האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מחאת יוצאי אתיופיה- אלימות היא הדרך? || דיון+ דעה
פורסם ב: Jul 18 2019, 10:43 AM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104076
מגדר:female
משתמש מספר: 40399
חפצי המשתמש: צפה

מחאת יוצאי אתיופיה- אלימות היא הדרך? || דיון+ דעה

עוד בשיא המחאה רציתי להעלות את הדיון הזה אך בחרתי לחכות איתו על מנת שירגעו הרוחות כדי לא לגרום לפגיעה מיותרת ולמתיחות. בשבועות האחרונים הרשת, התקשורת והרחובות גועשים בנושא עקב מותו של בין משפחת טקה בידי שוטר שלא היה בתפקיד. לא אכנס לפרטי המקרה, לא הייתי שם ואינני שופטת, כרגע לא ברור במדויק נסיבות האירוע ואגע בו רק כאשר הם יפורסמו.
הייתי רוצה לעסוק במחאה, שלדעתי חצתה גבולות במלוא מובן המילה. במהלך המחאה היו הפגנות שהתדרדרו בקלות לאלימות מיותרת כלפי אזרחים, שוטרים ועוברי אורח תמימים. ובנס (אם אתם שואלים אותי) לא היו הרוגים. ראיתי לא מעט פוסטים בפייסבוק שנכתבו על ידי מובילי המחאה ותומכיה שמנסים להסביר את העניין, להסביר את התסכול ובמידה מסויימת להסביר את האלימות. צר לי, אין שום דבר שמצדיק אלימות, אין שום דבר שמצדיק פגיעה באזרחים. במהלך ויכוח בפייסבוק מישהי כתבה "מה היית עושה אם לילד שלך, לאח שלך או לאחד החברים הקרובים שלך ה היה קורה? לא היית רוצה שיעשה צדק? אם היית במקומנו מה היית עושה?" כמובן שהייתי רוצה צדק, לא הייתי רוצה שיפלו אותי והייתי כועסת על כך. אך לא הייתי מרימה אבן וזורקת אותה כלפי רכבים נוסעים, לא הייתי משחיתה רכוש, לא הייתי פוגעים באנשים חפים מפשע. הייתי יוצאת לרחוב, מפגינה, מערבת בתי משפט ולא נותנת לנושא לשקוט לרגע, אך לא הייתי בוחרת בדרך אלימה. צר לי, הרבה כעסו בפייסבוק על ההשוואה בין ההפגנות בעזה לבין הפגנות האתיופים, ואני בכל זאת משווה. זאת לא דרכה של מדינת ישראל על כלל אזרחיה, יהודים, ערבים, שחורים או לבנים לפעול באלימות, זוהי דרכם של טרוריסטים, אנשים שאנו מגנים ובטח שלא מצדיקים. אני בעד המחאה, שלא תבינו לא נכון, אומנם פרטי המקרה לא נחשפו באופן מלא אך באופן כללי האתיופים חוווים אפליה קשה מהחברה וה לא לגיטימי בשום צורה, אבל אלימות היא לא הצורה ובטח שלא הדרך.

ומה דעתכם? האם נחשפתם למחאה? האם אתם מצדדים בה? האם אתם מסכימים עם צורת המחאה? באיזו דרך אתם הייתם בוחרים לעשות את זה? האם לדעתכם קיימת אפלייה? כיצד ניתן לעצור אותה? האם נתקלתם באפלייה כזאת?

דיון נעים happy.gif

*צר לי אם דעתי פגעה במישהו או מישהי, אני לא תומכת באפליה ואני מאמינה שאפשר למגר את התופעה בצורה מתורבתת ולא אלימה.

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 19 2019, 12:18 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 179885
משתמש מספר: 30194

הדבר שאני הכי אוהב במנטאליות הישראלית זה להסתכל על אזרחים במדינות אחרות ועל ההתנהגות שלהם ואז להתלונן למה אין את זה בארץ.
"האמריקאים עושים ככה וככה והם כאלה מצליחים, למה אנחנו לא?"
"הערבים עושים ככה וככה, הלטינים עושים ככה וככה. יש לנו מה ללמוד מהם."
אוקיי, ומה עם ישראל?

