה נהנה מכל דבר כמו קוסמים, ולא היה יודע דבר על עולם המוגלגים. זה ממש מצחיק לדמיין את הארי לא יודע דבר על עולמנו. הוא כנראה היה נאהב ומוגן מאי פעם, וכמובן שלא היו מתעללים בו. דמבלדור היה שומר על קשר עם סיריוס ולופין. עוד דבר חשוב שאני חושב שהיה קורה הוא שמאחר שהוא גדל בעולם הקסמים אז הוא היה מודע להיותו מפורסם, והיה נותן לזה לעלות לו לראש. אני חושב שהוא היה יוצא כמו אביו : שחצן, אוהב, פרוע ומלא בחברים. הוא היה מחונן בקסם והיה מסוגל בטח לעוף על מטאטא באופן מושלם עוד מגיל צעיר מאוד. הוא בכללי היה יוצא מאוד כמו ג'יימס, חוץ מזה שהמורים יאהבו אותו (חוץ מסנייפ, אבל למען ההגינות סנייפ גם שנא את ג'יימס).

--------------------
אופיר

".you keep using that word. I don't think it means what you think it means"
סלית'רין גאה (אך גריפינדור באתר), נצנצים זה מלכלך, וחד הקרן רצח את הגבינה.
אם למישהו בא להוסיף טקסט לחתימה היבשה שלי, תשלחו לי בה"פ.

---------
  פורסם ב: Dec 20 2017, 11:17 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 10709
מגדר:male
משתמש מספר: 64904

אם היה לסיריוס משפט הוגן זה היה משנה לגמרי את העלילה ו"מוחק" את הספר השלישי שבעצם עוסק בסיריוס. סך הכל אם היו עושים לסיריוס משפט הוגן זה היה דבר טוב אבל אני שמחה שלא עשו לא (ולא זה לא כי אני וולדמורט. מועחעחעחעח) כי הספר האהוב עלי זה הספר השלישי.

--------------------
קריס ☯ 13 ☯ הצטרפתי בגיל עשר וקרינג' אחושרמוטה ☯ בואו סהכ אני אחלה
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
הסוף.

---------
פורסם ב: Dec 23 2017, 13:03 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 3934
משתמש מספר: 59617

סיריוס לא אשם, ואת זה כולנו יודעים. למרות זאת, אם הוא היה שם בסביבה זה היה מפריע למהלך התקין של הספרים, בעיקרון, לא היה את כל הספר השלישי, והארי לא היה מוגן עם הגנת קסם הדם שאימו הטילה. הוא באמת מוגן מפני וולדמורט רק בבית של הדרסלים. אמנם זה באמת לא מגיע לסיריוס, כל הכאב ואזקאבן וכל זה, אבל הוא צריך להיות שם כדי לא להפריע לספרים. בנוגע לרמוס, אם הוא היה יודע שסיריוס חף מפשע זה היה נהדר, זה היה אומר שעדיין יש לו חבר שהוא יכול להיות איתו.
אני חושבת שסנייפ היה מסתדר, אחרי הכל, הם כבר גדולים, והם צריכים להשאיר את הוגוורטס מאחור, לא להיות אויבים.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 14 2021, 12:31 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 1525
מגדר:
משתמש מספר: 74886

מש טוב

--------------------
חוכמה בלי גבולות היא אוצר לדורות

I love books

אני חכם אני ברבלינקו
אריאלIדתיIאלרג"הI12Iרבליינקו

לתרום לי חרמשים וספרים בבקשה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007