האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

האם סנייפ הוא אדם טוב או רע? || דיון
פורסם ב: Dec 11 2017, 21:51 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
מגדר:female
משתמש מספר: 61264
חפצי המשתמש: צפה

*אני לא מתכוונת להעליב אף אחד ולא את נעמה ואת תם על התגובות שלי על מה שהם אמרו.

סנייפ הוא אדם טוב או רע?

User Posted Image

אז היה לנו על זה מקודם ריב ענק בנו"ד. ואז מיקה (אם אני זוכרת נכון) הציעו לפתוח דיון על זה.
אז רבנו אם סנייפ הוא אדם טוב או לא. למה הוא אדם טוב?

זה קשה להיפרד מדעות קדומות, במיוחד שג'יימס עשה דברים נוראיים לסנייפ, וקשה לו להתעלם מזה כי הארי נראה בדיוק כמו ג'יימס.
וגם ראיתי פוסט כזה על מלא דברים של הארי פוטר, ואחד מהדברים היה הסיבות למה הוא כל כך שנא את הארי רון והרמיוני: כי הרמיוני היא בת מוגלגים כמו לילי, להארי יש את העיניים הירוקות שלה, ורון הוא ג'ינג'י כמו לילי

- נעמה אמרה את זה

אז נעמה אמרה שסנייפ כל כך שנא את הארי רון והרמיוני בגלל שהרמיוני בת מוגלגים כמו לילי, להארי יש את העיניים הירוקות שלה ורון הוא ג'ינג'י כמו לילי. המסקנה שלי היא שהכוונה זה שהוא לא סלח לה שבסוף היא התחתנה עם ג'יימס. אבל למה צריך לשנוא מישהו רק בגלל שהוא נראה כמו מישהו ששנאת בגיל 15?!

״הוא נראה כמו החבר של הקראש שלי מהתיכון זאת סיבה למרר לו את החיים״

- תם על מה שנעמה אמרה

זה נכון. בהחלט נכון. למה צריך למרר את החיים של החבר של הקראש שלך מימי הבית ספר רק בגלל שאהבת אותה?! היא זאת שבחרה לא לאהוב אותך.

עדיין קשה לו להיפרד מהדעות הקדומות... אני יודעת, אולי הוא גם לא ניסה, כי זה ג'יימס - והכי קל פשוט לתת לדעות הקדומות להשתלט עליך, אבל עדיין זה קשה לו כי זה ג'יימס. ג'יימס פוטר

- נעמה אמרה את זה על מה שתם אמר

דעות קדומות דעות קדומות... אז מה דעות קדומות?! סנייפ ראה רק את מה שהוא רצה לראות על הארי ממבט ראשון בלי להסתכל פנימה. הוא אמר שהוא "בדיוק כמו אבא שלו" כי הוא מאחר לשיעורים. אבל מה עם החוכמה שלו? ומה עם האומץ שלו?

אני מסכימה עם תם. למה צריך למרר למישהו את החיים רק בגלל שהוא נראה כמו החבר של הקראש שלך מהתיכון? למה צריך לבוא למישהו, להגיד לו: "תציל אותה ואת בעלה והילד שלה לא צריך להציל כדי שהיא תאהב אותי"?

1) האם סנייפ הוא בן אדם טוב או רע? למה אני חושב ככה?
2) אם אתם הייתם במצב של סנייפ, הייתם באים לדמבלדור, אומרים לו: "תציל אותה ואת בעלה והילד שלה לא צריך להציל כדי שהיא תאהב אותי"?
3) האם סנייפ שמר על הארי רק בגלל שהוא "אהב" את לילי? או בגלל שהארי באמת היה חשוב לו?
4) האם סנייפ הוא בן אדם חכם?

מוזמנים להתחיל לכתוב את דעותיכם happy.gif

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 11 2017, 22:53 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
משתמש מספר: 65051

וואו, את לא פתחת את התיבת פאנדורה הזו עכשיו.

