האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור||Prince of Persia The Sands of Time, המשחק הראשון של הטרילוגיה
פורסם ב: Oct 21 2011, 22:05 PM
צטט הודעה

Let Her Go

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 91295
מגדר:female
משתמש מספר: 22369
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

Prince of Persia The Sands of Time

שם המשחק:הנסיך הפרסי וחולות הזמן
פיתוח והפצה:ubisoft
זאנר:הרפתקאות,משחקי וידאו
דירוג: 12+
רקע על המשחק

המשחק יצא לאור ב-12 לנובמבר שנת 2003 על ידי החברה ubisoft ; המשחק היה בעצם משחק הוידאו הראשון של טרילוגית המשחקים "הנסיך הפרסי" ,את המשחק עיצב גו'רדן מכנר ויצר דמויות שנראו אנושיות (יחסית לאותה תקופה), המשחק מותאם לשחקן יחיד בלבד.

עלילת המשחק

רק טיפות המים יכולים להמיס חול,והגשם יכול להמיס את האדמה ,כך מתחיל המשחק,מנגינה עתיקת יומין מימי פרס העתיקה וטפטוף הגשם ,שלוות אין קץ ה-מ-ל-ו-ו-ה בנחת,אך אף דבר אינו רגוע לעד,במיוחד לא במשחק הזה.

וכך הדממה מופרת,הנסיך רץ בין עצי היער מתעלם מטיפות הגשם משימתו ברורה לו (דבר שאיננו ברור לנו ואף מחזיק אותנו דוממים ושותקים מול צג המחשב) הרעמים המ-ל-ו-ו-י-ם את דברי הנסיך "אני ראיתי את פני הזמן ואני יכול להגיד לכם שהוא שגוי" הנסיך ממשיך בריצתו מפר את הדממה וחותך את השממה עם צעדיו "הזמן הוא כמו אוקינוס של סופות,הם רוצים לדעת מי אני ,מה אני חושב, תשבו במקומכם ואני אספר לכם את הסיפור שמעודו מעולם לא שמעתם" זריחה.

"אבל ראשית אני הוא בנו של המלך שארמן המלך המיועד של פרס" דברי הנסיך נפסקים עקב קרב לא צפוי המתרחש בממלכתו ,הנסיך שומע את הווזיר ואביו מדברים על אוצר נשכח שמקורו בסכין בעלת כוחות אשר מעבר לכל דמיון המאפיין אותם הוא חזרה בזמן וכך הנסיך בורח מן הקרב בדרכו למצוא את הסכין שתוכל לשנות את העבר ולהשיב את הדברים לקדמותם,להשיב את השקט והשלווה שהופרו לידי משפחתו.

אך הדברים אינם בדיוק כפי שאנו חושבים בהתחלה שהם ,הדברים רק הולכים ומסתבכים כשהווזיר מטעה את הנסיך וגורם לנער לנעוץ את חרבו בשעון הזמן אותו ייעדה ממלכת פרס להעניק לממלכתה השנייה,הדבר הבא שקורה הוא תוהו ובהו כשכל חולות הזמן משתחררים ויוצרים צבא של אנשי חול,צבא שנימצא תחת ישות מאיימת כלשהי -ספוילר- אותה תצטרכו לגלות בעצמכם -סוף ספוילר- הנסיך רואה את המתרחש נבהל לוקח את שעון החול ובורח.

אך אל תטעו יקריי ,הנסיך איננו פחדן ,מטרתו היא אחת ,כפי שהייתה מתחילת המשחק ועד סופו והיא לשנות את הזמן ,ביחד עם עזרתה של פיארה הוא נלחם ביצורי הזמן שואב מהם את חולות העבר וממשיך אל עבר העתיד.

המשימה של המשחק

המשחק בעצם מתחיל בכך שעל הנסיך להחזיר את חולות הזמן ולתקן את העבר ,אך אם הזמן מצטרפות אל המשימה הראשונה משימות נוספות ,אשר אחת מהן היא הפעלת מנגנוני ההגנה בטירה ובהמשך הגנה על הנסיכה שהיא לא תמות (אם היא מתה גם אתם מתים) ובסופו של דבר המשימה היא לעצור את האדם הקרוב ביותר למלך שהוא לא אחר מאשר -ספוילר-הווזיר-.-סוף ספוילר-

הנשקים והחפצים במשחק

הנסיך יכול להחליף את חרבו ,בחרב של אחד האנשים או יצורי החול שהוא הרג,בנוסף לחרב יש לו רוב הזמן את "פיגיון הזמן" שנותן למשתמש הפשרות לחזור אחורה בזמן (למקרה שהנסיך מת ניתן לחזור בזמן ,זמן מוגבל).

