האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
HPortal מאחל חג פורים שמח!


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: אני יהודי
עודכן ב: היום ב-9:45

שם הפאנפיק: HeadCanons
עודכן ב: אתמול ב-19:13

שם הפאנפיק: בית הספר לכישוף ולקוסמות הגליטיה
עודכן ב: 26.02.2021

שם הפאנפיק: ביום שאחרי - מנקודת מבט
עודכן ב: 26.02.2021

שם הפאנפיק: הזדמנות שנייה
עודכן ב: 26.02.2021

 

פורים שמח!
לכל גולשינו, פורים שמח ומבדח, בריא ומועיל!


בכל יום רביעי ב־18:30 מתקיימת טריוויה בצ'אט האתר! היכנסו כדי לזכות בנקודות בית ולשפר את הסיכויים שלכם לזכות באליפות הבתים!צוות HPortal מאחל גלישה קסומה, מהנה ובריאה!
 

סכנות

תלמידים, לא הכל ורוד בהתעתקות. אני דורשת הקשבה מלאה בשיעור זה במיוחד. מספר הסיכונים הוא יותר מאשר אתם מסוגלים להעלות על הדעת, ומתוקף תפקידי עליי להזהיר אתכם מפניהם. אנא שבו במקומותיכם, והוציאו את עטי הנוצה וגלילי הקלף שלכם, כי היום נלמד על הסכנות בהתעתקות, איך ניתן להימנע מהן וכיצד לטפל בהן. 

תופעות לוואי ונזקים
ראשית, נתחיל בתחושות אשר תרגישו במהלך תהליך ההתעתקות, שכן זה אינו תהליך פשוט ודורש מהגוף המון מאמץ. כל הגוף יכאב לכם ברגע אחד, והכאב יעלם שנייה אחרי. לחץ יהיה הדבר העיקרי בו תרגישו: הכל ישחיר סביבכם ותרגישו שקיים לחץ על גלגלי העיניים אל תוך הגולגולת שלכם ושהחזה שלכם מתהדק, מה שיוביל לקשיי נשימה. בנוסף, תחושו שהידיים שלכם מתכווצות, ושעור התוף של אוזניכם נדחק לראשכם. התחושות בתהליך יובילו לתופעות לוואי, ביניהן סחרחורות, הזיות, בחילות והקאות קשות למשך יום או יומיים, לעתים אף לשבוע. רופאים ממליצים שכדי להתאושש מהר ממקרים אלו יש לשתות הרבה מים, לנוח ולהפסיק כל פעילות גופנית.
כן, תחושת ההתעתקות אינה נעימה וכואבת, וזוהי הרגשה אשר אי אפשר להיפטר או להימנע ממנה, אך לאחר זמן מה כבר תתרגלו אליה.
הפציעה הנפוצה ביותר נקראית "גזרור", או הפרדה של איברי גוף אקראיים. במהלך הפציעה הזאת, חלקים מהגוף - גדולים או קטנים - נשארים מאחור במהלך התעתקות. אם, למשל, התבצע גזרור כף רגל בזמן התעתקות מהכיתה להוגסמיד, זה אומר שכף הרגל נעלמה או שנשארה בכיתה בעוד שאר הגוף הגיע להוגסמיד.
זוכרים את שלושת הכ"פים מהשיעור הקודם? התאונה המסוכנת הזו מתרחשת כאשר אין די כוננות. כדי להימנע ממנה, יש להקפיד ולשמור על ביצוע שלושת השלבים. במידה ואתם נפצעים, יש מספר אפשרויות לטיפול בגזרור: טיפול על ידי רופאים, שימוש בלחשים (כגון הלחש "אפיסקי" שמרפא פציעות קלות) ושימוש בשיקויים וצמחי מרפא (כגון תמצית אזוביון שמשמשת להצמחת עור חדש בפצעים פתוחים).
תאונות נפוצות שדווחו בעיקר בשנים האחרונות מעידות על כך שתהליך ההתעתקות יכול לגרום גם לפציעות בעור. שריטות, כוויות וחתכים הופיעו על העור מיד אחרי תהליך ההתעתקות. אין דרך למנוע אותם, וכדי לרפא אותם ניתן להשתמש בלחשי מרפא ומשחות מיוחדות. בנוסף, פריחה נדירה החלה להופיע לאחרונה בקרב קוסמים צעירים, זמן קצר לאחר שקיבלו רישיון התעתקות. השערה מקובלת להופעתם היא שהגוף מנסה להרגיל את עצמו לתהליך החדש, וכתוצאה מכך מופיעה הריחה על העור. אך אל דאגה - ניתן לטפל בה בבית החולים.


