האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: חצויים מכל הסוגים
עודכן ב: היום ב-17:14

שם הפאנפיק: קרבה מיתולוגית וקללת סתנה -ספר 1
עודכן ב: היום ב-1:30

שם הפאנפיק: אליה ג'קסון והמיתולוגיה
עודכן ב: היום ב-1:16

שם הפאנפיק: אווטאר קלאש - ספר אדמה (גמור)
עודכן ב: אתמול ב-14:59

שם הפאנפיק: עוטי השיריון- הסיכוי האחרון של הוגוורטס
עודכן ב: אתמול ב-14:29

 

מה חדש?
החלו ההכנות לשנת הלימודים הווירטואלית! רוצים להיות פרופסורים או בטאים בשנת הלימודים החדשה? היכנסו עכשיו לאשכול ההרשמה!פורום חדש נפתח – פורום המשתמשים! היכנסו אליו כבר עכשיו בלחיצה כאן!חדש בפורטל! מעתה ניתן לפרסם באנונימיות בפורום מה שעל הבלוג ללא התנתקות מהמשתמש! לפרטים נוספים לחצו כאן!צוות HPortal מאחל לכם גלישה מהנה וקסומה!
 

שינוי צורה בין דוממים

שלום לכם, תלמידים! היום אנחנו נלמד על שינוי צורה בין דוממים, מה שדורש מכם קשב רב וריכוז רב. התלמיד הקודם שלא הקשיב לי נאלץ לבלות חודשיים שלמים עם מדאם פומפרי, ואני מאוד מקווה שלא נצטרך לעבור את זה ביחד.
ובכן, תלמידים, שינוי הצורה בין דוממים נקרא גם מוטשיו, קיצור של המילה "מוטשיונם" בלטינית, שמשמעה "שינוי". שינוי צורה בין דוממים נוצר אך ורק בעזרת קסם ולחשי שינוי צורה.

דרכים לביצוע
כל לחשי שינוי הצורה, בין אם הם מוכרים או לא, דורשים תנועת שרביט אחת ברורה - נפנוף וטפיחה. דוגמא לכך ניתן לראות עם הלחש "וינגארדיום לביאוסה", שאותו לומדים בתחילת השנה הראשונה. אמנם, וינגארדיום לביאוסה הוא לא לחש שינוי צורה, אבל צורת תנועת השרביט אצלו היא אותה צורת תנועה של כל לחשי שינוי הצורה. שלושה לחשי שינוי צורה מוכרים הם:
היקרמנציו - משנה כל חפץ דק וקטן (גפרור או אפילו שרביט קטן במיוחד) למחט. תלמידי שנה ראשונה לומדים אותו והוא בסיסי ביותר.
גקירו - משנה צורה חיצונית של חפץ אך משאיר אותו עם אותם מאפיינים. למשל, הלחש גקירו יכול לשנות גוש ברזל לצורת נוצה, אך להשאיר את הנוצה כבדה כמו גוש הברזל. במשרד הקסמים הוקמו ועדות רבות שדנו בטיבו של הלחש הזה, ועד היום הם מתדיינים אם כדאי ללמד אותו בבתי הספר הקסומים או לא.
תמסי - משנה גם את המאפיינים של החפץ וגם את צורתו. הלחש נועד בעיקר לחפצים גדולים, כגון דלתות או מזוודות גדולות וכבדות. קוסמים רבים משתמשים בו במעבר דירה או שינויים בדירתם הקיימת - הם משנים את הצורה של המזוודות שלהם לגודל קטן יותר ורק כאשר מגיעים אל ביתם החדש משנים את הצורה בחזרה אל המזוודה המקורית.

אלה לא לחשי שינוי הצורה היחידים שקיימים, תלמידים! אל דאגה. יש בספר שלכם רשימה מפורטת, אתם מוזמנים לעיין בה בסוף השיעור.

אף על פי שזה לא שיעור לחשים, אני בהחלט רוצה להסב את תשומת לבכם להברות, כדי שתדעו כיצד לבטא את הלחש בצורה הנכונה. ברשימה שנמצאת לכם בספר יש גם פירוט של דרך אמירת הלחש, ואני מקווה שתקדישו לה תשומת לב רבה כשתנסו לבצע לחש. כשלא מבטאים לחש כמו שצריך, התוצאות עלולות להיות כאלה:


וכמובן, איש מאיתנו לא רוצה שזה יקרה.

תהליך ההיפוך
תהליך ההיפוך שונה בכל לחש, ולמרות זאת עדיין יש ביניהם מעט דמיון. בשיעור הזה אנחנו לא נלמד על תהליך ההיפוך בלחשים ספציפיים, אלא על תחום כללי של לחשים. אם אתם רוצים לראות עוד מידע, אתם מוזמנים לפנות לספריית בית הספר - מדאם פינץ' תשמח להשאיל לכם ספרי שינוי צורה.

