האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות || סינדר לין
פורסם ב: May 7 2018, 15:01 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
מגדר:female
משתמש מספר: 61264
חפצי המשתמש: צפה

*הסיקור יכיל ספויילרים. הקריאה היא אך ורק על אחריותכם.

סינדר לין

User Posted Image

בהתמתחות מפוקקת חוליות הגב, היא העבירה אצבעות מלוכלכות בשערה, אספה אותו בזנב סוס מבולגן, ואז לקחה את כפפות העבודה המושחרות שלה. תחילה היא כיסתה את יד הפלדה שלה, ואף שכך ידה הימנית התחילה להזיע מיד בתוך הבד העבה, היא הרגישה יותר בנוח עם הכפפות, שהסתירו את ציפוי המתכת של ידה השמאלית. היא מתחה אצבעות בניסיון לשחרר את ההתכווצות שלפיתת הבורג יצרה בבסיס הבשרני של אגודלה, ובחנה שוב את כיכר העיר בצמצום עיניים. היא ראתה הרבה אנדרואידים לבנים מוצקים בקרב ההמון, אבל אמרו לא הייתה אחת מהם.

⁂ שם הדמות: לין סינדר [Linh Cinder]
⁂ הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: תולדות הלבנה [The Lunar Chronicles]
⁂ מין: בת לבנה
⁂ גיל: 16
⁂ שנת לידה: 21 בדצמבר 109 לעש"ל
⁂ שנת שינוי [הפיכה לקיבורגית]: 121 לעש"ל
⁂ משפחה: המלכה צ'אנרי [אמא], המלכה לונה [דודה], לין גארן [אבא מאמץ], לין פיאוני [אחות מאמצת], לין אדרי [אמא מאמצת], לין פרל [אחות מאמצת].
⁂ כינויים: מיס לין [ע"י ד"ר ארלנד], סינדר [ע"י כל מי שמכיר אותה בערך].

⁂ על תולדות הלבנה ⁂

User Posted Image

תולדות הלבנה היא סדרת ספרים פנטזיות עתידנית המבוססת על מעשיות הכוללת חמישה ספרים [סינדר, סקרלט, קרס [Cress], פאירסט [Fairest], ווינטר] ונכתבה על ידי מאריסה מאייר.
עד כה תורגמו רק שני הספרים הראשונים - סינדר וסקרלט.

הסדרה "תולדות הלבנה" עוסקת בעלילותיה של סינדר לין, הנסיכה סלין, סקרלט בנואה, ועוד דמויות המופיעות בספרים המאוחרים יותר.
העלילה מתקיימת בחבר העמים המזרחי, שם חיה סינדר, וגם קיסר חבר העמים. המלכה לונה, שרוצה לשלוט בכדור הארץ, מנסה לתבוע לעצמה את חבר העמים המזרחי ולאחר מכן את כל כדור הארץ וחבר העמים על ידי נישואים לנסיך קאי הצעיר - אביו נפטר בעקבות מחלת הלֶטוּמוֹזיס.
העלילה סובבת את סינדר, שמגלה שהיא הנסיכה סלין שיכולה לתבוע לעצמה את כל השלטון בלבנה, את הבריחה שלה מדודתה המרושעת שרוצה רק כוח, וגם את מעלליו של הנסיך קאי הצעיר וסקרלט בנואה, שגם לה קורים לא הרבה דברים קלים.

⁂ על סינדר ⁂

- חייה בלבנה

User Posted Image

"החלק הגרוע ביותר הוא," המשיך הרופא בדבריו, "שאילו היה מדובר בכל ילד אחר, הייתי חושב שזה מוצדק."
"מה? למה?"
"כי היא הייתה חלולה." הוא הרים את כובעו מהשולחן ובין אותו בעודו מדבר, אצבעותיו עוקבות אחר דוגמת הזיגזג. "הסכמתי עם החוק לפני כן, חשבתי שהחלולים מסוכנים. שהחברה שלנו תתפרק אם יאפשרו להם לחיות. אבל עד אז לא היה מדובר בילדה הקטנה שלי. שפתיו התעקלו בחיוך אירוני. "אחרי שהיא נולדה, רציתי לברוח, להבריח אותה לכדור הארץ, אבל אשתי הייתה מסורה עוד יותר ממני להודעה מלכותה. היא לא רצתה שום קשר עם הילדה. ולכן קְרֵסֶנְט מוּן הקטנה שלי נלקחה כמו כל האחרים." הוא תקע את הכובע בחזרה על ראשו והביט בסינדר בצמצום עיניים. "כיום היא הייתה אמורה להיות בערך בגילך."

