האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

קרב הסופרים||דיון
פורסם ב: Feb 12 2012, 19:30 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 123583
מגדר:male
משתמש מספר: 30911
חפצי המשתמש: צפה

קרב הסופרים
ג'יי קיי רולינג VS סוזן קולינס VS ריק ריירדן VS סטפני מאייר VS מייקל סקוט VS אליסון נואל

לאחרונה, ישנם המון ספרי מד"ב ופנטזיה לנוער. ישנם המון סופרים נהדרים שכותבים ספרי פנטזיה נהדרים. כולם נלחמים על דבר אחד, על תשומת הלב שלכם

ג'יי קיי רולינג-

ג'ואן קת'לין רולינג כתבה את הסדרה שכולנו מכירים, הארי פוטר.
הסדרה מספרת על הארי פוטר, שגדל אצל דודיו אשר מתעללים בו, ילד שמגלה כי הוא קוסם ועליו ללכת לבית הספר לכישוף ולקוסמות הוגוורטס. שם הוא פוגש את חבריו הטובים רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר והוא גם פוגש את אויבו דראקו מאלפוי.
הוא מגלה כי הוא ילד מאוד מפורסם מכיוון שהוא האדם היחיד שלא מת מקללת המוות שנשלחה אליו על ידי אדון האופל, שהובס על ידו, וולדמורט (טום רידל לשעבר).
שבעת הספרים מספרים את עלילותיו בכל שבע השנים בהוגוורטס.
בשנה הראשונה, הוא מחפש אחר אבן החכמים ובסוף הספר נתקל בוולדמורט והם נלחמים.
בשנה השנייה, ישנן שמועות על חדר הסודות ועל המפלצת שבו. הארי מגלה את יומנו של וולדמורט. ילדים מתאבנים ללא שום סיבה מוגדרת, בינהם הרמיוני. ג'יני (אחותו של רון) נחטפת. הארי הולך לחדר הסודות, מתעמת עם יומנו של וולדמורט המפלצת ומציל את ג'יני.
בשנה השלישית, כל עולם הקוסמים מפחד כי סיריוס בלק השתחרר מכלא הקוסמים, אזקבאן, והוא בא כדי להרוג את הארי. מורה חדש מגיעה, מסתבר שהוא אדם-זאב.
סיריוס מתעמת עם הארי והוא מספר לו שהוא סנדקו.
בספר הרביעי, הארי משתתף בטורניר הקוסמים המשולש. טורניר בעל שלוש משימות שבו משתתפים 3 בתי ספר. בסופו הוא מתעמת פעם נוספת עם וולדמורט ושותפו לניצחון בטורניר, סדריק דיגורי, מת על ידי וולדמורט.
בשנה החמישית, הארי מגלה ומתגייס למסדר עוף החול. מסדר שנלחם נגד וולדמורט. מורה ממשרד הקסמים, אמברידג', משתלטת על הוגוורטס. וולדמורט חודר לתוך מוחו של הארי. בסוף הספר הארי וחבריו מגיעים למחלקת המיסתורין שם הם פוגשים את סוגדיו של וולדמורט, אוכלי המוות, וגם מסדר עוף החול נחלץ לעזרה. בסוף הספר סיריוס בלק, סנדקו של הארי, מת.
בשנה השישית, הארי מתאהב בג'יני ורון והרמיוני מתאהבים אך לא מגלים את זה אחד לשני/ה. הארי מגלה שוולדמורט פיצל את נשמתו לשבעה חלקים ואי אפשר להרוג אותו בלי להשמיד את כולם. מנהל בית הספר, דמבלדור שגם היה חבר קרוב של הארי, מגלה להארי שהוא הרס כבר שניים מהם. היומן שהארי הרס בשנתו השנייה והטבעת של אמו של וולדמורט שדמבלדור הרס. בסוף הספר יש התקפה על הוגוורטס ובה דמבלדור מת על ידי סנייפ המורה השנוא על הארי.
בשנה השביעית, הארי רון והרמיוני מנסים למצוא את שאר פיצולי נשמתו של וולדמורט, הורקרוקסים, ולהשמיד אותם. לאחר שהם יצליחו הם חוזרים להוגוורטס כדי לקבוע את גורל עולם הקוסמים וכדי לעשות את העימות האחרון. לאחר הקרב האחרון ישנם הרבה מתים, רבים מהם הם חבריו של הארי, אבל לבסוף הארי מנצח את וולדמורט.

ריק ריירדן

ריק ריידרדן הוא סופר מצויין. הוא כתב ספרים נהדרים שמשכו את קוראיו (בניהם אני) לקרוא את ספריו.
היו לו עד כה שלוש סדרות שהצליחו והן:
פרסי ג'קסון והאולימפיים-בסדרה הזו מסופר על פרסי ג'קסון שמגלה שאביו הוא לא אחר מהאל היווני פוסידון. בעקבות כך, אמו נהרגת והוא נשלח למחנה החצויים כדי ללמוד להלחם במפלצות שרוצות לחסל אותו.
הוא יוצא למסעות ונלחם באלים וגם בטיטאנים. אך כמו כל ספר קלאסי יש בו סוף טוב.

משפחת קיין והאלים המצריים-הסדרה מספרת על שני אחים, קרטר וסיידי, שמגלים שהוריהם היו חרטומים (והם גם מתים, איזו הפתעה.) לפתע מגיע אליהם דודם והוא שולח אותם להיות החרטומים הבאים. הם מתאמנים בכוחותיהם הקסומים ונלחמים באויבם המושבע, אפופיס.

גיבורי האולימפוס-הספר, הוא מאין המשך לסדרת 'פרסי ג'קסון והאולימפיים' והוא מספר על על הצד הרומי של האלים. זה מספר על שלושה ילדים שאחד מהם התחלף עם פרסי ג'קסון במחנה. הוא מגלה את כוחותיו כבן של יופיטר ויוצא למסע להחזרת פרסי.

סוזן קולינס-

סוזן קולינס כתבה את סדרת משחקי הרעב, סדרה שהרעידה את העולם בתיאורים שלה, בסיפור שלה ובדמויות המדהימות שלה.
בסדרה שלושה ספרים-
'משחקי הרעב - ספר 1'-הספר מספר על קטניס אוורדין שחיה במחוז שתים עשרה. אז, אמריקה הצפונית מחולקת לשלושה עשר מחוזות והקפיטול (עיר הבירה). המחוזות משרתים את הקפיטול, לאחר הרבה שנים המחוזות החליטו לעשות התקוממות נגד הקפיטול. המחוזות הפסידו והקפיטול הרס את מחוז שלוש עשרה. לאחר ההתקוממות הקפיטול החליט שכל שנה יתקיימו משחקי הרעב, משחקים בהם נשלחים ילד וילדה מכל מחוז לזירה אחת ושם הם צריכים להרוג אחד את השני. והאחרון שחי מנצח. קטניס אוורדין חיה במחוז שתים עשרה, המצייר פחם, יחד עם אמה ואחותה פרימרוז. אביה נהרג בתאונת פחם. קטניס אוהבת לצוד חיות מחוץ לגדר מחוז שתים עשרה יחד עם חברה הטוב ביותר גייל הות'ורן. כשהיא הייתה בת שש עשרה, ואחותה בת שתים עשרה, הגיע היום שבו מכריזים על הבן והבת שנשלחים למשחקים. השם של הבת היה "פרימרוז אוורדין." פרים כמעט הלכה למקום שבו הולכים למשחקים אבל אחותה, קטניס, התנדבה במקומה ללכת למשחקי הרעב. הבן שהלך איתה הוא פיטה מלארק. במהלך המשחקים הם הציגו את עצמם כאוהבים. הם נפרדו, יצרו בריתות, נלחמו, רצחו ולבסוף נשארו רק שניהם. הם איימו בהתאבדות אך הקפיטול לא הסכים לכך והוציא אותם מהזירה כמנצחי המשחקים.
'התלקחות - ספר 2'-תחילת הספר מספר על הסתגלותה של קטניס למחוז שתים עשרה. הגיעו שומרים חדשים והחלו לענות אנשים בתוך המחוז. נשיא הקפיטול איים על קטניס. היא יוצאת לסיבוב הניצחון יחד עם פיטה בכל המחוזות והיא רואה את הסבל שלהם. מסופר, כי כל 25 שנים של משחקי הרעב קורה דבר מיוחד. השנה, כל המיועדים למשחקים יהיו אנשים שניצחו במשחקים הקודמים. מה שאומר, שקטניס ופיטה חוזרים למשחקים. במהלך המשחקים, ברית של כמה מנצחים (כולל קטניס ופיטה) מנסים לצאת מהזירה. הם מצליחים להוציא את קטניס אך לא את פיטה.
'עורבני חקיין - ספר 3'- הספר האחרון, שבוא מתרחש העימות האחרון בין המחוזות לקפיטול.

