האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר|| הארי פוטר ואסיר מאזקאבן
פורסם ב: Apr 25 2018, 07:14 AM
צטט הודעה

קראנו לה נופית על שם הנוף

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 63935
מגדר:female
משתמש מספר: 63549
חפצי המשתמש: צפה

הארי פוטר ואסיר מאזקאבן

סיקור ספר

User Posted Image

שם הספר: הארי פוטר ואסיר מאזקאבן, Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
שם הסופרת: ג'יי קיי רולינג, ג'ואן רולינג
שנת הוצאה: ישראל- 8 ביולי 1999 . ארץ המקור- 8 September 1999
גוף הוצאה : ישראל- ידיעות ספרים . ארץ המקור- בלומסברי
שם המתרגמת: גילי בר-הלל
מספר הספר בסדרת הספרים: :
הארי פוטר ואבן החכמים
הארי פוטר וחדר הסודות
הארי פוטר והאסיר מאזקאבן
הארי פוטר וגביע האש
הארי פוטר ומסדר עוף החול
הארי פוטר והנסיך חצוי הדם
הארי פוטר ואוצרות המוות
דמויות ראשיות: הארי פוטר, הרמיוני גריינג'ר ורון וויזלי

תקציר העלילה

על גבו

"במשך 12 שנים ארוכות, הוחזק אסיר בשם סיריוס בלק במאסר במבצר אזקבאן המצמרר, כלא הקסמים. סיפרו שהאיש, שהורשע ברצח שלושה-עשר אנשים בקללה אחת, הוא גם היורש הנבחר של אדון האופל, הלורד וולדמורט.
כעת בלק ברח מהכלא ויצא אחרי הארי כדי לסיים את מלאכתו.
חייו של הארי פוטר נתונים בסכנה, אפילו בין חומות בית-ספרו הקסום, ואפילו כשהוא מוקף בחבריו הטובים - וזאת משום שנוסף לכול, ייתכן שיש בשורותיהם בוגד."

תקציר עלילה אישי

הארי פוטר מסיימים את שנתו השנייה בהוגוורטס, עצוב לחזור לבית הדרסליים. הארי מדבר עם שני חבריו הטובים: רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר . כל אחד מחבריו הטובים בחופשה. רון שולח להארי במכתב חתיכה גזורה מעיתון המתאר כיצד אביו זכה בהגרלה ולקח את משפחתו לחופשה במצרים. בזמן שעולם הקוסמים מדברים על סיריוס בלק- שהיה באזקבן 12 שנה , הארי פוטר יותר עסוק באיך לגרום לדרסליים לחתום לו על הפתק ליציאה להוגסמיד. כדי שזה יקרה הוא צריך להתנהג יפה למארג' שמגיעה לביקור. הארי לא מצליח לשמור על קור רוח עם מארג' ומחליט לעזוב את הדרסליים. הארי פוטר יוצר החוצה עם מזוודתו ושם פוגש כלב שחור שמסתכל אליו. לאחר דקה הארי פוגש את אוטונוס הלילה . על אוטונוס הלילה הארי עולה ונוסע לסמטת דיאגון לקחת הרותחת. שם הארי פוגש את משפחת וויזלי ואת הרמיוני. רון חושש לבריאתו של סקאברס וביחד הם (הארי, רון ,והרמיוני) הולכים לחנות שמטפלת בחיות. בחנות מזנק על סקאברס חתול ג'ינג'י . הרמיוני קונה את החתול וקוראת לו קרוקשנקס. רון מאשים את קרוקשנקס על ניסויי להרוג את סקאברס.
הארי ,רון, הרמיוני ושאר משפחת וויזלי נכנסים לרכבת של הוגוורטס. הארי, רון והרמיוני לא מצאו קרון ריק אז הם יושבים עם המורה שישן, רמוס לופין. במהלך הנסיעה תקופים אותם זוג סוהרסנים ופתאום הכל נהיה קר ושמחת החיים נשאבת מאנשים. את הסוהרסנים עוצר המורה רמוס לופין אבל בזמן הזה הארי מתעלף. הארי קם מהתעלפות שלו רון והרמיוני שואלים אותו מה קרה ובזמן הזה פר' לופין נותן לו שוקולד והולך לנהג. הארי עונה לרון והרמיוני שאין לו מושג ולאחר כמה זמן הם מגיעים להוגוורטס.
שהם מגיעים להוגוורטס המנהל, אלבוס דמבלדור , מודיע שעל הוגוורטס ישמרו סוהרסנים אבל הם לא יפריעו ללימודים . דמבלדור גם מודיע שתלמידי שנה שלישית בוחרים שיעורי הרחבה . בזמן שהארי ורון בחרו כמה מקצועות בודדים הרמיוני בחרה את כולם. יום למחרת הארי ורון נכנסים לישעור הראשון שלהם, גילוי עתידות, שם הם מכירים את סיביל טרלוני , המורה לגילוי עתידות. בשיעור הם חזו את עתידם ביחד עם ספלי תה, במהלך השיעור טרלוני בסרה להארי שהוא עומד למות.
בשיעור הבא שלהם מקונגל אמרה להארי שטרלוני תמיד חוזה לילדים את מותם אבל זה אף פעם לא קורה.
בשיעור טיפול בחיות פלא, האגריד לימד על היפוגריפים. .
לאחר סועדת כל הקודשים, מגלים תלמידי גריפינדור שסיריוס בלק ניסה להתגנב למועדון שלהם. המורים והילדים מוכים בהלם.
האם סיריוס בלק הצליח לחדור למעונות? את כל זה תגלו בספר.

