האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || מדוע המורים בהוגוורטס לא נשואים?
פורסם ב: Apr 9 2018, 13:21 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434
חפצי המשתמש: צפה

דיון || מדוע המורים בהוגוורטס לא נשואים?

שלום חברים וברוכים הבאים לדיון הבא מבית אביטל (:
בדיון הזה אנחנו נעסוק בשאלה שחשבתי עליה הרבה פעמים ומעולם עוד לא קיבלתי עליה תשובה.

מהספר הראשון ועד סוף הספר השמיני בעצם, לא מסופר על אף מורה מהוגוורטס שהיה נשוי. כולם מתגוררים בטירה, אך לעולם לא מוזכר בן זוג.

אם אחד מחוקי הקבלה לסגל המורים הוא רווקות, יש כאן אפליה גורפת של קהל רב של מועמדים. לדעתי זה דומה לתכנון הריון - במדינת ישראל אסור למראיין על פי חוק לשאול אשה האם היא מתכננת הריון כדי לדעת האם לקבל אותה לעבודה או לא, מכיוון שזו שאלה לא הוגנת - המדינה רוצה שנשים יילדו וההריון הוא תהליך טבעי ורצוי. למרות שההריון וחופשת הלידה לאחר מכן עלולים לפגוע במוסד העבודה, אסור לשאול את השאלה הזו.
אם כן, הסינון של מועמדים נשואים, הוא הרבה פחות הוגן. העובדה שהאדם נשוי לא גורמת שום נזק למקום העבודה וגם אם כן - הוא יחסית מועט.

יש כאן שאלה מעניינת: האם דמבלדור מפלה מועמדים נשואים ומקבל לעבודה מורים רווקים בלבד? דמבלדור עצמו רווק. האם מכיוון שהוא כזה הוא חייב את כל המורים לנהוג כמוהו?
אנחנו יודעים שבהיסטורית בית הספר, היו מקרים של אדם נשוי מן הסגל. (למשל רוונה רייבנקלו, מקימת הוגוורטס, שידוע שיש לה בת.) איך ומדוע קרה השינוי הזה? ואיזה מסר ג'יי קי רולינג רוצה להעביר לנו בכך שהסגל רווק כולו? האם אתם מסכימים עם המסר הזה?

אשמח שתכתבו את דעתכם על העניין כולו ואני מקווה למצוא תשובות לשאלה שלי (:

--------------------
אביטל (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 9 2018, 17:02 PM
צטט הודעה

Foxes are just cat software running on dog hardware

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת האתר
חרמשים: 2147483647
מגדר:male
משתמש מספר: 33527

שאלה טובה. יכול להיות שיש לחלק מהמורים משפחה וזה פשוט לא מוזכר בספר. מהמעט שאנחנו כן יודעים על מורים, זה שהאגריד, סנייפ ודמבלדור רווקים, ולפי פוטרמור גם מקגונגל. אני לא יודע עד כמה לופין נחשב. אבל על השאר אנחנו לא יודעים כלום.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 9 2018, 22:10 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 2758
מגדר:
משתמש מספר: 65771

דיון טוב זאת שאלה שהעסיקה גם אותי ולדעתי התשובה נמצאת בזה שהמורים (לפחות לפי מה שאני יודע) ישנים בהוגוורטס ונשארים שם כל השנה דבר העלול מן הסתם להפריע לבן הזוג... דוגמאות למורים שגרים בהוגוורטס אפשר לתת את האגריד, מקגונגל (שבאה באמצע הלילה עם חלוק למגדל גריפינדור) ופרופסור טרלוני (שפרופסור דמבלדור נתן לה להישאר לגור בטירה אחרי שאמברידג' פיטרה אותה) ופירנזה שלא היה יכול לחזור ליער (יכול להיות שיש דוגמאות שפספסתי).
אני כן חושב שכל המורים לא היו נשואים אבל אני גם חושב שזאת דרישה לגיטימית וסבירה והיא נועדה לשמור על המורים יותר מאשר על הדרישות המקצועיות.
מצטער על הכתיבה המבולגנת דיון מעולה

---------
פורסם ב: Apr 12 2018, 11:33 AM
צטט הודעה

This is water

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101000
משתמש מספר: 31142

דיון מרתק, בדיוק חשבתי על זה לפני מספר ימים. אני לא חושב שזה קריטריון לקבלה להוגוורטס, מה גם כפי שהזכירו מעליי אנחנו יודעים רק על קומץ מורים שאכן היו רווקים ורווקות, אבל אני כן חושב שזה מטעמי נוחיות. הרי העבודה בהוגוורטס היא סיזיפית ותובענית וסובבת סביב כל השנה. אני בטוח שהמורים לא יושבים בחגים על כורסאות ושותים תה, אלא מתכננים את השיעורים לשנה או לסמסטר הבא. אל תשכחו שבהוגי יש מורה אחד לכל מקצוע, לא כמו בבתי-הספר שלנו שם יש כמה מורים על כמה מקצוע שילמדו את כל שכבות הגיל. בהוגי יש לדוגמה רק את סנייפ, רק הוא מלמד שיקויים לכל שבע השכבות השונות. זה הרבה הרבה עבודה. בגלל זה אני חושב שזה אמנם לא חובה להיות רווק, אבל זה כן בחירה שהמון מהמורים בהוגי בוחרים לעשות בגלל סוג העבודה ומה שהיא דורשת. איפה יהיה זמן למשפחה בין כל זה?

--------------------
רוי - אחראי שנת הלימודים - דברים לשעבר
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 12 2018, 15:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 10709
משתמש מספר: 64904

באמת שאלה טובה. אני חושבת שזה בגלל שכל המורים עסוקים כל היום, ואין להם זמן למשפחה. עוד שאלה זה מה הם עושים בחופש.

--------------------
קריס ☯ 13 ☯ הצטרפתי בגיל עשר וקרינג' אחושרמוטה ☯ בואו סהכ אני אחלה
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
הסוף.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007