האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון||חיות כבני לוויה
פורסם ב: Jul 26 2012, 17:12 PM
צטט הודעה

I come from a land down under

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 468085
מגדר:
משתמש מספר: 25674
חפצי המשתמש: צפה

ידוע שחיות הן בני לוויה מוצלחות. לא רק בספרים אלא גם בחיים האמיתיים. לדוגמא, בהארי פוטר הודגש נושא בני הלוויה מאוד. מותר היה לקחת להוגוורטס חיה כמו חתול, ינשוף וכו'. בסדרת הטלוויזיה "האגדה של קורה", נאגה היא חצי דוב קוטב וחצי כלב, שהוכיחה את עצמה לא פעם כבת לוויה מועילה ביותר. באראגון, סאפירה היא בת לוויתו של אראגון, ובמובן היא יוצאת דופן מהדוגמאות שנתתי כי היא אינה חיה שניתן למצוא בטבע.
סדרת ספרים שבו מודגש קטע בני הלוויה היא "חומריו האפלים", בה העניין של בן לוויה היא משהו מובן מאליו ואף משמש נושא מרכזי בסדרה.
פעמים רבות בן הלוויה הוא זה ש"מציל את המצב", למשל בהאגדה של קורה, נאגה עזרה להם אין ספור פעמים, לברוח מאויבים וממקומות, קרבות פנים אל פנים וכו'.

(תתעלמו מהקוצר של האשכול הפעם, כואב לי הראש hot.gif )

שאלות לדיון:
1. אם היה לכם בן לוויה, איזה הייתם רוצים?
2. האם לדעתכם הייתם מעדיפים לקרוא ספר שבו יש בן לוויה או ללא אחד?
3. האם לדעתכם בני לוויה חיוניים לעלילה?
4. הערות:

--------------------
טלי/17

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 26 2012, 20:35 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 22351
מגדר:female
משתמש מספר: 17447

1. אם היה לכם בן לוויה, איזה הייתם רוצים? הייתי רוצה את הבן לוויה שהוא הדמות של הספר שלי-פנתר.
2. האם לדעתכם הייתם מעדיפים לקרוא ספר שבו יש בן לוויה או ללא אחד? אני הייתי מעדיפה לקרוא ספר שיש בו בן לוויה,בין עם הוא אנושי ובין עם הןוא חיה. בדרך- כלל (לא תמיד!) ספרים עם גיבור/ה ללא בן לוויה פחות מעניינים.
3. האם לדעתכם בני לוויה חיוניים לעלילה? לפי דעתי בני לוויה חיונים לעלילה,כי הם בעצם דמיות משנה,או סוג של.
4. הערות: כל הכבוד על הדיון.

--------------------
איה •15 (לנצח.) • שירשורים•אמה רוברטס היא מושלמת ולא פחות מזה 3 >
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 26 2012, 22:19 PM
צטט הודעה

Feeling nothing, taking nothing in

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 24465
משתמש מספר: 22694

חיות mellow.gifת הן לפי דעתי חלק בלתי נפרד כמעט מכל סיפור פנטזיה טוב... הרבה פעמים הן אלה שנכנסות לליבו של הקורא, ופעמים רבות הן גם נהרגות קרוב לסוף הספר כדי להכניס רגש לקורא, ורק לקראת/ אחרי מותן הדמות הראשית מתחילה להבין כמה שבת הלוויה שלה הייתה חשובה לה. מנצ׳י, סאפירה, הדוויג, אפילו פדידה הארנב מ׳האי׳, ואם ניסתה מהנושא גם הקוף של מרקו - קשה לי לדמיין את הפאנדומים שלהם בלעדיהם. פשוט סוג של חבר שתמיד יהיה שם בשביל הגיבור, דמות שהיא דיי פשוטה אבל אי אפשר שלא לאהוב אותה. דמות שבדרך כלל מיצגת נאמנות (צפו בסרט האצ׳יקו בשביל להבין על מה אני מדברת - לא מד״פי אבל בהחלט שיעור לחיים) והרבה פעמים מצילה את המצב ועוזרת לגיבור להבין את עצמו או את הבעיות שלו יותר טוב.

