האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מדריך||גזעים בעולם הפנטזיה, ז'אנר פנטזיה
פורסם ב: Oct 28 2011, 11:35 AM
צטט הודעה

2147483647

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 87109
מגדר:male
משתמש מספר: 33071
חפצי המשתמש: צפה

שלום לכולם,
החלטתי לפתוח מדריך על גזעים שונים בז'אנר הפנטזיה, בשביל אלה שלא מכירים או לא זוכרים מה זה גזע מסוים בעולם הפנטזיה.
השתדלתי לתת תיאור כללי ולא להיכנע לתיאור מסוים של ספר או סרט. אף על פי כן, ייתכנו גם מקרים כאלה, ובהחלט ייתכן שאציין כיצד מופיע גזע מסוים בספר או סרט וכו'.
נתחיל:

בני אדם - אח, בני אדם. טיפשים ועם זאת אמיצים. כמעט בכל המקומות בהם מופיעים בני אדם כגזע פנטסטי, מתואר כי הם הגזע הנפוץ ביותר. בנוסף לזאת, ברוב המקומות גם מציינים שכושר הרבייה של בני אדם הוא הגדול ביותר, מה שמוביל לתפוצתם היתרה.
בעניין יכולות, לבני אדם אין איזושהי יכולת מיוחדת. יש שמצוין שהם די טובים בכל דבר שבו יבחרו, ולפעמים פשוט אומרים שיש להם "עקשנות מתמדת", "עקשנות של פרד", וכיוצא בזה.
לבני אדם יש הטווח הרחב ביותר של גדלים, צבעים, כשרונות ומקצועות, בדרך כלל. ייתכן בן אדם קוסם בגובה 2 מטר עם עור כהה ועיניים שחורות כמו הלילה, בדיוק כמו שייתכן בן אדם לבקן, עם עור בהיר ביותר, עיניים אדומות, בגובה 1.50 ושעוסק במקצוע לוחם.
בני אדם יכולים להביא ילדים עם רוב הגזעים, אך בדרך כלל ה"גן האנושי" הוא רצסיבי (נסגן) והילד לא ייצא אנושי, אלא חצי-חצי או לחילופין מלוא הגזע השני.
בני אדם לרוב נוטים לעסוק במקצועות בסיסיים: לוחם, אשף, כוהן, סייר. אם כי קיימים בני אדם שעוסקים כמעט בכל המקצועות.

אלפים - מבין כל הגזעים, אין ספק שהאלפים הם החינניים ביותר. הם עשויים לקפוץ אל מאחורי גבך ולתקוע לך סכין בגב, אך גם את זה יעשו בחינניות רבה.
האלפים הם קשתים מלידה. מיומנותם בירי חץ בקשת עולה על זו של כל הגזעים, לכן רוב האלפים יעדיפו לעסוק במקצועות קרביים מבוססי טווח, כמו סייר או קשת. אך למרות זאת, ייתכנו גם מקצועות אחרים בקרב האלפים - אלפים נוכלים, מכשפים או נזירים. אלפים לוחמים הם פחות נפוצים מבשאר הגזעים, כיוון שהחרב גסה מדי לטעמם של האלפים. כמו כן כוהנים ואבירי קודש כמעט לא קיימים בקרב האלפים, כיוון שהאמונה של האלפים באלים נמוכה מאוד והם מאמינים בעיקר בכוחות הטבע.
אלפים הם מעט נמוכים יותר מבני אדם, עורם לרוב נע מחום כהה עד ירוק בהיר, ושערם ועיניהם בטווח צבעים דומה.
אלפים יכולים להביא ילדים עם גזעים דומים להם יחסית, כגון בני אדם. התוצאה היא חצי-אלף-חצי-אדם (או בקיצור חצי אלף; אם כי הצורה הזאת לא נכונה, כי יש עוד צורות של חצאי אלפים).
שילובים כגון: אלף-אורק, אלף-גובלין וכדומה הם אפשריים, אך נדירים, ועליהם לא אפרט כאן. שילוב של אלף-גמד הוא נדיר במיוחד, כיוון שגם אם האלפים והגמדים מכבדים זה את זה, למראית עין לפחות, בסתר ליבם הם רוחשים חוסר כבוד משווע, אם לא יותר מזה.

גמדים - הגמדים הם החסונים מבין הגזעים ובין הנמוכים שביניהם. הגמדים מותאמים מלידה להילחם - גמד ואפילו גמדה לוחמים אינם מחזה נדיר, להפך, גמדים נוטים להפוך ללוחמים גם בתקופת של שלום. במלחמה מספרם מתרחב אפילו עוד יותר.
כוהנים ואבירי קודש (פלאדינים) גם הם נפוצים בקרב הגמדים, כיוון שהאמונה של הגמדים באלים היא גבוהה מאוד וגובלת בשכרון הערצה. הגמדים מבקשים את ניסי האלים שלהם בכל מאורע שהוא, מודים להם כשטוב ומתחננים לעזרתם כשרע.
מנגד, גמדים משתמשים בקסם הם נדירים, אך קיימים. כמו כן גמדים נוכלים הם פחות נפוצים, כיוון שהגמדים הם רועשים וכבדים מאוד וקשה להם להתגנב בשקט. למרות, שאם קיים גמד שהצליח להפוך לנוכל, הוא יצטיין במלאכתו זו.
הגמדים הם נמוכים בצורה משמעותית מבני האדם - גובהם של הבוגרים שבהם מגיע למטר וחצי בלבד. עובדה זו מקשה עליהם מעט בקרב, אך בעצם משפרת את סיכוייהם משמעותית כיוון שלקשתים קשה יותר לפגוע בהם. כמו כן, האויב עשוי שלא לשים לב אליהם בתחילה, ולהצטער על כך אחר כך.
צבע עורם ושערם של הגמדים זהה, לרוב, לזה של בני האדם. חלק מהגמדות יכולות לגדל שפם וזקן.
הגמדים יכולים להביא ילדים בעיקר עם גובלינים וננסים. שילוב של גמד ואדם הוא פחות נפוץ, אך גם לא ממש נדיר, אך שילוב של אלף-גמד הוא נדיר במיוחד וכמעט שאינו קיים.

