האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

20% הנחה לגולשי HPortal בהרצאות וחוגי העשרה לחובבי הארי פוטר בתל אביב-יפו!

בעקבות ביצוע שיפורים בשרת, תיתכן בעיה בצפייה בחלק מהתמונות באתר. הבעיה תיפתר בקרוב


יעקב לייב בהוגוורטס

פאנפיק זה מספר על ילד חרדי יעקב לייב קלוגר מאנגליה איך הוא מסתדר עם קסם בתור יהודי איך הוא עובר את שנות לימודיו בהוגוורטסכותב: ג'ני סנייפ
הגולש כתב 2 פאנפיקים.
פרק מספר 1 - צפיות: 2406
4 כוכבים (4) 2 דירגו
פרק:
דירוג הפאנפיק: G - זאנר: הרפתקאות - שיפ: אולי בעתיד - פורסם ב: 28.12.2017 - עודכן: 14.11.2019 המלץ! המלץ! ID : 9379
גופן: Verdana Arial Tahoma מרווח: + - גודל טקסט: + -
הפאנפיק בכתיבה

בוטא ע"י סמנתה כול הזכויות שמורות לרולינג


 


יעקב לייב בן העשר וחצי, הבן הבכור מבין חמישה אחים, , גובהו ממוצע יחסית לגילו וראשו מעוטר כיפת קטיפה שחורה. לצדי פניו מסתלסלות פאות בלונדיניות עדינות שבאות בהתאמה לעיניו הבורקות. 


אמו הייתה הבלנית במקווה המקומי היחיד בסארי, ואביו בילה את הלילות(מכחצות הלילה) והבקרים בבית המדרש. יעקב לייב התעורר כמדי בוקר לבדו, והתארגן ליציאה. הבוקר בחר ללבוש חולצה ירוקה מכופתרת עד צווארו, יחד עם מכנס שחור רחב.

לאחרונה הוא לא התלהב ללכת תלמוד תורה "דרכי אבותינו". הרבי איבד את הסבלנות שלו בשבוע האחרון, בעיקר עם יעקב לייב. לפני יומיים קרס המדף שליד הלוח הגבוה ישירות על ראשו של הרבי; רבי וייסמן התרגז, מה שלא הפתיע את תלמידי הישיבה, ויעקב לייב חש אשמה על כך. צעקות הרבי עליו בפני כל הכתה לא עזרו לתחושת המועקה שחש. צעקות שכללו כמה האשמות על מסמרים שיצאו ממקומם ועל "רשלנות פושעת" 
לאחרונה דברים מוזרים החלו לקרות סביבו, דברים שלא יכל להסביר. דברים שהעדיף לא לחשוב עליהם בכלל. חפצים נופלים, שינויי אקלים בלתי טבעיים ודברים שבכלל לא התכוון אליהם. והרבי... הרבי שם לב לכל. הוא אפילו האשים אותו באחד מהימים, לאחר שתפס אותו "חולם בהקיץ" ותוהה לפשר התרחישים המוזרים סביבו, בכך שהוא "מתרשל" בלימוד תורה ושהוא מבייש את הוריו הצדיקים."

זה כמובן, לא נכון. יעקב לייב זכר יותר משניות ודפי גמרא מאשר כל ילד אחר בשכבת גילו בתלמוד תורה. אבל לא נראה שזה שינה למישהו לאחרונה. הם יכלו לזכור את זכוכיות החלון המנופצות ואת קנקן המיים הקרים שנשפך על האדמו"ר מלונדון שהגיע לביקור בישיבה (האדמו"ר נזף על פאותיו ויעקב לייב התרגז והתבייש). הוא לא מבין מה גרם לכל הדברים האלה לקרות, ולא נראה שמישהו בישיבה טרח לדבר או להבין אותו.

אולי זו הסיבה שבימים האחרונים הוריו לא טרחו להעיר אותו או להסתובב לידו בבקרים. הרבי דיבר אתם בשבוע שעבר לגבי יעקב לייב והציע לקחת אותם לאדמו"ר מסארי, אך הוא לא יכל להצביע על משהו פסול בילד, רחמנא ליצלן. 

באותו היום הרבי הביט בו באותו מבט נוקשה מתמיד בשיעור התלמוד בבוקר, וחברו של יעקב לייב, בנימין צבי הירש הגניב בו מבט מזדהה. "הוא לא יוכל להתייחס אליך כך עד שתעלה לישיבה קטנה יעקב," הוא הרגיע אותו, "דברים יסתדרו."

לאחר תפילת מנחה וארוחת הצהריים הילדים שבו הביתה, ויעקב לייב התלווה אל אחיו מוישי שחזר גם הוא מהתלמוד תורה מאחת הכיתות הנמוכות יותר. מוישי היה בעצמו ילד שקט, שלא הרבה בדיבורים ועלה לחדרו ברגע שנכנסו הביתה.

