האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מידע||ערפדים, פרוייקט ציידי הצללים - ערך #2
פורסם ב: Aug 9 2012, 00:59 AM
צטט הודעה

פאבולוס הפורטל

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 81926
מגדר:male
משתמש מספר: 27568
חפצי המשתמש: צפה

ערפדים

ערפדים הם זן של שוכני-תחתיות, נקראים לפעמים גם ילדי הלילה (Night Children).

היסטוריה

*ספוילרים לספר עיר של עצמות - City of Bones*
שבט הערפדים מונהג על-ידי רפאל ומתגורר במלון דומונט, ששמו שונה למלון דומורט (מלון המוות) על-ידי הערפדים ששוכנים שם. קליירי פריי וג'ייס וויילנד פורצים פנימה בכוונה להציל את סיימון לוויס, שהובא לשם על-ידי אחד הערפדים אחרי שנהפך לעכבר באחת מהמסיבות של מגנוס ביין. לשבט יש אופנועים שיכולים לעוף על-ידי אנרגיית שדים, ג'ייס השתמש בהם לצרכיו.

*ספוילרים לספר מלאך מכני - Clockwork Angel*
יש גם מועדון בלונדון שמונהג על-ידי אלקסי דה קווינסי ב-1878; לא ידוע אם הם עדיין קיימים, אך לפי דבריה של קמיל, הם מתכוונים להישאר. דה קווינסי היה חבר כבוד במועדון הפאנדמוניום, וזוהה על-ידי מורטמיין כ"המגיסטר" - בסוף מתברר שהוא לא.

אוכל

דם הוא המרכיב העיקרי של תזונת הערפדים; כל הערפדים צריכים לשתות דם כדי לשרוד. התשובה לשאלה אם זה דם בני-אדם או דם חיות תלויה בערפד. אוכל של סתמיים (בני-אדם), מצד שני, יכול לגרום לערפד לחלות מכיוון שהם לא יכולים לעכל אותו, למרות שחלקם הצליחו ללמוד לאכול בצורה לא-ברורה.

כוחות ויכולות

אודות לטבע הטרפני המוגבר של הערפדים, היכולות שלהם דומות לשל בני-אדם אך מוכפלות. לכאורה, הכוחות שלהם מתגברים ומתחקים ככל שהם מתבגרים. יש להם את היכולת לשלוף את ניביהם ולהחזיר אותם למקומם כשהם רוצים (למרות שלערפדים צעירים לוקח זמן לשלוט על היכולת הזו).

קסם

בניגוד לערפדים אחרים בספרי פנטזיה, לילדי הלילה יש את הכוח להפנט ולשלוט במהות הטרף שלהם – סתמיים (בני אנוש). סיימון השתמש בזה בלי כוונה כשהוא שכנע אותה שהוא לעולם לא אמר לה שהוא ערפד.

עבדים

עבדים אנושיים הם סתמיים שמסתובבים עם ערפדים כדי להאכיל אותם כשאין דם בסביבה – מכונות מזון מהלכות, כפי שאיזבל קראה להם. במקום שהם ייחלשו מאובדן דם כל הזמן, סגולת הריפוא של רוק הערפדים עוזרת להם לחיות לאורך זמן – מעלה את כמות הדם שלהם, מחזק אותם ומרפא אותם. זה לא נגד החוק שערפד ישתה דם של בן-אדם אם זה לא פוגע בו. אך זה גורם לבני-האדם להיראות רזים וחיוורים יותר.

עבדים אנושיים לא אוכלים. הם חיים על תערובת של דם ערפדים ודם חיות, זה גורם להם להיות במצב "מושהה". הם לא בני-אלמוות, אך הם מזדקנים באיטיות רבה.

כשערפד מחליט שהוא רוצה יותר מחטיף ורוצה עבד, הערפד יתחיל להאכיל את האדם הננשך בכמויות קטנות של דם ערפדים כדי להשאיר אותו כנוע, צייתן ומחובר לאדון שלו. עבדים מעריצים את האדון שלהם, ואוהבים לשרת אותם. כל מה שהם רוצים הוא להיות לידם. הם מצייתים לכל פקודה ונעלבים כשאחרים מדברים רעה על האדון שלהם.