בנוסף לכך הנסיך יכול מדי פעם למצוא קירות שניתן לשבור ,שדרכם הוא עובר ומגיע אל גשר גדול שאותו הוא עובר ומגיע אל קערת מים,שאם הוא שותה ממנה הוא מקבל תוספת חיים.

במשחק ישנם גם חפצים אשר אינם ניתנים לשינוי שהם:

הפיגיון הזמן של הנסיך (שהוא כמובן חסין נגד חולות הזמן ובכך הנסיך ניצל מלהפוך ליצור חול בעצמו)

קשתה של הנסיכה אשר גם היא מיוחדת נגד חולות הזמן אשר איננה מחטיאה מעולם.

והשרביט של הווזיר עליו תגלו בעצמם במהלך המשחק (יש בו כוחות קסם).

האויבים של הנסיך במשחק

לכתיבת ערך זה נעזרת בויקיפדיה:)

אנשי הממלכה השנייה (מופיעים בהתחלה של המשחק)
אנשי החול (היצורים שנוצרים בשל שיחרור חולות הזמן)
אביו של הנסיך (שבשל חולות הזמן הפך לאויבו של הנסיך בשל היותו הבוס של יצורי הזמן)
הווזיר ( מופיע בשלב האחרון ובעצם הוא האויב הכי חזק שבמשחק)

הדרכים בהם הנסיך יכול להיפגע או למות

(הרעיון לערך זה התקבל מויקיפדיה-חלק מהדרכים המופיעות פה מופיעות גם שמה+ דרכים נוספות שאני גיליתי)

מטוטלת - סכינים שמתנדנדים מהתקרה.

רצפה מתמוטטת – הינה ריצפה שחלקים ממנה נופלים כשהנסיך שוהה עליהם זמן רב.

דוקרנים – אלו הם קוצים שיוצאים מהרצפה כשמשהו נימצא אליהם,הם יוצאים ונכנסים.

סכינים מסתובבים
- סכינים שיוצאים מהקיר וחותכים את מה שנימצא על ידם,לרוב זה הנסיך הפרסי (אם מזל כמו שלי הנסיכה גם מתה כמה פעמים...)

עמודי סכינים – אלו הם עמודים שיש עליהם סכינים,עמודים אלו מסתובבים כל הזמן.

נפילה ממקומות גבוהים – כמו רוב האנשים בעולם הנסיך הפרסי הוא לא ספיידרמן לכן אם הוא נופל ממקום גבוהה לרוע מזלו ויותר מכך לרוע מזלנו הוא מת (זה קורה לרוב כשאין לכם את הסכין לחזור בזמן).

אנשים,יצורי חול ,אויבים-וכמו שאנו יודעים ישנה גם השיטה המוכרת של הנסיך הפרסי למות,הלוא הוא לא בן אלמוות ככה שהיצורים בהם הוא נלחם גם יכולים להרוג אותו,כמו שיכולים להרוג כל אחד אחר (מדי פעם הם הורגים איש את רעהו בטעות).

מות הנסיכה-אם הנסיכה מתה ,אתם מתים גם (חוץ מפעם אחת עליה לא אפרט כי אז לא יהיה לכם טעם לשחק במשחק.

השליטה על המשחק

השליטה במשחק היא שליטה נוחה אשר מאפיינת את רוב המשחקים של ימינו והיא כמובן כוללת בתוכה:

-תזוזה עם מקשי החצים

-קפיצה בספייס

-פגיעה באנשים בעזרת החרב (ניתן לקרוא לזה לחימה) עם מקש שמאלי של העכבר

-במשחק ישנה אופציה של ראיה של 360 מעלות כלומר השחקן יכול בעזרת המקש שמאלי לעשות סיבוב של 360 מעלות להביט מעלה מטה לצדדים ,כלומר כמו כאילו הוא עצמו היה במשחק.