אליסון נואל-

אמנם לא קראתי את סדרת בני האלמוות שהיא כתבה, אך שמעתי רבות עליה מכל הקרובים שלי עד שלא הצלחתי שלא להכניס אותה לפה.
"לנצח"-חייה של אֶוֶור בְּלוּם, נערה יפה ופופולרית בת 16, מתהפכים ברגע אחד, כשהיא נקלעת עם משפחתה לתאונת דרכים ונותרת הניצולה היחידה. לאחר התאונה היא מגלה לתדהמתה כי היא רואה הילות סביב גופם של אנשים, שומעת את מחשבותיהם ודי במגע פיזי מקרי כדי שעברם ייחשף בפניה. בניסיון להימנע ממגע אנושי ולהיפטר מהקולות המטרידים, היא מסתתרת מתחת לכובע הקפוצ'ון שלה, מכסה את אוזניה באוזניות האייפוד והופכת לחלק מחבורת הלא מקובלים בבית הספר.
"ירח כחול"-בספר השני דיימן עוזר לאוור ללמוד על כוחותיה החדשים. ולאט לאט הוא מאבד את הכוחות שלו. כשמגיע ילד חדש לכיתה בשם רומן, אוור ישר חושדת בו. באמצע השיעור היא קולטת שיש לו קעקוע מוזר של נחש האוכל את זנבו. זהו קעקוע המסמל את בני האלמוות הנבלים שמנסים להרוג את בני האלמוות הטובים. היא גם חושדת שרומן הוא זה שגורם לדיימן לאבד את כוחותיו,אבל לצערה אין לה הוכחה ממשית לזה. כשלחברה הטוב, מיילס, יש הצגה, כולם עוזרים לו עם זה. ובגלל זה שאוור לפעמים מתעכבת, דודתה חושדת בה שמשהו קורה לה. ועל הדרך היא חושדת בזה שהיא לא אוכלת ורק שותה משקה אדום ומוזר. אבל,הדבר המוזר מתחיל בערב הבכורה של ההצגה של מיילס. שבו משתנה הכול. דיימן ואוור קבעו תוכניות לאחרי ההצגה וכשהיא נגמרה... הוא הבריז לה. וזה הזמן להציג בדרך יותר טובה את לא אחר מאשר, רומן. שמנצל הזדמנות זו כדי להתחיל עם אוור ולגרום לכך שהיא תיפרד מדיימן. אבל הוא לא מצליח והיא חוזרת הביתה במצב רוח מדוכא. יום למחרת קורה שינוי באמת גדול. אוור מגיעה לבית הספר וקולטת שדיימן לא שומר לה מקום לידו במגרש החנייה וגם שדיימן לא מתייחס אליה אלא לאויבות המושבעות שלה, סטשיה והונור. ומה שעוד יותר גרוע היוון ומיילס לא מדברים איתה בכלל. הם נהיו מקובלים יותר ממה שהם היו ויהיו אי פעם. עכשיו, היא נהייה בטוחה שלרומן יש קשר בזה מכיוון שהוא היחיד שלא השתנה. אבל כמו במקרה הקודם, אין לה הוכחה לזה. ובפעם הראשונה מזה הרבה מאוד זמן היא מחליטה להיעזר באווה, מגלת העתידות שעזרה לה לתקשר עם אחותה המתה. ואחרי הרבה זמן והרבה ביקורים אוור מחליטה שזהו זה,נמאס לה מההתנהגות של דיימן והיא מחליטה לטפל בבעיה שלו ושל כולם. היא נעזרת במקום המיוחד של בני האלמוות ובעזרתו היא מצליחה להכין שיקוי מיוחד שבעזרתו היא תצליח לרפא את דיימן ממה שקרה לו. וגם,היא מצאה תרופה למה שקרה לחברים שלה. אם אתם רוצים לדעת מה הפתרון, והאם היא הצליחה לטפל בבעיה, והאם רומן הוא האחראי? אם אתם רוצים לגלות אתם צריכים לקרוא את הספר.

