האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג שבועות שמח!

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון||האמונה בספרי פנטזיה ומד"ב
פורסם ב: Feb 11 2012, 16:57 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 123583
מגדר:male
משתמש מספר: 30911
חפצי המשתמש: צפה

האמונה
האם אתם עדיין מאמינים?

בספרי מד"ב ופנטזיה מוצגים יצורים מדהימים, אנשים עם יכולות מרהיבות, מקומות מגניבים ועולמות נהדרים. אבל, האם אתם מאמינים בזה?
האם אתם עדיין מחכים למעטפה עם הכתב הירוק המסולסל שאיחרה כשהייתם בגיל 11?
האם אתם עדיין רוצים לגלות שאחד מהוריכם הוא אל?
האם אתם עדיין מחכים לביצה שתהפוך לדרקון?

כולנו מאמינים במשהו, אם זה באלוהים או בחייזרים אז למה לא בספרי פנטזיה?

פנטזיה-
בספרי ופנטזיה מוצגים יצורים מדהימים, אנשים עם יכולות מרהיבות, מקומות מגניבים ועולמות נהדרים. ספרי הפנטזיה (שכתובים בצורה טובה) יכולים לשכנע אותי שדברים כאלו קיימים. לפעמים, הסופר מציג הסבר כל כך הגיוני שאני מאמין שיש עולם שבו יש אנשים עם קרניים שיוצאות להם מהרגליים. אבל רוב הפעמים, אני מאמין בהרפתקה. אני רוצה לחוות אותה יחד עם הגיבור ולפעמים זה מגיע למצב בו אני מאמין שזה יקרה.
האם אתם מאמינים שיום אחד תגלו שאתם קוסמים? או בנים/בנות של איזה אל/ה? והאם תסכימו לצאת להפתקה כמו בספרים?

מד"ב-
בניגוד לספרי פנטזיה, ספרי מד"ב עוסקים יותר בבני האדם. ולכן קל יותר להאמין שהם יקרו.
מוצג בהם העתיד, ומה יהיה בו. ספרי המד"ב המפורסמים (אני רובוט וכו'...) מתבססים על כך שבני האדם יקחו איזשהו גורם (רובוטים, שיעבוד חייזרים וכו'...) ודרכו הם ימשיכו לחיות. דבר זה יותר סביר מכיוון שהיום כבר יש רובוטים שאוזרים בפעולות הבית.
האם אתם מאמינים שהעתיד שלנו יהיה העתיד שמוצג בספרי המד"ב? והאם אתם חושבים שאתם תחיו עד אז?

אז, האם אתם מאמינים?
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה?
האם אתם חושבים שאמונה בספרי פנטזיה ומד"ב שווה לאמונה באלוהים או בסנטה קלאוס? והאם האמונות האלו יכולות להיות מקבילות?

--------------------

השם שלי חסוי אבל כולם קוראים לי -
פיטר - מסדר מרלין - בטא - ספרים - סרטים - טרמפולינות - House of Cards - לפעמים מעצב
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 11 2012, 17:06 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 7648
מגדר:female
משתמש מספר: 34438

האם אתם מאמינים שיום אחד תגלו שאתם קוסמים? או בנים/בנות של איזה אל/ה? והאם תסכימו לצאת להפתקה כמו בספרים?
פעם האמנתי שאולי אקבל את המכתב, אבל גם ידעתי שזה לא יקרה, זה היה איזה אמונה מוזרה שבתוך תוכי ידעתי שאין סיכוי שזה יקרה.

האם אתם מאמינים שהעתיד שלנו יהיה העתיד שמוצג בספרי המד"ב? והאם אתם חושבים שאתם תחיו עד אז?
יש סיכוי, אף פעם אי אפשר לדעת, אני לא חושבת שאני אחיה כדי לראות את זה.
איזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? אני חושבת שבעולם של הארי פוטר, הוא נראה לי הכי מרתק ומגניב.
האם אתם חושבים שאמונה בספרי פנטזיה ומד"ב שווה לאמונה באלוהים או בסנטה קלאוס?
כן, כי שניהם נותנים לנו איזה תקווה שמשהו ישתפר.
והאם האמונות האלו יכולות להיות מקבילות?
נראה לי שכן.

--------------------
נועם|13|HIMYM|Friends|שרלוק *~*
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 11 2012, 17:10 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (wait for it @ Feb 11 2012, 04:38 PM)
פעם האמנתי שאולי אקבל את המכתב, אבל גם ידעתי שזה לא יקרה, זה היה איזה אמונה מוזרה שבתוך תוכי ידעתי שאין סיכוי שזה יקרה.