חוות דעת

ואוו! אני יכולה להעיד על עצמי שזה הספר הכי אהוב עליי, לדעתי גם הכי טוב, מכל סדרת הספרים! הספר הזה מתחיל ואתה חושב שאתה מבין מה קורה, שהעלילה כל כך ברורה אבל אתה מלגה שלא! בוא נגיד שזה הספר שהכי חשבתי שהיה צפוי אבל הוא לא! אני גם נורא אוהבת את הספר כי הם סוג של בגיל המעבר. שהם קטנים מידי אני לא אוהבת ושהם גדולים מידי חלקים נורא מעצבנים. פה הם בשלב מדהים באמצע. אני יודעת שזה לא הספר הכי מרגש, ואף אחד לא מת , למרות שאני חשבתי שפיטר פטרגו מת! אבל יש לי בעיה ארכות שנים איתו. גם בספר גילנו מידע על דמויות משמעיות בסדרה. נגיד מי ידע שסיריוס בלק הוא גם הסדנק של הארי וגם אנימאגוס ?ורמוס לופין מי ידע שהוא איש זאב? מי ידע שפיטר פטרגו הוא בן-אדם נוראי? למרות שבספר הזה לא בכיתי הוא התרגשתי, כמו במוות של דוביה (אני כותבת על זה ומתחילה לדמוע). אבל בכל זאת הוא הספר האוב עליי בסדרה! נורא קשה להסביר את זה! מי שלא קרא את הספר, שילך לקרוא עכשיו! אם ירצחו אותו בלילה זאת לא אשמתי