*תודה על התקצירים ל-Global Report

סטפני מאייר-

סטפני מאייר כתבה את אחת הסדרות שסחפו את העולם. עשו עליה סרטים מגזינים ומה לא?
אני ניסיתי, כמה וכמה פעמים, לקרוא את הספר אבל אני לא כל כך התעניינתי. אבל אני יכול להגיד לכם שרוב האנשים שאני מכיר, לא כמוני.
דמדומים-בלה, נערה רגילה לגמריה עוברת לגור בעיירה קטנה וגשומה בשם פורקס.
בלה אף פעם לא הייתה ילדה מקובלת אבל בתיכון שם היא משתבלת מעולה וכולם מתנהגים עליה מאוד נחמד חוץ מילד אחד, אדוארד ששנוא אותה בלי סיבה.
השנאה שלו מסקרנת מאוד את בלה.
יום אחד שבלה עמדה בחניה של בית הספר ומכונית אחרת כמעט דרסה אותה אדוארד הציל אותה למרות שהיה רחוק ממנה וטכנית לא היה יכול להספיק.
זה גורם לבלה לחשוב שיש בו משהו שונה.
בהמשך בלה מגלה על אדוארד עוד פרטים ובסוף מגלה שהוא ערפד אבל הוא ערפד טוב, הוא ומשפחתו ניזונים רק מדם של חיות ולא של בני אדם.
אחרי שבלה מקבלת אותו כערפד היחסים בינהם מתחילים.
אדוארד מכיר לבלה את המשפחה שלו והיא מכירה לו את אבא שלה.
אדוארד הזמין את בלה לשחק בייסבול עם המשפחה שלו ובזמן משחק הבייסבול באו עוד 3 ערפדים חדשים לעיירה, ויקטוריה, ג'יימס ולורנט, הערפדים האלה כן ניזונים מבני אדם מה שגורם לאחד מהם במיוחד (ג'יימס) לרצות לשתות את הדם של בלה, אדוארד כמובן ניסה להגן עליה אבל זה רק גורם לג'יימס לרצות אותה יותר.
התקציר לקוח מפה - לחיץ
מולד הירח/ירח חדש-לבלה יש יום הולדת 18 והיא מגיעה לחגוג את זה בבית משפחת קאלן.
היא פותחת את המתנה של אדוארד ואליס והיא נחתכת באצבע מהנייר.
יורד לה קצת דם, ג'ספר מריח את זה,
ומתחיל לרוץ לכיוונה של בלה. הוא לא יכול לעמוד בצמא שלו...
אדוארד מגן על בלה מידי ג'ספר, שלא תוקף בכוונה.
אחרי מה שקורה עם ג'ספר, אדוארד מחליט שמסוכן להם להיות ביחד אז הוא עוזב ואז היא פוגשת את ג'ייקוב והוא מלמד אותה לירכב על אופנוע והם מתחילים להתאהב אחד בשניה ואז היא נופלת מהאופנוע והיא מגלה שכשהיא בסכנה היא יכולה לשמוע את אדוארד מדבר אליה אז היא מחליטה להשתתף בספורט כזה של קפיצה מצוקים ואליס רואה את זה בחיזיון שלה וחושבת שבלה מתאבדת ומספרת לרוזלי, ורוזלי אומרת לאדוארד אז הוא הולך לוולטרי שיהרגו אותו כי הוא לא יכול לחיות בלעדיה ואז רוזלי ואליס מגלות שבלה לא באמת מתה ואליס ובלה נוסעות לאיטליה לעצור את הוולטרי שלא יהרגו את אדוארד והוולטרי [שזה הערפדים הכי חזקים שיש והם כמו המשטרה כזה ואם קראתם תספר הראשון אז קארלייל היה אצלם] רוצים שאליס ואדוארד יצטרפו אליהם כי יש להם כוחות מיוחדים והם אומרים להם שבלה חייבת להפוך לערפדית כדי להמשיך לחיות ובבית הם עושים הצבעה וכולם בעד חוץ מרוזלי ואדוארד.
"ליקוי ירח"-בלה מסיימת את לימודיה בתיכון ורוצה שאדוארד קאלן יהפוך אותה לערפדה כדי לחיות איתו לנצח. אדוארד מציב לה תנאי אחד - שהיא תתחתן איתו. בתחילה מסרבת בלה אך מאוחר יותר משנה את דעתה ומסכימה בתנאי שהחתונה תהיה שקטה (שאף אחד לא ידע רק היא, אדוארד והכומר). אדוארד מסכים אך העניינים מסתבכים כאשר ויקטוריה, ערפדה שברצונה להרוג את בלה כדי לנקום את מות בעלה בידי אדוארד, ועוד קבוצה של כ-20 ערפדים שויקטוריה יוצרת רודפים אחרי בלה , וכאשר ג`ייקוב אומר לבלה את האמת - הוא מאוהב בה ורוצה לחיות איתה, בלה מבינה שהיא אוהבת אותו גם, אבל עכשיו היא צריכה להחליט, האם לשמור אמונים לאדוארד או לחיות חיים שקטים עם ג`ייקוב?
תודה לאתר 'דמדומים' על התקצירים של ירח חדש וליקוי חמה - לחיץ.
"שחר מפציע"-החלק מתואר מנקודת מבטה של בלה; היא מספרת כי היא ואדוארד הודיעו לאביה צ'ארלי על חתונתם הקרבה, בעוד שאמה, רנה, מתוארת כמי שידעה כבר זמן רב שבלה ואדוארד עתידים להינשא, ובלה מופתעת מכך מאוד.
החתונה נערכת בבית משפחת קאלן ומיד לאחר מכן בלה ואדוארד יוצאים לירח דבש באי אסמה, שהיה מתנתו של קארלייל (אביו המאמץ של אדוארד) שקרא לאי על שם אמו של אדוארד, אסמה.בלה ואדוארד מקיימים יחסי מין וזמן קצר אחר כך בלה מגלה שהיא בהריון בכך שאוכלת ומקיאה כל הזמן, אולם העובדה שבטנהּ גדלה בתוך פחות משלושה שבועות מאששת עובדה זו עוד יותר ואדוארד מגיב על כך בסערה; הוא מסרב לבלה להמשיך בהריון ולהשאיר את התינוק בבטנה, בטענה שהתינוק הוא מפלצת שעלולה לסכן את חייה של בלה.
אך בלה, בניגוד גמור, לדעתו של אדוארד מרגישה משיכה עזה לתינוקה והיא מסרבת להפיל. בלה פונה לרוזלי - אחותו של אדוארד - בבקשה שזו תסייע לה להשאיר את התינוק ולהמשיך בהריון והיא מבקשת ממנה שתגן עליהם.
החלק השני מתואר מנקודת מבטו של ג'ייקוב.
צ'ארלי מקבל מידע שבתו בלה חולה במחלה ושלא ניתן לבוא לבקר אותה. ג'ייקוב חושב שבלה מתה והפכה לערפדה והולך לבית קאלן במטרה להרוג את אדוארד על כך, אך הוא מגלה שהיא בהריון, אדוארד מציע לג'ייקוב לשכנע את בלה להרוג את התינוק ושלג'ייקוב יהיה תינוק עם בלה, אך בלה מסרבת לכך. כאשר ג'ייקוב מודיע לזאבים שבלה בהריון וכי היא אינה חפצה להרוג את התינוק המפלצתי שגדל בתוכה, הם מתכננים להרוג את אדוארד ואת בלה.
מחשש לחייה של בלה, ג'ייקוב מסרב ומקים להקה משלו - הוא יוצא להזהיר את בני משפחת קאלן על ההתקפה הממשמשת ובאה. אל להקתו של ג'ייקוב מצטרפים סת קלירווטר וליאה קלירווטר ובכך מתחלקים הזאבים לשתי להקות - זו של סאם, האלפא, שמגנה על לה-פוש, ולהקתו של ג'ייקוב, שלקחה על עצמה להגן על הקאלנים. כאשר ג'ייקוב חוזר לבית משפחת קאלן, הוא מסכים לאדוארד לשנות את בלה לערפדה, מאחר וההסכם בין אנשי הזאב לבני קאלן אוסר על בני קאלן לשתות את דמם של בני האדם, אחרת יגורשו וירדפו על ידי הזאבים. זמן מועט אחר כך, הלידה מתחילה. קארלייל לא נמצא בבית ואדוארד נאלץ להוליד את התינוק בעזרת ג'ייקוב ורוזלי. כאשר בלה מוציאה את תינוקה היא נמצאת במצב של אובדן דם ורוזלי שרואה את דמה נשפך משתגעת ואליס מוציאה אותה החוצה. כשהלידה מסתיימת, רוזלי חוזרת ולוקחת את התינוק, שמתברר כתינוקת שאדוארד ובלה מחליטים לקרוא לה רנסמיי - חיבור של רנה ואסמה כששמה השני הוא קארלי חיבור של קארלייל וצ'רלי. ג'ייקוב, שחושב שבלה מתה בעקבות הלידה, חש שאינו מרגיש אליה עוד משיכה ויוצא מהחדר, הוא נתקל ברוזלי ומנסה להרוג אותה.
תודה לויקיפדיה על התקציר הנהדר

מייקל סקוט-

פרץ לאחורנה (עד שאפשר לקרוא לזה לאחרונה) עם הסדרה "סודותיו של ניקולס פלאמל בן האלמוות" סדרה שסחפה אנשים רבים. עד כה יצאו חמישה ספרים, אך רק ארבעה תורגמו לעברית. אני לא התחברתי לסדרה. אבל היי, אולי אתם כן.