ברצינות.

יש לי כלללל כךךךך הרבה מה להגיד על זה.

נא להתכונן לחפירה.

לא. באמת.

🖋️ סנייפ הוא דמות מתוסבכת. הוא דמות אפורה. אין בו "טוב" או "רע". הוא שניהם. הוא הכל מהכל. יש הרבה מאד דמויות בהארי פוטר שהן דמויות אפורות. ויש המון דמויות שאנחנו מן הסתם יודעים לאיזה צד הן משתייכות.

וגם ראיתי פוסט כזה על מלא דברים של הארי פוטר, ואחד מהדברים היה הסיבות למה הוא כל כך שנא את הארי רון והרמיוני: כי הרמיוני היא בת מוגלגים כמו לילי, להארי יש את העיניים הירוקות שלה, ורון הוא ג'ינג'י כמו לילי

אני לא חושבת שזו הסיבה; הסיבה היא, לדעתי בכל אופן, שהוא שונא אותם מהסיבה שהוא שונא את נוויל ואת שיימוס ואת כל החלוקים האדומים באופן כללי. הם גריפינדור.

גריפינדור, לסנייפ, מזכיר לו את כל מה שהיה רע ומחורבן בילדות שלו. שם שובצו הקונדסאים, שם לילי שובצה, שלפי ההיגיון הפשוט שלו אם היא הייתה משובצת באותו בית יחד אתו יכול להיות שלא היה קיים הקרע הזה ביניהם.

ראיתי בהרבה פאנפיקים, תיאוריה שאני מסכימה אתה לחלוטין, שסנייפ חושב על הגריפינדורים כעל ילדים מתנשאים שחושבים שאומץ מספיק בלי חוכמה או אופי אמיתי. ויש בזה הרבה מן הנכון. בהרבה מקרים רואים שחושבים על גריפינדורים כעל ילדים עשויים ללא חת וכאלה שתמיד עושים את מה שטוב וצודק. מה שאנחנו יודעים בוודאות שהוא לא נכון בעליל. ג'יימס, סיריוס, פיטר- הם כולם היו נמושות בדרכם שלהם. ג'יימס נהנה להתעלל בחלשים, סיריוס היה לא פחות מסדיסט ורוצח פוטנציאלי, ופיטר היה בוגד גם אז.

אז נכון שלכל אדם יש יכולת להתעלות ולהשתנות, אבל בגיימס פוטר היה פוטנציאל להיות משהו אפל יותר מסנייפ, זה רק בדרך "פוקס" שהוא לא הפך בעצמו להיות אוכל מוות. לא היה לו יותר מדי מצפון בתור ילד.

לדעתי זו הסיבה העיקרית, לא היחידה מן הסתם, שהייתה לו לשנוא את השלישיה. את רון והארי במיוחד. אני חושבת שהוא ראה בהם את הקונדסאים, הם היו אימפולסיבים ועשו מה שהם רוצים בלי לחשוב יותר מדי על ההשלכות. הירידה שלהם לחדר הסודות, התעוזה הטיפשית של הארי עם אבן החכמים, הכל נראה נורא פסטורלי ואמיץ מבחינת הארי, אבל צריך לעצור ולחשוב שכל פעם שהארי עשה שטות כזו, הלב של סנייפ ירד לתחתונים כי הוא נשבע להגן על העושה-צרות-הזה, שאותו הוא בכלל לא אהב, והארי לא ניסה אפילו לעשות לו חיים קלים עם זה.

🖋️ אני חושבת שהשנאה של סנייפ להארי נבעה מתוך כאב יותר מאשר מתוך טינה.

לפני שאתם סוקלים אותי, תמשיכו לקרוא.

