האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || הפרק השמונה עשר, הפרס של דובי
פורסם ב: Aug 6 2018, 09:51 AM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
מגדר:female
משתמש מספר: 65051
חפצי המשתמש: צפה

פרק 18- הפרס של דובי

User Posted Image

"שיבצה אותך בגריפינדור", אמר דמבדלור בשלווה. "שמע לי, הארי. במקרה ניחנת הרבה תכונות שסלזאר סלית'רין העריך מאד אצל התלמידים שלו. הכישרון המיוחד שלו, לחשננות... תושייה... נחישות... יחס מעט רופף לוקים", הוא הוסיף ושמפו שוב הרטיט. "אבל מצנפת המיון שיבצה אותך בגריפינדור. אתה יודע למה? תחשוב טוב".
"היא שיבצה אותי בגריפינדור," אמר הארי בקול מובס, "רק בגלל שביקשתי לא ללכת לסלית'רין..."
"בדיוק," אמר דמבלדור, ושוב חייך. "מה שעושה אותך שונה מאד מטום רידל. הבחירות שלנו, הארי, הן שמגלות מי אנחנו באמת - הרבה יותר מאשר היכולות שלנו."

במשרד המנהל, מוצאים הארי, ג'יני, רון ולוקהרט את אלבוס דמבלדור, מינרווה מקגונגל, מולי וויזלי וארתור וויזלי, ששמחים לראות אותם בחיים. הארי חשש שיאשימו את ג'יני בפתיחת חדר הסודות, אך לשמחתו דמבלדור הבין שוולדמורט הוא האשם בתקיפות. כפרס על תרומה מיוחדת לבית הספר, מקבלים הארי ורון כל אחד מאתיים נקודות בית. כשדמבלדור מבקש לדבר עם הארי בפרטיות, הארי מספר לו על נקודות הדמיון בינו לבין הלורד וולדמורט. דמבלדור מסביר שכאשר וולדמורט ניסה להרוג אותו, העביר לו מבלי שהתכוון חלק מהכוחות שלו, וביניהם את היכולת לדבר לחשננית. בנוסף לכך, הארי מביע את דאגתו מהשנה הראשונה, שמא הוא מתאים כתלמיד בית סלית'רין. כשדמבלדור שואל את הארי למה הוא חושב שמצנפת המיון מיינה אותו לבית גריפינדור, הארי מודה שהוא ביקש ממנה לא למיין אותו לסלית'רין. בתגובה, דמבלדור מפיג את חשושתיו של הארי ומסביר שהבחירות שלנו הן שקובעות מי אנחנו.

הגענו לפרק הסיום של הספר! בפרק זה הצרה עוברת והכל מסתדר: הארי ורון זוכים להוקרה, דובי וג'יני ניצלים, ולוציוס ולוקהרט מקבלים את עונשם. אך מרכז העניין בפרק הזה לדעתי הוא השיחה של הארי ודמבלדור. מה היה קורה אילו הארי לא היה בוחר לבקש את זה? מה היה קורה אילו הוא היה בסופו של דבר בבית סלית'רין? הוא היה מושפע מדברים אחרים, אולי רוכש חברים שונים... מעניין אותי מאד איך זה היה משפיע על האופי שלו. והאם בכלל המצנפת הייתה צריכה להקשיב לו או לכל ילד שלא רוצה להיות בבית מסוים? מדובר בסך הכל בילדים צעירים בני 11 שהאופי שלהם לא התפתח עד הסוף. אבל האם זה אומר שכדאי כבר למיין אותם לבתים, כשלכל בית יש אופי מסוים משלו? מרגיש לי שמגיל 11 מכניסים אותם לתוך מסגרת שקצת קשה לצאת ממנה. לכל בן אדם יש מגוון תכונות מתאימות לו, והוא יכול להתאים למספר בתים. ובכל בית, כמה שלא נרצה, הוא ייצא אדם שונה. תחשבו על הארי, קשה לחשוב שהוא לא ישתנה כלל אם הוא בסלית'רין.

שאלות לדיון

1) האם לדעתכם הארי היה צריך להיות בסלית'רין? איך זה היה משפיע עליו?
2) האם המצנפת הייתה צריכה להקשיב להארי או להחליט בשבילו?
3) אתם בעד או נגד שיטת המיון לבתים? איך לדעתכם זה משפיע או לא משפיע על התלמידים?

מוזמנים להוסיף עוד שאלות ולפתח את הדיון כמה שתרצו! אל תשכחו, על תגובה מעל לשלוש שורות תקבלו 150 חרמשים!

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 6 2018, 10:24 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 20844
מגדר:male
משתמש מספר: 68239
חפצי המשתמש: צפה

האם לדעתכם הארי היה צריך להיות בסלית'רין? איך זה היה משפיע עליו?
לפי דעתי כן, יכול מאוד להיות שהוא היה משנה את כל האופי של הבית מטובים לרעים, או שהם היו משפיעים עליו והארי היה נהפך לרע. אבל אני חושב שהוא היה משנה אותם בגלל התכונות שלו.
2) האם המצנפת הייתה צריכה להקשיב להארי או להחליט בשבילו?
אני גם בדילמה הזו... אני חושב שהיתה צריכה להחליט בשבילו כיוון שמה ילד בן 11 מבין, וגם המצנפת שרה שהיא לא טועה.
3) אתם בעד או נגד שיטת המיון לבתים? איך לדעתכם זה משפיע או לא משפיע על התלמידים?
באמת שיטה מוזרה אבל אני בעד, כי כישפו את הכובע הזה שימיין להיכן שצריך לשלוח את הילד,למקום שטוב לו להיות שם.

--------------------

אפי
פרשתי

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007