האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

כבקשתכם, סבב אישור פאנפיקים נוסף ייערך ביום ראשון ב10:00 בבוקר.

פאנפיקים שיישלחו לאחר מכן יחכו לסבב הרגיל, לאחר איפוס נקודות הבתים! בעלי תפקידים - על אחריותכם לעדכן באשכול המתאים לכך בזמן.

CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: הוגוורטס החדש
עודכן ב: אתמול ב-12:23

שם הפאנפיק: בלאקפינק ריאיון - האם למדתן בהוגוורטס?
עודכן ב: אתמול ב-12:18

שם הפאנפיק: שומרת הערים האסורות.
עודכן ב: 11.04.2024

שם הפאנפיק: -pain-
עודכן ב: 11.04.2024

שם הפאנפיק: ווטסאפ של אנגליה הקסומה
עודכן ב: 10.04.2024

 

תגית YouTube
שינוי באופן השימוש בתגית "YouTube" בפורומים. לפרטים נוספים לחצו כאן
 

רוונה רייבנקלו

רוונה רייבנקלו "חכמה בלי גבולות היא אוצר לדורות."
- רוונה רייבנקלו.


פרופסור רוונה רייבנקלו הייתה מכפשה מוכשרת מאד ממוצא סקוטי, שחיה בתקופת ימי-הביניים המוקדמים. היא נודעת בזכות החוכמה והיצירתיות שלה, ונחשבה לאחת המכשפות הגדולות של התקופה. רוונה רייבנקלו היא אחת מארבעת המייסדים של בית ספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות, יחד עם גודריק גריפינדור, הלגה הפלפאף וסלזאר סלית'רין. רייבנקלו נתנה את שמה לבית בראשו עמדה בבית הספר, כמו גם במקרה של שלושת הבתים האחרים המרכיבים את הוגוורטס. הארי פוטר תיאר אותה כ"יפהפייה, אך מעוררת יראה."


רייבנקלו נפטרה בסביבות המאה ה-11 בעקבות מחלה אנושה. יש האומרים כי שברון לב הוא הסיבה למחלתה, שכן ביתה, הלנה, ברחה ממנה בעודה גונבת את העטרת שלה.

ביוגרפיה


חייה המוקדמים

"רייבנקלו מהבקעה."
- מצנפת המיון על מקום הולדתה של רייבנקלו.


רוונה רייבנקלו נולדה בסביבות המאה העשירית לספירה, באזור הבקעה שבסקוטלנד. היא נולדה למשפחת רייבנקלו או שהתחתנה עם אחד מבני משפחה זו. היא הייתה חברתה הקרובה של הלגה הפלפאף, שבאה ממורדות-ההר.

במועד ובדרך שאינם ידועים, רייבנקלו השיגה לעצמה שרביט. ייתכן שרכשה אותו ממשפחת אוליבנדר שהיו בעסקי ייצור השרביטים מאז שנת 382 לפנה"ס, וייתכן שהכינה אותו בעצמה.

מייסדת הוגוורטס

"כולנו יודעים, כמובן, שבית הספר הוגוורטס הוקם לפני יותר מאלף שנה - התאריך המדויק אינו יודע - על ידי ארבעת הקוסמים והמכשפות הגדולים של הדור. ארבעת הבתים נקראים על שמם: גודריק גריפנדור, הלגה הפלפאף, רוונה רייבנקלו וסלזאר סלית'רין. הם הקימו את הטירה הזו יחד, הרחק מעיני המוגלגים החטטנים, כיוון שבאותה תקופה האנשים הפשוטים פחדו מקסמים, וקוסמים ומכשפות נרדפו."
-פרופסור בינס.

מאוחדים ברצונם להקים את בית הספר הטוב ביותר לכישוף ולקוסמות, החליטו רוונה רייבנקלו וחבריה הטובים - גודריק גריפינדור, הלגה הפלפאף וסלזאר סלית'רין - לבנות את טירת הוגוורטס ולהקים את בית ספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות, שנפתח בסביבות שנת 993 לספירה.