אנחנו יודעים שסנייפ בא ממשפחה בלתי מתפקדת. הייתה לו אמא, אליין, ואבא- טוביאס. טוביאס היה מוגל שלא אהב קסמים, ובתחום הזה הוא דמה מאד לורנון דארסלי. הוא הכיר את לילי ומאז היא הפכה להיות העולם שלו. היא הייתה הדבר החיובי היחיד שהיה לו בחיים.

הוא יותר מאוחר נמשך לאוכלי המוות כי הוא לא הרגיש שייך לשום מקום וכתוצאה מכך הוא התרחק מלילי. אנחנו יודעים שהוא שמע את הנבואה של טרלוני והלך וסיפר אותה לוולדמורט. ההלשנה הזו קדמה להלשנה של פטיגרו והיא הייתה הסיבה הישירה לכך שהפוטרים נרצחו. סנייפ נכשל משום שהוא חשב שלילי תשרוד אם הוא יבקש מוולדמורט לחוס עליה. אם היה לו טיפה שכל אז הוא היה מוצא פיתרון אחר ולא סומך על דמבלדור בעניין הזה מכוון שזה היה צריך להיות ברור לכולם שלילי תקריב את עצמה בשביל התינוק.

אני חושבת שסנייפ הבין את זה, והבין את זה מאוחר מדי.

הוא נראה כמו החבר של הקראש שלי מהתיכון זאת סיבה למרר לו את החיים

לדעתי זה נכון, אבל לא לגמרי. זאת אומרת, זה חלק מזה. שוב נחזור לילדות של סנייפ, סנייפ במשך כל החיים שלו ספג התעמרות מכולם. מאבא שלו שהיכה אותו, מאמו שהזניחה ולא הגנה עליו, מפטוניה שצעקה עליו שהוא "פריק" ושלילי לא צריכה להסתובב אתו, מהקונדסאים שהתעללו בו והסלית'רינים שלא קיבלו אותו בגלל שהיה חצוי דם.

בשום מקום הוא לא הרגיש שהוא שייך או שיש לו שליטה. הוא ספג אגרופים מטאפוריים ופיזיים מכולם; והנה בא אחרי שנים השרץ הקטן של האיש שהוא הכי שנא, והוא כל כך דומה לו, ונראה שהוא ממש יהיר ושוויצר כמוהו (לפחות לפי סנייפ), והוא רואו מולו את ג'יימס פוטר, לא את הארי, וזה ג'יימס פוטר קטן, וההבדל הוא, שהג'יימס פוטר הקטן הזה נתון למרותו. הוא יכול להעניש אותו, הוא יכול להשעות אותו, הוא יכול להראות לו שלא יקרה מצב בו סנייפ לא יהיה בשליטה. במודע או לא במודע הוא בעצם מחזיר לעצמו את הכבוד שהוא חושב שהוא איבד שנים לפני כן. הוא קובע על ג'יימס ולא הוא עליו.

זה פסיכולוגיה בגרוש, אני יודעת, אבל אני חושבת שזה באמת היה המצב.

זו כמו שאמרתי אחת הסיבות.

הסיבה השניה היא, כמובן, לילי. לילי בחרה בג'יימס על פניו מכוון שהיא נרתעה ממנו או מהדרך שלו. כשהוא מסתכל על הארי הוא מסתכל פנים אל פנים על הפסד מר.. הוא מסתכל על הארי ורואה את הילד שבשבילו לילי נתנה את החיים שלה, בעוד סנייפ לא הצליח לעשות כלום כדי להציל אותה, אולי אפילו להקריב את עצמו בשבילה. אז הוא רואה פה כישלון. הוא רואה פספוס. הוא גם יודע שאם הארי לא היה נולד אז כל זה לא היה קורה. הוא יודע שאם הוא עצמו לא היה מלשין לוולדמורט, כל זה לא היה קורה. וזו חרטה עצומה שיש לו. ולראות את החרטה הכי גדולה שלך כל יום יכול פשוט להוציא מהדעת.