בישראל בזמן האחרון קמה תלונה ענקית גם על אופי ההפגנות לעומת חו"ל.
למשל האפודים הצהובים בצרפת. כאוס ברחובות, הכל נשרף, הכל נפגע, זעקות עמוקות ואלימות שבזכותה הרדיקליות מצליחה להביא לשינוי.
פתאום אנחנו אומרים כמה שהם חכמים וכמה יש להם אומץ ואיזה אנשים מחאתיים אמיתיים הם.
ואז מביאים את זה לידי ביטוי בארץ.
אחרי שכולם פה כמו כוסיות פחדניות רק יוצאים לרחוב עם שלטים וצועקים משפטים שבכנסת מתעלמים מהם, סוף סוף קמה מחאה אמיתית.
מחאה. רק עכשיו אפשר לקרוא לזה מחאה.
אפילו ה"מחאה" בשדרות רוטשילד בתל אביב בהובלת דפני ליף שהייתה לפני כמה שנים לא הייתה יכולה להיקרא מחאה, כי היא לא הביעה זעקה מספיק חזקה ותגובה קיצונית לשינוי המצב.
אבל הנה קמה פה סוף סוף דרך מזעזעת שבה מסתכלים עלינו.
כשהולכים ברחוב עם שלטים זה לא מפריע לאנשים, זה לא משבש את סדר היום, זה לא תוקע את המדינה.
אבל רק ברגע שיש פגיעה, כולם מלמעלה מתחילים להסתכל. מנסים לחשוב איך לטפל במצב הכי מהר שאפשר כדי שהכל יחזור לקדמותו.

אומנם סלומון טקה לא היה מלאך טהור ואפשר גם להגיד הרבה דברים רעים על השוטר ההוא שהבעיה העיקרית איתו זה שיקול דעת לקוי, אבל הזעקה של האתיופים לא באה רק מזה שהילד שלהם נהרג. זה מה ששבר אותם אחרי שהם במשך שנים על גבי שנים מתמודדים עם יחס זוועתי מהמשטרה. באופן שיטתי המשטרה דואגת להתעלל ביוצאי אתיופיה וכל פעם אנחנו שומעים על עוד מקרים של התעללות, של גזל, של אלימות מטורפת, של רצח, המון חרא מאנשי המשטרה כלפי העדה האתיופית.

לא נמאס כבר להתייחס לאחים האתיופים שלנו כאילו הם אזרחים סוג ב' שאפשר לפרק להם את הצורה והכל יעבור בשקט?
לא צריך להיות אתיופי בשביל להבין את זה, אני לא אתיופי ואני תומך במחאה האלימה ב-100%. בגלל העבודה שלי לא יצא לי ללכת למחאה (שקרתה ליד הבית שלי, אגב, אני גר קרוב לתחנת זבולון בקריית חיים איפה שקרה כל הסיפור הזה) אבל כל הקרובים שלי הלכו ותמכתי בהם במאת האחוזים.
מאיפה יש לכם את הזכות בכלל להתלונן על מחאה של אחרים? על זעקה של אחרים, הכאב והבכי שלהם, על שנים של אפליות ושל גזל. אמן שכל המשטרה הזאת תתפגר כבר! חבורת פושעים עם סמכויות במדים! כל הזמן מתלוננים פה כמה אנחנו חלשים ולא מגיבים ולא מסוגלים להראות שאנחנו יציבים, ואז סוף סוף אנחנו עושים מעשה אחד נכון. אבל ברור שגם עליו צריך להתלונן.
הרי רק בזה אנחנו טובים, רק להתלונן. כל כך ישראלי מצידנו.
אנשים כבר שכחו מה זה כוח, מה זה להפגין בצורה הכי אמיתית שאפשר, מה זה לשמור על עצמם ועל המשפחות שלהם, מה זה לזעוק מעומק ליבם ולהילחם בשביל עצמם. כנראה שכולנו עכשיו הפכנו לרכיכות שלא רלוונטיות יותר לאף אחד. הרי ככה כולם מתייחסים אלינו, תראו איך השלטון שם עליכם פס. אבל הנה ההזדמנות שלכם להזיז להם משהו בדרך הפעולה שלהם.
בעצם לא. לא צריך. תמשיכו לרצות מחאות שקטות שרק יתנו עוד לגיטימציה להרוס אתכם. לא צריך. נהיה ישראלים טובים ונשב בשקט ונמשיך להסתכל על מדינות אחרות שומרות על עצמן.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Jul 19 2019, 16:31 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104076
משתמש מספר: 40399