תיאוריה היסטורית פופולרית בעולם הקוסמים גורפת שרייבנקלו היא שבחרה את שם בית הספר ואת מיקומו. לפי תיאוריה זאת, רייבנקלו חלמה באחד הלילות שחזיר מיובל (באנגלית, משמעותו המילולית של המונח "הוגוורטס" היא "יבלות חזיר") הוביל אותה למצוק ליד אגם. רייבנקלו היא שהגתה את תוכנית המדרגות הלולייניות.

רייבנקלו העדיפה לקבל להוגוורטס את התלמידים בעלי החוכמה והתבונה, ומכאן שתלמידים בעלי מחשבה חריפה, יצירתיות ותחכום נמנים בדרך-כלל בקרב תלמידי בית רייבנקלו.

בשלב מסויים של חייה הרתה רוונה וילדה בת, הלנה רייבנקלו, שהתחנכה בהוגוורטס על-ידי רייבנקלו האם עצמה.

רוונה רייבנקלו כמייסדת הוגוורטס
רוונה רייבנקלו כמייסדת הוגוורטס

חיים מאוחרים ומוות

"גנבתי את העטרת. ביקשתי להיות חכמה יותר מאמי, וחשובה ממנה. לקחתי אותה וברחתי. אמי, כך אומרים, מעולם לא הודתה שהעטרת נעלמה, אלא העמידה פנים שהיא עוד מחזיקה בה. היא הסתירה את דבר אובדנה, את דבר בגידתי האיומה, אפילו מעיני יתר המייסדים של הוגוורטס... ואז נפלה אימי למשכב - מחלה אנושה תקפה אותה. למרות בוגדנותי היא השתוקקה לראות אותי שוב לפני מותה. כדי למצוא אותי היא שלחה בעקבותי גבר שאהב אותי שנים רבות, אף כי אני השבתי את פניו ריקם. היא ידעה שהוא לא ינוח עד שתצלח משימתו."
- דברי רוחה של הגבירה באפור (הלנה רייבנקלו) להארי פוטר אודות העטרת ואימה.

בשלב מסויים לאחר שסיימה את לימודיה בהוגוורטס, הלנה רייבנקלו גנבה את העטרת של אימה, שהוספיה על חוכמתו של העונד אותה. הלנה קינאה בחוכמתה הנודעת של אימה ולקחה את העטרת איתה לאלבניה, הרחק מהישג ידה של אימה, בתקווה שתהיה חכמה יותר ממנה ושתזכה להערכה רבה יותר. מתביישת בשל בגידתה של ביתה, רוונה הסתירה את דבר גנבת העטרת ושמרה על כך בסוד מפני כולם - אפילו מפני יתר מייסדי הוגוורטס.

לאחר גניבת העטרת, נפלה רוונה רייבנקלו למשכב, חולה במחלה אנושה. מתוך ידיעה שימיה ספורים ולמרות בגידתה הנוראה, היא שלחה את הברון המגואל, שהיה מאוהב בהלנה, למצוא אותה, כדי שתוכל לראות אותה בפעם האחרונה ולהיפרד ממנה. הברון המגואל יצא מיד לאלבניה בחיפושים אחר הלנה. לאחר שמצא אותה ביערות, הוא דרש שתשוב עימו, וכאשר סירבה נכנס להתקף זעם ודקר אותה למוות; האשמה שחש בעקבות זאת גרמה לו להתאבד. בהמשך הפכו הלנה והברון להיות רוחות בתי רייבנקלו וסלית'רין בהתאמה. רוונה מעולם לא זכתה להתפייס עם ביתה לפני מותה.

האגדה מספרת ש"לב שבור" הוסיף למותה של רייבנקלו בטרם עת. ייתכן שליבה של רייבנקלו נשבר כתוצאה מבגידתה של ביתה בה.

ביתה של רוונה רייבנקלו, הלנה
ביתה של רוונה רייבנקלו, הלנה

מראה חיצוני
על-פי פסליה המוצבים במגדל רייבנקלו ובביתו של קסנופיליוס לאבגוד, ניתן להניח שרוונה רייבנקלו הייתה יפה אך צנועה למראה ומעט מעוררת יראה. היא הייתה גבוהה, בעלת שיער שחור ארוך ועיניים כהות. היא דיברה במבטא סקוטי מובהק.

