האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון~סיפרי מד"ב-סוגי גיבורים
פורסם ב: Mar 2 2012, 11:39 AM
צטט הודעה

"You Love Me, Real Or Not Real?"

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9140
מגדר:female
משתמש מספר: 34384
חפצי המשתמש: צפה

הדיון הראשון שלי פה D:
פתיחה:
בסיפרי מדע בדיוני ופנטסיה נתקלתי לאחרונה לאחר קריאה מחודשת בשלושה סוגי גיבורים:
-גיבורים שקל להזדהות איתם בעלי סוף טוב
-גיבורים שקשה להזדהות איתם בעלי סוף טוב
-גיבורים עם סוף רע
*אין לציין ליד הגיבורים עם הסוף הרע אם קל להזדהות איתם או לא, הרי כולם מתים בסופו של דבר.
בעלי הסוף הטוב הם הנפוצים ביותר, אך האם הם העדיפים ביותר?
*כמובן שבספרי מדע הבידיוני רק בהתחלה קל להזדהות עם הגיבור הממוצע שלנו

גיבורים שקל להזדהות איתם בעלי סוף טוב:
אני אקח בשביל הדוגמא את בלה סוואן(דמדומים), זואי רדבירד(מסומנת) ואת פרסי ג'קסון(פרסי ג'קסון וגנב הברק).
בלה סוואן- נערה ממוצעת שעוברת למקום חדש ומוזר בו היא מרגישה שונה עד שהיא מתאהבת בערפד;
להרבה נערים ונערות יהיה קל להזדהות איתה, במיוחד לנערורת כאשר הם עוברים למקום חדש ולעורר בהם מעט תקוות (לפגוש את ערפד חלומתיהם happy.gif)
זואי רדבירד- עוד נערה ממוצעת, רגילה לחלוטין שיום אחד הופכת לערפדית;
כול נער או נערה יכולים להזדהות עמה ולקוות שיהפכו לערפדים.

פרסי ג'קסון- עוד נער ממוצע, חלק מהילדים אשר נמצאים בפנימיות יוכלו להזדהות איתו וכך גם חצי יתומים;
די קל להזדהות איתו ואף לחצי יתומים לקוות שאולי האמא\אבא הנעדר שלהם הם אלים.
כולם נערים ונערות ממוצעים והרבה מילדי העולם יזדהו עמם בקלות!

גיבורים שקשה להזדהות איתם בעלי סוף טוב:
בשביל הדוגמא אני אקח את קטניס אוורדין (משחקי הרעב), הארי פוטר (טרילוגיית הארי פוטר) ואת אנה קובי (ההצהרה).
קטניס אוורדין- נערה מבית במצב כלכלי מתחת לאפס, ציידת ומועמדת אל משחקים רצחניים שבהם רק אחד שורד;
הייתם מצליחים להזדהות איתה?
הארי פוטר- ילד שהוריו נהרגו ע"י אדון האופל והוא נשלח אל בית ספר לקוסמות ולכישוף ובסוףו של דבר צריך לחסל או להתחסל ע"י אדון האופל;
אף על פי כך שאני בטוחה שכול אחד פה חלם שהוא מנפנף בשרביט, לא הייתם מצליחים להזדהות עמו.
אנה קובי- נערה במוסד לילדים לא חוקיים בעולם בו כולם נושאים תרופות כדי להיות בני אלמוות.
אני לא צריכה להוסיף הרבה...

גיבורים בעלי סוף רע:
עם סוג הגיבורים האלה נתקלתי רק פעם אחת, עם ברי טאנר מהספר החיצוני של דמדומים (חייה השניים והקצרים של ברי טאנר), אף על פי כך שנתקלתי בו רק פעם אחת. הכי אהבתי אותו.
ברי טאנר היא נערה צעירה שהופכת לערפד, מי שכבר קרא את סיפרי דמדומים יודע מה קורה לה בסופו של הספר שלישי... מוות.

שאלות לדיון:
מה דעתכם על הדיון:
איזה סוג גיבורים אתם מעדיפים:
למה אתם מעדיפים אותם:
האם נתקלתם בגיבורים בעלי סוף רע:
אם כן, איפה:
האם אתם חושבים שגמירת סאגה או ספר יחיד עם גיבור בעל סף רע עדיפה יותר:

דיון פורה ומהנה happy.gif

--------------------
Nicookie ♥ Fangirl • Math Books Nerd Mofet inc. Little gamer באתי להטריד Beatles כי לי יש גארים ומאסדות בחתימה ולכם לא D:
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image
User Posted Image
User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image

Now that you've found me
I've stumbled through fire
Now that you've touched me
I've bloomed like a flower

Now that you're with me
I no longer cower in silence, hiding
I'm fighting for you

Garry's theme/Fighting for you/Lyrics:ashe

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 2 2012, 17:02 PM
צטט הודעה

I come from a land down under

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 468085
מגדר:
משתמש מספר: 25674
חפצי המשתמש: צפה

יש לציין שיש הרבה גיבורים בעלי סוף טרגי, לא חובה בספרים. דוגמא מאוד מאוד מפורסמת- בת הים הקטנה המקורי (לא של דיסני). בת הים מתה בסוף. כך גם כמעט כל ספר קלאסי כמו רומאו ויוליה, המלט וכו'. בנוסף, קיים עוד סוג של סוף. יש את הסופים שציינת- כזה שנגמר בהכל טוב, ויש כאלה שנגמרים באופן טראגי. אבל יש ספרים שנגמרים באופן לא סגור לגמרי, כמו סוף טוב-רע. הפעם אני אתן דוגמא לסרט מד"ב קומדי- ד"ר הוריבל. ד"ר הוריבל מצליח להתקבל לליגה המרושעת, אבל רק בגלל שהרג את אהובת ליבו.

--------------------
טלי/17

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007