יעקב לייב היה בטוח שעוד יום נוסף עבר, יום עצוב ומדכא, אך לפתע שמע נקישות על החלון. כשקם מהמיטה ראה מצדה השני של הזכוכית ציפור כסופה בעלת מקור מעוקל, סוג של עוף שמעולם לא ראה לפני כן. בעל חי דמוי ינשוף. העוף המוזר החזיק בידו מעטפה, למרבה הפלא.

משתאה, לקח יעקב לייב את המעטפה בידו ופתח אותה באיטיות, לאחר שראה חותם מוזר מוטבע עליה. העוף המוזר שחרר קרקור בודד לפני שהתעופף חזרה למהיכן שבא. 

על המעטפה נכתב בפשטות-

אל: יעקב לייב לבית קלוגר

המיטה הצמודה לקיר בחדר הנערים, הקומה השניה מעל המדרגות

דרך ליים-גרוב מספר 10

מערב לנדון

סארי

יעקב לייב פתח את המעטפה, ונדהם לראות מה כתוב בה.

יעקב לייב היקר,
אנו שמחים להודיעך שנשמר עבורך מקום בבית הספר הוגוורסט לכישוף ולקוסמות 
למיניינכם היהודים כח אב התשעו שנת הלימודים מתחילה ב-1 בספטמבר
ב-24 באוגוסט כ' אב ,יגיע רב בית הספר הוגוורטס אשר יסביר לכם על התנהלות בית הספר מבחינה הלכתית. במידה ותבחרו לשלוח את ילדיכם מדריך ישיבת דורפמן (כפר של קוסמים יהודים)ילווה אתכם לקנות את כל המצרכים הדרושים לשנת הלימודים הקרובה.
נווילו לנגבוטום סגן המנהלת, ורב בית הספר הרב נחמן אייזנר 
לשאלות נתן להתקשר למספר שלמטה

יעקב לייב הביט במעטפה בהלם. "קסם"? אבל קסם זה אמיתי?. הוא בא בניגוד מוחלט לדרכו של בורא-עולם. אמא ואבא יכעסו מאד כשישמעו על כך.

יעקב לייב פחד מאד, אבל עם זאת, לא יכל לתהות האם זו התשובה לשאלות ללא מענה שהקיפו אותו, ואם זה המקור לבעיות ולתשובות שהוא נואש כל כך לקבל לגבי זהותו והדברים שהוא מסוגל לעשות. 

הפרק הבא
תגובות

יאאאאאאאא! · 28.12.2017 · פורסם על ידי :kafit
אני אוהבת את זה.
זה טיפה מזכיר את הפאנפיק שמזמן לא המשכתי, אילברמוני, שגם הוא אמור בין השאר לגעת בנושא של יהודים קוסמים.
אבל הגיבורה הראשית שלי היא מסורתית נראה לי, לא חרדית.

קסם · 31.12.2017 · פורסם על ידי :שזיף דיריג'יבילי
זה קצת מוזר, בהתחשב בכך שיהודים הם בערך 0.3% מהאוכלוסיה העולמית, ויהודים *חרדים* עוד פחות, שיש נהלים מסודרים ליהודים דתיים בהוגוורטס... וגם, האמונה החרדית דווקא יותר נוטה לקבלה ולכן גם לקסמים...

ו... מי מחליט מי קוסם ומי לא נולדים עם זה פשוט · 31.12.2017 · פורסם על ידי :ג'ני סנייפ (כותב הפאנפיק)
אני יודע שזה מוזר פשוט רציתי לקחת את החלק שיותר קיצוני וסגור ולהראות איך הוא מתמודדים עם זה לפי דעתי והידע שרכשתי אני חושב שהיו גם בסיפור של הארי פוטר לפחות שניים או שלושה שקיבלו מכתב אבל בחרו שלא להגיע הקסם שמודבר בספרים פשוט נולדים איתו לא מקבלים אותו עם עשית משהו לעומת הקסם והכישוף שעליהם נענשים על פי היהדות ללא ספק זה על קסמים וכשפים שגם מוגלגים יכולים לעשות עם יודעים לעשות או לשלוט בזה
ולעניין קבלה וקסמים על פי האמונה היהודית הקסמים הם בצד הרע וקבלה זה בצד הטוב אף על פי כך יכול להיות גם מצב של קבלה מעשית בצד הרע זה תלוי לאן לוקחים את זה

