האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות||לורד וולדמורט
פורסם ב: Jun 4 2019, 21:49 PM
צטט הודעה

Live and let live

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10645
מגדר:female
משתמש מספר: 63732
חפצי המשתמש: צפה

*בסיקור אין התייחסות לספר השמיני
**בערך כל דבר שכתוב כאן הוא ספויילר למי שלא קרא את כל סדרת הספרים, אז אם לא קראתם אל תסתכלו על כלום.

"לורד וולדמורט"

שם מלא: טום ואנדרולו רידל

שנות חייו: 31 בדצמבר 1926 - 2 במאי 1998

משפחה:
טום רידל (אב), מרופי גונט (אם), תומאס רידל (סבא), מרי רידל (סבתא), ואנדרולו גונט (סבא), גברת גונט (סבתא), מורפין גונט (דוד), סלזאר סלית'רין (אב קדמון), קדמוס פברל (אב קדמון).

מאיזה ספר הוא לקוח ומה תפקידו:
וולדמורט (תודו שאתם מופתעים ולא היה לכם מושג) לקוח הארי פוטר, שם הוא משחק את תפקיד הנבל הראשי. בתפקידו של וולדמורט לרצוח את הארי או נוויל, ויחד איתו הוא אוסף צבא גדול לכיבוש על הוגוורטס.

תקציר הספר:
הספר מספר על הארי פוטר - ילד בן עשר שגר אצל דודיו המרושעים בארון שמתחת למדרגות, שמתייחסים אליו בדרכים הכי גרועות שיש, במיוחד בן דודו השמן והמפונק, דאדלי. בתחילת הספר, כמה ימים לפני היותו בן אחת עשרה, הארי מקבל מכתב ובוא כתוב כי הוא התקבל לבית הספר לקוסמים, אבל לא מספיק לקרוא את המכתב לפני שדודו לוקח לו אותו. עד הרגע המדוייק ממש שבו הופך הארי לבן אחת עשרה, הוא לא מצליח להשיג את המכתב, ואז על פתח ביתם מופיע האגריד - ענק מזוקן שנושא איתו את מכתבו של הארי, וכך חושף אותו לעולם הקוסמים, גם לדברים הטובים שם, וגם למסןכנים.

מראה חיצוני:
בתחילת דרכו בהוגוורטס, וגם לפני כן, רידל תמיד היה מתואר כאדם יפה, שמראהו מרשים ויש לו קסם אישי חזק. הוא היה גבוה, בעל עור יחסית בהיר, שיער שחור חלק ועיניים כהות. למרות מראהו, לא היה נראה שרידל מתעניין בבנות כלל וכלל (או בנים, תסלחו לי), ולא הוזכר דבר לגבי התאהבות כל שהיא בספרים. אחרי "מותו" ותחייתו מחדש, וולדמורט כאמור משנה את מראהו. עורו הופך צחור לגמרי, פניו דמויי גולגולת, אפו פחוס כשל נחש, ידיו הדומות לעכבישים לבנים גדולים ועיניים אדומות בעלות אישוני חתול. המראה הזה היה מעורר חלחלה וכמובן שהוסיף לפחד ממנו.

אופי:
וולדמורט תמיד האמין שידידות ואהבה הם דברים חסרי ערך, מכשילים ושהם אפילו אינם קיימים. יש הסברים מדוע גדל להיום וולדמורט כזה - יש הטוענים שזה בגלל שהוא נוצר מאהבה מזוייפת, ויש האומרים כי ילדותו הייתה קשה, אבל ג'יי קיי מראה לנו שמטבעו היה וולדמורט אכזרי, בין אם לבני אדם, בין אם לחיות, ובין אם לחפצים דוממים. חוץ מזה, וולדמורט היה גם שתלטן, גאוותן וכמובן שהחשיב את עצמו נעלה יותר מכל אחד אחר בסביבתו. ג'יי קיי מוסיפה שהוא היה בטוח כל כך שהוא חשוב יותר, שלפעמים היה מתייחס אל עצמו בגוף שלישי.

רקע על חייו המוקדמים:
רידל נולד למכשפה בשם מרופי ואב בשם טום. מרופי שעד אמצע הריונה השקתה את אביו כל אותו הזמן בשיקוי אהבה כדי שישאר איתה, הפסיקה לתת לו את השיקוי והוא נטש אותה. מרופי מתה מעט אחרי שרידל נולד, ואביו מעולם לא בא לחפש אותו.
רידל עבר לגדול בבית יתומים מוגלגי, שם היה ילד מנודה וכל שאר הילדים פחדו ממנו בגלל קסמיו. בספר השישי כשהארי ודמבלדור יוצאים לחפש את ההורקרוקס, הם מגיעים למערה בה רידל היה נוהג להתעלל ביתומים האחרים. בגיל 11 הגיע דמבלדור לאותו מקום, ואחרי כמה שיכנועים לקח איתו את רידל אל הוגוורטס.
רידל למד בבית הספר בשנים 1938-1945.

