האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: -pain-
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי רון והרמיוני קוראים הארי פוטר
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: למה ככה? למה נבואה? למה ריק ריירדן?
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: צל המוות - התחרות
עודכן ב: 23.06.2024

שם הפאנפיק: הארי פוטר, רק בוואטסאפ
עודכן ב: 21.06.2024

 

ברוכים הבאים!
ברוכים הבאים לHPortal – פורטל הארי פוטר הישראלי!
 

פדמה פאטיל

פדמה פאטיל פדמה פאטיל היא מכשפה שלמדה בשכבה של הארי פוטר בבית-הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות, ותאומתה הזהה של פרוואטי פאטיל.
פדמה התמיינה לבית רייבנקלו, ומונתה למדריכה בשנתה החמישית. היא הייתה חברה בצבא דמבלדור, והשתתפה בקרב על הוגוורטס ב-1998.


ביוגרפיה

שנים מוקדמות
פדמה ופרוואטי נולדו שתיהן בין השנים 1979-1980. סביר להניח כי הן גדלו בבית קוסמים, שכן הוריהם לקחו אותן מהוגוורטס לאחר מותו של דמבלדור- ככל הנראה, הם הכירו את ענייני עולם הקסמים.

השכלתה בהוגוורטס
פדמה החלה את לימודיה בהוגוורטס בשנת 1991, והתמיינה לבית רייבנקלו. אחותה פרוואטי התמיינה לבית גריפינדור, מה שהפריד בין השתיים.
פדמה חלקה את המעונות עם מנדי ברוקלהרסט, ליסה טרפין, מוראג מקדאוגל וסו לי. סביר להניח שהן הכירו את פנסי פרקינסון טרם לימודיהן בהוגוורטס, בשל הדרך שבה היא פונה אליהן.


שנתה הרביעית
בשנתה הרביעית של פדמה, בית-הספר הוגוורטס אירח את טורניר הקוסמים המשולש, בו התחרו זה מול זה נציגים משלושה בתי-ספר: הוגוורטס, דורמשטרנג ובובאטון. בדרך-כלל נבחרים שלושה מתחרים, אך בשנה זו נבחרו ארבעה, וביניהם סדריק דיגורי והארי פוטר מהוגוורטס.

נשף חג-מולד מסורתי התקיים בבית-הספר המארח כחלק מטורניר הקסם המשולש. פדמה הלכה לנשף עם רון וויזלי, לאחר שפרוואטי (בת זוגתו של הארי) דחפה אותה לכך, בעקבות תחנוניו של הארי שתמצא לרון בת זוג. פדמה, לעומת זאת, לא שמחה להיות בת זוגתו של רון, מפני שהוא סירב לרקוד כל הערב, ובמקום זאת היה עסוק בלהתרגז על בן זוגה של הרמיוני - ויקטור קרום.
פדמה לבשה גלימת טקס בצבע טורקיז. בעקבות חוסר ההתעניינות של הארי ושל רון בתאומות, הן נטשו אותם ורקדו עם בנים מבובאטון.

פדמה הראתה עניין רב יותר ברון לאחר שהוא נלקח כבן ערובה במשימה השנייה, ואף דיברה איתו מספר פעמים במסדרונות, מסוקרנת ממה שאירע. הוא הבטיח לה ששרביטו היה חבוי, ושהוא היה יכול להביס את בני הים בכל רגע.

התאומות פאטיל מאוכזבות מבני הזוג שלהן, נשף חג המולד
התאומות פאטיל מאוכזבות מבני הזוג שלהן, נשף חג המולד

שנתה החמישית
ב-1995, פדמה מונתה למדריכה של בית רייבנקלו, עם אנתוני גולדשטיין.
בשנתה החמישית של פדמה, בית-הספר היה נתון להשגחה מתמדת של משרד הקסמים, באמצעות דולורס אמברידג', שבנוסף למשרתה כמורה להתגוננות מפני כוחות-האופל מונתה למפקחת העליונה של הוגוורטס. אמברידג' סירבה ללמד את תלמידיה קסם מעשי, דבר שהוביל למרד נגדה, ולהקמתו של הארגון "צבא דמבלדור".