לא נעים לי להגיד.. · 03.01.2018 · פורסם על ידי :Do good deeds
אבל הפאנפיק הזה ממש לא משקף את היהדות החרדית!! קודם כל,
לפי התורה זה בכלל אסור. אסור לעשות קסמים ואפילו נאמר "מכשפה לא תחיה" זאת אומרת שיש מצווה להרוג את המכשפות והמכשפים. חוץ מזה שגילוי עתידות זו ממש עבודה זרה.
אפשר לדמות כאילו יהודים נמצאים בהוגוורטס, זה אמנם מבחינת התורה בעייתי אבל בנוסף לזה-
התיאור שלך על איך שהחרדים מתנהגים הוא לדעתי ממש בגדר גזענות. אני ממליצה ללכת ולראות קודם איך חרדים מתנהגים באמת ולא להיות מושפעים מהתקשורת כי זה עוול כלפיהם.
חרדים לא משמיצים את התלמידים שלהם ככה וכועסים עליהם, צועקים, וכו'.
בתור מישהי שמכירה טוב חרדים זה די גזענות. סליחה שלא פרגנתי. אני ממש לא מהאלה שאוהבים לתת ביקורת, ואני אוהבת להחמיא ולפרגן, אבל הפאנפיק הזה ממש הציק לי.

נשמע נחמד · 07.01.2018 · פורסם על ידי :כינוי בעברית
נראה כאילו אתה בא עם לא מעט ידע על העולם החרדי, רק קצת מוזר לי שכתוב בשורה הראשונה שהוא לומד בישיבה כי הוא צעיר מדי בשביל זה.
לאחד המשתמשים פה יש תיאוריה די מפותחת על איך קסם והלכה מסתדרים יחד.
וזהו. פאנפיק ממש חמוד. מזכיר קצת פאנפיק אחר פה בפורטל שבו הוגוורטס פתחה את שעריה לכל הקוסמים היהודים בשואה ואפילו נלחמה בנאצים למענם. מקווה שהפאנפיק שלך לא יהיה דומה מדי לפאנפיק ההוא כי אני רוצה לראות מה אפשר לחדש ברעיון של יהודים בהוגוורטס, שכבר כתבו עליו הרבה כל כך...

לא שמתי לב · 07.01.2018 · פורסם על ידי :ג'ני סנייפ (כותב הפאנפיק)
כן צודק פשוט לא שמתי לב דרך האגב בהמשך זה תוקן אם לא שמת לב לזה שכתוב בהמשך שהוא לומד בתלמוד תורה. ונכון אף פעם לא אמרתי שזה מסתדר
סליחה על הספוילר זה פושט חייב לאור העובדה שמעירם על זה הרבה בהמשך תראה שאף על פי שהוא קנה שרביט כמו כל ילד הוגוורטס הוא משאיר אותו באריזה ולאחר מכך הוא מכניס אותו לתוך כספת בשטח הוגוורטס דרך אגב ראיתי את התאוריה זה פשוט לא תאוריה תאוריה זה לכיוון זה לא חייב להיות אמיתי אבל זה התאוריה הזואת היא עובדה באמת קסם ויהדות לא מסתדר ובאמת צריך להרוג אותם אבל יש הרבה דברים שהם רק כאשר סנהדרין קיים ויש גם תנאי שיושבים בלשכת הגזית ויש דברים שאם עשית אשרך אבל אל תסתבך יותר מדי אני כרגע תוך כדי כתיבת הפאניפק רוצה לראות יותר לעומק מהפסוק מכשפה לא תחיה בקיצור במהלך הפרקים הנושא יורחב יותר מרק "תאוריה של משתמשים" לגבי כישוף ויהדות והפאנפיק הזה הוא על העולם של הארי פוטר אז עם משהוא מתכחש לקוסמות שלו אז מה קורה אובסקורוס זה סבל נורא לבן אדם ולסביבה שלו אז צריך ללמוד שלא להתעלם מזה ולפעמים היציאה שלו יכולה לגרם להשלכות קשות לכן אם לא מתעלמים מזה ולומדים איך לשלוט שלא יתפלק איזה קסם כשף ואו לחש ואו איזה נפוח דודה מעצבנת וגם לא לעשות קסם אין בזה שום דבר מופרך כרגע אני הולך לעשות סוג של מחקר על קסם ויהדות ואחת השאלות שלי היא האם קסם כמו בהארי פוטר שהוא מולד אז זה מותר? אני הולך לבדוק את זה במקורות אני לא רוצה להכנס למחקר הזה מתוך נקודת הנכה שזה פסול אלא שאני לא יודע ואלה הנתונים אני אפרסם את זה באתר באיזה פורום שיקבלו את זה לשאלות על המחקר והצעות ומענות בה"פ

Created By Tomer
eXTReMe Tracker  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
1615 1813 1500 693


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2018 - 2007