יש סיכוי, אף פעם אי אפשר לדעת, אני לא חושבת שאני אחיה כדי לראות את זה.
איזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? אני חושבת שבעולם של הארי פוטר, הוא נראה לי הכי מרתק ומגניב.
כן, כי שניהם נותנים לנו איזה תקווה שמשהו ישתפר.
נראה לי שכן.

האם היום את מאמינה באיזשהי מעשיה/ספר פנטזיה או מד"ב?

--------------------

פיטר - מסדר מרלין - בטא - ספרים - סרטים - טרמפולינות - House of Cards - לפעמים מעצב
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 11 2012, 18:22 PM
צטט הודעה

221b baker street

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 7837
משתמש מספר: 32538

אז, האם אתם מאמינים? לא, אבל אני רוצה להאמין ^^
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה? פנטזיה, אני ממש אוהבת יצורים. ואני גם פחות קוראת מד"ב - לא מתחברת לזה.
כן ולא... תלוי איזה סוג. אם אתם מאמינים במד"ב זה כמו 2012 - שהרבה מאוד אנשים מאמינים מאמינים בזה. בפנטזיה קצת פחות. ושוב - תלוי איזה סוג. אי אפשר להאמין בעולם של פולמן, למשל, אם אתה דתי.

--------------------
רותי♦ בלוג

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 11 2012, 18:38 PM
צטט הודעה

הילאי

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 112
משתמש מספר: 30069

אנשים(לפחות לפי התפיסה שלי) צריכים להאמין במשהו גדול מהם כדי לעבור את היום.
זה מה שנותן להם תקווה, שתמיד יש מקום טוב יותר מהמקום שבו הם נמצאים, שיש מישהו(\משהו) שדואג לסדר בעולם, שיש כוחות כלשהם שלנו אין את ההרשאה להבין מה הם בדיוק.
זה אולי קצת מדכא, אבל זה נכון.
מדענים, למשל, מאמינים במדע, במפץ הגדול, בהיגיון.
מאמינים דתיים מאמינים באלוהים.

אני אתאיסטית, שזה אומר שאין לי במי להאמין, אז במי אני נאחזת, לדעתכם? דינג, דינג, דינג, ניחשתם נכון, אני מאמינה בהוגוורטס. למה? לא יודעת. לא יודעת למה אני מאמינה דווקא בזה מכולם. אבל אני מאמינה בזה, ואני מאמינה ביצורי פנטזייה, ולא אכפת לי שכל ההוכחות נגדינו, כי אני משוכנעת שאנחנו פשוט בורים מדי מכדי לחבר שתיים ועוד שתיים(כמו שרק סנייפ[סוורוס] יכול לעשות[הספר הרביעי] 3>).

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 11 2012, 19:51 PM
צטט הודעה

Feeling nothing, taking nothing in

פרטי משתמש
חרמשים: 24465
משתמש מספר: 22694

עם רוב הספרים זה לא ממש קרה לי, אבל אני מתקשה להאמין שאף אחד שקרא את הארי פוטר בגיל 9-12 לא קיווה להגיע להוגוורטס. אני עצמי ממש חלמתי על זה. ממש קיוויתי.
כי בסך הכל זה הקסם האמיתי של הספר הזה, הוא מתאר מקום מפלט שפשוט תפור על האאוטסיידרים שנמשכים אליו, ורוב מי שנמשך לזה למיטב ידיעתי הוא אאוטסיידר, לפחות בארץ.
היום אני כבר לא מאמינה שהוגוורטס קיים, אבל אני מוצאת את עצמי ממש עצובה על זה.