מאיפה יש לנו את הזכות להתלונן על מחאה של אחרים? אנשים נפגעו, הם זרקו אבנים על מכוניות נוסעות באמצע תל אביב, חברה שלי הגיעה לבית חולים עם אוטו מפורק. לזה אתה קורא מחאה? צר לי אבל ככה לא מתנהלת מחאה. הקטע הכי עצוב זה שאם היה יושב ברכב אדם כהה עור לא היו פוגעים בו. אם הם עושים מעשים כאלה מה הם שונים מהמשטרה? המשטרה פוגעת בהם בגלל צבע העור שלהם והם ניסו לפגוע באזרחים בגלל השוני בגוון העור. זה מזעזע, מחפיר ובכלל לא ראוי להערצה. הם יכלו לצאת לרחובות, לעצור את התנועה בדרך לירושלים, להעמיד עשרות ואלפי אוהלים בכניסה לכנס ולהגיד "גם אנחנו כאן, זה לא מגיע לנו" ואין שום ספק שמאות אם לא אלפי אנשים שאינם אתיופים היו מצטרפים אליהם.
אם כולם היו פועלים בצורה שבה אתה מתאר היה כאוס ואנרכיה במדינה, זה באמת מה שאתה רוצה? תהיה בטוח שאם נהפוך למקום כזה, למדינה כזאת לא היית רוצה לגדל פה את הילדים שלך. אלימות היא אף פעם לא הדרך, ואם הדרכים "השקטות" לא עוזרות סימן שלא ניסו מספיק או שלא באמת נתנו להם הזדמנות. האם המשפחות שנפגעו טבעו את המשטרה? הגישו טביעה ייצוגית? פתחו מחאה בצורה "שקטה"? תמיד הם היו מפגינים מספר ימים ואחרי שבוע היו שוכחים מזה, זה מה שקרה גם עכשיו אגב. אפשר לקחת את הדרך "השקטה" וללכת איתה עד הסוף, וזה משהו שהם לא עשו מעולם.

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
פורסם ב: Aug 20 2019, 13:43 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 3861
משתמש מספר: 70376

לדעתי אי אפשר לבוא בטענות אל האתיופים. הם עלו לארץ והיו צריכים להתמודד עם גזענות ואפליה.
יש לי כמה חברות אתיופיות ואני חייבת להגיד שהם מקסימות,מנומסות,וביישניות. האתיופים הם מוכשרים מאוד ומשתדלים מאוד לא להעליב אחרים.לדעתי הם פגועים מהיחס של האזרחים האחרים ובעיקר השוטרים ויש להם כל זכות שבעולם למחות. אם מישהו לא חושב ככה אני ממליצה לו לראות סליחה על השאלה:אתיופים.

--------------------
היי|טליה| בת 12|נולדתי בשביל לישון|במבה נוגט זה מגעיל|קרמבו זה חלומי|יובל דיין מדהימה| תסגדו לג'וני דפ| מוזיקה זה החיים| ליצנים זה מפחיד|תינוקות זה קסם|מרשמלו שרוף זה טעים|מתמטיקה זה סבל|ביי

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007