אוסיף עוד גזעים בהמשך :]
תודה רבה,
אלון.

--------------------

בררץ' מצוי. ידוע גם כאלון מצוי. לפניות לחצו כאן.
מנהל פורום משחקי תפקידים לשעבר וחבר לשעבר בהנהלת הפורומים.

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 28 2011, 17:49 PM
צטט הודעה

Another point of view

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 79111
מגדר:female
משתמש מספר: 19265

ואוו, זה ממש טוב:) באיזה מקורות השתמשת?
תוסיף עוד יצורים, אולי אורקים או ננסים. זה עמים מעניינים.

--------------------
User Posted Image

I'm a good Finder, i'm from Hufflepuff

---------
פורסם ב: Oct 28 2011, 17:51 PM
צטט הודעה

2147483647

פרטי משתמש

השתמשתי בעיקר בידע כללי :]
ובקרוב אני אוסיף גזעים אחרים. בתוכנית:
ננסים
אורקים
גובלינים
דרקונים
דמויי-דרקון למיניהם
בני תערובת למיניהם.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 31 2011, 19:47 PM
צטט הודעה

Let You Fly

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 280079
משתמש מספר: 22632

^.^ נחמד. הייתי מתווקחת על עובדות ביולוגיות שציינת, אבל אני אתעלם מהם ויגיד כל הכבוד. אני מתארת לעצמי שחסרים לך אלפים אפלים P:

(אם תרצה, אני יכולה לעזור לך לכתוב ערך דומה על מפלצות, אני מאסטרית כבר כמה שנים ועבדתי בלתת הרצאות על כל מיני סוגי מפלצות וטכניקות משחק כשגרתי עדיין בישראל ^.^).

--------------------
User Posted Image
יאונה - כבר לא אחראית שנת הלימודים - זברה
User Posted Image

I have to live with myself and so
I want to be fit for myself to know,
I want to be able as days go by,
To look at myself straight in the eye.
I don't want to stand with the setting sun
And hate myself for the things I've done.

I don't want to hide on a closet shelf
A lot of secrets about myself,
And fool myself as I come and go
Into thinking that nobody else will know
What kind of man I really am;
I don't want to dress myself in sham.

I want to go with my head erect,
I want to deserve all men's respect
And in this struggle for fame and pelf
I want to be able to like myself.
I don't want to look at myself and know
That I am a bluster and empty show.

I cannot hide myself from me;
I can see what others can never see;
I know what others can never know,
I cannot fool myself, and so

Whatever happens, I want to be
Self-respecting and conscience free.

---------
פורסם ב: Oct 31 2011, 23:16 PM
צטט הודעה

2147483647

פרטי משתמש

QUOTE (lilolev @ Oct 31 2011, 08:19 PM)
^.^ נחמד. הייתי מתווקחת על עובדות ביולוגיות שציינת, אבל אני אתעלם מהם ויגיד כל הכבוד. אני מתארת לעצמי שחסרים לך אלפים אפלים P:

(אם תרצה, אני יכולה לעזור לך לכתוב ערך דומה על מפלצות, אני מאסטרית כבר כמה שנים ועבדתי בלתת הרצאות על כל מיני סוגי מפלצות וטכניקות משחק כשגרתי עדיין בישראל ^.^).

מעולה D:
אם תעזרי לי בכתיבת המדריך תקבלי כסף פורום (כשאני אייסד אחד כזה, מה שאמור לקרות ממש בקרוב.)

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: May 4 2017, 21:48 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 519
משתמש מספר: 61706

משהו שמאוד עצבן אותי בקשר לאלפים:
האלפים במקור הם מהמיתולוגיה הנורדית. זה אומר שהאמונה שלהם באלים לא נמוכה והם מודעים לזה שאלים קיימים.
רק רציתי לציין משהו שהפריע לי מאוד
אבל ממש יפה ההסברים D:

--------------------
User Posted ImageMayuLichi|פאנגירל במשרה מלאה|אנימות|פרסי ג'קסון|הארי פוטר|ווקאלויד
User Posted Image

---------
פורסם ב: May 5 2017, 18:56 PM
צטט הודעה

I'll keep my eyes down

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 19093
משתמש מספר: 55695

MayuLichi שלום,
תגובה זו היא תגובה שעוברת על החוקים. מדובר על הקפצה - כיוון שאת משתמשת חדשה, לא נתן לך אזהרה עדיין. למרות זאת, אנחנו מבקשים שתקראי שוב את חוקי הפורום והחוקים הגלובאליים לפני שאת ממשיכה לפעול בפורום.

האשכול ננעל, במידה ומשתמש ירצה להוסיף או להגיב באשכול, הוא\היא מוזמנים לפנות להנהלת הפורומים.

--------------------
User Posted Image
22 - את/מעורבת - My nonsense

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007