--------------------
קארין | לשעבר ראש גריפינדור ומנהלת סס"ש

---------
פורסם ב: Feb 13 2012, 19:23 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 10317
מגדר:
משתמש מספר: 36143

האם אתם מאמינים? יש לי ראש מאוד ריאלי ככה שקשה לי להאמין בדברים כאלה, בכלל אני אתאיסט, אבל מצד שני ספרי פנטזיה זה עיקר החיים שלי, אני מכור אליהם, ואני לא יכול להגיד שאני לא מקווה שיש דברים כאלה. אולי בממדים אחרים....
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה? עולמות הפנטזיה, המד"ב עושה לי בחילה אני לא מתחבר אליו, הספר המועדף עלי הוא שר הטבעות, אני ממש רוצה לחיות בעולם כמו שלו. הסיבה העיקרית היא, האמינות! טולקין חשב על הכל בכתיבת הספר, מיתולוגיה (הסילמריליון), אלים, יצורים עם צורות חיים, אפילו לוחות שנה ושפות! בקיצור, עולם שלם, שקשה להמנע משביב תקווה שהוא קיים.
האם אתם חושבים שאמונה בספרי פנטזיה ומד"ב שווה לאמונה באלוהים או בסנטה קלאוס? והאם האמונות האלו יכולות להיות מקבילות? כן, זה אותו דבר, יש אלים, שעושים דברים ומיתולוגיות, אני לא מבין מה ההבדל חוץ מבסיסי האמת שבסיפורי התנ"ך.

--------------------
ריבנקלואי גאה

---------
פורסם ב: Feb 13 2012, 21:55 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 19560
משתמש מספר: 15241

תראו, אמונה באלוהים זה לא אותו דבר כמו אמונה בספר פנטזיה. לדת מתלווים אוסף של חוקים ומצוות, וכל דת מסתכלת על אלוהים מזווית אחרת, ויש אלפי דתות והתייחסויות לאל. אמונה בקיומו של ספר פנטזיה (שבואו נודה, לפחות אצל רובנו זה לא אמונה אמיתית, אלא מין חלום שאנחנו יודעים שלא קיים) מורכבת הרבה פחות מאמונה בדת או בדברים כאלו.
והייתי מתה לחיות בספר "לב של דיו" או "הארי פוטר" או "ארטמיס פאול" P:

--------------------

"I just wanna feel everything"

~Fiona Apple / Every Single Night

---------
פורסם ב: Feb 13 2012, 22:04 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (The Mooza @ Feb 11 2012, 05:54 PM)
אז, האם אתם מאמינים? לא, אבל אני רוצה להאמין ^^
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה? פנטזיה, אני ממש אוהבת יצורים. ואני גם פחות קוראת מד"ב - לא מתחברת לזה.
כן ולא... תלוי איזה סוג. אם אתם מאמינים במד"ב זה כמו 2012 - שהרבה מאוד אנשים מאמינים מאמינים בזה. בפנטזיה קצת פחות. ושוב - תלוי איזה סוג. אי אפשר להאמין בעולם של פולמן, למשל, אם אתה דתי.

למה אי אפשר להאמין בעולמו עם אתה דתי?

אנשים(לפחות לפי התפיסה שלי) צריכים להאמין במשהו גדול מהם כדי לעבור את היום.
זה מה שנותן להם תקווה, שתמיד יש מקום טוב יותר מהמקום שבו הם נמצאים, שיש מישהו(\משהו) שדואג לסדר בעולם, שיש כוחות כלשהם שלנו אין את ההרשאה להבין מה הם בדיוק.
זה אולי קצת מדכא, אבל זה נכון.
מדענים, למשל, מאמינים במדע, במפץ הגדול, בהיגיון.
מאמינים דתיים מאמינים באלוהים.

אני אתאיסטית, שזה אומר שאין לי במי להאמין, אז במי אני נאחזת, לדעתכם? דינג, דינג, דינג, ניחשתם נכון, אני מאמינה בהוגוורטס. למה? לא יודעת. לא יודעת למה אני מאמינה דווקא בזה מכולם. אבל אני מאמינה בזה, ואני מאמינה ביצורי פנטזייה, ולא אכפת לי שכל ההוכחות נגדינו, כי אני משוכנעת שאנחנו פשוט בורים מדי מכדי לחבר שתיים ועוד שתיים(כמו שרק סנייפ[סוורוס] יכול לעשות[הספר הרביעי] 3>).

אתה חושבת שיום אחד אולי תתקלי בדראקו ברחוב?

עם רוב הספרים זה לא ממש קרה לי, אבל אני מתקשה להאמין שאף אחד שקרא את הארי פוטר בגיל 9-12 לא קיווה להגיע להוגוורטס. אני עצמי ממש חלמתי על זה. ממש קיוויתי.
כי בסך הכל זה הקסם האמיתי של הספר הזה, הוא מתאר מקום מפלט שפשוט תפור על האאוטסיידרים שנמשכים אליו, ורוב מי שנמשך לזה למיטב ידיעתי הוא אאוטסיידר, לפחות בארץ.