פדמה נכחה בפגישה המייסדת של צבא דמבלדור, שהתקיימה בפונדק ראש החזיר, יחד עם אחותה. השתיים חתמו על מסמך בו התחייבו שלא לגלות את סודות הקבוצה, ובכך הפכו לחברות בה. פדמה השתתפה ברבים מן המפגשים שהתקיימו, ולמדה להטיל לחשים חדשים, כגון לחש הפטרונוס. לאחר הצטרפותה לצבא דמבלדור, פדמה החלה לחשוף את צידה המרדני; בעזרתם של אחותה פרוואטי ושל הארי פוטר, היא הרסה את הרמקולים שאמברידג' מיקמה סביב הטירה, בניסיון להשתיקה.

שנתה השישית
בשנת 1996, הוריהן של פדמה ופרוואטי לא רצו לשלוח את בנותיהם בחזרה להוגרווטס, אך הן שוכנעו לבסוף לאחר תחנוני הילדות. האינסטינקט של הוריהן אולי היה מוצדק, מפני שהן היו יכולות להיפגע. בשנה זו, אוכלי המוות תקפו את הוגוורטס, וצבא דמבלדור נקרא להילחם.

המטבעות המכושפים, שהיו סימני הקריאה לקרב, לא היו באותה עת אצל פדמה ופרוואטי, ולכן הן לא השתתפו בקרב.
לאחר הקרב, מר וגברת פאטיל התעקשו להחזיר את בנותיהם הביתה, משום שהקרב הסתיים במותו של אלבוס דמבלדור. הן נלקחו הביתה לפני ארוחת הבוקר ביום שלמחרת, ולכן לא הספיקו להשתתף בהלוויה.

שנתה השביעית

הוא הביט בתקווה בקבוצה הקטנה של תלמידי רייבנקלו שעמדו שם: פדמה, מייקל, טרי וצ'ו; אבל דווקא לונה היא שענתה ממקום מושבה על מסעד הכיסא של ג'יני.
- הארי מבקש עזרה מתלמידי רייבנקלו במהלך חיפוש העטרת של רייבנקלו (הספר השביעי).

בשנת 1998, הוגוורטס הייתה נתונה לשליטתו של וולדמורט ושל חסידיו. תלמידים הוענשו באלימות, ונלמדו שיעורים שונים כגון שימוש באמנויות האופל, במקום התגוננות מהן. נוצרה תחושה של צורך במרד כפי שהיה כאשר דולורס אמברידג' שלטה בהוגוורטס, ופדמה ואחותה פרוואטי הצטרפו לגיוס המחודש של צבא דמבלדור, כדי להילחם בשליטת אוכלי המוות בהוגוורטס. בניגוד לעבר, הוריה של פדמה לא ניסו להוציא אותה מהלימודים, מפני שהלימודים בהוגוורטס הפכו לפעילות חובה לטהורי-דם.

במאי, הארי פוטר, רון וויזלי והרמיוני גריינג'ר חזרו להוגוורטס, לאחר שנעלמו למשך שנה כדי להשמיד את ההורקרוקסים. עם שובו של הארי, וולדמורט ואוכלי המוות הגיעו להוגוורטס כדי ללכוד אותו. התלמידים והמורים של הוגוורטס סירבו להסגיר את הארי לוולדמורט, וכך התחיל הקרב על הוגוורטס (פדמה השתתפה בקרב לצידם של אחותה ושל דין תומאס). לאחר קרב ארוך ומייגע, הלחימה הגלובלית פסקה, והארי לחם בוולדמורט בדו-קרב.
לאחר הניצחון, הארי סרק את גופות הנופלים. פדמה ופרוואטי לא נכללו ברשימה זו - כנראה שהן שרדו את מלחמת הקוסמים השנייה. לא ידוע דבר על חייהן לאחר לימודיהן בהוגוורטס.

פדמה פאטיל וחברותיה לאחר הקרב על הוגוורטס
פדמה פאטיל וחברותיה לאחר הקרב על הוגוורטס

מראה חיצוני

"אני עדיין לא קולט איך שניכם הצלחתם לתפוס את שתי הבנות הכי יפות בשכבה," מילמל דין.
- דין תומאס על פדמה ועל פרוואטי פאטיל (הספר הרביעי).