-הגנה מפני אויבים בעזרת מקש ימני,

-ריצה על קירות על ידי מקש ימני

-שאיבת חולות הזמן ורצח אולטימטיבי בעזרת המקש E במקלדת

- חזרה בזמן אם העיגולים הצהובים מלאים בעזרת המקש R במקלדת

-הרמת נשק מהריצפה \החלפת נשק בעזרת המקש SHIFT במקלדת

כמובן שישנם עוד מקשים של טריקים שהם כמו לחיצה על מקש ימני של עכבר וספייס של המקלדת שנותנים לך יותר סוגים של הריגה של אנשים אבל זה עניין של נוחיות (אני לרוב כששיחקתי במשחק שיחקתי בצוות -מה לעשות אם באים קרובי משפחה לבקר ואתה רוצה להמשיך את המשחק אבל מן הראוי גם להתייחס אל האורחים,משתפים פעולה וקובעים מי על המקלדת ומי על העכבר ומשחקים ביחד - זוהי דרך טובה מאוד לגלות עוד ועוד מקשים וגם לשעשע את האורחים:)

דעה אישית

לאחר שהופיעו ההוראות לכתיבת סיקור החלטתי לפעול על פיהן ולהוסיף את החלק הנוסף שהיה חסר לי שימוש במקשים,אבל אם קריאה נוספת החלטתי להוסיף מידע נוסף בתקציר לתקן את עניין התמונות להוסיף פרומו ומידע נוסף,לפני שאתם תמשיכו לדעה שלי לחלוטין ברצוני להדגיש דבר חשוב מאוד והוא חוץ משם הסרט של דיסני ועניין פגיון הזמן אין הרבה קשר בין הסרט למשחק,אני חוזרת נכון יש חזרות בזמן יש נסיכה אבל אין בינהם כל קשר כמעט ,מי ששיחק במשחק יודע למה אני מתכוונת מי שלא,הנסיכות שונות,העניין של הזמן שונה ויצורי החול שונים:)המשך קריאה נעימה :)

בשבילי זה תמיד יהיה המשחק הראשון האיכותי בו שיחקתי,אבא שלי נתן לי את המשחק הזה ביום בו קיבלתי את המחשב,ואני לעולם לא אשכח איך שיחקנו בו ביחד ,לאחר המוות הראשון של הנסיך אבא שלי הלך (זה היה לאחר שהגיעה למקום גבוהה וקפץ למקום הלא נכון) ואני המשכתי לשחק,ואני שיחקתי,ושיחקתי בו במשך יותר משנה עד שסיימתי אותו.

בשבילי זה משחק מאחד,כי שיחקתי אם לא מעט אנשים במשחק זה. שמחנו יחד כשהנסיך חיסל מישהו נוסף והתאכזבנו יחד כשהוא נפל בטעות ממקום גבוהה בלי אפשרות לחזור בזמן.

אם כל מה שציינתי קודם שכחתי לציין את זה שהמשחק הזה הוא לא סתם עוד משחק מלחמה שבו המטרה העיקרית היא להשמיד את כל מה שזז,במשחק יש גם חידות רבות,שלא קל כל כך לפתור אותן .

בנוסף לכך ,לשנת 2005 זה היה אחד המשחקים האיכותיים ביותר,(כמובן שהיום אנשים רבים מסתכלים עליו ושואלים איך יכולנו בזמנו להתלהב מהציור המפוקסל הזה) אבל בינינו לדעתי האיכות הגראפית של המשחק הרבה יותר טובה מהאיכות הגראפית של המשחקים של היום,בגלל סיבה אחת,הכול שמה היה מותאם לתהליך המשחק,לעומת זאת עכשיו הכול גראפיקה ממוחשבת בה כל הדמויות ניראות כמעט אותו הדבר ,והמטרה בהן היא מטרה אחת להשמיד.

אני ממליצה בחום לשחק במשחק הזה למי שאוהב נוסטלגיה ומי שאוהב מישחקי הרפתקאה בהם צריך יותר מסתם רצון להרוג,

פתיח המשחק

תמונות מהמשחק

בכל הנוגע לאיכות תמונות מהמשחק עצמו אין מבחר (שנת 2003 מוקדמת לשנת הטריילרים והHD):)
קרדיט למי שחשב על הרעיון לסדר אותם בצורה כזאת:)(לא רעיון שלי)

User Posted Image
הנסיך

User Posted Image
פארה

soundtrack המשחק

1. "Welcome to Persia"
2. "Introducing the Prince"
3. "Call to Arms"
4. "Prelude Fight"
5. "A Dagger Is Found"
6."A Princess Is Stolen"
7."Behold the Sands of Time"
8. "Start Running"
9. "Discover the Royal Chambers"
10. "Dreamtime"
11. "A Question of Trust"
12. "Father Is That You?"
13. "Attack of the Sand Griffins"
14. "Don't Enter the Light"
15. "Enter the Royal Palace"
16. "A Long Way Up"
17. "A Vision"
18. "Royal Baths"
19. "A Bad Dream"
20. "Chaos in the Zoo"
21. "Lost in the Crypts"
22. "Farah Enlightens the Prince"
23. "A Brief Oasis"
24. "Awake"
25. "Trouble in the Barracks"
26. "Library"
27. "The Prince Hesitates..."
28. "Tower of Dawn"
29. "Farah Perishes"
30. "At What Cost"
31. "Reverse the Sands of Time"
32. "The Battle Begins"
33. "The Vizier Must Die"
34. "Finish the Vizier"
35. "Farewell Princess"
36. "Time Only Knows"
37. "The Maharajah's Treasure Vault"

