האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

Two Boys Kissing || סיקור ספר
פורסם ב: Dec 14 2017, 16:17 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

טוב האינטרנט ה^%*^%#₪$%@%$# מחק לי כמעט את כל הציטוטים אז זה ייערך בהקדם

Two Boys Kissing

User Posted Image

שם הספר: Two Boys Kissing (בתרגום חופשי: שני בנים מתנשקים)
שם הסופר: דייוויד לוויתן (David Levithan)
שנת ההוצאה: 2013 בארה׳׳ב
שפת מקור: אנגלית
גילאים מומלצים: 14+ רק על סצנה אחת שהיא קצת intense אבל חשובה לעלילה - חוץ ממנה, לגמרי כל מי שבוגר מספיק לקרוא על נשיקות יכול להנות מזה.
ז'אנר: יאנג אדולטס (ספרות נוער), רומן

תקציר העלילה
- מגב הספר -
The two boys kissing are Craig and Harry. They are Hoping to set the world record for the longest kiss.g
They aren't a couple, but they used to be.g
Peter and Neil are a couple. They kisses are different.g
Avery and Ryan have only just met and are trying to figure out what happens next.g
Cooper is alone. He's not sure what he feels.g
As the marathon progresses, these boys, their friends and families evaluate the changing nature of feelings, behaviour and this crazy thing called love.g

- תקציר שלי -
הספר מספר את הסיפור של שבע דמויות ראשיות - אייברי עם השיער הוורוד, ראיין עם השיער הכחול, קופר עם המחשב, פיטר עם משחקי הווידאו, ניל עם המשפחה, קרייג עם הרגשות והארי עם ההתמדה. הספר מסופר מנקודת מבט כללית של ״we״, של ״אנחנו״, שמגלים מהר מאוד שה״אנחנו״ הם גייז שכבר לא בין החיים (הערה: אני ככה קרוב ללכתוב למה, אבל זה מוריד את האפקט מאחת הפסקאות, אז לא). הם מספרים את הסיפורים של שבעת הבנים האלה, איך הם יכולים להתקשר אחד לשני ואיך לא, מציגים את קווי העלילה של כל אחד מהם לחוד וביחד. קווי העלילה כוללים את הנשיקה של קרייג והארי, שרוצים לשבור את שיא העולם לנשיקה הארוכה ביותר, ניל ופיטר שיוצא לנו ללמוד על מערכת היחסים שלהם, ראיין ואייברי שרק הכירו וכבר יש שם איזה קליק וקופר שמתמודד עם המון תסביכים לגמרי בעצמו.

הדמויות
אזהרה: מכיל ספויילרים, על אחריותכם. הם מסומנים בצהוב.

- קרייג והארי -
הם היו זוג, הם כבר לא - הארי היה מי שנפרד מקרייג. קרייג עדיין אוהב את הארי, וכשהוא מציע שהם ישברו את שיא גינס הארי לא מתנגד. ההורים של הארי תומכים בעניין, של קרייג לא יודעים בכלל שהוא גיי. במהלך הנשיקה אמא של קרייג מגיעה לאזור ומגלה שהבן שלה גיי, ובמהלך הסיפור הם מצליחים להבין מה קורה שם, פחות או יותר. הם מצליחים לשבור את השיא. הארי וקרייג, דרך אגב, מבוססים על סיפור אמיתי - אם תפתחו את ספר שיאי גינס, תראו שהשיא לנשיקה הארוכה ביותר הוא של שני בנים שהתנשקו בדיוק שלושים ושתיים שעות, שתים-עשרה דקות ועשר שניות.

- אייברי וראיין -
הם נפגשים במה שנקרא בסיפור gay prom - פשוט מסיבה שאליה הגיעו בני נוער להט׳׳בים מכל האזור. לאייברי יש שיער ורוד והוא טרנסג׳נדר, ולראיין שיער כחול. הם רוקדים ביחד במסיבה, מחליפים מספרי טלפון וממשיכים לדבר גם אחרי זה. הם נפגשים במהלך הספר, פעמיים, וגם מתנשקים פעמיים. בפעם הראשונה שהם נפגשים הם הולכים לשוט בנהר בקאנו של דודה של ראיין, ובפעם השנייה גם למיני גולף הסגור, שם הם נתקלים בכמה בריונים. הם מצליחים להתרחק מהם בסופו של דבר.