🖋️ למה צריך לבוא למישהו, להגיד לו: "תציל אותה ואת בעלה והילד שלה לא צריך להציל כדי שהיא תאהב אותי"?

חייבים לזכור שאתם מסתכלים על זה בצורה רציונאלית. באותו שלב סנייפ כבר הדרדר לשפל מוסרי שבו לא היה קיים רציונאליות. בשלב הזה סנייפ הפך לאוכל מוות. אוכלי מוות רואים מטרה, ולא מעבר לזה. הוא רצה את לילי בחיים כי הוא אהב אותה אהבה אמיתית, אבל כמעט באותה מידה הוא היה אובססיבי אליה. הוא היה אובססיבי לאישה נשואה. כן כן. הן ידע שלא יצא מזה שום דבר אבל זה לא שינה לו. הוא ראה את לילי כצד אחד ואת בעלה ובנה בצד השני. ופה אני מפנה מקום לענות על השאלה שנשאלה קודם.

האם סנייפ שמר על הארי רק בגלל שהוא "אהב" את לילי? או בגלל שהארי באמת היה חשוב לו?

בפירוש לא. הוא לא אהב את הארי. עד הרגע האחרון, הוא לא הצליח להגיע לדרגה שבה הוא ראה את הארי כמשהו אחר מלבד גלגול נשמה של ג'יימס פוטר. אני חושבת שברגעים האחרונים שלו הוא הבין את הארי יותר, אבל להגיד שהוא אהב אותו או שהוא היה יקר לו? ממש לא. הסיבה היחידה שהוא דאג לו הייתה לילי (גם הייתה שאלה כזו לרולינג, והיא אמרה שלולא אהב את לילי, הילד לא היה מעניין אותו אפילו טיפה).

אבל הנה הקאטש. הוא לא מוכרח לאהוב את הילד בשביל לעשות את הדבר הנכון. ניוזפלאש- אנחנו לא חייבים לאהוב ילדים. זה לא חובה. אבל סנייפ בשלב הזה לחלוטין היה של דמבלדור והוא עשה מה שהיה מצופה ממנו לעשות.

הוא לא טרח להכיר את הארי משתי סיבות עיקריות וסותרות- האחת שיטחית, הוא לא רצה להכיר את הבן של ג'יימס פוטר, ומבחינתו רצה להחזיר לעצמו את השליטה בכך שהתעלל בו. הסיבה השניה שהיא כמעט הפוכה, ברגע שהוא היה מנסה לפתוח מעצמו להארי יותר, הוא היה פותח דלת לשנים של כאב שאותו הוא לא היה יכול לשאת מבחינתו, כאב שהיה פוגע באמינות שלו כמרגל לוולדמורט.

האם סנייפ היה חכם?

סנייפ היה חכם במקומות שבהם הוא ראה לנכון להיות חכם, שזו כמובן חלק מהחוכמה שלו. הוא הצליח לשטות בוולדמורט עד הדקות האחרונות של המלחמה, ואת זה לא היה מצליח לעשות קוסם טיפש.

הוא כן טיפש במקומות שבהם הוא בעצמו חיסל את האינטליגנציה הריגשית שלו ובחר לעצום עיניים לעולם מסביב. הוא כן טיפש שהוא חשב שהתעללות בהארי תועיל לו במשהו או תגרום לו להרגיש יותר טוב. הוא כן טיפש כי הוא ידע שהוא הולך בדרך לא נכונה ובסוף כן בחר להיות אוכל מוות.

כבר הזכרתי שסנייפ הוא דמות אפורה? הוא לא טוב ולא רע. הוא שניהם.

