האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


לחשב מסלול מחדש

הדוקטור חווה את ההרפתקה הראשונה שלה כאישה, וזה קורה בישראל!כותב: כינוי בעברית
הגולש כתב 72 פאנפיקים.
פרק מספר 1 - צפיות: 463
פיקצר
דירוג הפאנפיק: G - זאנר: מדע בדיוני - שיפ: ג'ן - פורסם ב: 04.04.2018 המלץ! המלץ! ID : 9635
גופן: Verdana Arial Tahoma מרווח: + - גודל טקסט: + -
הפאנפיק גמור

בס"ד
ויתור זכויות לBBC (תמיד חלמתי לכתוב את זה)


השמש כבר הייתה בחצי הדרך למטה כשאלכס התניעה את הרכב ויצאה מתחנת הדלק. היא בדיוק סיימה לשתות את ספל הקפה הרביעי שלה מאז שיצאה לדרך הארוכה הביתה, ונראה שעדיין לא נראה דבר באופק מלבד אותו כביש ארוך וערירי, עם תחנות דלק ספורות שמפוזרות במרחק של עשרות קילומטרים אלה מאלה ועם מדבר צחיח ומאיים משני צידי הכביש. לא כך היא זכרה את הדרך הלוך לאותו המקום. נראה היה שהכביש לא נגמר, וכשיצאה מהמקום בו לנה בלילה האחרון השמש עוד שקעה בצידו השני של העולם. הנהיגה נמשכה זמן רב יותר מדי משציפתה.
המדבר לא נגמר, הקפה לא עזר ואלכס הייתה עייפה. מה היא לא היית עושה בשביל למצוא עוד תחנת התרעננות בצד הדרך כדי שתוכל להירגע ולנוח קצת? אמנם היא לא ראתה אף רכב בכביש הארוך והגלמוד הזה, אבל היא עדיין חששה לגרום לתאונת דרכים כתוצאה מהעייפות הגוברת שלה. מהרדיו היא התייאשה, הרעש הלבן והלא ברור שבקע ממנו לא היה המוזיקה שהיא אהבה לשמוע. נראה היה שהסוללה של הטלפון אזלה, ולכן גם יישומון ניווט לא יהיה לה לעזר. היא ברשות עצמה.
הדבר היחיד שמדי פעם הסב את תשומת ליבה היה פאטה מורגנה – התופעה המשונה הזו שבה רואים במדבר כל מיני דברים לא קיימים במציאות. בסרטים, תמיד הפאטה־מורגנה הייתה מתעתעת ומציגה נווה מדבר מפתה עם אגם מים קרירים ודקלים מלאי צל. אבל במציאות, הפאטה־מורגנה היא בסך הכל השתקפות הדרך על פני הכביש. הכביש נראה כאילו הוא רטוב, למרות שלמעשה הוא לא.
ואז אלכס ראתה את האישה ההיא עומדת בצד הדרך. בהתחלה אלכס חשבה שמדובר בעוד פאטה מורגנה, אלא שככל שהתקרבה היא ראתה שמדובר באישה אמיתית. הקארה הבלונדיני שלה היה סבוך ברוח עלומה, והטוקסידו הגברי שלבשה היה חרוך, קרוע ומפוייח. אלכס נזכרה שהזהירו אותה פעמים רבות כל כך שלא לעצור לטרמפיסטים שלא מכירים כי הם עלולים להיות מחבלים או שודדים, אבל היא לא הייתה יכולה לעמוד במבט התמים והמפוחד של האישה הזאת. היא נראתה מבולבלת בדיוק כמו אלכס שהופתעה לראות יצור חי לראשונה מאז עצרה בתחנת הדלק ההיא.
אלכס נעצרה לידה ופתחה את חלון הרכב. "אפשר לעזור?" היא שאלה.
האישה הביטה בה בבלבול. "מים..." היא אמרה.
"זה בסדר, יש לי מים," אמרה אלכס, "יש צל בפנים, יש מזגן, יש קצת קפה שנשאר, לאן את צריכה?"
השפתיים של האישה היו סדוקות כל כך. אלכס הבינה שמה שפירשה כתמימות במבטה של האישה היה למעשה תוצאה של התייבשות, או גרוע מזה, מכת חום.
"תיכנסי, שבי לידי," אמרה אלכס ותפסה את התיק שהיה שרוע במושב לידה. היא השליכה אותו לאחור ופתחה את דלת הרכב. האישה נכנסה בחשש וסגרה את הדלת.
