האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מדוע אנו מקשיבים למוזיקה? || דיון
פורסם ב: Oct 1 2018, 17:33 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 0
מגדר:
משתמש מספר: 56040
חפצי המשתמש: צפה

מדוע אנו מקשיבים למוזיקה? || דיון

שלום לכל משתמשים הפורטל, וברוכים הבאים לדיון שכתבתי. כלומר, הדיון שאני עכשיו כותב, אבל כשתקראו אותו זה יהיה הדיון שכתבתי.

כפי שבוודאי הבנתם מהכותרת, הדיון הזה יעסוק בשאלה: מדוע אנו מקשיבים למוזיקה? כמעט כל מי שאני מכיר אוהב מוזיקה כזו או אחרת. חלק מהאנשים אוהבים מוזיקה קלאסית, חלקם מוזיקת רוק, יש גם כאלו שאוהבים מוזיקת פופ ומוזיקת ג'אז וכו' וכו' וכו'.

מוזיקה היא אמנות סידור הצליל בזמן. מרכיביה העיקריים הם גובה צליל (האחראי על מלודיה והרמוניה), קצב (מפעם, משקל וארטיקולציה), דינמיקה, גוון ומרקם. המילה "מוזיקה" נובעת מהמילה היוונית μουσική ("מוסיקי"), "(האמנות) של המוזות"."מוזה" משמשת כמילה כמעט נרדפת למילה "השראה", במיוחד בחיבור יצירות.

- תודה רבה לוויקיפדיה

בני האדם הקשיבו למוזיקה במשך אלפי שנים, והם עדיין מקשיבים לה. לפני כמה זמן שאלתי את עצמי: מדוע בעצם אנו מקשיבים למוזיקה?

אז למה בעצם אנחנו מקשיבים למוזיקה? אנחנו מקשיבים למוזיקה משום שאנו אוהבים להקשיב למוזיקה, מן הסתם. אך מדוע אנחנו אוהבים לשמוע מוזיקה, ומדוע כל אחד אוהב להאזין למוזיקה אחרת?

אם הייתם משמיעים לאדם שחי לפני מתאיים שנה מוזיקה בת ימינו, אני משער שהוא לא היה מבין מה הטעם ברעש הזה, ולמה אנשים מבזבזים את זמנם כדי לשמוע את זה. מדוע אדם שחי פעם יאהב פחות את אותה המוזיקה שאדם שחי עכשיו יאהב? (כמובן שאינני יודע מה באמת היה חושב מישהו לפני מתאיים שנה, אני רק מתאר לעצמי מה הוא היה חושב).

שאלות מנחות:

מדוע לדעתכם בני האדם אוהבים מוזיקה?

האם לדעתכם גם חיות אחרות אוהבות מוזיקה?

למה לדעתכם כל אדם אוהב סגנון מוזיקה שונה?

מדוע אדם שחי פעם יאהב פחות מוזיקה בת זמננו (אני מתאר שזה מה שהוא יאהב)?

שיהיה לכם דיון נעים!

--------------------

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 1 2018, 17:43 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1110
מגדר:female
משתמש מספר: 68700

*דבר ראשון, כתבתי לך כמה הערות בנו"ד אם אתה רוצה לערוך את האשכול :)

מדוע לדעתכם בני האדם אוהבים מוזיקה?
אני חושבת שבני האדם אוהבים מוזיקה כי היא נותנת להם להרגיש משהו שהם לאו דווקא יכולים להרגיש באותו הרגע בלעדיה. אני יכולה להגיד למשל שבעזרת מוזיקה אני יכולה להפוך אפילו צחצוח שיניים למשהו מעניין.

למה לדעתכם כל אדם אוהב סגנון מוזיקה שונה?
יש שתיי סיבות שאני יכולה לחשוב עליהן, אבל בטוחה שיש עוד.
1. הסיבה שאנשים פונים למוזיקה יכולה מאוד להשפיע על איזה מוזיקה הם יבחרו. לדוגמא, אם מישהו מתייחס למוזיקה כמשהו שירים לו את המצב רוח ויתן לו כוח, יכול להיות שהוא יאהב יותר מוזיקות קצביות ושמחות.
2. דברים שאנחנו מורגלים אליהם - יש סיכוי גבוה שנאהב יותר מוזיקה מסגנון שמשוייך למדינה/עדה/וואטאבר שלנו, או פשוט משהו שההורים שלנו היו שומעים בבית.

--------------------

ונלופי 14 ציור

User Posted Image

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 4 2018, 01:17 AM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992

האם לדעתכם בני האדם אוהבים מוזיקה? כן מאוד. כי מוזיקה זה אחד הדברים הכי מרגיעים בעולם. לא משנה איזה מוזיקה אתה אוהב, היא תמיד תרגיע אותך. אם אתה עצוב בגלל משהו, אם אתה עצוב בגלל שקרה לך משהו או לידיד קרוב, אם תשמע מוזיקה שאתה אוהב היא תמיד תרגיע אותך.

האם לדעתכם גם חיות אחרות אוהבות מוזיקה? לפי דעתי כן. לפי דעתי כל דבר חי בעולם אוהב מוזיקה. כי זה פשוט בלתי אפשרי לא לאהוב מוזיקה. היא מרגיעה, כל כך כיף לשמוע אותה שאחרי שאתה מתחיל לשמוע כבר אתה לא רוצה להפסיק.

למה לדעתכם כל אדם אוהב סגנון מוזיקה שונה? כי כל בן אדם הוא שונה. ובגלל שכל אחד ואחד מאיתנו שונה, אחד אוהב מוזיקה קלאסית, אחד מוזיקת ג'אז וכך הלאה.

מדוע אדם שחי פעם יאהב פחות מוזיקה בת זמננו (אני מתאר שזה מה שהוא יאהב)? כי הוא נולד לפני הרבה זמן, ככה שאם כשהוא היה צעיר הוא ממש אהב מוזיקה קלאסית למשל, עכשיו הא עדיין יאהב אותה, כי הוא כבר התרגל אליה ויהיה לו נורא מוזר לשמוע מוזיקת ג'אז למשך, כי הוא לא רגיל אליה.

--------------------
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007