חולשות

הערפדים של המיתולוגיה הזו לא רגישים לשום ויכולים לראות את השתקפותם במראה. אך הם עדיין רגישים לאור יום וסימנים קדושים (של הדת בה הם היו לפני ההשתנות). הם גם קצת רגישים לאש – הם דליקים יותר מבני-אדם.

*ספוילרים לעיר של אפר - City of Ashes*
למרות זאת, בעיר של אפר (City of Ashes), ג'ייס ווילנד מאכיל את סיימון בדמו, וכנראה בגלל דם המלאך שזורם בעורקים של ג'ייס, סיימון נהפך לחסין מפני אור השמש, וקיבל את הכינוי "Daylighter" (מלשון אור יום). לא ברור אם זה באמת בזכות דם המלאך של ג'ייס.

בנוסף לכך, קמיל בלאקורט, רפאל סאנטיאגו וסיימון לוויס הצליחו להגיד "אלוהים" בקול רם בכמה מקרים. בעיר של זכוכית (City of Glass), רפאל ייחס את זה לגיל, אימון, ואמונה או איבוד שלה. קמיל, בעיר של מלאכים נופלים (City of Fallen Angles), אמרה שהיא לא מאמינה באלוהים. סיימון, בעיר של נשמות אבודות (City of Lost Souls), הצליח להגיד Deus (אל) בגלל, לפי הדעה של קליירי, שזה קשור למה שהערפד מאמין בקשר אליו – שהוא לא יכול להגיד את זה רק בגלל שהוא מאמין שהוא מקולל, ואם הוא מאמין שהוא לא, הוא יכול להגיד.

השתנות הערפדים

כדי שאדם יהפוך לערפד, הוא צריך לשתות דם ערפד, להינשך על-ידי ערפד אחר, למות, להיקבר, להיוולד מחדש, לחזור מהמתים, לחפור את הקבר של עצמו ואז לשתות הרבה דם.

כשבן-אדם צורך דם ערפדים, הוא הופך ל"אפלולי" (Darkling). הוא מתחיל לפחד שהוא הופך לערפד בעצמו, בעיקר בגלל שזה איך שהערפדים מעבירים את כוחותיהם לאחרים – דרך דם. חרדה מהשמש ומערפדים, אפילו בסרטים, היא סימן לכך. למרות שההשפעה נעלמת לבסוף, רוב האפלוליים נמשכים למקום בו הם קיבלו את הדם, או לערפד ממנו הם שתו את הדם. הדחף הזה נעלם כשהם הופכים לערפדים.

לאחר מכן, האפלולי צריך להינשך או להתרוקן מדם ע"י ערפד כדי שהתהליך יימשך. נאמר שברוק ערפדים יש רכיבי התרפאות והשתנות. לאחר שהוא ננשך, האדם עלול למות. אם האדם לא התרוקן לגמרי עד מוות, הוא רק יהיה קרוב למוות ויהיה על גבול ההשתנות. התהליך הוא כמו להיות מסומם, חסר כאב ונעים, כאילו שהוא רק הולך לישון. מאחר שבאו במגע עם דם ערפדים, מאפייני הערפד לאט-לאט מחלחלים אל גופם האנושי, והם עשויים לחזור לחיים כערפדים.

כשהם 'מתים' הם נקראים טירונים (Fledgling), הערפדים שעדיין לא נולדו או רק נולדו. האדם חייב למות תוך 23 שעות אחרי צריכת הדם בכל דרך בה הגוף נשמר. לאחר המוות, הגוף האל-מת יתעורר במצב של שינוי. הם חייבים להיות קבורים באותו זמן וחייבים לחפור לעצמם את הדרך החוצה מקברם, ורק אז יהיו "נולדים באמת". אם אין אף אחד שיעזור להם לחפור את הדרך החוצה מהקבר או אם הם לא יכולים לחפור, הם נשארים כך, לכודים כמו ערפדים מתחת לאדמה, גוועים בקברם. אך אם הם לא נקברים, הם נשארים במצב של שינוי, מתים אך לא מתים, ולעולם לא יתעוררו.