דעה אישית:
יאיי הדעה שלי! החלק האהוב עלי. אז ככה. אני אישית חושבת על וולדמורט שני דברים כלליים, דבר ראשון, שהוא בערך הדבר הכי אכזרי בעולם. ללכת לבית של מישהו, לרצוח את ההורים, ואז לבוא לשלוח אבדה קדברה על תינוק?! למה שלא פשוט תהרוג חתלתול קטן ותגמור עם הסיפור?
וולדמורט חוצה כל גבול, בייחוד בספר השביעי. יש המון קטעים שאני בטוחה שכולם זוכרים אותם כמעוררי חלחלה, כגון הרצח בגרינגרוטס, הרצח בהוגוורטס, הרצח של סנייפ, ואני בטוחה שיש עוד הרבה.
אפילו שוולדמורט הוא רק דמות בספר (תזכרו את זה!! הוא לא יכול לבוא לאכול אתכם), יש פעמים שבהן כשאתה קורא עליו ועל המעשים שלו, לבטא את שמו זה באמת דבר קשה.
ודבר שני שאני חושבת עליו הוא מעט שונה מהדבר הראשון. אני חושבת שוולדמורט הוא נבל מגניב. וולדמורט מופיע (ולא מופיע) ברגעים הנכונים, אומר הדברים השנונים והמתחכמים במושלמים, ובעצם רוצח כל אחד שישבור לנו את הלב עד כדי כך שנשב בבית ונבכה במשך שבוע. ג'יי קיי יצרה דמות שמצד אחד הורגת את כולם בזה אחר זה, אבל מעולם לא נמאסת.
כשוולדמורט מופיע בספר הרביעי אף אחד לא אמר "אוף, שוב הוא?", כולם ישבו בעיניים פעורות מפחד וקראו עוד ועוד עד כמה שיכלו.
וולדמורט גם מעניין. הוא חכם, יחסית אמיץ ו.. טוב, הוא לא טוב לב. אולי כלפי כוח ועוצמה. אבל חוץ מזה, הוא מושך אותך לקרוא עליו, והוא ממש כמו שנקרא - "רידל איש חידה".
לסיכום, אני חושבת שוולדי החמוד הוא נבל מעולה, וכל ספר צריך לנסות להגיע למצב שיש לו נבל כזה.

ציטוטים:
"אתה לא מנסה להרוג אותי, דמבלדור? זה מעבר לגבול האכזריות שלך?"
- לורד וולדמורט לאלבוס דמבלדור בקרב במחלקת המסתורין

"אין דבר גרוע מהמוות, דמבלדור!"
- לורד וולדמורט לאלבוס דמבלדור בקרב במחלקת המסתורין

"אני יכול לגרום לדברים לזוז בלי לגעת בהם. אני יכול לגרום לבעלי חיים לעשות מה שאני רוצה בלי לאלף אותם. אני יכול לגרום לכך שדברים רעים יקרו לאנשים שרעים אלי. אני יכול לגרום לה להיפגע אם אני רוצה. ואני גם יכול לדבר עם נחשים. הם מוצאים אותי, הם לוחשים לי"
- טום רידל בן ה-11 לאלבוס דמבלדור

לא סיפרתי לך, שכבר לא מעניין אותי להרוג בוצדמים? זה כמה חודשים שהמטרה החדשה שלי היא להרוג – אותך." - טום רידל להארי פוטר בחדר הסודות

"אין טוב ורע, יש רק כוח, ואנשים שחלשים מכדי לקחת אותו." - לורד וולדמורט בספר הראשון

תמונות, פאנארטים וגיפים:

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

--------------------

🛸

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 18 2019, 18:22 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2638
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

זה סיקור ממש חמוד!
אהבתי שהוספת את הציטוטים ואת התמונות, זה מאוד הוסיף לסיקור.
גם מאוד הרחבת עליו במידע על הדמות, ובדעה האישית, ובהחלט אפשר לראות שאהבת את הדמות שלו בתור נבל 3:
רק בשביל לקבל את התגמול על הסיקור שימי לב שאת צריכה להוסיף תקציר של הספר.
כל הכבוד על הסיקור!

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 21 2019, 08:01 AM
צטט הודעה

Live and let live

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10645
מגדר:female
משתמש מספר: 63732

תודה על ההערה, הוספתי את התקציר (:

--------------------

🛸

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007