"האלכימאי"-הסדרה מגוללת את סיפורם של שני אחים תאומים, ג'וש וסופי ניומן. עלילתו של הספר הראשון מתחילה בסן פרנסיסקו כשפרופסור ג'ון די, מכשף, נכנס לחנות הספרים שבה ג'וש עובד ודורש מבעל החנות, ניקולס פלאמל (שקרוי על שם האלכימאי הצרפתי ניקולא פלאמל), את ספר המסורה. כשפלאמל מסרב מתחיל בין קרב בין די לפלאמל, שאחריו די משיג את הספר, אך ג'וש תולש מהספר את שני העמודים האחרונים ודי בורח עם שאר הספר.
בהמשך האחים מגלים שבני-האדם הם לא היחידים בעולם ושיש גזע קדום ששלט בכדור הארץ שנקרא הקדמונים, "הרעים" מביניהם נקראים אשמנים. ג'ון די הוא אחד מתוך קבוצה של בני אלמוות שמשרתים את האשמנים ומבצעים את משימותיהם. מטרתם הראשית היא להשיג את ספר המסורה, ולהחזיר את האשמנים לכדור הארץ.
תודה רבה לויקיפדיה על התקציר המעניין
"הקוסם"-הם נמלטים על נפשם ברחובות פריז: סופי וג´וש, תאומים בני 15 מסן פרנסיסקו, בעלי יכולות כישוף שאותן גילו רק במקרה, המוצאים את עצמם בעיצומו של מאבק איתנים עם כוחות האופל, המאיימים לחסל את העולם. לצדם ניקולס פלמל, האלכימאי בן האלמוות שנולד במאה ה-14, שיחד עם אשתו האהובה פרנל יעשה הכול כדי להציל את העולם מידיו של דוקטור ג´ון די.
בינתיים בקליפורניה: דוקטור ג´ון דין, האיש שהצליח לגנוב את ספרו של אברהם הרב מג, הספר רב העוצמה שבכל הזמנים, ששניים מעמודיו נמצאים בידיהם של פלמל והתאומים, ובלעדיהם הוא חסר משמעות.
ושוב בפריז: ניקולו מקיאבלי, המדינאי והסופר בן האלמוות יליד המאה ה-15, שליחו השטני של דוקטור די, יעשה הכול כדי למצוא את הרביעייה, שכוחותיה הולכים ואוזלים. פלמל, מותש ונטול כשפים, מבין שסופי חייבת ללמוד את קסם היסוד השני: קסם האש.
תודה לאתר Bookme ע התקציר הקצר.
"אשת הכשפים"-ניקולס פלמל שבור לב. פריז היקרה שלו נהרסה לחלוטין במלחמה האיומה נגד ד"ר ג´ון די. ספרו של אברהם הרב מג, הספר שגורל האנושות תלוי בו, נמצא בידיו של דִי, והוא יעשה הכול כדי להשיג את שני העמודים האחרונים. על מנת להביס את דִי, ניקולס חייב למצוא מישהו שיוכל להכשיר את סופי ואת ג´וש בקסם היסוד השלישי - קסם המים. יש רק בעיה קטנה: האיש היחיד שמסוגל להכשיר אותם הוא המלך גִלגַמֶש, והוא מטורף לגמרי.
תודה לאתר הוצאת כתר (מוציאת הספר) על התקציר
"הידעוני"-ספר עתיק ומכושף אבד העולם שאנחנו מכירים עלול להיסדק ולקרוס בכל רגע.
רק סופי וג´וש, תאומים בני 15 מסן פרנסיסקו, יכולים להציל אותו.
חיי האלמוות של ניקולס פְלַמֶל, האלכימאי בן המאה הארבע-עשרה, ושל אשתו האהובה פֶּרֶנֶל אשת הכשפים, עתידים להסתיים במהרה. רק אם יוּשב להם ספר המסורה, המכיל את כל סודות היקום, יינצלו חייהם. אולם ד"ר דִי, שהספר בידו, מתכונן לתקוף ולהחריב את העולם שאנו מכירים, וכוחותיו כבר מקובצים באי אלקטרז. האם ינסו ניקולס ופֶּרֶנֶל להציל את העולם מידי דוקטור די, אפילו על חשבון חיי האלמוות שלהם?
רק ג´וֹש וסוֹפי יכולים להציל את העולם ואת בני הזוג. לשם כך חייב ג´וש ללמוד את קסם האש. אבל ד"ר דִי מנסה להקנות לג´וש קסם חזק עוד יותר. במי יבחר ג´וש – באלכימאי ובאשת הכשפים, שכוונותיהם אולי אינן טהורות לגמרי, או בדוקטור דִי? ומי ישלוט בו יותר, קולה השקול של אחותו האהובה, או אופיו שלו?
תודה לאתר צומת ספרים על התקציר.

הגר ינאי-

הגר ינאי כתבה את הסדרה עטורת השבחים הלוויתן מבבל.
ספר ראשון:
לילה אחד חודר גנה למעבדתו של דוקטור עמנואל מרגוליס, השוקד לשים קץ לכל מכאובי הלב והנפש של האנושות, וגונב תרופה שנועדה לרפא את אשתו (של עמנואל) המאושפזת בבית-חולים פסיכיאטרי. האחים יונתן ואלה מרגוליס עוקבים אחרי הגנה ומגיעים לעולם של בבל - ממלכה מופלאה שבה כישוף ומדע, שדים ומכונות, מתערבים זה בזה. על בבל מפיל את חתתו מסדר הנלחם בנגע איום - מגפת הכתמים האפלים, שמקורה בתהום האורבת במים שמתחת לאדמה. בממלכה נפוצה שמועה על הגחתו של כוח חדש ומסתורי המכונה "הלווייתן". אט-אט מתבררים ליונתן ולאלה מקומם ותפקידם בסדר הדברים.
ביצירת פנטזיה אפית מקורית ונועזת, השואלת מוטיבים מן המיתולוגיה היהודית, הבבלית, השומרית והאכדית ומזקקת מהם יקום והיסטוריה חדשים ומסעירים, מגוללת הגר ינאי את קורותיהם של יונתן ואלה, של הלל בן שחר המורד ויורשת העצר נין-אוּרמוּז, במלחמתם לחופש, לאנושיות ולהגדרה עצמית.

ספר שני:
המים שבין העולמות הוא הספר השני בטרילוגיה עטורת השבחים הלווייתן מבבל. על ממלכת בבל ניטש קרב, ולארבעת הגיבורים הצעירים נשקפת סכנה. ליונתן מתברר שלכישרונו הגדול להרקדת צללים יש פן אפל, אך למרות אזהרותיו של השד פזוזו הוא ממשיך לעסוק בכך כדי לזכות באהבת ההמון. אחותו אלה, החיה עם המורדים בזהות בדויה של לוחם צעיר, מחפשת את התשובה לשאלה מיהי באמת; הילל בן שחר, מנהיג המורדים, יוצא למסע אל עבר התהום; והנסיכה היפהפייה נינו מבינה שעליה לצאת לעזרתו של יונתן ולומדת לפלס לה דרך בעולם אפל ואכזרי. ובמים שבין העולמות משייט לווייתן מסתורי ומטיל אימה.

תודה לאוראל על העבודה וההשקעה שהוא השקיע בקטע שלו על הסופרת הגר ינאי

שאלות לדיון:
  • איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו)
  • מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום?
  • האם אתם מעדיפים סופר אחר?

*אם אתם חושבים שיש סופר אחר שלדעתכם משפיע ומגיע לו להכנס לרשימה. כתבו מעט עליו ועל ספריו ושלחו לי. אני יותר מאשמח להוסיף את התקציר שלכם בצירוף קרדיט.
**אם יהיו הרבה תגובות אני אכתוב מי הסופר המועדף (לפי התגובות כמובן).

--------------------

השם שלי חסוי אבל כולם קוראים לי -
פיטר - מסדר מרלין - בטא - ספרים - סרטים - טרמפולינות - House of Cards - לפעמים מעצב
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 14 2012, 16:39 PM
צטט הודעה

This is water

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101000
משתמש מספר: 31142

לפי הרשימה שנתת, אני הייתי הולך עם רולינג, אבל יש עוד סופרים מעולים שלא כתבת עליהם (פיליפ פולמן, ניל גיימן, טרי פראצ'ט). אני מעדיף את רולינג יותר מאשר שאר הסופרים שכתבת בגלל הסיבה הפשוטה שלא התחברתי לאף-אחד מהספרים שהם כתבו. אני לא אוהב את הכתיבה של ריירדן, סטפאני מאייר מעצבנת אותי. זרקתי את דמדומים מהחלון אחרי בקושי 30 עמודים. את אליסון נואל אני לא מכיר אבל הספרים שלה לא נשמעים משהו והסדרה של מייקל סקוט משעממת אותי, כך יוצא שרק את ספריה של רולינג אני אוהב מהרשימה. מבחינת איכות כתיבה, אני לא בטוח שהייתי הולך עם רולינג, אני חושב שהייתי מעדיף את פראצ'ט או את פולמן, למרות שגם להם יש את הבעיות שלהם. אבל אני חושב שאני בכל זאת אשאר עם רולינג, גם אם הייתי צריך לבחור מחוץ לרשימה. דווקא בגלל הכתיבה "התמימה" שלה, השנונה, יצירת העולם המופלא ויצירת דמויות משכנעות, זה מבחינתי סופר מנצח. וזה מה שעושה רולינג.