סינדר סלין לין נולדה בשנת 110 לעש"ל בלבנה, הירח למלכה צ'אנרי ולמלך הלבנה. היא הייתה ילדה חזקה מאוד - אחת כזו שבגיל 3 דודתה החליטה לרצוח בשל מחשבה שכשתגדל תוכל לתבוע לעצמה את הכתר והממלכה השייכת לה. כבר בגיל 3 דודתה, המלכה לונה, החליטה לרצוח אותה בזמן היותה בחדר התינוקות - בשל חוזקה היוצא דופן.
סינדר הייתה חזקה יותר מלונה, ולכן היא רצתה להרוג אותה כבר בגיל צעיר כל כך.
אחרי השריפה בה ניצלה איכשהו, מישל בנואה, שהייתה בלבנה בעקבות שליחות, החזירה אותה לארץ לידי לוגן טאנר ולחן גארן, אשר ביצעו ניתוח שהפך אותה לקיבורגית.

- חייה השניים

User Posted Image

"נערתי היקרה, את הנסיכה סלין."

את הנסיכה סלין, לפני שהכניסו לה את שבב הזיהוי שהפך אותה ל"לין סינדר", ניתחו לין גארן ולוגן טאנר, במטרה להציל אותה מהשריפה הטראומטית שחוותה בהיותה רק פעוטה.
אחר כך, אחרי שלוגן טאנר נכנס לכלא, סינדר הופקדה בידיו של לין גארן והוא אימץ אותה למשפחתו. כמה זמן לאחר מכן, חלה גארן גם הוא במחלת הלֶטוּמוֹזיס ומת גם הוא.
הניתוח הפך את ידה השמאלית של הנסיכה סלין ואת רגלה הימנית למתכתיות. הניתוח הפך אותה לקיבורגית - נערה שחלקים מגופה לא יכולים לצמוח וקרה להם משהו [איברים חיצוניים] ובמקום איברים אלו, יש לה עכשיו מתכות.
מאז היא חיה עם אדרי, אשתו של גארן. יש לה שתי אחיות מאמצות. לגדולה קוראים פרל ולקטנה קוראים פיאוני. פיאוני וסינדר חברות מאוד טובות, ופיאוני ממשיכה לשמור עם סינדר על קשר טוב למרות שאימה לא אוהבת אותה.
סינדר טובה במכונאות, והיא המכונאית הכי טובה בניו בייג'ינג. כישרונה הולם אותה, הרי היא בכל זאת קיבורגית.

⁂ דעה אישית ⁂

User Posted Image

"שלא תעמדי לך שם ותעמידי פנים שאת מבינה מה עובר עליי. את לא חלק מהמשפחה הזאת. את אפילו לא אנושית עוד."
"אני כן אנושית," אמרה סינדר בשקט, והכנס אזל מקולה. כל שרצתה היה שאדרי תפסיק לדבר כדי שתוכל ללכת לחדרה ולהיות לבדה ולחשוב על פיאוני. על התרופה. על הבריחה.
"לא, סינדר. בני אנוש בוכים."
סינדר נרתעה וחיבקה את גופה בזרועות מגוננות.
"קדימה, הזילי דמעה על אחותך הקטנה. נראה שאני הזלתי את כל הדמעות שיש לי הערב, אז למה שלא תטי שכם?"