היית רוצה להיות שם במקום בבית הספר שאת בו?

האם אתם מאמינים? יש לי ראש מאוד ריאלי ככה שקשה לי להאמין בדברים כאלה, בכלל אני אתאיסט, אבל מצד שני ספרי פנטזיה זה עיקר החיים שלי, אני מכור אליהם, ואני לא יכול להגיד שאני לא מקווה שיש דברים כאלה. אולי בממדים אחרים....
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה? עולמות הפנטזיה, המד"ב עושה לי בחילה אני לא מתחבר אליו, הספר המועדף עלי הוא שר הטבעות, אני ממש רוצה לחיות בעולם כמו שלו. הסיבה העיקרית היא, האמינות! טולקין חשב על הכל בכתיבת הספר, מיתולוגיה (הסילמריליון), אלים, יצורים עם צורות חיים, אפילו לוחות שנה ושפות! בקיצור, עולם שלם, שקשה להמנע משביב תקווה שהוא קיים.
האם אתם חושבים שאמונה בספרי פנטזיה ומד"ב שווה לאמונה באלוהים או בסנטה קלאוס? והאם האמונות האלו יכולות להיות מקבילות? כן, זה אותו דבר, יש אלים, שעושים דברים ומיתולוגיות, אני לא מבין מה ההבדל חוץ מבסיסי האמת שבסיפורי התנ"ך.

האם להיות אתאיסט מונע ממך להאמין באמת בספרי פנטזיה?

תראו, אמונה באלוהים זה לא אותו דבר כמו אמונה בספר פנטזיה. לדת מתלווים אוסף של חוקים ומצוות, וכל דת מסתכלת על אלוהים מזווית אחרת, ויש אלפי דתות והתייחסויות לאל. אמונה בקיומו של ספר פנטזיה (שבואו נודה, לפחות אצל רובנו זה לא אמונה אמיתית, אלא מין חלום שאנחנו יודעים שלא קיים) מורכבת הרבה פחות מאמונה בדת או בדברים כאלו.
והייתי מתה לחיות בספר "לב של דיו" או "הארי פוטר" או "ארטמיס פאול" P:

אני מסכים איתך אבל יש המון דברים שיכולים להיות דת. כמו האמונה בעולמות מקבילים ובכך שאלוהים הוא מלאך שחי במצודת השמיים וצריך להתפלל אליו כל יום. או שהדבר היחיד שיש זה קסם ולא אלוהים ובגלל זה הם לא מתפללים אבל יש להם חוקים ודברים שהם יכולים להיות סוג של מצוות.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 13 2012, 22:20 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (the patronus @ Feb 13 2012, 09:36 PM)

אני מסכים איתך אבל יש המון דברים שיכולים להיות דת. כמו האמונה בעולמות מקבילים ובכך שאלוהים הוא מלאך שחי במצודת השמיים וצריך להתפלל אליו כל יום. או שהדבר היחיד שיש זה קסם ולא אלוהים ובגלל זה הם לא מתפללים אבל יש להם חוקים ודברים שהם יכולים להיות סוג של מצוות.

אבל זה לא חד משמעתי כמו התנ"ך, הברית החדשה או הקוראן.
לספרי הפנטזיה לא מצטרף ספר מצוות, ואין דרך חיים שלמה הסובבת סביב זה, רק אפשרות לאמונה בעולם שקיים בספר.

אין לי מושג איך לקרוא לאמונה בספרי פנטזיה, אבל זה לא ממש דת, לפחות לא אחת שיכולה להיחשב רשמית.

--------------------

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 13:56 PM
צטט הודעה

הילאי

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 112
משתמש מספר: 30069

QUOTE (the patronus @ Feb 13 2012, 09:36 PM)
את חושבת שיום אחד אולי תתקלי בדראקו ברחוב?

לא, אבל אני מקווה שכן.
חוץ מזה, אני לא מאמינה בעלילת הארי פוטר, אני מאמינה בקסם(לא שאני פוסלת את האפשרות שזה באמת קרה, כן?).

ובכלל, מה יש לדראקו לחפש בישראל? או בכלל בין מוגלגים?