ואי, איזו חפירה.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 11 2017, 23:54 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
משתמש מספר: 61264

קודם כל, כל הכבוד על התגובה בדיון ועל התגובה המושקעת!
אז על ההתחלה אפדר לראות שאני מסכימה איתך. בלי ספק. ואין לי כוח עוד למשוך את זה יותר.
בדיוק כמו שאמרת, סנייפ ראה בהארי את ג'יימס, ולא את הארי עצמו. הוא לא הסתכל על הצדדים באחרחם שלו, הוא הסתכל רק על הדבריפ שרצה לראות.
כשכתבתי "אהב" במרכאות התכווני בדיוק למה שאמרת. גם תם אמר את זה בנו"ד בהתכתבות שהייתה לנו על זה. סנייפ היה אובססיבי ללילי.
לא היה לו אכפת שבעלה והבן שלה, האנשים שמסבים לה אושר מתים. הןא רצה אותה לעצמו. זה כמו תינוק שעכשיו יקחו לו סוכריה וכל הזמן מציעים לו אחרות אבל הוא רוצה רק את הראשונה. הוא לא רוצה אף אחת אחרת.
כשכתבתי את השאלה הזאת, התכוונתי לזה שמלכתכילה הוא לא היה צריך לספר לוולדמורט על הנבואה או שהוא לא היה צריך לקרוא ללילי בוצדמית. אם הוא לא היה קורא לה בוצדמית הכל יכול היה להיות שונה. אם הוא לא היה מספר לוולדמורט על הנבואה רוב הסיכויים שלילי הייתה חיה. אבל צריך להבין שהוא לא חשב על מה שהוא עשה לפני שעשה את זה.

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
פורסם ב: Dec 12 2017, 14:42 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1161
מגדר:male
משתמש מספר: 64871

1. אני חושב שסנייפ הוא בן אדם טוב שמתחבא מאחורי מלא מסכות, ולסנייפ יש מלא דברים רעים על המסכות וסיבות למה להיות רע. אבל אני חושב שמבפנים הוא טוב. אני חושב שהוא שונא את הארי בגלל שהארי הוא היצר של האהבה של לילי (הקראש שלו) וחבר שלה, ובצדק (הכעס שלו). למרות הכעס והקנאה הגדולים בנוסף למראה של הארי שמזכיר ברמה גבוה את ג'יימס הוא לא הורג את הארי/ מסגיר אותו לאוכלי המוות, בגלל שהוא בן אדם טוב וחושב גם על הארי: זה לא אשמת הארי שהוא נולד (ואולי גם בגלל שהעניים של הארי מזכירות לסנייפ את לילי והוא לא רוצה לשכוח אותה).

2. אני במקום סנייפ הייתי מציל את כולם כולל את הארי, הארי לא עשה שום דבר רע. אני חושב שאם לילי הייתה נשארת בחיים בזכותי (אני מדבר בתור סנייפ) היא הייתה אוהבת אותי שוב ונזכרת איזה חברים טובים היינו פעם. אבל אם לא הייתי מציל את הבן שלה ורק אותה, היא הייתה שונאת אותי.

3. אני חושב שסנייפ שמר על הארי בגלל שהארי היה חשוב מאוד לעולם הקוסמים. אם אתם זוכרים סיביל טרלוני ניבאה נבואה לדמבלדור שילד קטן שיוולד בחודש יולי (אם אני זוכר נכון) יעצור את אדון האופל. וכמעט כל התאוריות של עולם הקוסמים הצביעו על כך שהארי הוא הילד, ולכן סנייפ שמר עליו.

4. לדעתי סנייפ הוא בן אדם מאוד חכם. לפי הדברים שאמרתי בתגובה זו אפשר לראות שההנתהלות של סנייפ עומדת מאחורי מלא מחשבות, טיעונים ודעות לפני מעשים. לכל דבר שהוא עושה יש לו סיבה מאחורי המעשה.

(התגובה שלי עלובה לעומת סמנתה hot.gif סמנתה יא משקיענית :) )

--------------------
פרשתי.

---------
פורסם ב: Sep 2 2022, 14:10 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 3279
מגדר:male
משתמש מספר: 84204

3 נטו כן

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007