--------------------
רוי - אחראי שנת הלימודים - דברים לשעבר
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 16:43 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (MasterPiece @ Feb 14 2012, 04:11 PM)
לפי הרשימה שנתת, אני הייתי הולך עם רולינג, אבל יש עוד סופרים מעולים שלא כתבת עליהם (פיליפ פולמן, ניל גיימן, טרי פראצ'ט). אני מעדיף את רולינג יותר מאשר שאר הסופרים שכתבת בגלל הסיבה הפשוטה שלא התחברתי לאף-אחד מהספרים שהם כתבו. אני לא אוהב את הכתיבה של ריירדן, סטפאני מאייר מעצבנת אותי. זרקתי את דמדומים מהחלון אחרי בקושי 30 עמודים. את אליסון נואל אני לא מכיר אבל הספרים שלה לא נשמעים משהו והסדרה של מייקל סקוט משעממת אותי, כך יוצא שרק את ספריה של רולינג אני אוהב מהרשימה. מבחינת איכות כתיבה, אני לא בטוח שהייתי הולך עם רולינג, אני חושב שהייתי מעדיף את פראצ'ט או את פולמן, למרות שגם להם יש את הבעיות שלהם. אבל אני חושב שאני בכל זאת אשאר עם רולינג, גם אם הייתי צריך לבחור מחוץ לרשימה. דווקא בגלל הכתיבה "התמימה" שלה, השנונה, יצירת העולם המופלא ויצירת דמויות משכנעות, זה מבחינתי סופר מנצח. וזה מה שעושה רולינג.

ומה לגבי קולינס ומשחקי הרעב?
ואם אתה חושב שיש סופרים שמגיע להם להכנס לרשימה אני אשמח מאוד אם תכתוב מעט עליהם ועל ספריהם והם יכנסו לרשימה (+קרדיט ענק שייראה כך תודה לרוי על העבודה וההשקעה שהוא השקיע בקטע שלו על הסופר XXX)

--------------------

פיטר - מסדר מרלין - בטא - ספרים - סרטים - טרמפולינות - House of Cards - לפעמים מעצב
User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 17:40 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 11872
מגדר:female
משתמש מספר: 35279

שאלות לדיון:•איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו)רולינג. אני מטורפת עליה. קודם כול הכתיבה שלה היא הכי טובה מבין הסופרים האלה והסופרים בכלל ושנית הסיפור שלה הכי משך אותי. אני התאהבתי בספר שלה ואני חיה בו מאז שקראתי מה שקורה לי עכשיו זה לא אמיתי. אני מרגישה שהראש הלב והנשמה שלי בהוגוורטס.
•מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? שהוא מדהים. הסיפורים טובים וכיף מאוד לקרוא אותם.
•האם אתם מעדיפים סופר אחר? לא אני הכיייי אוהבת את רולינג.

--------------------

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 18:37 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 15847
משתמש מספר: 21044

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו) את כולם. (לא קראתי את הספרים של אליסון נואל, אז חוץ ממנה.) בכל אחד מהם יש משהו אחר, סגנון כתיבה אחר, אבל מעולה, מבחינתי.
מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? יש ספרים מאוד מגוחכים וברמה ירודה מאוד, אבל יש כאלה שדווקא ההפך, כמו אלה שכתבת.
האם אתם מעדיפים סופר אחר? יש עוד הרבה סופרים. happy.gif אישית, אני הייתי הולך על טולקין - הוא חופר אמיתי. לא יודע מה איתכם, אבל אחרי כמה עשרות עמודים שהצלחתי לשרוד, הפסקתי לקרוא (בלשון המעטה) את הספר "הסילמריליון" של טולקין. פשוט לא הייתי מסוגל, הוא יודע לחפור הרבה יותר טוב מכל אדם אחר שאני מכיר, ועם זאת... הרעיונות שלו, התיאורים שלו... טובים מאוד.
כרגע נזכרתי בסופר כריסטופר פאוליני - הוא מעולה.
ועוד דבר אחד אחרון... מישהו מכם קרא את הסדרה "הלוויתן מבבל" של הגר ינאי? (סופרת ישראלית, אבל אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי, תאמינו או לא!)

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 21:44 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 10317
מגדר:
משתמש מספר: 36143

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו) מממ.... לא יכול לענות קראתי רק את של רולינג.
מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? סה"כ אני לא ממש מסתכל מתי נכתב ספר שאני קורא, יש כמה שאני יודע שהם חדשים כמו הירושה, או חפצי הכוח והם ממש טובים, אבל חוץ מזה, אין לי מושג.
האם אתם מעדיפים סופר אחר?
אישית, אני הייתי הולך על טולקין - הוא חופר אמיתי. לא יודע מה איתכם, אבל אחרי כמה עשרות עמודים שהצלחתי לשרוד, הפסקתי לקרוא (בלשון המעטה) את הספר "הסילמריליון" של טולקין. פשוט לא הייתי מסוגל, הוא יודע לחפור הרבה יותר טוב מכל אדם אחר שאני מכיר, ועם זאת... הרעיונות שלו, התיאורים שלו... טובים מאוד.

אני דורש שתחזור בך! טולקין הוא הסופר הטוב בכל הזמנים! אני יודע שהסילמריליון קצת חופר בהתחלה, אבל סיפורי הבריאה תמיד משעממים, ההמשך ממש מעניין. תראה לי עוד סופר שיפתח לוחות שנה, אילנות יוחסין ואפילו שפות לספר שלו! (לכל מי שלא יודע הוא המציא שפות לאלפים, ויש אפילו קורס ורטואלי ללמידת קווניה באתר נומנור) בנוסף הוא כתב תא ההוביט, שר הטבעות, ילדי הורין (פירוט של אחד הסיפורים מן הסילמריליון) עץ ועלה (לא קראתי), ומעשיות שלא נשלמו (גם לא קראתי). אני רוצה להוסיף גם את כריסטופר פאוליני (הכותב של הירושה), ק"ס לואיס (הכותב של נרניה), רוברט ג'ורדן (הכותב של כישור הזמן), מגי פיורי (הכותבת של חפצי הכוח) ואחרונים מרגרט וייס וטרייסי היקמן (הכותבים של רומח הדרקון) אפילו שקראתי רק את הראשון בסדרה (כבשן הנשמה) אני ממש מת לקרוא את האחרים).

--------------------
ריבנקלואי גאה

---------
פורסם ב: Feb 14 2012, 22:53 PM
צטט הודעה

2147483647

פרטי משתמש
חרמשים: 87109
משתמש מספר: 33071

איזה דיון מושקע, קבל ח"ח. וממני זה מחמאה, כי אני אף פעם לא נותן ח"ח, או אפילו אומר את הביטוי הזה, ח"ח.
לעניין: אני לא חושב שיהיה נבון להשוות את רולינג לסופרים אחרים כמו ריירדן. זה פשוט לא נכון. אבל קולינס, מאייר ונואל כתבו בצורה ממש דומה. בחורה אחת עם שני גברים שהיא צריכה לבחור ביניהם? פתטי. נדוש. רק העלילה והדמויות שונות. אם כי כמובן, אהבתי יותר את משחקי הרעב מאשר דמדומים.
וסקוט ממש משעמם אותי. זה ספר הפנטזיה היחיד שהתחלתי ולא גמרתי, למעט שר הטבעות, ושר הטבעות זה לא נחשב כי זה ספר ממש קשה. הכתיבה שלו - תסלח לי על המילה - פשוט עילגת. אין תחבירים, אין הסברים, העלילה קורה מהר מדי.

