האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון|| הארי פוטר כדמות מייצגת לתחום הפנטזיה.
פורסם ב: Feb 13 2012, 00:12 AM
צטט הודעה

Feeling nothing, taking nothing in

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 24465
מגדר:female
משתמש מספר: 22694
חפצי המשתמש: צפה

בית הספר שלי נוהג פעמיים בשנה בערך להזמין סופר או סופרת ילדים ישראליים (לדוגמה חווה חבושי או אורית רז) שיבואו וידברו עם תלמידים על כתיבה, על הספרים שלהם וכה. עד עכשיו כל הסופרים שיצא לי לשבת בהרצאות במסגרת בית הספר שלהם היו סופרים שכותבים על נושאים אמיתיים.
לדוגמה, בספר "מזכרות מאיש השלג" של אורית רז מסופר על ילדה שהוריה התגרשו ואביה התחתן שוב עם אישה גרושה אחרת שהיו לה שני ילדים, ועל הקושי של אותה ילדה להסתדר עם הילדים האלה.
שמתי לב לתופעה שהציקה לי קצת. כל הסופרות והסופרים שהגיעו להרצות, בחרו באותה הדרך להסביר שהם כותבים על נושאים ריאליסטיים. זה נשמע בערך כך:
"הספרים שלי מדברים על נושאים שקורים באמת ביום יום, הם לא ספרי פנטזיה כמו 'הארי פוטר' למשל..."
כל הסופרים ציינו את הארי פוטר כדוגמה לפנטזיה ולעל טבעי.
נכון, הספרים הם מהמפורסמים והמצליחים ביותר שבז'אנר, אך עדיין נראה לי מוזר שכולם, בלי יוצא מן הכלל, בחרו דווקא בספרי הארי פוטר כייצוג לתחום הפנטזיה, כשיש בז'אנר עוד ספרים רבים, מצליחים ומפורסמים.
מה שהפריע לי, זה שזה מרגיש כאילו הספרים מדברים על פנטזיה ורק על פנטזיה, הוקוס-פוקוס ולא יותר מזה, ולא מתעמקים גם בנושאים כמו אפליה, עיוורון מכוח ופוליטיקה.

מה שאני רוצה בעצם להבין הוא, איך נוצר הסטריאוטיפ הזה? למה אנשים הכלילו את הספר לפני שהם קראו אותו?

לפני שקראתם את הספרים או התחלתם להתעניין בהארי פוטר בכלל, האם גם לכם הם שימשו אסוציאציה ראשונה לז'אנר הפנטזיה?

דיון מהנה ופורה happy.gif

--------------------
קארין | לשעבר ראש גריפינדור ומנהלת סס"ש

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 13 2012, 19:21 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 12679
מגדר:female
משתמש מספר: 19407
חפצי המשתמש: צפה

אני חושבת שתמיד מביאים את ספרי הארי פוטר כדוגמה כי הם עכשוויים ונורא מפורסמים. גם מי שלא קרא את הספרים יודע מה זה הארי פוטר, בין אם מהסרטים או בין אם משמועות.
ונכון, הארי פוטר זה לא רק פנטזיה, כולנו יודעים שיש שם יותר מזה. אבל לא כולם קראו את הספרים ואין מה לעשות, זה מייצג את הז'אנר. הארי פוטר זה סדרת הפנטזיה הכי מצליחה של זמננו ומה לעשות שככה רואים את זה.
ובקשר למה ששאלת, התחלתי לקרוא את סדרת הארי פוטר כשהייתי בת שש (אבא שלי הקריא לי פרק כל ערב לפני השינה ^^), אז קודם כל לא הבנתי בכלל מה הם ההבדלים בין הז'אנרים וגם בכלל לא שמעתי על הספרים לפני.

--------------------
User Posted Image

לירון|17|הביטלס

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007