מיד לאחר שהוא מגיח מהקבר, הערפד שרק נולד יהיה במצב של טירוף לדם ויהרוג כל דבר או כל אחד, גם אנשים הקרובים אליו, רק כדי לשתות את הדם. בכדי להשלים את השינוי, במהלך 24 השעות הבאות, הערפד הנולד ישתנה לערפד ויהיה חייב לשתות כמות עצומה ביותר של דם אדם, ואם הוא לא יצרוך אותו הוא ייחלש וימות.

תורגם ועובד על ידיי מפה. אין לי שום זכויות על הערך, אלא רק על התרגום. אין להעתיק/להשתמש בזה בכל צורה שהיא בלי הסכמה מפורשת ממני.
~~~~~~~~~~~~
אני מתחיל עכשיו פרוייקט של תרגום ערכים על מד"פ באינצקלופדיית ציידי הצללים, שכוללת את הסדרות "The Mortal Instruments - כלי התמותה" (תורגם רשמית בישראל כ"בני הנפילים"), "The Infernal Devices - מכשירי התופת" ו" The Dark Artifices", סדרה שתתחיל ברגע שכלי התמותה תסתיים. הספרים בשני הסדרות אדירים ואני ממליץ לכולם. הערכים האלה מותאמים למיתולוגיה שבספר.

הודעה זו נערכה ע"י Hitsugaya Toshirou ב Aug 9 2012, 01:24 AM

--------------------
היי אני רוחמה. ואני הרבה יותר מגניב מכם. אה והם חמודים.
User Posted Image
המדף השעקסי של רוחמה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 9 2012, 01:25 AM
צטט הודעה

I Saved Your Life Jesse. Are You Gonna Save Mine?

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 9092
משתמש מספר: 38358

ממש אהבתי, הסיקור יותר מושקע אפילו מזה שעשית על אנשי הזאב. D:
רק דבר אחד הפריע לי - אני חושב שהיית צריך להזהיר בספויילרים גם את הקסם והעבדים, כי אני לא נתקלתי בזה בסדרת "בני הנפילים" שתורגמה בנתיים.
אבל הסיקור אדיר!

--------------------
רוני - 19 - מבקר פה, מבקר שם

הריני מקבל על עצמי לאהוב

---------
פורסם ב: Aug 9 2012, 13:56 PM
צטט הודעה

פאבולוס הפורטל

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 81926
משתמש מספר: 27568

*מידע. happy.gif ואני לא זה שכותב את זה, אני רק מתרגם. XD
זה לא ספוילר, כי זה דבר מהותי בערפדים, ולא משהו עלילתי. אם זה הפריע לך, אני מתנצל.

--------------------
היי אני רוחמה. ואני הרבה יותר מגניב מכם. אה והם חמודים.
User Posted Image
המדף השעקסי של רוחמה

---------
פורסם ב: Aug 9 2012, 20:17 PM
צטט הודעה

It's all about the wordplay

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 4812
משתמש מספר: 33423

ממש אהבתי לקרוא את הערך שתרגמת ^^
הכל מתורגם מעולה ואני אשמח לראות עוד ערכים שתתרגם :)

--------------------

סאם/סאמי/ אדון השרשורים לשעבר/ מלוו ||הגבירה מור(יין)||סאם|| 20|| בצבא || מנהל פורום משחקי תפקידים לשעבר (אחרי שנה וחמישה חודשים בניהול)||במחילה ^^ || אנשים! יש לי בעיה! אני- לא- פותח- שרשורים! כך שאם מישהו רוצה לשרשר איתי שידע! הוא פותח! | כמעט ולא נמצא פה בגלל הצבא...| משחק גו|| שרלוקד.
User Posted Image
No matter gay, straight or bi
Lesbian, transgendered life
I'm on the right track, baby
I was born to survive

User Posted Image

User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 10 2012, 21:18 PM
צטט הודעה

A mind needs books as a sword needs a whetstone

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2724165
מגדר:female
משתמש מספר: 24033

תרגום מעולה D:

קמיל3> סיימון3>

--------------------
Mentat, solve thyself.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007