אוקיי. אז סינדר. בכללי, בזמן שעשיתי את הסיקור הסתכלתי בוויקיפדיה באנגלית וראיתי שסינדר היא הדמות הראשית בסדרה. וזה מה שהיה כתוב. עד עכשיו חשבתי ככה ולא הייתי בטוחה... אבל עכשיו גיליתי שזה נכון. וזה משמח אותי לדעת את זה.
אז... סינדר. סינדר זו דמות מסובכת אבל צפויה. כאילו, על ההתחלה, ברגע שאמרו על הנסיכה סלין ניחשתי שזו היא. בעיקר בחלק שלונה רואה אותה בארמון וכל זה... חוץ מזה, היא קיבורגית. היא חצי אדם חצי מכונה. ליתר דיוק, היא 36.28% לא אנושית. כלומר, בנוסף להיותה חצי מכונה היא גם בת לבנה. זה ממש מסבך את זה.
את האמת, בכללי לא הבנתי את כל ההתחלה. לא הבנתי את המושגים האלה של המכונאות וכל זה... החלק הזה קצת שיעמם אותי. זה לא הסביר לי כלום על סינדר, ובטח ובטח שלא הבנתי על מה מדברים פה. אולי זו רק אני - אבל לדעתי החלק הזה לא היה כל כך ברור למי שלא מבין במכונאות.
חוץ מזה, סינדר היא באמת לא דמות רגילה. היא נסיכה במנוסה שלא ידעה שהיא בכלל נסיכה במנוסה עד סוף הספר הראשון. אחר כך רודפים אחריה בגלל שהיא "פושעת נמלטת" וזה פשוט מחרפן אותי - למה אי אפשר להציג את קאי שאיכשהו יבין איזה משהו?! הוא פשוט טיפש ודפוק! בעיקר הקטע הזה שהוא גילה שהיא קיבורגית והשומרים של לונה לקחו אותה לכלא והוא רק החזיק ברגל שלה. הוא ממש דפוק ומטומטם. הוא לא חושב. כאילו, הוא מפלרטט איתה, עם נערה שהיא מכונאית, מלוכלכת מגריז וכל זה מול 20 משרתים בארמון. זה טיפשי לגמרי.
ו... חזרה לסינדר. אז אהבתי שמאייר מציגה אותה גם כבת לבנה, גם כקיבורגית וגם כאדם. סינדר היא אנושית. למרות שהיא לא יכולה לבכות, להסמיק וכל זה, היא יותר אנושית מאדרי ופרל. הרי לא היה להן אכפת כשפיאוני מתה!
וסינדר היא גם הדמות הראשית. תמיד יקשרו הכל אליה. היא דמות שלא רואה בעיניים. אכפת לה ממי שהיא אוהבת. היא לא תוותר אף פעם ואנחנו יודעים את זה.
היא לא "מרי סו" כי היא לא יפהיפייה - אבל היא לא מכוערת. היא לא חסרת חשיבות בסיפור הזה. בכלל לא. היא הדמות הראשית!
ואני תמיד אוהב אותה. כי בסינדר יש משהו מיוחד. משהו שרבים מוכנים לשלם בעבורו מחיר יקר...

⁂ ציטוטים ⁂

- מתוך הספרים

User Posted Image

בהתמתחות מפוקקת חוליות הגב, היא העבירה אצבעות מלוכלכות בשערה, אספה אותו בזנב סוס מבולגן, ואז לקחה את כפפות העבודה המושחרות שלה. תחילה היא כיסתה את יד הפלדה שלה, ואף שכך ידה הימנית התחילה להזיע מיד בתוך הבד העבה, היא הרגישה יותר בנוח עם הכפפות, שהסתירו את ציפוי המתכת של ידה השמאלית. היא מתחה אצבעות בניסיון לשחרר את ההתכווצות שלפיתת הבורג יצרה בבסיס הבשרני של אגודלה, ובחנה שוב את כיכר העיר בצמצום עיניים. היא ראתה הרבה אנדרואידים לבנים מוצקים בקרב ההמון, אבל אמרו לא הייתה אחת מהם.
- תיאור מראה של סינדר בדוכן, כמה דקות לפני פגישתה הראשונה עם קאי [סינדר, ספר ראשון, פרק ראשון, עמוד 9]

"הוד מעלתך," היא גימגמה בראש מורכן ושמחה שהוא אינו יכול לראות את הקרסול הריק שלה, המוסתר מאחורי המפה.
הנסיך התכווץ והעיף מבט מעבר לכתפו, ואז רכן לעברה. "אולי, אממ" - הוא כיסה על שפתיו באצבעותיו - "עם עניין הוד מעלתך?"
- המפגש הראשון של קאי וסינדר [סינדר, ספר ראשון, פרק ראשון, עמוד 11]

סינדר פתחה את המגירה השלישית. "אני יודעת. וממילא זה יעלה הרבה יותר משמלה מטופשת." היא לקחה מפתח בוקסות וכמה מפתחות ברגים והניחה אותם על ארגז הכלים. "אולי אני אעשה השתלת עור."
"העור שלך בסדר גמור."
סינדר העיפה מבט באירן מזווית העין.
"אה. את מתכוונת לחלקים הקיבורגיים שלך."
- איקו וסינדר מדברות על הנשף [סינדר, ספר ראשון, פרק שלישי, עמוד 31]

"הירגעי, מיס לין. הכל בסדר גמור." בעקבות הקול הזה, שהיה רגוע אך חסר אהדה במבטא המוזר שלו, נשמע קול אחר, מבוהל בהרבה.
"בסדר גמור? השתגעת? מה קרה לה?"
סינדר נאנקה.
"בסך הכל ניסוי קטן. היא תהיה בסדר גמור, הוד מעלתך. הנה, אתה רואה? היא מתעוררת.
- המפגש הראשון המשותף של סינדר, קאי וארנלד [סינדר, ספר שני, פרק ארבע-עשרה, עמוד 107]

