האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון||קסם
פורסם ב: Jul 25 2012, 23:49 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 5003
מגדר:
משתמש מספר: 39333
חפצי המשתמש: צפה

כשישאלו אותכם מה זה קסם, או לכתוב סיפור על קסם, רוב הסיכויים הם שתכתבו סיפור על שרביטים ולחשים ושיקויים בקדרות, ותתנו להם מצנפת עם כוכבים וירח מצוירים אליה.
יהיה שם גם חכם זקן, כי באיזה סיפור קסום אין?

אבל מה שתופס קוראים זה לא עוד גרסה של הוקוס-פוקוס-אבה-קדברה-פוף. זה מישהו שיכול לכתוב את הקלישאה הזאת בצורה שונה (ג'יי קיי רולינג, למשל) או שיכול לצאת מהקלישאה על קוסמים, ולברוא משהו יותר מקורי (אני ממש ממליצה על טרודי קנבן).

לצאת מהקלישאה הזאת זה דבר מאוד קשה, וצריך הרבה דמיון בשביל לעשות את זה. אני ממש אוהבת את הספרים של טרודי קנבן, בגלל שהיא כתבה על קסם בכיוון שונה לגמרי, וזה יצא מדהים, אילו אם העלילה טיפה כבדה מדי.

הרי אנחנו לא אוהבים לקרוא ספרים שחוזרים על דברים שסופרים אחרים עשו, שגם הם חזרו על עבודתם של קוסמים אחרים... אנחנו מעדיפים לקרוא משהו חדש, שיגרום לנו לחשוב 'וואו, אף פעם לא חשבתי שככה יעשו קסם. העולם ממש מקורי, ואני רוצה להמשיך לקרוא.'

שאלות לדיון:
-אם אלה הייתם אתם בפסקה הראשונה, הייתם משחזרים את הקלישאה, או כותבים משהו שמצליח להשתחרר ממנה, וגם מלדמות סופרים אחרים?(אל תגידו ברור שלהשתחרר על ההתחלה, תהיו כנים)
-האם היה איזשהו ספר שאתם קראתם, והיה ממש שונה, או להפך, ממש הוקוס-פוקוס-שרביטים-ומצנפות?
-האם ניסיתם לכתוב משהו על קסם בזווית שונה?
-האם אתם בכלל אוהבים את כל הסגנון הזה של קסם, או שזה כבר טיפה לעוס מדי לטעמכם?

--------------------
User Posted Image
קרדיט לגמדי/תי הכישרוני/ת.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 26 2012, 00:30 AM
צטט הודעה

I come from a land down under

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 468085
מגדר:
משתמש מספר: 25674

-אם אלה הייתם אתם בפסקה הראשונה, הייתם משחזרים את הקלישאה, או כותבים משהו שמצליח להשתחרר ממנה, וגם מלדמות סופרים אחרים? זה מצחיק כי אני באמצע סיפור, ואני כן השתחררתי מהקלישאה. לא יודעת, על פי התפיסה שלי, קסם זה לא נשלט. לא משהו שקיים באופן מוחשי, לכן הוא קיים בכל פעולה אך לא באמת ניתן לשלוט בו כמו שג'יי קיי רולינג עשתה. אבל מטרתה של ג'יי קיי רולינג היא בעצם לקחת את הקלישאה ולפתח אותה, או לפתח את "הסטוריית הקסם הקלאסי", אם תרצי. שימי לב שיש בהארי פוטר משפטים כמו "זקנו של מרלין", שמתייחס בעצם למרלין, קוסם שלא קשור להארי פוטר אך בעצם כן כי רולינג, כי שכבר אמרתי, פיתחה את הקלישאה.

-האם היה איזשהו ספר שאתם קראתם, והיה ממש שונה, או להפך, ממש הוקוס-פוקוס-שרביטים-ומצנפות? *ממש* שונה לא, אבל אני מניחה שחוק הקוסמים הראשון קצת נכלל בקטגוריה הזאת. קצת. בסדרת הרואים למרחק של רובין הוב אין קסם אך יש את "האומנות", שהיא נחלתם של בני האצולה בלבד ומשומשת בתור כלי לטלפתיה ופעילויות כמו הרחפת חפצים או, בניגוד לזה, הוצאת אדם מדעתו ("ריקון"). זה לא הקסם הטיפוסי, אלא משהו לא ברור מאליו שנמצא בכל מקום. או למשל באוואטר הסרט, ש"הקסם" יותר התבטא באחדות של שבט הנאבי.

-האם ניסיתם לכתוב משהו על קסם בזווית שונה? כפי שכבר ציינתי, כן
-האם אתם בכלל אוהבים את כל הסגנון הזה של קסם, או שזה כבר טיפה לעוס מדי לטעמכם? הוא אף פעם לא יהיה יותר מדי לעוס לטעמי, למרות שאישית אני מעדיפה מדע בדיוני (או מד"פ, כן, יש ספרים בז'אנר הזהXD)

דיון נחמד, נרשם לטובתך.