גזרור במעלה הזרוע ושימוש בתמצית אזוביון לריפוא הפצע


שימוש בחפצים
התעתקות משמשת אותנו למעבר קל ונוח בין מקום למקום, ולרוב נרצה להביא איתנו חפצים שונים שישמשו אותנו (למשל, להביא פופקורן לקולנוע וספרי לימוד לכיתה). נושא התעתקות עם חפצים הוא רגיש מאוד, כיוון שבהתעתקות זו אתם נאלצים לחלק את כל הכוח והריכוז שנדרש להתעתקות לשניים: אתם עצמכם והחפצים אשר אתם מעוניינים להעביר ביחד איתכם, ולכן הפריטים יכולים להיפגע. ברוב המקרים הפגיעה בחפצים תלויה בגודל החפץ ומשקלו.
בהתעתקות עם עצמים קטנים, כמו פחיות משקה ומפתחות, טמפרטורת החפצים עלולה לעלות בהרבה ולגרום להתכה והרס של החפצים. בנוסף לכך, במהלך התעתקות עם מספר חפצים, העצמים עלולים להתערבב וליצור שילוב ביניהם. שילוב החפצים נגרם כתוצאה מהסיכון של עליית הטמפרטורה: העצמים מותכים בזמן ההתעתקות, והקסם מנסה להחזיר אותם לצורתם המקורית. כמו שאמרתי לפני, האנרגיה במהלך התעתקות עם חפצים צריכה להתחלק ולהתרכז במספר גורמים בו זמנית, וכאשר העצמים מותכים אנרגיית הקסם לא תוכל להקדיש את כולה לתיקון העצמים. לכן היא חוסכת זמן, וגורמת להם להתאחד אחד עם השני. בגלל המשקל והגודל הנמוכים של העצמים הם יותר חשופים לפגיעה מהאנרגיה העצומה שבתהליך. כמו כן, במהלך התעתקות עם עצמים יותר גדולים, כמו כיסאות וספרים, אנרגיה זו משפיעה עליהם הרבה יותר מאשר על חפצים קטנים. הם עלולים להיסדק ולהתפוצץ כתוצאה מהלחץ, בשימוש בהם לאחר ההתעתקות עלול להתגלות פגם רק בשלב מאוחר מידי ובמקרים נדירים מאוד להשתלב עם גוף האדם, בדיוק כפי שקורה בשילוב חפצים קטנים.
הדרך להימנע מהסכנות האלו היא מאוד פשוטה אך דורשת ריכוז. כדי להיות בטוחים שהאנרגיה תתחלק בצורה נכונה בין הגורמים, יש להתרכז ולהפנות את כל הכוח שלכם להתמקדות במעבר ובחפצים. לאחר מכן תרגישו תשושים ועייפים כתוצאה מהמאמץ הרב, ולכן תצטרכו לנוח זמן מה לפני שתעתקו שוב. 
דרך נוספת והרבה יותר נוחה להימנע מהסכנות היא להשתמש בכלי אחסון, כמו תיקים או ארנקים. כפי שהתגלה לפני כחמישים שנה, התעתקות עם חפצים אפשרית ללא מאמץ נוסף כאשר החפצים מוגנים ע"י חומר סגור שעוטף אותם ומאחסן אותם. כאשר תרצו להעביר את החפצים ביחד איתכם, אתם תתמקדו במעבר כלי האחסון ולא החפצים, וכך האנרגיה תחולק שווה בשווה ביניכם ובין כלי האחסון. מה שכן, כלי האחסון יכולים לתרום להגנת העצמים שבהם, כך שאם עלול להיווצר נזק לתיק, מה שבתוכו ישאר שלם ומוגן. מומלץ להשתמש בכלי אחסון קטנים ולהפעיל עליהם לחש הרחבה. כך תוכלו לסחוב אתכם מספר חפצים בגדלים שונים.


שילוב של ספלי קפה וקופסאות שימורים כתוצאה מהתעתקות עם חפצים

שיעורי בית
1. הסבירו במילים שלכם את הגורמים לסחרחורות והזיות כתוצאה מהתעתקות. (250 נקודות)
2. מהם שתי הדרכים למניעת פגיעה בחפצים? נמקו. (150 נקודות)
3. העזרו בספר והסבירו מהי אנרגיית ההתעתקות. (200 נקודות)
4. עיינו בספר, כיצד יכולה להתבצע החלפת גופים במהלך התעתקות? הסבירו בקצרה. (200 נקודות)

קלף צפרדע שוקולד
  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
20350 18594 25154 5848


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2021 - 2007