האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

קוראים | דיון
פורסם ב: Feb 15 2021, 13:04 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 69909
מגדר:female
משתמש מספר: 71976
חפצי המשתמש: צפה

*אמנם לא מכיל ספויילרים, אבל כנראה שלא תבינו אם לא קראתם את הספרים של בית הספר לטוב ולרע.

קוראים
דיון

שלום לכל המשתמשים! :)
אם קראתם את הספר בית הספר לטוב ולרע, אתם כנראה יודעים על חטיפת הקוראים. אם קראתם די מזמן ואתם לא זוכרים ממש על מה אני מדברת, אני אזכיר: פעם בכמה שנים, שלוש או ארבע, לא זוכרת, מנהל בית הספר בא כבלתי נראה בערך, וחוטף שני ילדים, שתי ילדות, או ילד וילדה. אחד או אחת רע, אוהב להציק לכל אחד ומתבודד, לובש שחור... הבנתם אותי, והשני או השנייה טוב ונחמד, מתנהג יפה לכולם ואהוב. הרע לומד בבית הספר לרע, והטוב - בבית הספר לטוב. אבל מהרגע שהילד נחטף, אין לו אפשרות לדבר עם ההורים שלו, אין לו אפשרות לחזור לביתו, כי מעכשיו הוא חי בעולם האגדות.
את כל זה ידעתם, אבל אני תוהה אם חשבתם אי פעם על הילדים הנחטפים. מצד אחד, תחשבו על זה, חוטפים אותם מהבית והם יכולים לחזור רק כשייגמרו הלימודים, למרות שלא באמת מותר להם כי יש להם משימה לעשות, ומצד שני... גבלדון זה כפר נורא משעמם, וכשחוטפים אותך בעצם נותנים לך הזדמנות לממש את הפוטנציאל שיש לך, במקום להירקב בכפר.
מה דעתי על זה? האמת שאני לא סגורה על זה.
אני חושבת שזה די נחמד החטיפת קוראים, כי בעצם... סך הכול פשוט נותנים לך הזדמנות לחיות חיים מעניינים. אבל מצד שני, כופים עליך את זה, ומפרידים אותך מהמשפחה שלך. לדעתי צריך לעשות רישום פעם בכמה שנים, ומתוך כל הילדים שרוצים ונרשמו יחטפו שניים. כמו שהיה בספר הרביעי.
אבל מה דעתכם? אתם תומכים? לא תומכים? לדעתכם זה לתת הזדמנות לממש את הפוטנציאל שלך או סתם לגרום לילדים להיפרד מהמשפחות שלהם ומההורים שלהם? הייתם רוצים להיחטף?

--------------------
SOPHIE - 14
User Posted Image ג גUser Posted Image

User Posted Image גג User Posted Image
ג גג ג

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 15 2021, 16:39 PM
צטט הודעה

‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 10004
מגדר:
משתמש מספר: 70845

דיון יפה!
אני די נגד חטיפת קוראים. זה אולי באמת נותן לך הזדמנות לממש את הפוטנציאל שלך, אבל זה בסופו של דבר הורס את איך שהיית אמור לגדול – בעיקר אצל לא עודים, כי במקרה שלהם זה רק מעצים את התכונות הרעות שלהם, גם אם אין להם יותר מדי כאלו. אני יודע שמי שנבחר להיות לא עודי הוא רע מטבעו, אבל בואו – סופי לא באמת הייתה כל כך רעה לפני בית הספר לטוב ולרע, היא הייתה ילדה עם חלומות ושאיפות גדולות לדעתי שרק רצתה להרגיש איך זה להיות נסיכה. אחרי בית הספר לטוב ולרע היא הפכה למכשפה שאכפת לה רק מהרצונות של עצמה (לפחות לפי מה שאני יודע, אני רק באמצע הספר השני).
בקיצור, אני נגד – ההצעה של לעשות רישום של מי שרוצה להיחטף יכולה להיות נחמדה, אבל הורים ששונאים את הילדים שלהם פשוט יוכלו לכתוב את השם של הילד שלהם ברישום (אלא אם פשוט יבקשו מהילדים לבוא פיזית). מצד שני, בגילים צעירים עדיין לא באמת יודעים מה טוב ומה מזיק, אז יכול להיות שילד שירצה להיחטף יגלה שממש רע לו בבית הספר לטוב ולרע. אפשר לעשות סוג של "תקופת ניסיון" בבית הספר לטוב ולרע, שבסיומה הילד יחליט אם הוא רוצה להישאר בבית הספר או לחזור הביתה, למשל.
ודבר אחרון – חטיפת קוראים היא לא הכרחית. יש כל כך הרבה אנשים מחוץ לגבלדון שכבר יודעים שבית הספר לטוב ולרע וכל האגדות הן למעשה אמת, והם יהיו הרבה יותר מורגלים להיחטף (או שהם הולכים לשם בעצמם? אין לי מושג איך זה הולך מחוץ לגבלדון) לבית הספר לטוב ולרע. אם אני לא טועה, רובם גם בערך ממש רוצים את זה. מצד שני, אולי תושבי גבלדון צריכים להיחשף לעולם שמעבר – הם בכל זאת חיים בכפר קטן ומבודד שבשבילם זה המקום היחיד בעולם.
דיון מעולה, כל הכבוד!

