האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

משחקי תפקידים- על מה מדובר?
פורסם ב: Jan 30 2011, 19:00 PM
צטט הודעה

Dance For Your Life

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 72940
מגדר:female
משתמש מספר: 22813
חפצי המשתמש: צפה

משחקי תפקידים.

ברוכים הבאים לפורום משחקי תפקידים. אם אתם מתעניינים, או לא מתעניינים, או רוצים ללמוד קצת יותר או סתם פה בטעות וממשיכים לקרוא כי זה נשמע מעניין- זה המקום.

משחק תפקידים הוא משחק רב-משתתפים, שמנוהל ע"י שה"ם (ע"ע) ומגולל עלילה או הרפתקה שנסמכת על סיפור הרקע, שמפורט בפתיחת המשחק.
ועכשיו, במילים פשוטות יותר-
אפשר להגדיר משחק-תפקידים כשרשור רב-משתתפים, אף על פי שזה לא נכון לגמרי. משחק התפקידים כולל מספר מסוים של משתתפים, בו כל משתתף מגלם דמות דמיונית שנכתבת על פי קריטריוני המשחק (אם לדוגמה השרשור נכלל בז'אנר פנטזיה, דמות של עובד הייטק לא תשתלב יפה במיוחד).
משחק התפקידים מתנהל על ידי השה"ם (שליט המשחק, או במילים אחרות-המנחה), שאחראי לקדם את העלילה, לבחור את המשתתפים, ליצור סיפור רקע ולתפקד על המשחק. למנחה תפקיד חשוב במשחק, והוא לפעמים זה שיכול לקבוע את גורלם של הדמויות. המנחה יכול להשתתף גם במשחק התפקידים במידת הצורך בתור דמות מקדמת בעלילה, או בתור דב"ש.
הדב"ש (דמות בלי שחקן, או באנגלית- NPC - Non-Player Characters) היא דמות שלא מיוצגת על ידי שחקן ספציפי, ונמצאת כדי למלא תפקיד מסוים (בהנחה שהדמויות טסות במטוס, המנחה יכול לגלם דיילת כדמות מקדמת בעלילה).
על המנחה להיות פעיל, קשוב ויצירתי במהלך המשחק. כל משחק תפקידים יכול להכיל עד שני מנחים ומספר בלתי-מוגבל של משתתפים (על המנחה לקבוע כמה משתתפים הוא מעוניין במשחק, על מנת לא ליצור עומס ולבחור מהנרשמים את המשתתפים הנכונים ביותר בעיניו).
על כל שחקן לגלם את דמותו על פי איך שנכתבה בפרטי ההרשמה. בהתאם להוראות המנחה, השחקן יכול לעשות כאות-נפשו בחלל בו הוא מצוי. המנחה אחראי על העולם שמסביב הדמויות, והוא נותן לשחקנים דילמות וקונפליקטים. ישנם 3 קונפליקטים עיקריים.
הקונפליקטים והדוגמאות להם-

בין הדמות לבין המצב: הדמות נמצאת בתוך חדר נעול, ובתוך החדר חבויה פצצה, שעתידה להתפוצץ בעוד כמה דקות. היא צריכה למצוא את הפצצה במהרה, אחרת כל המקום- כולל היא- יתפוצצו.
בין הדמות לבין דמות אחרת: דמות א' בגדה בדמות ב' עם החבר של דמות א'. שתיהן לא מדברות, ומסוכסכות זו עם זו.
בין הדמות לבין עצמה: הדמות בדיוק הרגה את האדם שהרג את אימה. היא סוערת, מבולבלת וסובלת מתחושות מועקה.

כל שלושת הקונפליקטים יכולים להופיע במהלך המשחק, הכל תלוי בשחקנים ובמנחה.

המנחה אחראי למה שקורה במהלך המשחק, כפי שצוין, ושולט בסיטואציות ובמתרחש.
לדוגמה-

מנחה: הגעתם ליער. השעה מאוחרת, ועל פי ג'ו מסתובבות בשטח חיות פרא. יש לכם תיק גב אחד, ובו פנס, מפה וצידה לדרך.
שחקן א': הדלקתי את הפנס והארתי על פני החלל החשוך. העצים נראו מאיימים, ואור הירח היה קלוש.
"אנחנו צריכים להתקדם עם אנחנו רוצים להגיע הביתה בזמן."
שחקן ב': התקרבתי אל סטיבן, רועדת כולי. "אני מפחדת." לחשתי.
שחקן א': "יהיה בסדר." לחשתי בחזרה וקירבתי את ליה בחיקי.
מנחה: אתם שומעים קולות מוזרים, לא טבעיים. משהו קורה בין הסבכות, וזה לא נשמע משמח.
שחקן ב': "מה זה היה?" שאלתי בחשש.
שחקן א': "אני לא בטוח שאני רוצה לדעת."
מנחה: הקולות מתחזקים. אתם שומעים צרחה מקפיאת דם, ושקט. רק שקט.

וכך הלאה.

בסופו של דבר, הכל תלוי בדמיון וביצירתיות של המשתתפים, ביכולת האלתור והכתיבה וההשתתפות.
מידע נוסף תוכלו לקרוא פה.

הכל נכתב על-ידי. זה לקח לי הרבה מאוד זמן, ואני מקווה שהבנתם את הבסיס, ולשאלות נוספות אתם מוזמנים לשלוח פרטית.
בהצלחה. :)

--------------------
User Posted Image
אנג'י · 14 · ראש בית הפלפאף · צוותוכן · סטארקיד · טיפוס

‪אני נווד זרוק שהתאהב לו בנסיכה
בין כל היפות האלו את היית שונה
אני שלך לנצח
את המלאך שלי
.Don't let reality bring you down

פרשתי, יפים! תודה על תקופה מדהימה (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007