ואני בהחלט מסכים שיש סופרים איכותיים הרבה יותר, כמו פולמן, ואי אפשר להשוות למשל את פולמן לסקוט.

--------------------

בררץ' מצוי. ידוע גם כאלון מצוי. לפניות לחצו כאן.
מנהל פורום משחקי תפקידים לשעבר וחבר לשעבר בהנהלת הפורומים.

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 12:12 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 5693
משתמש מספר: 33951

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? סוזן קולינס.... במשחקי הרעב היא פשוט הצליחה במשהו שנראה כמו ניסיון לשכנע את הקורא.היא הצליחה לגרום לי לחבב מאד את האנשים

במחוז 11,ולגרום לי לרחם על קייטו למרות שאני עדיין שונאת אותו,היא הצליחה לגרום לי לחשוב שפני שועל חכמה....כמו שאמרת,היא הצליחה לקבל את תשומת הלב,או לפחות

תשומת הלב שלי.....

מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? יש את הספרים המאד משעממים שמתייאשים מהם,ויש מעניינים....

האם אתם מעדיפים סופר אחר?הממ,לא בדיוק,אבל הייתי אומרת שבנוסף את רולינג(:

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 13:09 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 15847
משתמש מספר: 21044

אני דורש שתחזור בך! טולקין הוא הסופר הטוב בכל הזמנים! אני יודע שהסילמריליון קצת חופר בהתחלה, אבל סיפורי הבריאה תמיד משעממים, ההמשך ממש מעניין. תראה לי עוד סופר שיפתח לוחות שנה, אילנות יוחסין ואפילו שפות לספר שלו! (לכל מי שלא יודע הוא המציא שפות לאלפים, ויש אפילו קורס ורטואלי ללמידת קווניה באתר נומנור) בנוסף הוא כתב תא ההוביט, שר הטבעות, ילדי הורין (פירוט של אחד הסיפורים מן הסילמריליון) עץ ועלה (לא קראתי), ומעשיות שלא נשלמו (גם לא קראתי).

בגלל זה כתבתי אותו שם, אני אוהב חפירות. happy.gif
זה באמת מדהים...

איזה דיון מושקע, קבל ח"ח. וממני זה מחמאה, כי אני אף פעם לא נותן ח"ח, או אפילו אומר את הביטוי הזה, ח"ח.

מסכים. כל הכבוד! :)
לעניין: אני לא חושב שיהיה נבון להשוות את רולינג לסופרים אחרים כמו ריירדן. זה פשוט לא נכון.

יש כאלה שיחשבו שכן. ובכלל, אני לא רואה שום טעם להשוות בין סופרים ברמה כזאת; לכל אחד ואחת מהם יש סגנון מיוחד שאני אוהב. happy.gif
בחורה אחת עם שני גברים שהיא צריכה לבחור ביניהם? פתטי. נדוש. רק העלילה והדמויות שונות.

ומי נתן לך את הזכות לקבוע שזה פתטי ונדוש? smile.gif
זה ממש לא רק זה, זו פשוט דעה שלך. :)
עקרונית, אני יכול לומר אותו דבר על הארי פוטר או על כמעט כל ספר אחר. ^^
וסקוט ממש משעמם אותי. זה ספר הפנטזיה היחיד שהתחלתי ולא גמרתי, למעט שר הטבעות, ושר הטבעות זה לא נחשב כי זה ספר ממש קשה. הכתיבה שלו - תסלח לי על המילה - פשוט עילגת. אין תחבירים, אין הסברים, העלילה קורה מהר מדי.

שוב, לדעתך ולדעת אחרים, אני מניח, אבל לא לדעת כולם. :)
ואני בהחלט מסכים שיש סופרים איכותיים הרבה יותר, כמו פולמן, ואי אפשר להשוות למשל את פולמן לסקוט.

בפעם האחרונה, למה לא? ^^

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 15:05 PM
צטט הודעה

I come from a land down under

פרטי משתמש
חרמשים: 468085
מגדר:
משתמש מספר: 25674

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו) מהרשימה את קולינס ובכללי את רוג'ר זילאזני. את קולינס לא צריך להסביר למה, אבל זילאזני לעומת זאת, הוא אחד מהמוחת המבריקים של מד"ב ופנטזיה (למען הנוחות אני אקרא לזה מד"פ) בסבנטיז והוא השפיע רבות על סופרים רבים אחרים, ביניהם מי שציינת (חוץ מרולינג. היא וזילאזני אלה שני עולמות נפרדים)
מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? ז"ל
האם אתם מעדיפים סופר אחר? כן. וכבר ציינתי איזה ^^

--------------------
טלי/17

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 17:00 PM
צטט הודעה

Let Her Go

פרטי משתמש
חרמשים: 91295
משתמש מספר: 22369

שאלות לדיון:

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה?

אני אישית הכי אהבתי את מייקל סקוט, כי אצלנו העלילה נראתה בעיני הכי נחמדה, הוא גם לקח ובחר להשתמש בדרך ספרות נחמדה, כלומר הוא השתמש באנשים מן העבר ,אנשים אשר את גורל רובם איש איננו יודע, לכן הוא היה יכול לתאר את הדברים , הרגשות והמחשבות שלהם בצורה מיוחדת , גם המסרים בספרים שלו היו אחרים, והעלילה.

כלומר הוא הציג בפנינו גם היסטוריה של העבר וגם את ההווה, ואת העתיד וגרם לנו לתהות בליבנו על אינספור שאלות חסרות מהנה, ויצר את התחושה של , אולי זה אמיתי? אולי באמת יש סיכוי שיש אנשים עם הילה בעולם שיכולה לשנות כוח ( למען האמת יש אכן שמועות אשר אומרות שלכל אדם יש הילה מיוחדת, המתארת את תחושותיו..) בנוסף לכך הוא כתב את הספרים בנוסח שונה. אכן בספרים שלו יש שימוש בקסם מיוחד, אך לכל קסם יש גבול וכל אדם מוכן לתת משהו אחר תמורה לכוח.

לסיכום אני לא יודעת בדיוק מה הכי משך אותי בספרים שלו אולי זו ההרגשה שהרגשתי כשקראתי את הסיפור, או המחשבות והרגשות שנראים אמיתיים אשר אותם הרגישו התאומים או שאולי זה פשוט הרגש שמובא בסיפור. אבל אני אכן מעדיפה לקרוא את ספריו.

מובן שהתחברתי לחלק מהסופרים הרבים, אך אינני התחברתי אליהם כשם שהתחברתי אל האלכמאי או אל הקוסם וכל השאר .

מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום?

דעתי על סגנון הפנטזיה של היום שונה, ומשתנה , כלומר יש ספרי פנטזיה שאתה יכול לקרוא אותם ולהגיד "ואוו" איך לא חשבתי על זה קודם , בעוד יש ספרים נוספים אשר בהם יש סגנון כתיבה מוכר , כזה שחוזר על עצמו. ולעיתים הוא אכן מחדש ואכן יש בספרים מסוימים רגעים שיש להנציח, אבל לא תמיד מזדמן לנו למצוא ספר אשר הנוסח הכתיבה בו , והרעיון של העלילה והדברים הוא שונה ומיוחד, שאתה חושב בליבך, איך לא כתבו על זה ספרים עד היום. לכן לדעתי סגנון הכתיבה של ספרי הפנטזיה של היום אמור להתפתח ולהיות הרבה יותר רוחבי, אחרי הכול זה פנטזיה, זה לא מדעים מדויקיים.