פדמה ואחותה תוארו על-ידי דין תומאס כבנות הכי יפות בשכבה. שתיהן היו בנות מאוד מושכות, בעלות שיער שחור וארוך, ממוצא הודי. שיערה של פרוואטי היה בדרך-כלל אסוף בצמה, וכנראה שכך גם זה של פדמה, בשל העובדה שהשתיים נראו זהות לחלוטין.

אישיות ותכונות

"אתה נראה... אופנתי."
- פדמה פאטיל מגלה חוש הומור כשרון מגיע לנשף חג המולד (הסרט הרביעי).

פדמה עושה רושם של ילדה פחות חברותית ויותר שקדנית בניגוד לאחותה התאומה. היא התמיינה לבית רייבנקלו - דבר המעיד על חוכמתה הרבה. בנוסף, פדמה לא הוזמנה לנשף חג המולד עד ששודכה לרון; למרות היופי שלה, הבנים בשכבתה לא נראו מעוניינים בה - אף לא דין תומאס, שככל הנראה הגיע לנשף לבדו. כמו כן, מאוחר יותר פדמה מונתה למדריכה, בניגוד לאחותה התאומה, דבר שמעיד על אמינותה בעיני המורים. מלבד זאת, פדמה הייתה שקטה יותר מאחותה פרוואטי.

יכולות קסם ומיומנויות

  • התגוננות מפני כוחות האופל: פדמה הייתה חברה בצבא דמבלדור, שם למדה מספר לחשי מגננה. לאחר מכן, היא נבחנה בנושא זה בבחינות הבגרות ובכשיפומטרי. ככל הנראה, פדמה שרדה את הקרב על הוגוורטס.
  • שיקויים: בשנת 1996, פדמה ופרוואטי רקחו שיקוי בלילת ברברת כדי להפריע לדולורס אמברידג'. בניגוד לאחותה, היא נבחנה במקצוע השיקויים בבחינות הבגרות ובכשיפומטרי וקיבלה ככל הנראה ציון קס"ם או הל"ם בבחינת הבגרות.
  • דו-קרב: סביר להניח שלפדמה הייתה מידה מסוימת של מיומנויות בדו-קרב, כיוון ששרדה את הקרב על הוגוורטס והצטרפה לצבא דמבלדור.

אטימולוגיה
שמה והופעתה של פאטיל בסרטים רומזים על-כך שממוצאה הודי. פאטיל הוא שם משפחה נפוץ בשפה "מראטהי", במדינת מהאראשטרה שבהודו. עובדה זו מעידה על-כך שלפחות אחד מהאבות הקדמונים של פדמה היה ראש כפר במערב הודו. בשפה "סנסקריט", פירוש השם פדמה הוא "לוטוס", צמח המסמל אלוהות וטוהר, בגלל טבעו והיווצרותו במי-בוץ מלוכלכים.

תחילה תכננה רולינג לתת לתאומות - פדמה ופרוואטי - שמות פרטיים המתחילים ב-"מא". ברשימה הכיתתית של רולינג, שם המשפחה שלהן אוית "פאטל" (Patel), גרסה נוספת לשם פאטיל, אך מאזור שונה של הודו: גוג'אראט.

מאחורי הקלעים

  • בעיבוד הקולנועי של "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן", וכן בסרטים שאחריו, פדמה מופיעה בתור תלמידת גריפינדור, כמו התאומה שלה פרוואטי, במקום כתלמידת רייבנקלו. עם זאת, בסרט "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2", במשחק הוידאו החמישי, ב"לגו הארי פוטר: שנים 1-4" וב"לגו הארי פוטר: שנים 5-7", היא מופיעה כתלמידת רייבנקלו.
  • בעיבודים הקולנועיים, התאומות פאטיל אינן מגולמות על-ידי תאומות זהות, וההבדלים ביניהן מעידים על היותן ממשפחות שונות.
  • בעיבוד הקולנועי של "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן", פדמה מגולמת על-ידי שרון סנדהו. בסרטים שלאחר מכן, היא מגולמת על-ידי שחקנית אחרת, בשם אפשן אזד.
  • בפוטרמור נחשף כי תחילה העניקה ג'יי.קיי. רולינג לתאומות פדמה ופרוואטי את השמות "מדהארי פטל" (Madhari Patel) ו"מטי פטל" (Mati Patel).


מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
782 1740 1383 644


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024