--------------------
קארין | לשעבר ראש גריפינדור ומנהלת סס"ש

---------
פורסם ב: Jul 27 2012, 01:25 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 7912
מגדר:
משתמש מספר: 39540

יש שני סוגים של בני לוויה - דמוי אדם ולא דמוי אדם.

סאפירה למשל, היא דמוית אדם. יש לה רגשות, היא מדברת (בעקיפין ודרך מחשבות), והיא משפיעה על אראגון דרך דיון.

הדוויג לעומת זאת, היא לא דמוית אדם. היא סתם ציפור, חסרת חשיבות, שלא משפיעה על הארי כמעט בכלל.

החשיבות של בני הלוויה תלויה מאוד. אם מדובר בנבל, אני מעדיף בן לוויה אנושי או בע''ח שמת, והשפיע על הפיכתו לנבל. אם מדובר בגיבור, אני מעדיף בן לוויה אנושי חי.

--------------------
אגם | מחאת התחבורה | מלצר חולון

---------
פורסם ב: Jul 29 2012, 00:35 AM
צטט הודעה

לפרוטוקול - גם הרמיוני נסיחולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100019
מגדר:male
משתמש מספר: 27525

QUOTE (Jinora @ Jul 26 2012, 09:51 PM)
חיות mellow.gifת הן לפי דעתי חלק בלתי נפרד כמעט מכל סיפור פנטזיה טוב... הרבה פעמים הן אלה שנכנסות לליבו של הקורא, ופעמים רבות הן גם נהרגות קרוב לסוף הספר כדי להכניס רגש לקורא, ורק לקראת/ אחרי מותן הדמות הראשית מתחילה להבין כמה שבת הלוויה שלה הייתה חשובה לה. מנצ׳י, סאפירה, הדוויג, אפילו פדידה הארנב מ׳האי׳, ואם ניסתה מהנושא גם הקוף של מרקו - קשה לי לדמיין את הפאנדומים שלהם בלעדיהם. פשוט סוג של חבר שתמיד יהיה שם בשביל הגיבור, דמות שהיא דיי פשוטה אבל אי אפשר שלא לאהוב אותה. דמות שבדרך כלל מיצגת נאמנות (צפו בסרט האצ׳יקו בשביל להבין על מה אני מדברת - לא מד״פי אבל בהחלט שיעור לחיים) והרבה פעמים מצילה את המצב ועוזרת לגיבור להבין את עצמו או את הבעיות שלו יותר טוב.

מנצ'יייייייי 11111.gif

זה שהדוויג הייתה סתם ציפור לא גורם לה להשפיע פחות. ההפך, רולינג כתבה את הדמות שלה בתור דמות שחשובה להארי לא פחות משאר מי שמתו בקרב הגדול, כמו פרד או לופין.
בנוסף, מנצ'י לא שייך לאחת הקבוצות האלה. כי מצד אחד, הוא מדבר. מצד שני, הוא לא בדיוק חכם, והוא לא בדיוק... הממ, אנושי, או דמוי אנוש. המוות שלו גם היה נורא וחשוב, למרות שלא היה יותר מכלב-מדבר (אחד המשפטים היותר מוזרים שאמרתי בחיים שלי).
בני לוויה, נקודה, חשובים לעלילה. בשנים האחרונות נוספו בני לוויות חיות (אני לא מדבר על דמויי אנוש, אני מדבר על מאנצ'י, נאגה, הדוויג), שבסופו של דבר, הכרחיות כמעט לחלוטין. פעמים רבות הן קשורותלקטעים המצחיקים בספר יותר מאשר לחלקים היותר מותחים (מומו ואפה מהאגדה של אנג, למשל).