אכן יש סופרים נוספים אשר אני אוהבת, אבל לאחרונה הם מעטים מאשר בעבר, כי כבר מעט מאוד אנשים כותבים ספרי פנטזיה אשר מסתכלים על הפנטזיה בדרכים שונות ולא צועדים על אותו שביל בסיירה במטרה לכתוב המשך ושכתוב של ספרים אחרים.

--------------------
~ קינוחים ~ מסדר מרלין ~ פריצה של שלי ~ הפלפאף ~ עשר שנים פלוס ~
User Posted Image
~ אין דבר ללא פתרון, לכל דבר קיים יתרון ~
~ Just Give Me a Reason ~
~ כל אחד יכול לבשל ~
~ פלאות ~

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 17:24 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (רוני בונן מהאייפון ;) @ Feb 14 2012, 05:12 PM)
שאלות לדיון:•איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו)רולינג. אני מטורפת עליה. קודם כול הכתיבה שלה היא הכי טובה מבין הסופרים האלה והסופרים בכלל ושנית הסיפור שלה הכי משך אותי. אני התאהבתי בספר שלה ואני חיה בו מאז שקראתי מה שקורה לי עכשיו זה לא אמיתי. אני מרגישה שהראש הלב והנשמה שלי בהוגוורטס.
•מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? שהוא מדהים. הסיפורים טובים וכיף מאוד לקרוא אותם.
•האם אתם מעדיפים סופר אחר? לא אני הכיייי אוהבת את רולינג.

האם את קוראת ספרים אחרים?
קראת ספר של סופר (חוץ מרולינג) מהרשימה?

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו) את כולם. (לא קראתי את הספרים של אליסון נואל, אז חוץ ממנה.) בכל אחד מהם יש משהו אחר, סגנון כתיבה אחר, אבל מעולה, מבחינתי.
מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? יש ספרים מאוד מגוחכים וברמה ירודה מאוד, אבל יש כאלה שדווקא ההפך, כמו אלה שכתבת.
האם אתם מעדיפים סופר אחר? יש עוד הרבה סופרים.  אישית, אני הייתי הולך על טולקין - הוא חופר אמיתי. לא יודע מה איתכם, אבל אחרי כמה עשרות עמודים שהצלחתי לשרוד, הפסקתי לקרוא (בלשון המעטה) את הספר "הסילמריליון" של טולקין. פשוט לא הייתי מסוגל, הוא יודע לחפור הרבה יותר טוב מכל אדם אחר שאני מכיר, ועם זאת... הרעיונות שלו, התיאורים שלו... טובים מאוד.
כרגע נזכרתי בסופר כריסטופר פאוליני - הוא מעולה.
ועוד דבר אחד אחרון... מישהו מכם קרא את הסדרה "הלוויתן מבבל" של הגר ינאי? (סופרת ישראלית, אבל אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי, תאמינו או לא!)

האם תרצה לכתוב קטע קצר (וחופר) על הלוויתן מבבל ועל הגר ינאי ולשלוח אותו לי? happy.gif

לעניין: אני לא חושב שיהיה נבון להשוות את רולינג לסופרים אחרים כמו ריירדן. זה פשוט לא נכון. אבל קולינס, מאייר ונואל כתבו בצורה ממש דומה. בחורה אחת עם שני גברים שהיא צריכה לבחור ביניהם? פתטי. נדוש. רק העלילה והדמויות שונות. אם כי כמובן, אהבתי יותר את משחקי הרעב מאשר דמדומים.

תודה רבה על המחמאה happy.gif
אני לא מבין, למה לא כדי להשוות בין רולינג לריירדן. שניהם די "סחפו" את העולם, יש להם מעריצים רבים וחוץ מהדברים הללו הספרים שלהם נהדרים, (לפחות בעיני [למרות שיש לי איזו בעיה עם ריירדן]) מושכים ונמכרים.
אני מסכים איתך בנוגע לגבי נואל ומאייר אבל אצל קולינס, לדעתי, זה מעט שונה. אצל נואל ומאייר העולם הוא עולמינו שלנו וגם המקרים שונים. בלה פשוט התאהבה בדראקו ואצל נואל זה גם ככה. אבל אצל קולינס נכנס עניין חדש לחיי האהבה, הישרדות. בעולם ההוא צריך להתחתן עם אדם שיעזור לך לשרוד את החיים כי בנקישת אצבע, הם נעלמים.
אני מסכים איתך שיש סופרים איכותיים נוספים (כן, גם אני בעד פולמן.)

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? סוזן קולינס.... במשחקי הרעב היא פשוט הצליחה במשהו שנראה כמו ניסיון לשכנע את הקורא.היא הצליחה לגרום לי לחבב מאד את האנשים

במחוז 11,ולגרום לי לרחם על קייטו למרות שאני עדיין שונאת אותו,היא הצליחה לגרום לי לחשוב שפני שועל חכמה....כמו שאמרת,היא הצליחה לקבל את תשומת הלב,או לפחות

תשומת הלב שלי.....

מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? יש את הספרים המאד משעממים שמתייאשים מהם,ויש מעניינים....

האם אתם מעדיפים סופר אחר?הממ,לא בדיוק,אבל הייתי אומרת שבנוסף את רולינג(:

אני מסכים איתך לגמרי בנושא משחקי הרעב, לא הצלחתי לעזוב אתהספר מהידיים וכל פעם שקרה אירוע מפתיע עצרתי את נשימתי בהפתעה וסיפרתי לאדם שלידי (לא משנה אם הוא מכיר אותי או סתם מישהו באוטובוס) את מה שקרה כרגע.

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה? (פרטו) מהרשימה את קולינס ובכללי את רוג'ר זילאזני. את קולינס לא צריך להסביר למה, אבל זילאזני לעומת זאת, הוא אחד מהמוחת המבריקים של מד"ב ופנטזיה (למען הנוחות אני אקרא לזה מד"פ) בסבנטיז והוא השפיע רבות על סופרים רבים אחרים, ביניהם מי שציינת (חוץ מרולינג. היא וזילאזני אלה שני עולמות נפרדים)
מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום? ז"ל
האם אתם מעדיפים סופר אחר? כן. וכבר ציינתי איזה ^^

אני, אישית, לא מכיר את רוג'ר זילאזני. אילו ספרים הוא כתב? מי הוא היה?
אשמח אם תכתבי לי קצת, תשלחי לי ואני אציג את זה פה בצירוף קרדיט.

שאלות לדיון:

איזה סופר אתם הכי אוהבים ולמה?

אני אישית הכי אהבתי את מייקל סקוט, כי אצלנו העלילה נראתה בעיני הכי נחמדה, הוא גם לקח ובחר להשתמש בדרך ספרות נחמדה, כלומר הוא השתמש באנשים מן העבר ,אנשים אשר את גורל רובם איש איננו יודע, לכן הוא היה יכול לתאר את הדברים , הרגשות והמחשבות שלהם בצורה מיוחדת , גם המסרים בספרים שלו היו אחרים, והעלילה.

כלומר הוא הציג בפנינו גם היסטוריה של העבר וגם את ההווה, ואת העתיד וגרם לנו לתהות בליבנו על אינספור שאלות חסרות מהנה, ויצר את התחושה של , אולי זה אמיתי? אולי באמת יש סיכוי שיש אנשים עם הילה בעולם שיכולה לשנות כוח ( למען האמת יש אכן שמועות אשר אומרות שלכל אדם יש הילה מיוחדת, המתארת את תחושותיו..) בנוסף לכך הוא כתב את הספרים בנוסח שונה. אכן בספרים שלו יש שימוש בקסם מיוחד, אך לכל קסם יש גבול וכל אדם מוכן לתת משהו אחר תמורה לכוח.

לסיכום אני לא יודעת בדיוק מה הכי משך אותי בספרים שלו אולי זו ההרגשה שהרגשתי כשקראתי את הסיפור, או המחשבות והרגשות שנראים אמיתיים אשר אותם הרגישו התאומים או שאולי זה פשוט הרגש שמובא בסיפור. אבל אני אכן מעדיפה לקרוא את ספריו.