"קחי, תשתי לאט לאט," אמרה אלכס והושיטה לאישה ההיא בקבוק מים. כשהאישה פתחה את הפיה ולגמה בזהירות, אלכס הציגה את עצמה ושאלה את האישה מי היא. בתגובה האישה הושיטה לה נייר קצת מוזר שהזכיר תעודת זהות ישנה, רק שהוא היה ריק מתוכן.
"זה... זה נייר על חושי?" שאלה אלכס, "את הדוקטור, נכון? באמת היה בך משהו מוכר."
נראה שכוחה של האישה מתחיל לשוב אליה. "איך... איך את יודעת?" שאלה הדוקטור.
"ראיתי אותך בטלווי- לא משנה," אמרה אלכס. מה יקרה אם הדוקטור תדע שהיא למעשה דמות בסדרת מדע בדיוני? אלכס חששה לגלות.
"כן, אני הדוקטור, ואני רוצה... רוצה הביתה..." אמרה הדוקטור ברגע של חולשה.
"הביתה?" שאלה אלכס. זה היה כל כך לא אופייני לדוקטור. "כלומר, לטארדיס? ללונדון?"
"כן! טארדיס! לונדון!" התלהבה הדוקטור כששמעה כמה מילים מוכרות, "איפה... איפה אני?"
"את במדבר יהודה," אמרה לה אלכס, "או לפחות ככה חשבתי... המדבר הזה לא נגמר."
"מדבר יהודה?" שאלה הדוקטור והזדקפה פתאום במושבה, "באופן מפתיע, כשאני חושבת על זה, מעולם לא ביקרתי בישראל, וזו דווקא מדינה די מדוברת. טוב, צריך לחשב מסלול מחדש ולצאת מפה."
נראה היה שהדוקטור חזרה לעצמה לחלוטין. היא פתחה את חלון הרכב, הכניסה את אגודלה לפיה והוציאה אותו מהחלון. "שנת 2018, ישראל, מדבר יהודה. כן. אין שום נפש חיה מלבד שלושתינו."
"שלושתינו?" שאלה אלכס. היו שם היא, הדוקטור, ו... ומי עוד?
"כן, אני, את, והמדבר," אמרה הדוקטור.
"המדבר לא חי," הסבירה אלכס. אולי חלק מהחלבונים במוח של הדוקטור הפכו לחביתה בזמן ששהתה בשמש.
"הו, הוא בהחלט כן," התלהבה הדוקטור, "מבריק. הוא זיהה את החולשה שלך והחליט להתנקם בך."
"להתנקם בי? מה עשיתי לו?" נעלבה אלכס.
"את דורסת אותו עם הרכב שלך!" הסבירה הדוקטור, "ולכן הוא מותח את עצמו עד לאינסוף ולא נותן לך לצאת ממנו!"
"מה? זה לא הוגן! כולם עושים את זה!" התגוננה אלכס.
"אבל את חלשה ועייפה במיוחד, אלכס," אמרה הדוקטור, "למה את חושבת שכל כך הרבה נהגים חלשים ועייפים מקפחים את חייהם במדבר?"
"כי הם גורמים לתאונות דרכים?" שאלה אלכס.
"כי המדבר גורם להם לעושת זאת! מדובר בסכסוך ארוך בין המדבר לבני האדם. תחשבי על כל הדברים שקורים במדבר הזה. ים המלח שאין בו אף יצור חי, הבולענים שיכולים להיפער פתאום, וכמובן סיפור מצדה המשונה... למה שאנשים רבים כל כך יתאבדו? לא, הכל זה עבודה של המדבר והנקמה שלו בבני האדם. מדובר בסכסוך עתיק ואני לא רוצה להתערב בו, אני מצטערת."
הדוקטור פנתה לצאת מהרכב, אבל אלכס נעלה את דלתות הרכב. הדוקטור חיפשה את המברג הקולי שלה שיעזור לה לפתוח את הדלת, אבל היא לא מצאה אותו.
"את עכשיו התחדשת, נכון?" שאלה אלכס, "דינו עשה לי ספויילרים בטעות לסיפור ההתחדשות שלך ולמה את כאן בלי טארדיס או מברג קולי, ולמה את לבושה ככה. את הסיכוי הכי טוב שלי לצאת מכאן ואני הסיכוי הכי טוב שלך, אז בואי נצא מפה ביחד או שהמדבר הזה ייקח את שתינו."
הדוקטור לא נראתה מרוצה מהעניין. "המדבר יכול לקחת אותי ללונדון ושם אוכל לחפש את הטארדיס שלי יותר בקלות," היא אמרה.
"איך את יודעת שהטארדיס שלך בלונדון?" שאלה אלכס, "הטארדיס יכולה להיות בכל מקום ובכל זמן ביקום הזה."