--------------------

User Posted Image
יהל || א. ההנהלה הגבוהה בדימוס || מ. סס"ש בדימוס

---------
פורסם ב: Jul 29 2012, 11:06 AM
צטט הודעה

I Saved Your Life Jesse. Are You Gonna Save Mine?

פרטי משתמש
חרמשים: 9092
משתמש מספר: 38358

1. אם היה לכם בן לוויה, איזה הייתם רוצים? אחד שמשנה צורה, אין לדעת מה אני אצתרך ^^
2. האם לדעתכם הייתם מעדיפים לקרוא ספר שבו יש בן לוויה או ללא אחד? שיש. למשל, אני אישית הייתי יותר מתלהב מבני הנפילים אם לכל צייד צללים היה איזה אוגר קרב או משהו
3. האם לדעתכם בני לוויה חיוניים לעלילה? כן
4. הערות: באלי גלידה.

--------------------
רוני - 19 - מבקר פה, מבקר שם

הריני מקבל על עצמי לאהוב

---------
פורסם ב: Jul 29 2012, 15:39 PM
צטט הודעה

כי אני כלבה

פרטי משתמש
חרמשים: 10563
משתמש מספר: 34092

1. אם היה לכם בן לוויה, איזה הייתם רוצים? אוי, דמון זה כל כך כל כך מגניב. בלי קש לזה שאני בקראש על פאנטליימוןXD
2. האם לדעתכם הייתם מעדיפים לקרוא ספר שבו יש בן לוויה או ללא אחד? אני לא ממש בטוחה מה יותר מעניין מהסיבה הפשוטה שלא ממש נתקלתי בספר ללא בן-לוויה, אבל יש הרבה ספרים שבו נראה כאילו הדמות ממש...מצפה שהחיה תציל אותה. כלומר, שהכל יותר מדי תלוי בחיה. זה די מעיק.
3. האם לדעתכם בני לוויה חיוניים לעלילה? כמו שכתבתי למעלה, יש הרבה מקרים שבן הלוויה בעצם מציל את המצב וכל זה, כך שאם כבר יש בן לוויה, יש לו תפקיד גדול. אבל אני חושבת שיכול להיות ספר טוב ללא בן לוויה (אני חוששת שלא הבנתי נכון את השאלהXD).
4. הערות: דיון חמוד~

--------------------
○שרמוטה מהגיהנום○
User Posted Image
I am exactly the person that I want to be

---------
פורסם ב: Jul 29 2012, 17:12 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 5003
מגדר:
משתמש מספר: 39333

1. אם היה לכם בן לוויה, איזה הייתם רוצים? אני ממש לא בטוחה. אני מסכימה עם רוני :)
2. האם לדעתכם הייתם מעדיפים לקרוא ספר שבו יש בן לוויה או ללא אחד? עם. הם מוסיפים לדרמה. גם הקשר בין הגיבור לבן הלוויה מוסיף לאמינות של הגיבור.
3. האם לדעתכם בני לוויה חיוניים לעלילה? כן, מאוד. מפורט למעלה ^^

--------------------
User Posted Image
קרדיט לגמדי/תי הכישרוני/ת.

---------
פורסם ב: Jul 30 2012, 15:55 PM
צטט הודעה

Not all those who wander are lost

פרטי משתמש
חרמשים: 126538
משתמש מספר: 23665

1. אם היה לכם בן לוויה, איזה הייתם רוצים? דרקון אומשו.
2. האם לדעתכם הייתם מעדיפים לקרוא ספר שבו יש בן לוויה או ללא אחד? לא חושב שכלכך משנה לי אם יהיה בספר בן לוויה או לא כל עוד הוא טוב, אבל אני בהחלט אשמח לקרוא ספרים בהם יש קשר עמוק בין בן-הלוויה לבעלים שלו, זה מוסיף מאוד.
3. האם לדעתכם בני לוויה חיוניים לעלילה? כן.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007