האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || כיצד עובדים מפתחות המעבר?, פינת "שאלות ללא מענה" של פורום הספרים
פורסם ב: Feb 25 2018, 13:55 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

כיצד עובדים מפתחות המעבר?

דיון

User Posted Image

שלום חברים! אז, ברוכים הבאים לפינה של ליאן, ולדיון נוסף תחת "שאלות ללא מענה" של פורום הספרים, והפעם- מפתחות מעבר!

אז, יש עניין מסוים של מפתחות המעבר שהוא לא לגמרי ברור; טוב, זה יותר מעניין אחד, אבל פה אני אמקד את הדיון.

את מפתחות המעבר אנחנו פוגשים לראשונה בתחילת הספר הרביעי, כשהוויזלים, הדיגורים והארי פוטר משתמשים במפתח מעבר בצורת מגף משומש כדי להגיע לאליפות העולם. הארי והוויזלים צעירים מדי בכדי להתעתק לשם, והשימוש במפתח מעבר הוא פיתרון אידיאלי. אז, כדי להזכיר לכולנו, מפתח מעבר הוא חפץ מסוים שכאשר באים אתו במגע הוא מעביר אותנו למחוץ יעד מסוים בצורה שהיא בין תעופה ממש מהירה להתעתקות ממש איטית. מפתח המעבר, החפץ, צריך להיות משהו שלא יבלוט ושיראה כחלק מהתפאורה הכללית שלו, כדי שלא ימשוך את תשומת ליבם של המוגלגים.

הפעם הבאה שאנחנו נתקלים במפתח המעבר הוא במשימה השלישית של טורניר הקוסמים המשולש, כשוולדמורט הופך את גביע האש למפתח מעבר.

עד כה הכל ידוע, אז הנה מה שלא ברור לי לגמרי. ארת'ור וויזלי, בפעם הראשונה, דחק בילדים לתפוס מהר את מפתח המעבר, כדי לא "לפספס" אותו. כל ההתנהגות שלו לגבי מפתח המעבר גורמת לעניין להישמע כאילו בדיוק כמו אוטובוס, רכבת או מטוס, מפתח המעבר פועל על זמנים קבועים מראש ושעה ידועה. כאילו בזמן שנקבע כבר יעביר מפתח המעבר את הקוסם למחוץ חפצו, ולא משנה אם "כל הנוסעים עלו" או שלא.

אבל כשאנחנו נתקלים בפעם השנייה במפתח המעבר, בתוך המבוך, זה לא באמת יכול לעבוד ככה. למפתח המעבר אין שום צורה לדעת מתי הארי וסדריק היו יכולים להגיע אליו. הארי וסדריק היו יכולים להיתקע במבוך עוד זמן רב לפני שהיו מגיעים אל הגביע, ואם היו נוגעים בו לפני או אחרי הזמן הנקבע (אם ככה המפתח עובד), משמע שלא היה קורה שום דבר. לצורך תזמון מדויק על וולדמורט היה לדאוג שמה שיקבע את יעילותו של מפתח המעבר הוא זהותו של הנוגע בו, לא משנה מתי.

אם כך, לא ברור באמת עד הסוף כיצד המפתח עובד, כי אם מסתכלים על שני המצבים שתיארתי למעלה, אלו שני מצבים סותרים.

מה אתם חושבים הפיתרון לשאלה הזו? אשמח אם תביעו דעה.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 26 2018, 08:31 AM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 63935
משתמש מספר: 63549

ואוו, אף פעם לא שמתי לב לזה. העלית פה משהו. אם אני זוכרת נכון, גם בספר השביעי הם השתמשו במפתח מעבר. וגם שם היה להם זמן מוגבל, (מתי שהיה שבעה פוטרים). אז משהו פה באמת לא מסתדר. לי עלו שני אפשריות, שאחת מהם מאוד הגיונית, ואחת לא;
א. שוולדמורט נסע בזמן, וראה כמה זמן יקח להארי להגיע למפתח, והוא פשוט כיוון לפי הזמן שמדד. האפשרות הפחות הגיונית.
ב. שזה לא סתם מפתח מעבר רגיל. כנראה וולדמורט, הטיל כישוף אפל על המפתח, וגרם לו לא להיות מגובל הזמן. וזה היה יכול להיות גם עם שיקוי. וזאת האפשרות הגיונית.
נראה את זה נצטרך לשאול את רולינג....

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
User Posted Image User Posted Image
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather
User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 27 2018, 06:25 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 2758
מגדר:
משתמש מספר: 65771

אני חייב להודות שגם אני חשבתי על זה וזאת אחת השאלות שלדעתי ישארו חסרות מענה בספר.
בקשר לתאוריות של romione11 הראשונה כמו שכבר רשמת לא כל כך סבירה כי אם כבר יש לו מחולל זמן, הוא היה יכול להשתמש בו לדברים הרבה יותר חשובים וגם יהיה לו מאוד קשה לכוון בדיוק.
גם בתיאוריה השניה יש הרבה חורים העיקרי שבהם הוא שלוולדמורט לא היה מגע עם הגביע... ראינו שמודי (ברטי קראוץ' הבן) התנדב להציב את הגביע ככה שלא היה לו מספיק זמן להתעתק לוולדמורט (שבכל מקרה היה במצב ממש חלש ככה שככל הנראה לא היה מספיק חזק לעשות קסמים מורכבים כל כל) וגם אם כן עדיין יש את הבעיה הנובעת מזה שהוא לא היה יכול לקחת את הגביע איתו כי אסור לו לגעת בו ומן הסתם הוא גם לא היה יכול להשתמש באוונסקו (כישוף העלמה) כדי להעביר את הגביע להוגוורטס כי כנראה הכשפים המגנים על הוגוורטס היו מונעים זאת.
מובן שאפשר לומר שהוא לקח את הגביע לוולדמורט בכל מקרה והעביר אותו מחוץ לשערי הוגוורטס ואז הרחיף אותו אבל אז היתה נשארת הבעיה של הזמן וגם הוא היה נראה מאוד מוזר ואפשר לסכם שהתרוקיה הזאת קלושה מאוד.

יופי של דיון!

---------
פורסם ב: Feb 28 2018, 03:48 AM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

האמת שגם אני חשבתי על כך, אבל זה לא כ"כ הטריד אותי כי אני חושבת שיש כמה מצבים להגדרה.
אפשר להגדיר את מפתח המעבר שיוגבל בזמן ואפשר שיהיה חופשי.

--------------------
אביטל (:

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007