- פיטר וניל -
הם זוג כבר שנה, כך שם נמצאים בשלב במערכת היחסים שלהם שאף אחת מהדמויות האחרות עדיין לא הגיעה אליו. פיטר אוהב משחקי מחשב (במיוחד את האחרון מביניהם שניל קנה לו) וניל, וול, אוהב את פיטר. בשלב כלשהו בספר ניל יוצא מהחדר ושומע ברדיו אנשים אומרים ״שהגייז המגעילים האלה ידביקו אחד את השני באיידס וימותו״ (אני יודע, מקסים) וכועס על ההורים שלו שלא כיבו את זה - ״אם הם היו אומרים משהו כזה על מהגרים או קוריאנים, הייתם סוגרים, נכון? כי אז זה נוגע לכם, אבל גם זה נוגע לכם״. ניל ופיטר נוסעים לראות את הארי וקרייג (הם לא מכירים ותם, רק יודעים שככה קוראים להם) כשהם מנסים לשבור את השיא, ונמצאים שם כשהם מצליחים.

- קופר -
לקופר יש חשבונות מזוייפים בכל אתר היכרות או אפליקציית היכרות לגייז שיש, פחות או יותר. הוא מדבר עם אנשים ואז סוגר את החלונית, לא נפגש עם אף אחד ולא גורם כל נזק. יום אחד הוא נרדם על המחשב שלו, שנשאר פתוח, ואבא שלו רואה את מה שיש על המסך - הוא מעיר אותו בצעקות ומרביץ לו, מה שמוביל לכך שקופר בורח, לוקח את המכונית שלו ומתחיל לנסוע. במהלך הספר הוא נפגש בפעם הראשונה עם מישהו, מנסה לגרור את הפגישה למין ולא מצליח. לקראת סוף הספר הוא גם מנסה להתאבד - לא בהצלחה.

- דמויות משניות אבל לא מאוד משניות -
טאריק: חבר של הארי וקופר, גם גיי. עוזר להם להסריט את הנשיקה. אוהב לרקוד, וממש טוב בזה.
סמיתה: חברה טובה של קופר. לא אוהבת את הארי במיוחד.
קייטלין: דודה של ראיין. הוא מרגיש הכי בנוח בבית שלה ליד השולחן.
מירנדה: האחות הקטנה של ניל. מאוד אוהבת את אח שלה.
אנטימטר (ג׳וליאן): הבחור שקופר נפגש איתו. בן עשרים ושלוש, חננת אמנות.