"נכון, אבל בלונדון אני יכולה למצוא את אחד החברים שלי!" אמרה הדוקטור, "כמו קפטן ג'ק! כמו חברי י.ו.נ.י.ט! כמו מרת'ה ג'ונס! הם יעזרו לי!"
"ומה איתי?" שאלה אלכס, "תאמרי למדבר שאני לא הכוונתי להזיק לו. בכלל לא ידעתי שהוא יצור חי עד עכשיו, ואני מבטיחה שאם הוא יוציא אותי ממנו אני לא אנהג בו יותר בחיים ולא אדרוס אותו. אני גם ככה לא נהנית בו יותר מדי."
"כלומר, את חפה מפשע?" שאלה הדוקטור ואלכס הנהנה.
הדוקטור הרהרה במה שאלכס אמרה. "תני לי לפתוח את חלון הרכב, המדבר צריך לשמוע אותי מדברת איתו," אמרה הדוקטור. אלכס פתחה את החלון כדי סדק צר כדי שהדוקטור לא תוכל להימלט.
"היי, יהודה!" אמרה הדוקטור. באופן מפתיע, למדבר יהודה קוראים יהודה.
רוח חזקה נשבה פתאום וטלטלה את הרכב.
"מה זה?!" נחרדה אלכס.
"ככה המדבר שואל אותי, 'מה את רוצה, דוקטור?'"
"את דוברת מדברית?" שאלה אלכס בהפתעה.
"אני דוברת הכל, זה מבריק!" השתמשה הדוקטור במה שכנראה תהיה אמרת הכנף שלה, ומיד פתחה בסדרת נקישות, שיעולים ונשיפות. אלכס הייתה בטוחה שהדוקטור אפילו השמיעה געיית פרה די משכנעת במהלך השיחה שלה עם המדבר, שכללה הרבה רוחות וחול עף מצידו, ואלכס הייתה בטוחה שראתה את השמש זזה מזרחה במקום מערבה לשבריר שנייה.
"הוא מסכים," אמרה הדוקטור לבסוף, "תמשיכי עוד קצת ישר ותוכלי לצאת מהמדבר."
"ואיך תגיעי ללונדון?" שאלה אלכס.
"המדבר לא יכול לעזור לי בזה, אני אצטרך לטוס לשם כנראה," אמרה הדוקטור, "ואז אצטרך למצוא טארדיס אחרת."
אלכס לחצה על דוושת הגז והרכב החל לנוע. תוך כמה רגעים היא מצאה את עצמה בירושלים הסמוכה.
"וואו, אף פעם לא הייתי פה!" התפעלה הדוקטור מהעיר, "הכל פה בנוי מאותה אבן! איזה שיעמום! היי, מה זה?"
"זה?" שאלה אלכס. הדוקטור הצביעה על מעין מגלשה שנראתה כמו מפלצת שהוציאה שלוש לשונות מפיה, "זו מגלשת המפלצת, אחד האתרים המפורסמים יותר בירושלים."
"זו טארדיס של מישהו!" אמרה הדוקטור.
"לא, זה לא, זה כאן כבר שנים," הסבירה אלכס.
"אוי, אתם בני האדם לא מזהים טארדיס כשאתם רואים כזו," צחקה הדוקטור, "אתם פשוט לא יודעים איך להיכנס לתוכה."
הדוקטור יצאה מהרכב בעודו נוסע והתגלגלה על הכביש לקול צפירות המחאה של כמה מהרכבים. אלכס נעצרה ליד המפלצת וראתה את הדוקטור מתגנבת מאחוריה. תוך כמה רגעים נשמע צליל חריקה מוכר והמפלצת הבהבה עד שנעלמה.
אלכס הביטה במקום בו הייתה המפלצת בהלם. "ובכן מה אתם יודעים," היא אמרה לעצמה, "חבל שהיא איננה. דווקא היה יכול להיות נחמד להתלוות לדוקטור לאיזה הרפתקה או שניים..."

אלכס כבר לא תחזור למדבר יהודה, אבל מדי פעם היא יוצאת לנסיעות ארוכות, מתוך תקווה לשוב ולראות את הדוקטור איפשהו, מתישהו. עם כמה שזה היה מפחיד ומוזר, ההרפתקה הקטנה שלה עם הדוקטור הייתה בדיוק מה שציפתה. סערת רגשות קטנה, ויכוח קצרצר, והרבה הרבה אדרנלין וכיף.

תגובות

Created By Tomer
eXTReMe Tracker

20% הנחה לגולשי HPortal בהרצאות וחוגי העשרה לחובבי הארי פוטר בתל אביב-יפו!  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
1949 2334 1795 717


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007