האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון / טיב היחסים בין לורד עזריאל לגברת קולטר., חומריו האפלים.
פורסם ב: Feb 10 2012, 09:08 AM
צטט הודעה

This is water

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101000
מגדר:male
משתמש מספר: 31142
חפצי המשתמש: צפה

דיון - טיב היחסים בין לורד עזריאל לגברת קולטר.

טיב היחסים בין לורד עזריאל לגברת קולטר הוא לא ברור במיוחד לאורך שלושת הספרים. כשאמא קוסטה סיפרה לליירה ב"מצפן הזהוב" על סיפורם של לורד עזריאל וגברת קולטר, נשמע כי "סיפור אהבתם" לא נגמר בצורה טובה (ואני אומר זאת בעדינות, למען האמת- זה נראה כאילו הסיפור ביניהם נגמר בשנאה). גברת קולטר פנתה לכנסייה, הקימה את ארגון ההקרבה וסללה את דרכה אל עבר הכוח, העוצמה והזוהר. בעוד לורד עזריאל התמקד בחקר האבק בצפון הרחוק, ולא היה נראה כאילו מעמדו חשוב לו מאוד. הוא יצא כנגד הכנסייה כשגברת קולטר עמדה לצידה. אך, בסוף הספר הראשון, ממש ליד השער שפתח לורד עזריאל אל עולם אחר, נראה כי התשוקה והאהבה בין השניים זוהרת וחיה- אך היא נכבתה כאשר גברת קולטר דחתה את הצעתו של לורד עזריאל להצטרף אליה. בהמשך הספרים אנו לומדים כי טיב היחסים בין השניים מאוד לא ברור. בספר השלישי, כשעזריאל כולא את גברת קולטר ואז מצרף אותה לצבאו, נראה כי הוא בוטח בה, אך עם זאת גם מאוד לא בוטח בה. ולקראת סוף השלישי, בפרק "קץ הסמכות", כאשר עזריאל מקריב את עצמו על מנת להרוג את מטטרון, כתוב: "הזעקה נקרעה מגרונו של לורד עזריאל, וכשנמרת השלג לצדה, ושאגה אדירה באוזניה, קמה אמה של ליירה, מצאה מדרך רגל יציב וזינקה בכל לבה, השליכה את עצמה על המלאך ועל הדמון שלה ועל אהובה הגוסס..." לפי שורות אלו אנו מבינים כי אולי אהבתם היא כן אהבת אמת, למרות שיש דברים רבים לאורך הספרים שיכולים להעיד שלא וכמה דברים שיוכלים להעיד שכן.

דעתי:
דעתי בנוגע לאהבתם חלוקה מאוד. קראתי בלא מעט קהילות פורומים בריטיות שאנשים בטוחים כי יש בין השניים אהבת אמת חזקה, ויש גם כאלו שחושבים שאהבה ביניהם הייתה אהבת אמת ולאט-לאט דעכה ונהפכה פשוט לאהבה "תשוקתית" (אני לא בטוח איך להסביר את זה, אבל אני כן בטוח שלפחות חלקכם יודעים למה אני מתכוון).
אני הבאתי ציטוט מהפרק "קץ הסמכות" בספר השלישי, ציטוט שיכול להעיד, כמו שכבר אמרתי, שיש בין השניים אהבת אמת, אבל דעתי על ציטוט זה הוא שונה לגמרי; לדעתי, פיליפ פולמן הבין כי לאורך הספרים היחסים בין לורד עזריאל וגברת קולטר לא היו ברורים כשמש. פעם הם בוטחים זה בזו, פעם הם רוצים להרוג זה את זו, ובקיצור- מאוד לא ברור. אז פולמן, כנראה, החליט שבין ההורים של הגיבורה שלו צריך להיות אהבת אמת. אבל איך הוא יעשה את זה, הספר הרי קרוב להיגמר, אנו בקרב האחרון, מה הוא יעשה? אז הוא מוסיף את שורות אלו, שאותי לא שכנעו. לפעמים, יש ציטוט אחד שיכול להפוך ספר מאוד מטוטמם לספר טוב, אבל לא פה. לפחות לא לפי דעתי. לאורך הספרים פשוט לא השתכנעתי שיש ביניהם אהבת אמת, יש ביניהם אהבה ותשוקה, ויש להם ילדה משותפת שזה בטוח רק מגדיל את אהבתם זה אל זו, אבל שוב, לארוך כל הטרילוגיה לא הרגשתי ביניהם אהבת אמת ואותי- השורה הזו לא שכנעה.

אז, הדיון הוא פשוט- מה לדעתם טיב היחסים בין השניים? האם באמת יש ביניהם אהבת אמת?

--------------------
רוי - אחראי שנת הלימודים - דברים לשעבר
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 10 2012, 13:53 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 123583
מגדר:male
משתמש מספר: 30911

לדעתי, יש ביניהם אהבה אבל הם לא מוכנים לעשות הקרבות אחד בשביל השני.
גם קולטר וגם עזריאל מעדיפים את עצמם מאשר את בן/בת זוגם.

--------------------

השם שלי חסוי אבל כולם קוראים לי -
פיטר - מסדר מרלין - בטא - ספרים - סרטים - טרמפולינות - House of Cards - לפעמים מעצב
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 10 2012, 13:57 PM
צטט הודעה

221b baker street

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 7837
מגדר:female
משתמש מספר: 32538

QUOTE (the patronus @ Feb 10 2012, 01:25 PM)
לדעתי, יש ביניהם אהבה אבל הם לא מוכנים לעשות הקרבות אחד בשביל השני.
גם קולטר וגם עזריאל מעדיפים את עצמם מאשר את בן/בת זוגם.

לגמרי צודק ^^
אבל אולי זה לא קטע של אהבה - אלא של תשוקה, יש הבדל.

--------------------
רותי♦ בלוג

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007