דעתי האישית
בלי ספויילרים!!! תהיו גאים בי כתבתי דעה אישית בלי ספויילרים

עבר הרבה זמן מאז שסיימתי ספר ביום (טוב, יומיים, אבל זה רק בגלל שהייתי חייב ללכת לישון, אלה היו פחות מעשרים וארבע שעות). הספר הזה מדהים, באמת, אני חושב שהוא נוגע בהמון תחומים שאנחנו מנסים לדחוק בחיי היומיום. הוא מציג את כל הקונספט של ״להיות גיי״ מהמון נקודות מבט, כל אחת שונה לגמרי. מאייברי שלא אוהב ללכת לשירותים ציבוריים לקופר שמזייף משתמשים באינטרנט יש המון הבדל, אבל לכל אחד מהם יש סיפור שהוא סיפור של מישהו אי שם בעולם. אני מאוד מעריך את הסופר על הספר הזה, אני גם חושב שהוא בחר בחירה מאוד חכמה כשהוא לא חילק את הספר הזה לפרקים. זה עובד כמקשה אחת, כי מדובר בהמון קווי עלילה שמתחרשים באותו זמן ואיכשהו הוא מצליח לכתוב אותם כמו שצריך בלי שזה ייראה מסורבל ובלי לוותר על חלקים חשובים בעלילה של דמויות מסויימות. המספרים של הסיפור היה פחות או יותר הרעיון הכי גאוני בכל הספר הזה, כי יש חלקים שהם אמרו בדיוק את הדבר הזה שעבר לך בראש אבל לא העזת להודות בו בפני עצמך.
השאלה הגדולה של ״בסדר או לא בסדר״ בספר הזה היא לחלוטין קופר, ואני חייב לציין פה שממש, אבל ממש לא. הוא דמות מעניינת, אבל בן אדם די מגעיל. בלי ספויילרים (אני מחזיק את עצמי), במהלך הספר הוא עושה כמה דברים שמאוד הרמתי גבה עליהם. מצד שני, אני מאוד שמח שהסופר בחר להציג ספציפית אותו, כי הוא דוגמא נהדרת ל״איך אתה יכול להיות גם מסכן וגם בן אדם ממש לא טוב״. שאר הדמויות פשוט מדהימות, אני חייב לציין - הארי די דביל, נכון, אבל הוא גם ממש חמוד. אוורי הוא הנסיך שלי ואני אגן עליו לנצח נצחים פייט מי, כנ׳׳ל לגבי ניל ומירנדה.
אני ממליץ לכולם לקרוא את הספר הזה, באמת, אבל ללהט׳׳בים בפרט. יש משפטים פה ושם שאתם קוראים שפשוט מרגישים כאילו הם נכתבו בשבילכם, או שאתם נורא מזדהים עם כמה מהדמויות (אייברי לא מרגיש בנוח עם שירותים ציבוריים כי מגדר - איי פיל יו) בצורה שיהיה קשה לאנשים אחרים להבין. זאת באמת קריאה חובה לכולם, לא רק בגלל הנקודה שהספר מנסה להעביר אלא בגלל שהוא כתוב מדהים והדמויות מדהימות והעלילה מאוד מציאותית, שזה משהו מאוד חשוב כשכותבים ספרות גאה.

ציטוטים
יש כמה ציטוטים שממש רציתי לשים פה אבל לא שמתי, רק כדי שכשתקראו את הספר הם יהיו שם עם כל הקונטקסט הדרוש.

We were once like you, only our world wasn't like yours.g
- page 1 -

It was an exquisite irony - just when we stopped wanting to kill ourselves, we started to die.g
- page 5 -

There are a few things that can make us quite as happy as a gay prom.g
- page 8 -

Ignorance is not bliss. Bliss is knowing the full meaning of what you have been given.g
- page 12 -

You spend so much time, so much effort, trying to hold yourself back together.g
And then everything falls apart anyway.g
- page 34 -

There is nothing so heartening as a chance.g
- page 36 -

People like to say being gay isn't like skin colour, isn't something physical. They tell us we always have the option of hiding.g
But if that's true, why do they always find us?g
- pages 43-44 -

There's always something new to learn about the person you love.g
- page 46 -

Two boys kissing. You know what this means.g
- page 74 -

הודעה זו נערכה ע"י Nico di Angelo ב Dec 18 2017, 23:46 PM

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 15 2017, 11:28 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053

היי תם, הסיקור שלך ממש יפה ומושקע אבל שים לב שהתקציר שלך צריך להיות באורך של לפחות 5 שורות - ערוך אותו בבקשה כדי שאוכל להוסיף את הסיקור ללינקייה ולתגמל אותך עליו :)

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
פורסם ב: Dec 18 2017, 23:48 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

לא שמתי לב לתגובה אופס
ערכתי ~

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 19 2017, 10:07 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 16397
מגדר:female
משתמש מספר: 54053

מעולה :) מתווסף ללינקייה.

--------------------

שחר - מנהלת פורום ספרים - טבעונית - אשמת הכוכבים - משחקי הרעב - אליסיה קארה - חסרת חיים - בפרישה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007