מובן שהתחברתי לחלק מהסופרים הרבים, אך אינני התחברתי אליהם כשם שהתחברתי אל האלכמאי או אל הקוסם וכל השאר .

מה אתם חושבים על סגנון כתיבת הפנטזיה של היום?

דעתי על סגנון הפנטזיה של היום שונה, ומשתנה , כלומר יש ספרי פנטזיה שאתה יכול לקרוא אותם ולהגיד "ואוו" איך לא חשבתי על זה קודם , בעוד יש ספרים נוספים אשר בהם יש סגנון כתיבה מוכר , כזה שחוזר על עצמו. ולעיתים הוא אכן מחדש ואכן יש בספרים מסוימים רגעים שיש להנציח, אבל לא תמיד מזדמן לנו למצוא ספר אשר הנוסח הכתיבה בו , והרעיון של העלילה והדברים הוא שונה ומיוחד, שאתה חושב בליבך, איך לא כתבו על זה ספרים עד היום. לכן לדעתי סגנון הכתיבה של ספרי הפנטזיה של היום אמור להתפתח ולהיות הרבה יותר רוחבי, אחרי הכול זה פנטזיה, זה לא מדעים מדויקיים.

אכן יש סופרים נוספים אשר אני אוהבת, אבל לאחרונה הם מעטים מאשר בעבר, כי כבר מעט מאוד אנשים כותבים ספרי פנטזיה אשר מסתכלים על הפנטזיה בדרכים שונות ולא צועדים על אותו שביל בסיירה במטרה לכתוב המשך ושכתוב של ספרים אחרים.

אני מאוד את התחושה הזו של תהייות לגבי הספר, ובמיוחד כשהסופר משכנע אותך שיש סיכוי שעולמו אמיתי.
תהיתי לא פעם ולא פעמיים אם העולם שלנו יכול להגמר כפי שמוצג במשחקי הרעב או כפי שמוצג בבני לוריאן - אני מספר 4.

אילו עוד סופרים את אוהבת?

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 17:52 PM
צטט הודעה

Let Her Go

פרטי משתמש
חרמשים: 91295
משתמש מספר: 22369

אני מאוד את התחושה הזו של תהייות לגבי הספר, ובמיוחד כשהסופר משכנע אותך שיש סיכוי שעולמו אמיתי.
תהיתי לא פעם ולא פעמיים אם העולם שלנו יכול להגמר כפי שמוצג במשחקי הרעב או כפי שמוצג בבני לוריאן - אני מספר 4.

אילו עוד סופרים את אוהבת?

למען האמת פיטר, זו לא רק התחושה של האולי העולם אמיתי, זה כול התחושות שבאות יחד עם זה, כלומר תאר לך וגם אתה היית מוער כמו התאומים, היה לך הכוח להיות בעל הילה משלך, כוח ליצור דברים ולשנות, להיות אשף היסודות החשובים, להיות בעל כוח קסם, זה וודאי היה יכול להיות נהדר, ואז אתה רואה במהלך הספר את הרגשות והתחושות של התאומים ושל שאר בעלי ההילות ותוהה בליבך על השאלה, "האם לכוח יש מחיר?" אתה רואה את איך שהוא מחריב את מערכת היחסים בין אנשים, איך זה משמיד דברים ואיך שמציגים בעיניך את זה שהוא יכול לגרום להם להיות מושלמים, אתה תוהה במהלך כל הסדרה מי צודק ומי תוהה, אתה מתחבר אם רגשות הדמויות ומנסה להבין אותן לעומקן . ואז אתה אומר, הרגש שלהן, הוא רגש כה עמוק, והעבר שלהן הוא עבר כל כך נשכח אויל באמת ייתכן שניקולס פלמל יכול לבוא אם התאומים לדפוק בדלת ולהגיד "היי , ראית אולי במקרה את ספר המסורה?" , כלומר בעבר גם היו סיפורים ודיונים על ספר אשר מיוחד ושונה, אשר נכתב, וגם אם כבר דמברים על העבר, כלומר ראה את אברהם הרב מג, כשהם הציגו אותו מי היה האדם הראשון שעלה לראשך? וניקולס פלמל, הדמות , הדמות שרוצה לשנות את העולם ולהפוך אותו לדבר טוב יותר, אך אם זאת מוכנה לעשות הכול למען המטרה גם אם הממצאים אינם הכי נכונים וגם אם יש צורך במחשבה נוספת. ופרנל. זו שעומדת מאחורי החוטים ומשזרת את מהלך העלילה. מובן שיש עוד דמויות רבות שהן עולם במלואו, אך מכייון שאינני רוצה לתת ספוילרים אני אעצור את דעתי על הדמויות כאן:)

אני מניחה שהעולם שלנו עלול להגימר, כשיגיע סוף העולם , 2012:) אני עדיין לא בטוחה האם זה ב-12 ל12 או ב21 לינואר:), אבל אם זה יקרה וודאי נגיע למצב של מחוזות, אחרי הכול מישהו חייב לשרוד, וודאי מי שיישאר יבנה מחוז ואז יהיה מלחמות כוח, ובסופו של דבר אכן הספר של משחקי הרעב יהיה תקין , מעניין איך יקראו לגיבור שלנו, מעניין האם יקראו לו "עורבני חקיין":)

בנוגע ליתר הספרים אותם אני אוהבת, אני אשלח לך אותם במועד מאוחר יותר וגם אערוך את ההודעה, כי אני רוצה לוודא קודם שהם מדע בדיוני ורק אז להוסיף אותם:) כלומר בעיני כל ספר שיש בו צירוף בין עבר הווה ,עתיד ושימוש בקצת קסם הוא ספר מדע בדיוני , אבל אני רוצה להיות בטוחה בכך:)

אתה מכיר אולי את הספר ערפד הערפילים?

--------------------
~ קינוחים ~ מסדר מרלין ~ פריצה של שלי ~ הפלפאף ~ עשר שנים פלוס ~
User Posted Image
~ אין דבר ללא פתרון, לכל דבר קיים יתרון ~
~ Just Give Me a Reason ~
~ כל אחד יכול לבשל ~
~ פלאות ~

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 18:09 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

אני לא מכיר את ערפד הערפילים אבל אני חושב, לפי השם, שזה כן פנטזיה.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 15 2012, 19:57 PM
צטט הודעה

I come from a land down under

פרטי משתמש
חרמשים: 468085
מגדר:
משתמש מספר: 25674

QUOTE (the patronus @ Feb 15 2012, 04:56 PM)

אני, אישית, לא מכיר את רוג'ר זילאזני. אילו ספרים הוא כתב? מי הוא היה?
אשמח אם תכתבי לי קצת, תשלחי לי ואני אציג את זה פה בצירוף קרדיט.

DUDE, תפסיק לראיין אותי, אין לי זמן לענות לך XDD

כולופן, רוג'ר זילאזני היה סופר די נודע בזמנו. הספר הכי מפורסם שלו היה תשעה נסיכים לאמבר, שמספר על מסעו של אחד הנסיכים, קורווין (הנסיך התשיעי במספרו, אם אני זוכרת נכון). הספר מתחיל בזה שקורווין מתעורר בבית חולים כתוצאה מאמנזיה והרופאין בישרו לו שהוא החלים מאיבר שבור במהירות מהירה מהרגיל. הוא מגלה את אח שלו, אחד הנסיכים, הוא מרענן את זיכרונו. חמש הספרים האחרונים מדברים על בנו של קורווין- מרלין.
הוא נפטר ב95' מבעיות במעיים, אם אני לא טועה.
אוה, והייתה סדרת ספרים אחת שכתב ביחד עם רוברט שאקלי גם סופר מאוד טוב.

--------------------
טלי/17

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007