האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || ההגדרה של קסם
פורסם ב: Aug 29 2018, 23:29 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840
חפצי המשתמש: צפה

ההגדרה של קסם

User Posted Image

ארוע על-טבעי שלא ניתן להסבר; פלא

- ההגדרה של המושג "קסם", מתוך מילוג.

שלום לכם, משתמשים יקרים! אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני שמעתי לא מעט פעמים בחיי משפטים בסגנון של "אין כזה דבר קסם", "קסם לא קיים במציאות" ו"קסם זה רק באגדות". וכמו רבים מכם, אני מניחה, גם אני תמיד רציתי שקסם כן יהיה אמיתי. כמעט בכל פעם שאני נשאבת לתוך ספר פנטזיה, אני תוהה למה הדברים הקסומים שבו לא יכולים להתקיים במציאות, ולפעמים אפילו מקווה שהם כן יתקיימו.
אבל לאחרונה יצא לי לחשוב - מה בעצם הופך תופעה מסוימת לקסומה? מה ההגדרה של קסם בכלל?

אני מניחה שהרבה מכם יגידו שקסם הוא כל תופעה ללא הסבר כלשהו, כפי שכתוב בהגדרה שבתחילת האשכול. אולי אפילו תדרשו שזה יהיה הסבר מדעי. אבל מי אמר שההסבר המדעי עצמו הוא לא קסם? למה העובדה שלאטומים יש אנרגיה או שהם נמצאים בתנועה היא לא קסם?
חוץ מזה, יש בעולם שלנו הרבה תופעות חסרות הסבר. אז למה אנחנו עדיין טוענים שקסם לא קיים במציאות?
נקודה נוספת למחשבה: במדע בדיוני, מתרחשות לא מעט תופעות ללא הסבר, ומשתמשים בלא מעט טכנולוגיות שכיום האנושות לא יודעת להסביר איך הן מסוגלות בכלל לפעול. אז מה בעצם מבדיל בין פנטזיה למדע בדיוני? למה מדע בדיוני נקרא מדע, ואילו פנטזיה היא קסם שאנחנו לא מאמינים שיוכל להתקיים במציאות בשום שלב?

באופן אישי, אני חושבת שאולי אנחנו נותנים לקסם הגדרה משלנו, הגדרה קצת שונה מזו שכתובה במילון. אני חושבת שאולי אנחנו פשוט מגדירים "קסם" כדבר שלא קיים במציאות שאנו מכירים, דבר שלא נראה לנו אפשרי.
אבל אם זו ההגדרה שלנו לקסם, האם יש טעם בכלל לייחל שהדברים הקסומים מספרי וסרטי הפנטזיה שאנחנו כל כך אוהבים יתקיימו במציאות? או שכל התקוות שלנו שהדברים האלו יתקיימו, רק מראות את הרצון של בני אדם דווקא בדברים שאין להם? הרי אם הדברים האלו היו קיימים, לא היינו מחשיבים אותם כקסומים, לא? כי אם אנחנו מגדירים קסם בתור דבר שלא קיים במציאות שלנו, קסם באמת לא יכול להתקיים. ואם ההגדרה היא אחרת, למה אנחנו כל הזמן טוענים שקסם לא באמת קיים?

מקווה שהצלחתי להעביר את הנקודה שלי, לא בטוחה שהצלחתי לנסח את זה בצורה מספיק ברורה.

אז מה אתם חושבים?
איך לדעתכם האנושות מגדירה את המושג "קסם"? ואיך אתם בעצמיכם מגדירים אותו?
לפי ההגדרה, אתם חושבים שקסם יכול בכלל להתקיים? אם הדברים הקסומים שאנחנו מכירים מספרי וסרטי פנטזיה היו קיימים במציאות, אתם חושבים שעדיין היינו מגדירים אותם כקסומים?
האם אתם מאמינים שקסם דווקא כן קיים במציאות שלנו, אולי בצורה שונה מהצורה בה ניתן למצוא אותו בספרי וסרטי פנטזיה? אם כן, האם יש תופעה מסוימת שאתם מחשיבים כקסם? איזו תופעה?

אתם כמובן לא חייבים לענות דווקא על השאלות האלו, מוזמנים להביע את דעתכם בנושא הדיון באופן חופשי!

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007