האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
HPortal מאחל חג פורים שמח!


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: ריב
עודכן ב: היום ב-11:02

שם הפאנפיק: אני יהודי
עודכן ב: היום ב-9:45

שם הפאנפיק: HeadCanons
עודכן ב: אתמול ב-19:13

שם הפאנפיק: בית הספר לכישוף ולקוסמות הגליטיה
עודכן ב: 26.02.2021

שם הפאנפיק: ביום שאחרי - מנקודת מבט
עודכן ב: 26.02.2021

 

פורים שמח!
לכל גולשינו, פורים שמח ומבדח, בריא ומועיל!


בכל יום רביעי ב־18:30 מתקיימת טריוויה בצ'אט האתר! היכנסו כדי לזכות בנקודות בית ולשפר את הסיכויים שלכם לזכות באליפות הבתים!צוות HPortal מאחל גלישה קסומה, מהנה ובריאה!
 

מבוא להתעתקות

שלום תלמידים יקרים וברוכים הבאים לשיעור הראשון בהתעתקות. למי שלא יודע, אני חלי ואני אהיה הפרופסורית שלכם השנה. אם אתם לא יודעים, התעתקות היא שיטה מיוחדת של קוסמים לעבור ממקום למקום בקלות. במהלך השיעורים נלמד רקע תיאורטי על הנושא - כן, אין לכם מה לדאוג, אנחנו נלמד גם להתעתק. שיעור ראשון זה ישמש כמבוא, בו תלמדו באופן כללי על השיעורים השנה ותנסו לבצע התעתקות. אל תדאגו, אם לא תצליחו בפעם הראשונה, יש לנו את כל השנה לנסות.

דרכי התעתקות
התעתקות, כאמור, היא דרך לעבור ממקום למקום בעזרת המחשבה בלבד, ללא צורך ממשי באמצעי כזה או אחר. בעזרת התעתקות ניתן להגיע ממקום למקום בקלות מפליאה. רגע אחד אתם נמצאים בחדרכם, ושנייה אחרי בשולחן האוכל.
השלב הראשון בהתעתקות הוא לחשוב היטב ובבירור על המקום אליו תרצו להתעתק. רצוי שתכירו את מיקומו ומראהו של היעד לפני, כדי למנוע בלבול וטעויות מיותרות, אך זו אינה חובה. במהלך ההתעתקות יש לבחור כיוון ולהתקבע היטב על היעד אליו אתם מעוניינים להגיע, לחשוב בריכוז על המקום ולדמיין בראשכם בצורה הכי מפורטת, מדויקת וממוקדת כל פרט שנמצא שם, כדי שתהיו בטוחים ותגיעו למקום אליו רציתם. עליכם לעמוד בכוננות, להתמקד בחלל אותו דמיינתם ולחשוב על עצמכם במקום הזה. אין צורך לחשוב על כל דבר אחר - התעתקות דורשת ריכוז. לבסוף, תצטרכו להסתובב קלות במקום, "למשש" את דרכם אל תוך הריק, להרגיש את הדרך שנעשית ואת המעבר בין המיקום הנוכחי שלכם לבין המיקום שאליו אתם רוצים להגיע. עליכם לנוע במהירות, אך עם כוונה ורצון עצומים, כוונה להגיע למחוז חפצכם, בו אתם חושקים להיות.
כדי שתוכלו לזכור שלבים אלו בקלות, קיימים שלושת הכפי"ם שעשויים להקל עליכם: כוננות, כיוון וכוונה. 
היזהרו, שלבים אלו חשובים וקריטיים מאוד. אין להתעלם, לשכוח או לפספס אחד מהם, אחרת דברים לא טובים ומסוכנים יקרו. למשל, כאשר אין די כוננות, עלולה לקרות הפרדה של איברי גוף אקראיים, או בקצרה - "גזרור". על גזרור ועל עוד תאונות שיכולות לקרות בגלל חוסר באחד משלושת הכ"פים נלמד בהמשך.
נסו בעצמכם. עמדו ברווחים אחד מהשני - כן, בדיוק כך. עכשיו ספרו בראש 5 צעדים ממקומכם. נכון לעכשיו, לשם אתם תנסו להתעתק. חשבו על הכיוון בבירור, עמדו בכוננות ורכזו את מחשבותיכם למקום. עכשיו, נועו בראשכם במהירות אל המקום. אני רואה שכפי שחשבתי וכפי שקרה לרבים לפניכם, לא הצלחתם. זה בסדר גמור, הניסיון הראשון לא אמור להצליח לכם, רק מזל שיצאתם מזה בשלום. שבו במקומותיכם.

