האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

שנת ההיפוגריף 2024

דרושים חברים חדשים להנהלת הפורומים!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיפורו של מונופול | פעילות בסימן היסטורי
פורסם ב: Nov 5 2018, 19:55 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99898
מגדר:male
משתמש מספר: 55640
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

ברוכים הבאים, חברים יקרים, לפעילות מיוחדת במינה וחד פעמית שהכנתי לכם. אתם בטח מסתכלים על הלוגו המוזר הזה ותוהים לכם, אז תכף אסביר הכל. כפי שאתם בטח לא יודעים, היום בדיוק, לפני 78 שנה יצא לחנויות משחק המונופול הראשון, שמבוסס כמובן על המושג "מונופול".

רגע רגע, עצור הכל! מה זה מונופול?

אתם רציניים? מזל שיש לנו את העוזרת האישית שלנו, סירי ויקיפדיה! הנה מה שיש לה לומר על מונופול:

מונופול הוא מונח המגדיר בעלות או שליטה בלעדית של גורם מסוים בתחום חיים כלשהו או בחלק הארי שלו. בתחום הכלכלה מגדיר המונח מצב בו בשוק של מוצר (או שירות) מסוים קיים מוכר יחיד אשר חולש על רוב השוק. דבר זה מקנה לאותו גורם, הקרוי "בעל המונופול" או מונופוליסט, שליטה בתחום פעילות בשוק, לרוב תוך הגבלה של התחרות בו. דוגמאות למונופולים יכולים להוות הכנסייה הקתולית בימי הביניים באירופה, ובישראל: חברת החשמל, רשות הנמלים (בטרם הפרטת הנמלים) וחברת "אגד" בתחום תעבורת הנוסעים בישראל, בטרם הותרה פעילות גורמים נוספים.

אההה, עכשיו הבנו. אז מה בדיוק אנחנו עומדים לעשות היום?

הפעם אני צריך שתעזרו לי במשהו, כידוע, לכם יש מוח מבריק במיוחד שיכול לפתור גם דברים קצת מסובכים, והפעם אני צריך שתעזרו לי להבין משהו. לא ממש הבנתי איך נוצר מונופול, מה הגורמים שיוצרים אותו ואיך בדיוק חברה או מוצר כלשהו מצליחים לחלוש על נתח שוק כל כך גבוה. כידוע לי (ואולי גם לכם), קיימים מונופולים רבים מספור בעולם הטכנולוגיה, בין אם זה סמסונג ואפל, גוגל ומיקרוסופט ועוד חברות ומוצרים רבים שלא אתחיל למנות. כמובן שאתם צריכים להתייחס בפעילות הזו לעולם הטכנולוגיה בלבד.

אבל איך אנחנו אמורים לעשות את זה? רק הרגע הבנו מה זה מונופול!

אל תדאגו, אני מאמין בכם! תמהרו! בהצלחה! הנה טופס:

CODE
[COLOR=Crimson][B]שם + כינוי:[/B][/COLOR]
[COLOR=Crimson][B]איך נוצר מונופול? (ומה גורם לכך?) [לפחות 2 וחצי שורות]:[/B][/COLOR]
[COLOR=Crimson][B]הערות \ הארות \ חלב של תנובה!:[/B][/COLOR]

יאללה, בהצלחה לכם!

טוב בסדר, אבל מה עם תגמול?

אל תדאגו, לא אקפח אתכם. המשימה קצת מסובכת ולכן אתם תקבלו הפעם 200 חרמשים שיאפשרו לכם להשתלט על נתח שוק שלם! חח סתם, אבל מהרו להשתתף, הפעילות לא תישאר פתוחה לנצח, ואם לא תמהרו, לא תקבלו את הפרס השווה! אתם יכולים להשתתף במשך שבוע, עד לתאריך 12.11. מהרו, ותיהנו לכם! happy.gif

--------------------
זיו - 19

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8119 18668 18680 19334

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007