(תודה לויקיפדיה על הרשימה-למעוניינים לדעת את הזמן של כל מנגינה ומנגינה יש להיכנס לויקפדיה לערך באנגלית של הנסיך הפרסי:)

ניתן לשחק במשחק ב..

המשחק מותאם לאמצעים הבאים:
pc
PlayStation 3
xbox
Nintendo GameCube
Game Boy Advance
wii
PlayStation 3

אני מקווה שהסיקור שלי ענה על רוב שאלותיכם בנוגע למשחק, ולא היה ארוך ומייגע יותר מדי.
קריאה נעימה,
והמשך יום נעים.
נ.ב סיקור ראשון (בשבילי זה עדיין סיקור ראשון:),אז אל תסקלו אותי באבנים.

ישנו דבר נוסף ששכחתי לציין,
1.הסרט של הנסיך הפרסי וחולות הזמן,איננו מבוסס על המשחק לחלוטין,אלא חלקית,
2.יש עוד סוג של הנסיך הפרסי וחולות הזמן שהוא הגירסא המצוירת הניתנת למשחק בפלאפון וברשת,המשחק הזה הוא לא המשחק עליו היה הסיקור אלא משחק הקדם לו.
3.אני אשנה דברים מסוימים מחר על הבוקר בנוגע לסיקור
3.זהו שיחזור סיקור ,עדכון על פי חוקי כתיבת הסיקור לסיקור הקודם -סיקור קודם
4.בטח טעיתם בליבכם למה המילה מ-ל-ו-ו-ה מופיעה ככה:) זה בגלל שמתברר שחלק מהמילה הוא פתיח של קוד לשים אייקון לכן ללא הקווים זה יראה ככה. mellow.gifה.
5.ברצוני להודות לויקפדיה ולגוגל על התמונות מהמשחק ועל ריענון אצלי של מידע מסוים.
6.אם למישהו יש שאלות על המשחק ,והצעות תמיד אשמח להוסיף:)

--------------------
~ קינוחים ~ מסדר מרלין ~ פריצה של שלי ~ הפלפאף ~ עשר שנים פלוס ~
User Posted Image
~ אין דבר ללא פתרון, לכל דבר קיים יתרון ~
~ Just Give Me a Reason ~
~ כל אחד יכול לבשל ~
~ פלאות ~

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 22 2011, 01:47 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 5256
מגדר:
משתמש מספר: 34557

חחח הייתי משחק בו שהייתי קטן :)
אחלה סיקור ;)

--------------------
User Posted Image

סדרת ספרי הארי פוטר , הדבר הכי אהוב עלי ביקום :)

---------
פורסם ב: Oct 24 2011, 10:57 AM
צטט הודעה

אבדה קדברה! מוחעחעחע

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 11618
מגדר:male
משתמש מספר: 25387

משחק מגניב.
ח"ח על הסיקור.
יש לי את המשחק הזה בWII (:

--------------------
פרשתי. מזמן.

---------
פורסם ב: Oct 24 2011, 11:00 AM
צטט הודעה

Let Her Go

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 91295
מגדר:female
משתמש מספר: 22369

QUOTE (Alastor Moody @ Oct 22 2011, 01:19 AM)
חחח הייתי משחק בו שהייתי קטן :)
אחלה סיקור ;)

תודה רבה:)

משחק מגניב.
ח"ח על הסיקור.
יש לי את המשחק הזה בWII (:

כששיחקתי בו בפעם הראשנה,
הוא היה אחד המשחקים ,
הוא היה פלא עולם ,לעומת משחקי הארקייד שהיו ברשת.
תודה רבה:)
ערכתי:)

--------------------
~ קינוחים ~ מסדר מרלין ~ פריצה של שלי ~ הפלפאף ~ עשר שנים פלוס ~
User Posted Image
~ אין דבר ללא פתרון, לכל דבר קיים יתרון ~
~ Just Give Me a Reason ~
~ כל אחד יכול לבשל ~
~ פלאות ~

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007