אישיות ותכונות
תכונותיה הבולטות ביותר של רוונה רייבנקלו היו חוכמה ויצירתיות יוצאות-דופן, וכן העובדה שהיא מעריכה תכונות אלו בתלמידיה. על אף חזותה הנוקשה והמאיימת, היא הייתה סלחנית ואוהבת; ניתן להסיק זאת מכך שהייתה מוכנה להתעלם מבגידתה של ביתה כדי לראות אותה בפעם האחרונה, בעודה על ערש דווי. היא הייתה גם מאד גאה - לכן הסתירה את דבר הבגידה של ביתה בה אפילו מחבריה הקרובים, מייסדי הוגוורטס.

יכולות קסם ומיומנות
רוונה רייבנקלו תוארה כמכשפה המבריקה ביותר בקרב בני דורה.

  • לחשים: העטרת של רוונה רייבנקלו הייתה אביזר קסום שנוצר ככל הנראה הנראה בידי רוונה עצמה. העטרת מוסיפה לחוכמתו של העונד אותה.
  • מיומנויות קסם: מייסדי הוגוורטס לא לימדו את תלמידיהם נושא אחד בלבד, אלא מעט מכל נושא. לכן סביר להניח שרייבנקלו הייתה בעלת מיומנות בסיסית לפחות בכל אחד מענפי הקסם - לחשים, שינוי צורה, שיקויים, תורת הצמחים וכדומה.
  • ארכיטקטורה: יש הטוענים שרוונה רייבנקלו יצרה את המדרגות הלולייניות בטירה.

אטימולוגיה

  • השם "רוונה" הוא הצורה הלטינית של שמות גרמניים עתיקים, שפירושם "תהילה", "אושר", "חבר". רוונה, מלכת בריטניה, היא דמות בהיסטוריה המסורתית של בריטניה.
  • בשירה הוולשית, רוונה הוא שמה של "אם האומה" - דבר שמתקשר לעובדה שהיא אחת מארבעת מייסדי הוגוורטס. כמו כן, רוונה היא דמות ברומן הגדול "אייבנהו" של הסופר הסקוטי סר וולטר סקוט.
  • באנגלית, השם רייבנקלו (Ravenclaw) הוא שילוב של המילה "עורב" (raven) עם המילה "טפר" (claw); העורב הוא חיה שחורה הנחשבת על-פי רוב למהירת תפיסה ולחכמה ביותר. תלמידיה של רייבנקלו גם הן נחשבים למהירי תפיסה ולחכמים. חשוב לציין שהסמל של בית רייבנקלו הוא כלל לא עורב, אלא נשר.

מאחורי הקלעים

  • באתר של רולינג הופיעה רוונה רייבנקלו כ"קוסמת החודש" באוגוסט 2007: "בעודה אחת מארבעת המייסדים המפורסמים של בית ספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות, רוונה רייבנקלו היא המכשפה המבריקה ביותר של זמנה, למרות שהאגדה מספרת שלב שבור - מגורם לא ידוע - תרם למותה בגיל צעיר".
  • ייתכן שרייבנקלו הוא אינו שם המשפחה עימו נולדה רוונה, אלא שם נישואיה. תאוריה זאת נתמכת בכך שרייבנקלו הוא גם שם משפחתה של ביתה, הלנה. כמו כן, למרות שבשפה האנגלית שם המשפחה של רוונה כולל את המילה "עורב" בתוכו, החיה הניצבת כסמל בית רייבנקלו היא נשר.
  • בכרטיס צפרדע השוקולד של רוונה רייבנקלו, כמו גם במשחקי המחשב "הארי פוטר ואבן החכמים" ו"הארי פוטר וחדר הסודות", רוונה לובשת בגדים מיושנים שמתאימים למאה ה-16 או למאה ה-17, למרות שהיא חיה ככל הנראה במאה ה-10.
  • בסרט "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", להארי יש חיזיון בו מופיעה אישה האוחזת בדגל בית רייבנקלו. הארי איננו מפרש את החיזיון נכון ומאמין שמדובר ברוונה רייבנקלו, בעוד שראה למעשה את ביתה, הלנה.


מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 20942 21060 20628


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007