"סינדר," אמרה אדרי והניחה את צג התקשורת שלה על שולחן צדדי. "איך את-?"
"עשו לי כמה בדיקות והחליטו שאני לא אועיל להם. אז שלחו אותי בחזרה." סינדר כפתה על שפתיה חיוך קפוץ. "אל תדאגי, אני בטוחה שעדיין יכירו בקורבן האצילי שלך. אולי ישלחו לך הודעת תודה."
אדרי קמה ובחנה את סינדר בספקנות. "הם לא יכולים להחזיר אותך!"
- סינדר חוזרת לביתה של אדרי אחרי הבדיקות הראשוניות [סינדר, ספר שני, פרק חמש-עשרה, עמוד 115]

קאי השתעל שיעול קטן. "מצאתי את המכונאית היפה שלך למטה בלובי,
והיא מספרת לי שבאה לבדוק שוב את האנדרואידים הרפואיים. אתה יודע שאני יכול להשיג לך מימון לדגמים משודרגים אם זה נדרש."
סינדר זעה בהפתעה למשמע המילה הפשוטה - יפה - אבל לא קאי ולא ארנלד הסתכלו עליה.
- סינדר מדברת עם קאי וארנלד אחרי מותו של אביו של קאי. [סינדר, ספר שני, פרק שמונה-עשרה, עמוד 141]

"בואי איתי לנשף."
היא קפאה. כל האנשים במסדרון קפאו.
סינדר הסתובבה לאחור. קאי עדיין עמד במעלית ב', ויד אחת מחזיקה את הדלת פתוחה.
עצביה היו מרוטים, וכל הרגשות שגעשו בתוכה בשעה האחרונה התמזגו לתחושה אחת מחליאה - תחושבת תסכול. המסדרון היה מלא רופאים, אחיות, אנדרואידים, פקידים, טכנאים, וכולם השתתקו במבוכה ובהו בנסיך ובנערה במכנסי הדגמ"ח הרחבים שאיתה פלירטט.
פלירטט.
- קאי מציע לסינדר לבוא איתו לנשף מול מסדרון מלא באנשים. [סינדר, ספר שלישי, פרק עשרים-וארבע, עמוד 194, 195]

"החלק הגרוע ביותר הוא," המשיך הרופא בדבריו, "שאילו היה מדובר בכל ילד אחר, הייתי חושב שזה מוצדק."
"מה? למה?"
"כי היא הייתה חלולה." הוא הרים את כובעו מהשולחן ובין אותו בעודו מדבר, אצבעותיו עוקבות אחר דוגמת הזיגזג. "הסכמתי עם החוק לפני כן, חשבתי שהחלולים מסוכנים. שהחברה שלנו תתפרק אם יאפשרו להם לחיות. אבל עד אז לא היה מדובר בילדה הקטנה שלי. שפתיו התעקלו בחיוך אירוני. "אחרי שהיא נולדה, רציתי לברוח, להבריח אותה לכדור הארץ, אבל אשתי הייתה מסורה עוד יותר ממני להודעה מלכותה. היא לא רצתה שום קשר עם הילדה. ולכן קְרֵסֶנְט מוּן הקטנה שלי נלקחה כמו כל האחרים." הוא תקע את הכובע בחזרה על ראשו והביט בסינדר בצמצום עיניים. "כיום היא הייתה אמורה להיות בערך בגילך."
- ארנלד מתוודה בפני סינדר על היותו בן לבנה ועל עברו [סינדר, ספר שלישי, פרק עשרים-וחמש, עמוד 209]

"שלא תעמדי לך שם ותעמידי פנים שאת מבינה מה עובר עליי. את לא חלק מהמשפחה הזאת. את אפילו לא אנושית עוד."
"אני כן אנושית," אמרה סינדר בשקט, והכנס אזל מקולה. כל שרצתה היה שאדרי תפסיק לדבר כדי שתוכל ללכת לחדרה ולהיות לבדה ולחשוב על פיאוני. על התרופה. על הבריחה.
"לא, סינדר. בני אנוש בוכים."
סינדר נרתעה וחיבקה את גופה בזרועות מגוננות.
"קדימה, הזילי דמעה על אחותך הקטנה. נראה שאני הזלתי את כל הדמעות שיש לי הערב, אז למה שלא תטי שכם?"
- סינדר חוזרת לביתה של אדרי אחרי מותה של פיאוני ואדרי מאשימה את סינדר במוות של ביתה [סינדר, ספר שלישי, פרק עשרים-ותשע, עמוד 240]