בנוסף

ציטוטים

*כולל ספויילרים

"אני עדיין לא אוהבת את הטון שלך, ילד. אם כל-כך קל לך לדבר על המכות שקיבלת, סימן שהם לא מכים אותך מספיק. פטוניה, אני במקומך הייתי כותבת תלונה. תבהירי להם שבמקרה של הילד הזה, את תומכת בנקיטת אמצעים אלימים." ~ מארג' דרסלי להארי פוטר ולפטוניה דארסלי, עמוד 32.
אה, ילדי היקר, לא נעניש אותך על דבר קטן כזה! זה קרה בטעות! אנחנו לא שולחים אנשים לאזקבאן על ניפוח דודות!" ~ קורנליוס פאדג' להארי פוטר, עמוד 52
"למה שנרצה להיות מדריכים?" אמר ג'ורג' בהפגנת זעזוע מעצם הרעיון. "זה מוציא את כל הכיף מהחיים." ~ ג'ורג' וויזלי, עמוד 70
"למה שאני אצא לחפש מישהו שרוצה להרוג אותי?" ~ הארי לאדון ויזלי, עמוד 81
"אני אף פעם לא מחפש צרות, הצרות בדרך-כלל מוצאות אותי." ~ הארי פוטר, עמוד 83
"צר לי לספר לכם שפרופסור קטלברן, שהיה המורה לטיפול בחיות פלא, פרש מתפקידו בסוף השנה שעברה כדי להקדיש יותר זמן לגפיים הנותרים שלו." ~ אלבוס דמבלדור לפני ההכרזה על מינויו של האגריד למורה, בסעודת פתיחת השנה
"הנני נשבע בזאת חגיגית שאני מחפש צרות." ~ ג'ורג' וויזלי, עמוד 199
"צמד חמד של ממש, סיריוס בלק וג'יימס פוטר!" ~ מדאם רוזמרטה, עמוד 211
"אבל כשקוסם הוא עובר לצד האפל, שום דבר ואף אחד כבר לא מזיזים לו יותר..." ~ רובאוס האגריד, עמוד 214
״קשה להאמין שזה משנה, אלא אם כן בדלת לאולם הכניסה ממתין להם רוצח מטורף עם גרזן.״ ~ פרופסור מקגונגל לסיביל טרלוני אחרי ששאלה מי קם ראשון מהשולחן בסעודת חג המולד, עמוד 237
"ופוטר – השתדל לנצח, טוב? אחרת נפסיד בתחרות זו השנה השמינית ברציפות, כפי שפרופסור סנייפ טרח להזכיר לי אמש..." ~ מינרווה מקגונגל, עמוד 255
"האדון ירחני מברך את פרופסור סנייפ לשלום, ומבקש ממנו לסלק מעסקיהם של אחרים את אפו הגדול שלא כדרך הטבע; האדון קרניים מבקש להסכים עם האדון ירחוני, ולהוסיף שפרופסור סנייפ הוא חתיכת מכוער; האדון רך-כף מבקש להביע את תדהמתו מכך שאידיוט כזה הגיע למעמד של פרופסור; האדון זנב תולע מאחל לפרופסור סנייפ יום נעים, וממליץ לו לחפוף את שערו השמנוני והמגעיל." ~ מפת הקונדסאים מעליבה את סנייפ כשהוא מנסה לקרוא בה
"אבל אני חייב להגיד, אני חשבתי ששניכם אתם תדעו להעריך את החברה שלכם יותר מאשר מטאטאים או עכברושים. וזה הכל." ~ רובאוס האגריד להארי פוטר ולרון וויזלי, עמוד 281
"אדון האופל שוכן לבדו, ללא אח ורע, כל חסידיו נטשוהו. משרתו כבול זה תריסר שנים. הלילה, לפני חצות, ינתץ המשרת את כבליו וישוב ויצטרף לאדוניו. אדון האופל יעלה ויבוא שנית בעזרת משרתו, גדול ונורא משהיה אי־פעם בעבר. הלילה... לפני חצות... המשרת... ייצא... להצטרף... לאדוניו." ~ הנבואה של פרופסור טרלוני, עמוד 332
"בדרך-כלל את מדייקת יותר, הרמיוני. הפעם, אני חושש, קלעת רק בניחוש אחד מתוך שלושה. לא סייעתי לסיריוס להיכנס לטירה, ובהחלט אינני מעוניין במותו של הארי... אבל לא אכחיש שאני אדם-זאב." ~ רמוס לופין, עמוד 353
"יש מספיק טינופת על הגלימה שלי גם בלי שאתה תיגע בה." ~ סיריוס בלק לפיטר פטיגרו, עמוד 380
"זה שהיית יותר טוב כעכברוש מאשר בתור בן-אדם, בזה לא הייתי מתפאר, פיטר." ~ סיריוס בלק, עמוד 381
"אז היית צריך למות! למות, ולא לבגוד בחבריך, כפי שאנחנו היינו עושים למענך!" ~ סיריוס בלק לפיטר פיטגרו, עמוד 382
"חייהם של כמה אנשים חפים מפשע היו ניצלים, זה הכל, פיטר!" ~ סיריוס בלק, עמוד 382
"השתגעת? ברור שאני רוצה לעזוב את הדרסלים! יש לך בית? מתי אוכל לעבור לגור איתך?" ~ הארי פוטר לסיריוס בלק, עמוד 387
"אתה – ללא ספק – הבן של אבא שלך, הארי..." ~ סיריוס בלק, עמוד 422
"ההשלכות של מעשינו תמיד מורכבות כל כך, שונות כל כך, עד כי חיזוי העתיד הוא אכן מלאכה קשה מאוד..." ~ אלבוס דמבלדור להארי פוטר, עמוד 433
"אתה חושב שהמתים שאהבנו עוזבים אותנו אי-פעם באמת? אתה חושב שהם אינם חוזרים לפקוד את זכרוננו בעיתות מצוקה? אביך חי בתוכך, הארי" ~ אלבוס דמבלדור, עמוד 434