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 14:13 PM
צטט הודעה

לפרוטוקול - גם הרמיוני נסיחולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100019
משתמש מספר: 27525

אישית, אני לא באמת מאמין בסיפורים. אני מאמין בקסמים, כן. אני מאמין ברוחות רפאים, כן. אני מאמין בעולם הבא, כן. לדעתי, המציאות הכי ריאלית שאני יכול לדמיין שקיימת, זה המציאות מטרילוגיית "חומריו האפלים". למשך כל הספר פולמן לא אומר "זה פנטזיה", כמו למשל ריק ריירדן בפרסי ג'קסון, שם יש מחסורים רבים, או שר הטבעות אפילו, שברור לגמרי שזה פנטזיה. בחומריו האפלים פולמן אומר "זאת תיאורייה", לפחות לדעתי. התיאוריה של עולמות מקבילים, מי לא קרא על זה לפחות ספר אחד או ראה לפחות סרט אחד על זה? אני מאמין שלכל אחד יש דמון (הנשמה/המצפון שלו) ולכל אחד יש מוות. בחומריו האפלים אנחנו פוגשים יצורים מוזרים שלא קיימים באמת, אבל מהצד נכנסת התיאורייה של עולמות מקבילים.
אז לא, אני לא מאמין בפנטזיה/מד"ב, אבל אני מאמין באמונות שאנשים רגילים לא מאמינים בהן.

--------------------

User Posted Image
יהל || א. ההנהלה הגבוהה בדימוס || מ. סס"ש בדימוס

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 15:37 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 11872
משתמש מספר: 35279

אז, האם אתם מאמינים? כן אני מאמינה בכול ליבי!!
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה? אני רוצה לחיות עם קוסמים. אני מאוהבת בעולם הזה ואני יודעת שהוא קיים.
האם אתם חושבים שאמונה בספרי פנטזיה ומד"ב שווה לאמונה באלוהים או בסנטה קלאוס? והאם האמונות האלו יכולות להיות מקבילות? לא. האמונה בקב״ה הוא מעל לכל. אבל אני ללא ספק מאמינה בקוסמים ובמרלין.. ויש לי הערות: א. לא רושמים אלוקים עם ה׳ כי זה שמו המפורש ואסור.
ב. בחיים אל תשוו את הקב״ה לסנטה קלאוס!!! הוא שייך לאמונה הנוצרית ואסור להשוות בין ה׳ ליש״ו.

--------------------

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 16:04 PM
צטט הודעה

2147483647

פרטי משתמש
חרמשים: 87109
משתמש מספר: 33071

QUOTE (Chaos Walking @ Feb 11 2012, 08:23 PM)

מסכים לגמרי.
למרות שכספר פנטזיה, הארי פוטר פחות מציאותי מאשר ספרים אחרים כמו הירושה למשל, מהסיבה הפשוטה שלא מוסבר מה זה קסם, ולמה אנשים ספורים מקבלים אותו.

User Posted Image

--------------------

בררץ' מצוי. ידוע גם כאלון מצוי. לפניות לחצו כאן.
מנהל פורום משחקי תפקידים לשעבר וחבר לשעבר בהנהלת הפורומים.

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 19:30 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (רוני בונן מהאייפון ;) @ Feb 14 2012, 03:09 PM)
אז, האם אתם מאמינים? כן אני מאמינה בכול ליבי!!
באיזה "עולם" הייתם רוצים לחיות? ולמה? אני רוצה לחיות עם קוסמים. אני מאוהבת בעולם הזה ואני יודעת שהוא קיים.
האם אתם חושבים שאמונה בספרי פנטזיה ומד"ב שווה לאמונה באלוהים או בסנטה קלאוס? והאם האמונות האלו יכולות להיות מקבילות? לא. האמונה בקב״ה הוא מעל לכל. אבל אני ללא ספק מאמינה בקוסמים ובמרלין.. ויש לי הערות: א. לא רושמים אלוקים עם ה׳ כי זה שמו המפורש ואסור.
ב. בחיים אל תשוו את הקב״ה לסנטה קלאוס!!! הוא שייך לאמונה הנוצרית ואסור להשוות בין ה׳ ליש״ו.

אלוקים עם ה' זה לא ממש שמו המפורש (אני באה מסביבה דתית, ביעקרון דתייה, ככה שאני מודעת לדברים האלו...) אבל אם זה מפריע למישהו אני אכתוב אלוקים.
וסתם שאלה, את לא חושבת שאמונה בה' סותרת אמונה בקוסמים? הרי כתוב בתורה "ומכשפה לא תחיון" ובאופן כללי התורה אוסרת קסמים ומעשי כשפים וכאלה.

--------------------

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד אכילת הפיצות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
652 1540 1338 644

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024