"נערתי היקרה, את הנסיכה סלין."
- ארנלד מגלה לסינדר שהיא הנסיכה סלין ושהיא בסכנה גדולה, בזמן שהותה בכלא. [סינדר, ספר רביעי, פרק שלושים-ושבע, עמוד 326]

סינדר ליקקה שפתיים. "אני חושבת שהסתירו כאן נסיכה."
- סינדר ות'ורן בבית בנואה, מוצאים את המקום בו הסתירו את הנסיכה סלין וטיפלו בה. [סקרלט, ספר שלישי, פרק שלושים-ואחת, עמוד 279]

"אני בעצמי גיליתי את זה לפני פחות משבוע! גיליתי מי אני ביום שאחרי הנשף, בזמן שישבתי בתא כלא וחיכיתי שיעבירו אותי ללונה כמו פרס. אז בין הבריחה מהכלא, הבריחה מכל צבא חבר העמים, לניסיון להציל את החיים שלכם, לא ממש היה לי זמן למוטט את כל שלטון הלבנה. אני מצטערת אם איכזבתי אותך, אבל מה את רוצה שאעשה?"
סקרלט נרתעה וכאב ראש הולם ברקותיה. "איך יכולת לא לדעת?"
"כי סבתא שלך שלחה אותי לחבר העמים בלי לטרוח לספר לי."
"לא בגלל זה היית בנשף?"
"כוכבים שבשמיים, לא. את חושבת שהייתי מטומטמת מספיק להתעמת עם לונה אילו הייתי יודעת את האמת?" היא היססה. "טוב. אני לא יודעת. למען קאי, אולי, אבל..." היא אחזה בראשה בשתי ידיים. אני לא יודעת. אני לא ידעתי."
סקרלט היתה מסוחררת פתאום מרוב כעס, מפרץ הדם, מהתשישות. היא לא הצליחה לנסח תגובה מלבד "אה" מבולבל.
ת'ורן השתעל. "אני עדיין לא מבין כלום."
סינדר שקעה באנחה על אחד הארגזים ובהתה בידיה הלא תואמות. כל פניה התכווצו, כאילו מתכוננת למהלומה, ולבסוף מילמלה, "אני הנסיכה סלין."
- סינדר מגלה לכל צוות הספינה שהיא הנסיכה סלין. [סקרלט, ספר רביעי, פרק ארבעים-וארבע, עמוד 375, 376]

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 7 2018, 15:16 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

אלכס - וואו. הסיקור מפורט מאד מאד ובהחלט רואים שאת אוהבת את הספר (: עשית לי חשק לקרוא את הסדרה ואני בהחלט מתכוונת לחפש אותה בספרייה אצלנו.
חוות הדעת שלך ארוכה מאד ומקיפה את הנושא כולו (לפי מה שהבנתי,) וזה החלק שהכי אהבתי בכל הסיקור שלך - שכל חלק בו מקסים בפני עצמו.
יש רק משהו קטן (גדול) שהפריע לי - את מספיילרת מלא. את אמנם כתבת שאת מספיילרת והקריאה על אחריותנו, אבל המטרה בסיקור ספר הוא לגרום למשתמשים אחרים לקרוא אותו. אני ראיתי שאת מסתירה ספויילרים בהתחלה, ולכן חשבתי שאת מסתירה גם בהמשך. מה שיצא זה שנתת לי מלא ספויילרים על הסדרה כולה וכרגע אני יודעת הרבה דברים שלא הייתי רוצה לדעת.
אני אישית הייתי שמחה אם תסתירי את כל הספויילרים שלך בלבן, וכך כל מי שמעוניין לקרוא על הספר יוכל לעשות את זה בשקט.

לסיום, אני רוצה להגיד שהרשמת אותי מאד עם האורך של הסיקור. הוא מקיף, הוא נותן מידע רב, הוא עשוי ומעוצב בצורה טובה, ואני חושבת שנתת כאן רף גבוה מאד לסיקורים בפורום.
הייתי שמחה רק אם היית מתקנת את הספויילרים, אבל חוץ מזה הסיקור 10. כשאמרת שהשקעת מאד לא ציפיתי עד כדי כך, באמת הפתעת אותי.
אשמח לראות סיקורים נוספים שלך (: את עושה טוב לספרים בכך שאת מסקרת אותם, בזה אין לי ספק...

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: May 7 2018, 15:19 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
חרמשים: 160758
משתמש מספר: 61264

ישששששש
את מדהימה טלי
וכן, את צודקת, לא שמתי לב.
אתקן, תודה על ההערה.
את לא מבינה כמה ההערה הזו חשובה לי - וממש שמחתי עליה.
אז תודה 3>

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007