האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || החיים אחרי סיום הלימודים בהוגוורטס
פורסם ב: Apr 14 2018, 17:22 PM
צטט הודעה

This is water

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101000
מגדר:male
משתמש מספר: 31142
חפצי המשתמש: צפה

[
דיון || החיים אחרי סיום הלימודים בהוגוורטס

שלום לכולם.
בעולם הקסמים של ג'יי.קיי. רולינג, הקוסמים והמכשפות בקהילת הקוסמים בבריטניה מסיימים את לימודיהם בהוגוורטס אחרי שבע שנות לימוד וכשהם בגילאי 17-18. בעולם האמתי, אחרי סיום הלימודים בבית-הספר התיכון וכשאתה מגיע לגיל הזה, בדרך כלל יש מסגרת נוספת שעוקבת אחרי סיום המסגרת הלימודית הקודמת - קולג', אוניברסיטה או אצלנו בארץ צבא. בעולם הקסמים של רולינג לא מסופר לנו על מסגרת נוספת שבוגרי הוגוורטס נכנסים אליה, ובעצם הדמויות היחידות שאנחנו קוראים עליהם בספרים מסיימים את שנות הלימוד שלהם בהוגוורטס וממשיכים לשלב הבא בחייהם הם פרסי, פרד וג'ורג' וויזלי ואוליבר ווד. הראשון הולך מיד עם סיום לימודי אחרי "האסיר מאזקבאן" לעבוד במשרד הקסמים תחת ברטי קראוץ' האב, בעוד שני האחים הצעירים שלו פותחים חנות בסמטת דיאגון. אוליבר ווד מתחיל להתאמן בקבוצת המילואים של קבוצת קווידיץ' מקצועית המשחקת בליגה של אנגליה. נראה לי שאלו דוגמאות קיצוניות מאוד - האחד הוא תלמיד מצטיין, מדריך ומדריך ראשי שסלל לעצמו דרך למשרה חשובה במשרד בגיל צעיר, בעוד האחרים קבלו תרומה נדיבה מאוד מהארי פוטר ובזכות זה הצליחו לפתוח חנות בגיל כל-כך צעיר, דבר שאני בטוח שלא קורה לאף-אחד אחר. השלישי היה ספוראי מצטיין, קפטן נבחרת הקווידיץ' של גריפינדור ושומר מן המעלה הראשונה. מה לגבי שאר התלמידים? אלו שהם לא תלמידים מצטיינים ומדריכים ראשיים או שהם לא ספורטים מעולים או שלא מקבלים תרומה נכבדת מהארי או בעלי זיקה וכישרון להמצאות משונות ומצחיקות? הרי יש המון סוגי תלמידים בהוגוורטס, ואני בטוח שלא לכולם מחכה משרה או עבודה זמינה מיד עם סיום הלימודים. השאלה שאני רוצה להעלות בדיון הזה היא מה רוב התלמידים (כי הרי הדוגמאות שאנחנו מקבלים בספרים הן נורא מצומצמות ונורא מסוימות, וכנראה גם די נדירות) המסיימים את לימודיהם בהוגוורטס בוחרים לעשות אחרי סיום שבע שנות הלימוד שלהם בבית-הספר? האם הם הולכים לטייל, מתחילים בחיפוש עבודה או אולי בכל זאת יש קולג' לקוסמים שאנחנו לא יודעים עליו? אני מקווה שביחד נוכל להבין מה האופציות המחכות שם בחוץ לקוסם הצעיר שבדיוק סיים ללמוד, והאם בכלל יש אופציות כאלו? האם עולם הקוסמים לא מציע הרבה לקוסמים צעירים, חוץ מעבודה במשרד הקסמים או תקווה להיות ספורטאי או תלמיד מצטיין?
דיון שמח לכולם.

--------------------
רוי - אחראי שנת הלימודים - דברים לשעבר
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 14 2018, 20:29 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2052
מגדר:female
משתמש מספר: 65434
חפצי המשתמש: צפה

דיון מקסים!
ע"פ הנאמר בספר החמישי, כל תלמיד מקבל בתקופת טרום הבגרויות טפסי מידע על עבודות שונות בעולם הקוסמים שניתן לעבוד בהן וע"פ זה כל תלמיד מחליט אילו מקצועות לקחת לכשיפומטרי. יש לעבוד ביחסי מוגלגים-קוסמים, משרד הקסמים, גרינגוטס, הקדוש מנגו ועוד ועוד.
אני מניחה שכל תלמיד יכול למצוא את העבודה שמתאימה לו ולעבוד בה, עם תמיכה מבית הספר וממשרד הקסמים גם יחד. אם יש קולג' או אין קולג' לאחר סיום הלימודים אני כמובן לא יודעת, אך אני חושבת שהרבה קוסמים יכולים לעבוד גם בעבודות אצל מוגלגים. ייתכן מאד שישנם קוסמים שמועסקים אצל מוגלגים, ואנחנו בהחלט רואים השתלבות של משפחות מסויימות (עד כדי חתונה עם מוגלגים) ואנחנו גם יודעים שרון וויזלי עבר טסט של מוגלגים, למרות שהוא יכול להשתמש באמצעי תחבורה קסומים בלבד. זה מלמד אותי שהייתה התערבות בין קהילת הקוסמים לקהילת חסרי הקסם ולכן אני חושבת שהגיוני שקוסמים עבדו בעבודות מוגלגיות או אפילו למדו אצלם באוניברסיטאות ובקולג'ים.
שוב פעם אומרת שהדיון נהדר (:

--------------------
אביטל (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007