גיפים

*כולל ספויילרים

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

--------------------

ת"ב?
השקעתי הרבה

--------------------

!! SHE\HER ✦ SIVAN
User Posted Image User Posted Image
be your wife like ♥︎ im in love with him ⇢ running out of time ##wish i were heather

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 25 2018, 10:15 AM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

סיקור מקסים! רואים שהשקעת המון והכנסת לסיקור שלך את כל החלקים הנדרשים ואף יותר מכך.
אהבתי במיוחד את שלל הציטוטים המקסימים שצירפת ואת חוות הדעת שלך (:
ממליצה רק לעבור על טקסט הסיקור ולתקן שגיאות הקלדה מעטות שנוצרו, חוץ מזה מדהים (:
אשמח לקרוא סיקורים נוספים שלך. מתווסף ללינקייה happy.gif

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Apr 25 2018, 14:44 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

נזכרתי בדבר נוסף: את יכולה להוריד את אזהרת הספויילרים בהתחלה. בסופו של דבר, הסיקור נועד לשכנע אנשים שלא קראו את הספר לקרוא אותו ולכן זה מיותר. חוץ מזה, את מספיילרת רק בחוות הדעת שלך ושם הסתרת את הספויילרים ובציטוטים, שעליהם הזהרת לפני.
תורידי בהתחלה רק את השורה שמזהירה על הספויילרים ובציטוטים תבחרי אם להשאיר את השורה שמזהירה על ספויילר ככה, או להסתיר גם אותם בלבן.
כל הכבוד שוב (:

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Apr 25 2018, 18:47 PM
צטט הודעה

שר הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 11302
משתמש מספר: 64271

סיקור נהדר
הוא מפורט ומקסים, ובהחלט מעורר חשק לקרוא
אני די בטוחה שכולנו ניקח עכשו את הספר וניקרא אותו שוב.
הסיקור יפיפה ומעניין
ובהחלט נהנתי לקרוא

--------------------
ᥴꫝꪖꪜⅈ

My girl3>

וויתרתי על הציטוטים, מודה. ניסיתי, באמת שניסיתי, אבל הפורטל החליט להיות ביצ', אז הנה מחווה עלובה במקום. אניוואי מגיעים לי את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו כי נלחמתי בחתימה שלך, שמלאה בבאגים, ולך מגיעים את כל הטוסטים שבעולם עם אוראו ודבש כי את סובלת אותי. או שלא. אני לא מתכוונת לשאול. אניוואי2 הנה חתימה כושלת שמעידה על אהבתי אלייך - עזה אבל כושלת. וולפ אני הייתי אני וכושלת. בביי

---------
פורסם ב: Apr 26 2018, 03:51 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 2758
מגדר:
משתמש מספר: 65771

סיקור מעולה הספר האהוב עלי הוא החמישי אבל את כותבת בכזאת התלהבות שכבר השתכנעתי שהשלישי יותר... טוב כל הכבוד!

---------
פורסם ב: Feb 14 2021, 12:28 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1525
מגדר:
משתמש מספר: 74886

ממש טוב

--------------------
חוכמה בלי גבולות היא אוצר לדורות

I love books

אני חכם אני ברבלינקו
אריאלIדתיIאלרג"הI12Iרבליינקו

לתרום לי חרמשים וספרים בבקשה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007