--------------------
טלי/17

---------
פורסם ב: Jul 26 2012, 01:57 AM
צטט הודעה

...So dark. So dark. So dark

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 20376
מגדר:
משתמש מספר: 35402

אם אלה הייתם אתם בפסקה הראשונה, הייתם משחזרים את הקלישאה, או כותבים משהו שמצליח להשתחרר ממנה, וגם מלדמות סופרים אחרים?(אל תגידו ברור שלהשתחרר על ההתחלה, תהיו כנים) הייתי מנסה למצוא דרך משלי לשלב ולפתח את הקלישאה, אני אוהבת להיות יצירתית.
-האם היה איזשהו ספר שאתם קראתם, והיה ממש שונה, או להפך, ממש הוקוס-פוקוס-שרביטים-ומצנפות? כן. "כוח הקסם"- Savvy מאת אינגריד לאו. מדובר בו על קסם,אבל ללא שרביטים,מצנפות,וכאלה. ממש ממש שונה.
-האם ניסיתם לכתוב משהו על קסם בזווית שונה? עדיין לא,האמת. אני לא כותבת הרבה על קסם. אם כבר,אז רק על ה"פ.
-האם אתם בכלל אוהבים את כל הסגנון הזה של קסם, או שזה כבר טיפה לעוס מדי לטעמכם? זה באמת מתחיל לשעמם.

--------------------
אנדי - אנגסט - מחזות זמר וכל השיט הזה - בעיקרון פרשתי - He/They
User Posted Image User Posted Image
Even the darkest night will end and the sun will rise - Victor Hugo

---------
פורסם ב: Jul 30 2012, 15:59 PM
צטט הודעה

Not all those who wander are lost

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 126538
מגדר:male
משתמש מספר: 23665

-אם אלה הייתם אתם בפסקה הראשונה, הייתם משחזרים את הקלישאה, או כותבים משהו שמצליח להשתחרר ממנה, וגם מלדמות סופרים אחרים? הייתי מנסה להשתחרר מן הסתם, באיזה עולם קלישאה תמכור?
-האם היה איזשהו ספר שאתם קראתם, והיה ממש שונה, או להפך, ממש הוקוס-פוקוס-שרביטים-ומצנפות? כן, הטירה הנעה.
-האם ניסיתם לכתוב משהו על קסם בזווית שונה? לא כלכך.
-האם אתם בכלל אוהבים את כל הסגנון הזה של קסם, או שזה כבר טיפה לעוס מדי לטעמכם? תלוי מה עושים איתו

---------
פורסם ב: Aug 2 2012, 04:35 AM
צטט הודעה

pepole are STUPID

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 44096
מגדר:female
משתמש מספר: 38682

-אם אלה הייתם אתם בפסקה הראשונה, הייתם משחזרים את הקלישאה, או כותבים משהו שמצליח להשתחרר ממנה, וגם מלדמות סופרים אחרים?(אל תגידו ברור שלהשתחרר על ההתחלה, תהיו כנים) אני לא בדיוק משתחררת מהקילשאה אלא פשוט מתרחקת ממנה מעט, בפיק שלי אני כותבת על צורת שליטה קצת שונה בקסם, לא לגמרי יוצא מהקילשאה, אבל גם לא כמו כולם.
-האם היה איזשהו ספר שאתם קראתם, והיה ממש שונה, או להפך, ממש הוקוס-פוקוס-שרביטים-ומצנפות? אני חושבת שבבני לוריין, יש להם כוחות קסומים, אבל הם לא קשורים למילות קסם אידיוטיות, שרביטים, או משהו בכלל פרט לככוב שלהם, לוריין.
-האם ניסיתם לכתוב משהו על קסם בזווית שונה? כמו שאמרתי כתבתי מזווית חצי שונה, לא בדיוק יצאתי מהשגרה אבל ניפצתי חלקית את הקלשאה.
-האם אתם בכלל אוהבים את כל הסגנון הזה של קסם, או שזה כבר טיפה לעוס מדי לטעמכם? זה נחמד עד גבול מסויים, כי בשלב כלשהוא כבר נמאס, זה כמו שניסיתי לקרוא את פרסי ג'קסון פעם שמינית, זה פשוט מאבד את הקסם, תרתי משמע.

--------------------
^ איילת ^ 25.11 ^ מ.פורום פאנפיקים + א. המערכת בדימוס ^ Not Your Business לשעבר ^ PJO ^
~ אל תדחה למחר - מה שאפשר לדחות למחרתיים ~

When you feel my heat
Look into my eyes
It's where my demons
hide
It's where my demons hide

Don't get too close
It's dark inside

פרשתי, אני מניחה. תודה לכולם על תקופה נהדרת. מצטערת על העזיבה הפתאומית.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007