דרך נוספת בה תוכלו להתעתק כוללת שימוש בשרביט. השרביט אינו אביזר חשוב ואין כל חובה להשתמש בו, אך הוא בהחלט יכול לעזור לתיעול הקסם ולנוחות מסוימת בזמן ההתעתקות. בנוסף, כדי לבצע התעתקות צד-לצד של 2 אנשים עד קבוצות של 7 אנשים, על אחד מהקוסמים שאוחזים בידו להשתמש בשרביט כדי למנוע סכנות פוטנציאליות.
זכרו - גם בדרך זו יש להשתמש בשלושת הכפ"ים: כוננות, כיוון וכוונה.
קדימה, תלמידים, עמדו על רגליכם והוציאו את השרביטים שלכם. לאחר שניסיתם להתעתק בדרך הרגילה, ננסה לתעל את הקסם ולהוציא למסע הקצר את שרביטנו. עקבו אחר ההוראות שציירתי על הלוח. אני מזכירה שנית, כדי שלא אצטרך לקחת אחד מכם למרפאה, את כל השלבים יש לבצע תוך כדי שימוש בשלושת הכ"פים. החזיקו את השרביט בצורה ישרה בידכם, הזיזו אותו קלות לכיוון ימין, ואז במהירות הזיזו לצד שמאל, ובצעו סיבוב קטן באוויר נגד כיוון השעון. אל תקצינו בתנועותיכם.

איסורים
חשוב לדעת שלא ניתן להתעתק כרצונכם מכל מקום לכל מקום איך שאתם רוצים. יש מספר חוקים האוסרים על אפשרויות מסוימות וכאלו שנועדו כדי למזער נזקים.
ישנם מקומות מסוימים בהם אסורה ההתעתקות, לרוב מקומות בהם קוסמים ומכשפות נאלצים להישאר באותו האזור. על מקומות מסוימים, כמו בתי כלא, בתי ספר, בתים פרטיים, עסקים ומשרדים, הוטלו כשפים ולחשים מיוחדים נוגדי התעתקות, המונעים את האפשרות לצאת מהם ולהגיע אליהם. כשפים אלו הותאמו אישית לכל מקום. למשל, בבתי הספר רק המורים יכולים להתעתק, לבתים פרטיים יכולים להתעתק אך ורק תושבי הבית, ולמשרדים יכולים להתעתק רק העובדים.
איסור נוסף שקיים אוסר על התעתקות צד-לצד עם יצורי פלא וחיות מחמד. מה היא הכוונה, אתם שואלים? ובכן, קרו מספר מקרים בעבר - שעליהם לא אפרט כרגע - בהם ניסו קוסמים להתעתק עם חיות המחמד שלהם, והתוצאות לא היו נחמדות במיוחד. הן כללו ערבוב איברים, מוות היצור והיעלמות מוחלטת של אחד מהמשתתפים בהתעתקות. לאור מקרים אלו, משרד הקסמים החליט לאסור זאת, כך שאפילו אם תרצו להתעתק עם חיית המחמד שלכם במעבר דירה, לא תוכלו אלא להשתמש באמצעים אחרים.
מספרים מועטים של קוסמים יכולים לבצע התעתקות צד-לצד מסוג זה, בתנאי שהם בעלי אישור מיוחד ממשרד הקסמים. אישורים כאלו ניתנים רק לקוסמים חזקים ובעלי כוח רב שיודעים מה הם צריכים לעשות כדי למנוע סכנות אלו.

שיעורי בית
1. מהם שלושת הכ"פים ומדוע הם חשובים במהלך התעתקות? הסבירו ופרטו. (200 נקודות בית)
2. למה משמשת התעתקות עם שרביט ומהם השלבים לביצועה? (200 נקודות בית)
3. מצאו דוגמה על מקום נוגד התעתקות, והסבירו מדוע אין אפשרות להתעתק אליו. (150 נקודות בית)
4. עיינו בספר הלימוד. בחרו כלי רכב מוגלגי, והסבירו את הקשר שלו לעולם הקוסמים במילים שלכם. (250 נקודות בית)
  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
20350 18594 25154 5848


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2021 - 2007