לחשי שינוי צורה בין חפצים קטנים לחפצים קטנים
ברוב לחשי שינוי הצורה בין חפצים קטנים לחפצים קטנים, כמעט ולא מתבצע שינוי במסת החפץ ובמקום שהוא תופס במרחב, מה שאומר שהרוב הגדול של השינוי הוא חיצוני - במראה החיצוני של החפץ. למשל, הלחש היקרמנציו שעליו דיברנו מוקדם יותר בשיעור, מתרחש בדרך שבה מתרחשים רוב לחשי שינוי הצורה מסוג זה - בתור התחלה, המראה החיצוני הכללי של החפץ הוא שמשתנה. למשל, אם מנסים להפוך גפרור למחט, חוד הגפרור מתחדד והצבע שלו משתנה. בשלב השני, החומרים שבו מתחילים להשתנות - במקום החומר שממנו עשוי הגפרור, החומר משתנה למתכת שממנה עשויה המחט. לבסוף וכתוצאה מהשלב השני, מסת החפץ משתנה גם היא, אף על פי שלרוב השינוי הוא קטן ביותר ולא משנה כל כך.

לחשי שינוי צורה בין חפצים קטנים לחפצים גדולים
לא קיימים הרבה לחשי שינוי צורה בין חפצים קטנים לחפצים גדולים, אבל תהליך שינוי הצורה שלהם הוא ייחודי ושונה בהרבה מתהליכי שינוי הצורה האחרים.
השלב הראשון בשינוי הצורה הזה הוא שינוי החומר וכמותו - אם, למשל, אנחנו רוצים לשנות קוביית שוקולד למזוודה, הדבר הראשון שישתנה הוא החומר - השוקולד יהפוך לחומר שממנו עשויה המזוודה וכמותו תגדל. שני השינויים האלה קורים במקביל.
השלב השני הוא שינוי הגודל של החפץ. אם ניקח את הדוגמא של קוביית השוקולד והמזוודה, מיד לאחר השלב הראשון אנחנו נקבל קוביית שוקולד שגודלה הוא כגודל מזוודה ועשויה מאותם חומרים - אמנם, היא עדיין תיראה כמו קוביית שוקולד.
השלב השלישי והאחרון הוא שינוי הצורה של החפץ. קוביית השוקולד תתחיל לקבל את הצורה של המזוודה, ורק לאחר שתקבל את הצורה הכללית היא תתחיל לקבל את הפרטים הקטנים כגון עיטורים או סמל חברה מסויימת.

לחשי שינוי צורה בין חפצים גדולים לחפצים גדולים
למעשה, תהליך ההיפוך של לחשים אלה מאוד דומה לתהליך ההיפוך של לחשים בין חפצים קטנים לחפצים קטנים. בתור התחלה, המראה החיצוני משתנה. לאחר מכן, החומר משתנה, ובשלב השלישי המסה משתנה. ההבדל היחיד בין שינוי הצורה הזה לבין שינוי הצורה של חפצים קטנים הוא שתהליך שינוי הצורה הזה לוקח יותר זמן - בעוד שלחש שינוי צורה בין חפצים קטנים אורך שתי שניות לכל היותר, לחש שינוי הצורה הזה הוא יותר מורכב ואורך בין חמש לעשר שניות. גם אם זה נשמע לכם מעט, תזכרו שבעשר שניות ניתן להטיל אינסוף לחשים אחרים!

לחשי שינוי צורה בין חפצים גדולים לחפצים קטנים
סוג שינוי הצורה הזה הוא האחרון שנלמד השנה, אף-על-פי שישנם עוד מספר סוגים יוצאי דופן שמומחי שינוי צורה בודקים בימים אלו ממש. שינוי הצורה הזה מתרחש גם הוא בשלושה שלבים, אבל הוא לא עובד על אף אחד מהעקרונות שלמדנו עד עכשיו. בשלב הראשון, מה שמשתנה הוא מסת החפץ וסוג החומר. כתוצאה מכך, אתם עלולים להרגיש שגוש הברזל הכבד שאתם מנסים להפוך לנוצה הופך פתאום לקל ביותר. השלב השני הוא כיווץ - החפץ מתחיל להתכווץ, עדיין בצורתו, לאותו גודל של החפץ הקטן. בשלב השלישי והסופי, הוא מקבל את צורת החפץ הקטן. זמן שינוי הצורה הזה הוא בערך חמש שניות, והוא תלוי בלחש שבו אתם בוחרים להשתמש או בגודל החפץ הגדול.

שיעורי בית
1. בהתבסס על הנלמד בשיעור, באיזה לחש שינוי צורה הייתם משתמשים כדי להפוך את מעבר הדירה שלכם ליותר פשוט? פרטו. (130 נקודות)
2. חפשו תבנית חוזרת בצורת הביטוא של רוב לחשי שינוי הצורה שנמצאים בספר שלכם. מה התבנית החוזרת? (200 נקודות)
3. חשבו - מדוע יש צורך בתבנית שחוזרת לרוב ובהנפת שרביט מסויימת לכל לחשי שינוי הצורה? (200 נקודות)
4. בחרו לחש אחד מכל סוג של שינוי צורה מוטשיו והסבירו למה דווקא הוא הכי שימושי מהלחשים מסוגו. למשל, היקרמנציו הוא לחש שינוי הצורה הכי טוב לשינוי צורה בין חפצים גדולים לקטנים בגלל ש... (270 נקודות)
בונוס! 5. מדוע, לדעתכם, יש צורך בלחשי שינוי צורה רבים? (400 נקודות)


20% הנחה לגולשי HPortal בהרצאות וחוגי העשרה לחובבי הארי פוטר בתל אביב-יפו!  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
1949 2354 1815 717


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס
טיול לגאורגיה

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007