האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר | הוראות ללב יד שנייה
פורסם ב: Jun 3 2018, 16:52 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
מגדר:female
משתמש מספר: 61264
חפצי המשתמש: צפה

הוראות ללב יד שנייה
סיקור ספר

User Posted Image

שם הספר: הוראות ללב יד שנייה, Instructions for second-hand heart
שם הסופרת: טמזין מארי, Tamsyn Murray
שנת הוצאה: מקור - 2016, ישראל - ספטמבר 2017
גוף הוצאה: ישראל - דני ספרים. ארץ המקור - הוצאת אוסבורן בע"מ.
שם המתרגמת: חנה בן צבי גורן
ז'אנר: פרוזה
דמויות ראשיות: ג'וני וניאם.
לקריאת הפרק הראשון של הספר: לחיץ

תקציר העלילה

על גבו

ג´וני הוא לא נער רגיל. בקיץ שעבר הלב שלו נעצר למשך שלוש דקות וחצי, ועכשיו הוא שוכב בבית־החולים, מחובר למכונה שמחזיקה אותו בחיים. בכל יום שעובר הוא שואל את עצמו אם זהו היום שבו ימצאו את התורם שלו - האיש שליבו יתאים לו. בכל יום שעובר הוא שואל את עצמו אם זה יומו האחרון.

גם ניאם היא לא נערה רגילה כי יש לה אח תאום-אח מושלם בשם ליאו, שהיא צריכה להתחרות איתו בכל יום, ובכל יום ליאו מנצח. ניאם חולמת על החיים ללא ליאו אבל הכל משתנה ביום של התאונה – היום שבו החיים מתחילים להתפרק.

זהו סיפור על שני נערים שצריכים לאחות את ליבם, גם אם הוא שבור לרסיסים.

תקציר עלילה שלי

אז, 'הוראות ללב יד שנייה' הוא ספר שכתוב משתי נקודות המבט של הדמויות העיקריות; ג'וני וניאם.
ג'וני הוא בחור שחולה מאז שהיה ילד במחלת לב, שהמחלה הגיעה לשיא כשהלב שלו הפסיק לפעום לזמן קצרצר (ליומיום של בן אדם), והוא זקוק להשתלה.
ניאם היא בחורה שהאח התאום המושלם עד מאוד, מת כי מעד מצוק (מה? לא הבנתי מה לעזאזל קרה שם, אבל זה מה שהבנתי בערך), והלב שלו הושתל לג'וני.
ואז הסיפור מספר על ההתמודדות שלהם עם מה שקרה; הוא עם הלב החדש ומה שנלווה למצב, והיא למוות אחיה התאום, עד שג'וני גורם לדרכים שלהם להצטלב והעלילה מתקדמת עם התקשורת שלהם.

חוות דעתי

אז קראתי את הספר בלילה. כן, לילה אחד. כן, אני יודעת שבזמן האחרון אני באמת קוראת הרבה ספרים באמצע הלילה (זה ממש לא הרבה, יותר מדי ספרים) והספר הזה פשוט... מדהים.
הוא מספר על דרכי ההתמודדות של ניאם עם המוות של ליאו וכמה שקשה לה ומה שהיא עוברת, ועל כל מה שג'וני מרגיש בקשר לזה ושהוא מנסה למצוא את המשפחה של בעל הלב שהושתל לו בגוף, שהוא מי שהציל אותו.
הספר הזה פשוט מדהים, הוא מעביר את כל הרגשות שכתובים בו ממש לסוף ופשוט בכיתי - הספר כתוב בצורה נפלאה ומדהימה, והוא פשוט העביר את המסר ואת מה שרצה להעביר בקלות לתוך הלב.

כריכת הספר

כריכה בשפה האנגלית
Instructions for second-hand heart

כריכה בשפה העברית
הוראות ללב יד שנייה

--------------------

ת"ב?
אה ויכולתי להוסיף מלא ציטוטים אבל לא היה לי כוח לבחור בין כל הציטוטים האהובים עליי אז תשרדו (:

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 4 2018, 18:56 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
משתמש מספר: 48343

טוב אז כשראיתי את הספר הזה לראשונה עלו בי 2 חששות: שזה עוד אחד מספרי הנוער שהתחילו להיכנס לטרנד של "מוות" (ברצינות, התחיל להיות טרנד מאוס מאוד של זה) ושזה לא יהיה כתוב טוב. אז למה בכל זאת החלטתי לקחת את זה? כי אף על פי כן שהרעיון נשמע כמו משהו שקצת לעוס, הוא עדיין היה מעניין והייתי סקרנית לראות מה הסופרת תעשה עם זה.
לכן אני חייבת לומר: שאפו על הרעיון שבכל זאת סיקרן אותי.
מה שלא אומר: כמה נהניתי מהספר.
כי האמת היא שלא כל כך נהניתי (אבל זה טעמי האישי בלבד! כבר אמרו לי פעם שאני עוף מוזר). הרגשתי שהשפה בנאלית ולא מצליחה לחדור אליי. הדמויות עצמם הם כמו שהן על הנייר ולא מפותחות מספיק. בקיצור, לא התחברתי.

אבל לעומת הספר שלא אוכל לומר עליו הרבה תשבחות- על הסיקור שלך בהחלט כן (: אני מאוד אוהבת את האסתטיקה שלך בסיקורים, יש לך טביעת יד ייחודית כזו שפשוט כי להכנס ולהסתכל על הסיקורים שלך. וגם השתפרת בחוות הדעות שלך, ממש יכולתי להרגיש מה את חושבת על הספר והזדהיתי איתך למרות שלי הייתה חוויה שונה לחלוטין (XD).
בקיצור, כל הכבוד! קבלי ח"ח (:

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
פורסם ב: Jun 5 2018, 00:48 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
משתמש מספר: 61264

יששש אוראל נתנה לי ח"ח על הסיקורררר 3333>
פשוט... אני חושבת שהספר הזה היה ממש מדהים כי הוא סיפר על משהו שבאמת יכול לקרות ועל דרך ההתמודדות עם מה שקרה, וזה ממש מתאר משהו שיכול לקרות באמת, וזה מה שמדברים בעיניי.

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007