---------
פורסם ב: Feb 16 2021, 18:01 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 5234
מגדר:female
משתמש מספר: 74930

עצם זה שנחטפים - כבר רואים שזה לא טוב - למה צריך לחטוף את הקוראים מביתם, לא לתת להם בחירה, ובעצם לגרור אותם לכל חייהם לעולם האגדות בלי אפשרות חזרה, או אפילו רק ביקור לכפר, לחברים ולמשפחה?
הרעיון הזה, נשמע לי משהו ממש לא טוב - גם רואים באמת שתמיד כולם פחדו מהחטיפות, והתחבאו בבית שלהם, ורק סופי היחידה המוזרה שבאמת רצתה להיחטף - אז זה נראה לי ממש לא בסדר להכריח אותם ללכת למקום שאין להם מושג איפה הוא, מה יש בו, ושהם לא מכירים בו אף אחד, ובעצם לדון אותם להפרדה למשך שארית חייהם מכל מה שהכירו עד אז.
אני מבינה את מה שאת אומרת לגבי הפוטנציאל והכל (אומנם אני לא ממש חושבת שזה טוב כל כך לממש את הפוטנציאל הרע שבך - גם אם זה לא כל כך נורא כמו שחושבים בהתחלה - אבל בואו נתעלם מזה), אבל עדיין זו ממש לא נראית לי דרך טובה לעשות זאת. אם באמת כל כך רוצים לעשות משהו כזה, אני חושבת שהדרך הטובה ביותר, היא שכל אחד שרוצה לממש את הפוטנציאל שלו בכפר בעצם היה צריך להתמחות באיזושהי דרך (הטוב או הרע) שהוא חושב שמתאימה לו בעזרת שיעורים וכזה, ואז, כל כמה שנים, היו באים נציגים מבית הספר לטוב ולרע, ובוחרים את שני המצטיינים מביניהם - אחד מתאים לרע, ואחד מתאים לטוב, מתאמים את זה עם המשפחה, כך שהם חותמים על כל המסמכים הנדרשים, ויודעים את כל התנאים והכל, ואז המצטיינים היו נשלחים לבית הספר, ככה שכולם יודעים, לא בפתאומיות ובהפתעה. אבל הילדים המתקבלים לבית הספר לא יצטרכו להיפרד מכל חבריהם ומשפחתם שבכפר, אלא תמיד יהיו חופשות שבהם יחזרו לכפר, ואפילו יהיו ימים שבהם יוכלו לבקר כמה חברים ובני משפחה מהכפר בבית הספר, ואחרי בית הספר הם יוכלו ליצור את האגדה שלהם, אבל תמיד יוכלו לבקר בכפר והאנשים בכפר יוכלו לבקר אותם. זהו. זו דעתי.
נ.ב. אני לא חושבת שהילד/ה הרע/ה צריך/ה להיות מתבודד/ת וללבוש שחור - זו בכלל לא חובה - הילד/ה הרע/ה יכול/ה להיות מאד מקובל/ת עם הרבה חברים, ודווקא מתלבש/ת בהיר וצבעוני, אבל העיקר הוא שהם לא יהיו נחמדים לאחרים, יחשבו רק על עצמם, יתנהגו בבריונות ודברים כאלה. לדוגמא, יכול להיות ילד מאד מקובל, שמנצל את המעמד שלו ומשפיל אחרים, צוחק על אחרים, וגורם לאחרים לעשות בשבילו דברים בלא תמורה ולנצל אותם וכד' ואז הוא יחשב לרע.

--------------------
תכלת | 22 | קוראת מקצועית | משתמשת סמויה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007