האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
HPortal מאחל חג פורים שמח!


CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: אני יהודי
עודכן ב: היום ב-9:45

שם הפאנפיק: HeadCanons
עודכן ב: אתמול ב-19:13

שם הפאנפיק: בית הספר לכישוף ולקוסמות הגליטיה
עודכן ב: 26.02.2021

שם הפאנפיק: ביום שאחרי - מנקודת מבט
עודכן ב: 26.02.2021

שם הפאנפיק: הזדמנות שנייה
עודכן ב: 26.02.2021

 

פורים שמח!
לכל גולשינו, פורים שמח ומבדח, בריא ומועיל!


בכל יום רביעי ב־18:30 מתקיימת טריוויה בצ'אט האתר! היכנסו כדי לזכות בנקודות בית ולשפר את הסיכויים שלכם לזכות באליפות הבתים!צוות HPortal מאחל גלישה קסומה, מהנה ובריאה!
 

המדריך לבוטנאי המתחיל

מה קורה, תלמידים? היום נהיה כמו הבוטנאים האמיתיים שיוצאים למסעות! כשבוטנאים מתחילים לצאת למסעות מחקר, הם צריכים ידע נוסף מעבר לחומר התאורטי. אתם עדיין לא מוכנים למסעות הגדולים כמובן, אך בשיעור זה נדבר על מספר דברים בסיסיים שיש לדעת: סימני זיהוי בצמחים. על צמחים רעילים תוכלו לקרוא בספר. 
 
כמו לבני אדם, גם לצמחים יש סימני זיהוי. צמחים נבדלים ביניהם בצבעים ובצורת הגבעולים, השורשים, העלים ועלי הכותרת, אך קיימים סימני זיהוי שדורשים מאיתנו יותר תשומת לב לפרטים קטנים. צמחים מסוכנים יכולים להיות מאד מתוחכמים, ולכן יש לעבור על כל סימני הזיהוי ולשמור על זהירות. בפרק זה נלמד כיצד להבדיל בין צמחים שונים. 
 
סימני זיהוי נפוצים
כעת נעבור על סימנים שיש לבדוק בצמח כדי לדעת האם הצמח שמולכם מסוכן או לא.
 
ריח מתקתק ומשכר - ישנם צמחים המפיצים ריח מתקתק כדי למשוך אליהם טרף. הריח חזק ומשכר, כך שקשה לעמוד בפניו במרחק של כמה מטרים. ברגע שאתם מריחים ריח מתוק באמצע היער, התרחקו כמה שמהר כדי לא להשתכר ממנו. שיטה זו שכיחה בעיקר ביערות טרופיים.
 
חוסר צמחייה - צמחים מסוכנים ומאיימים לעתים חיים לבד, מפני שהצמחים בסביבתם מעדיפים להתרחק מהם, או מפני שהם טרפו את הצמחים בסביבתם. ברגע שאתם מבחינים בחוסר צמחייה, במיוחד באזורים צפופים בצמחים, ראו זאת כסימן אזהרה. 
 
גודל - גודל צמחים הוא דבר מפתיע - צמח רעיל שהורג בשניות אחדות יכול להיות מאד קטן, וצמח ענק יכול להיות תמים לחלוטין. במקרה שאתם רואים צמח שממדיו חריגים - גדול או קטן מדי - עדיף להתרחק אם לא יודעים פרטים נוספים על זהותו של הצמח.
 
 
לפניכם שלושה צמחים ממשפחת הנשכניים: אוקופודוס, טיטינס וארבלי. הם אמנם נראים קטנים, רגילים ולא מסוכנים, אך מגע עם הצמח יגרום לו להיתפס על ידיכם ולנשוך אתכם עם שיניים פנימיות שיש לו. הם נמצאים בעיקר בדשא או בין עצים גדולים.
 
תחושות - אם אתם מרגישים בקרבת צמח קור או חום פתאומי, סחרחורת, צמרמורת, תחושת דיכאון או קושי בנשימה, ככל הנראה אתם נמצאים ליד צמח שהוטלה עליו קללה. הקללה יכולה להשפיע רק על התחושה שלכם, אך היא גם יכולה לגרום לצמח להרעיל אתכם או לפגוע בכם. לכן במצב כזה כדאי להתרחק ולבדוק האם ההרגשה חולפת.
 
סימני קללות - בצמחים מקוללים לעתים יש סימנים שהקללה משאירה. זה יכול להיות ברק שחקוק על הצמח כמו שריטה, או סמלים אחרים שנראים כמו קעקועים. הסימנים הללו לרוב קטנים ולא בולטים, ולכן יש לחפש אותם בדייקנות. 
 
• זרועות ושיניים - לצמחים טורפים שונים יש אברים אנושיים שעוזרים להם לצוד את הטרף שלהם: אלו יכולות להיות זרועות שמסייעות להם לאחוז בטרף ולהכניע אותו, או שיניים חדות שעוזרות להם לאכול טרפים גדולים וקשים. אם הבחנתם בזרועות או שיניים או משהו שדומה כדאי להתרחק מיד.
 
שינוי - קיימים צמחים טורפים שאוהבים לשנות את המראה שלהם כדי לבלבל את הטרף שלהם. הם מתנהגים כמו זיקיות, כלומר הם משנים את המראה שלהם בהתאם לצמחים בסביבתם. במצב בהם רואים צמח משנה את צורתו או חושבים שהיה שינוי, יש לראות זאת כסימן אזהרה.
 
צבעים
הצבעים של הצמחים אומרים עליהם המון. ישנם צבעים שעוזרים לצמחים לשרוד במקום שבו הם חיים, אך קיימים צבעים שהם סימן אזהרה או שהצמח משתמש בהם כדי למשוך טרפים. 
 
צבע ורוד - ורוד הוא צבע תמים ורך, ולכן ישנם צמחים טורפים שנעזרים בו כדי למשוך את הטרף שלהם בקלות. כמו כן, צבע ורוד בצמחים יכול להיות לעתים רחוקות סימן לשיקוי אהבה אותו שפכו על הצמח. בכל מקרה יש להיות חשדניים מאד בנוגע לצבע הזה. 
 

 
שימו לב לשני הצמחים שמולנו. הצמח השמאלי הוא צמח שצבעו הורוד אינו טבעי. כפי שאתם יכולים לראות, השורשים שלו בצבע ירוק, והצבע הורוד הוא צלקות של שיקוי אהבה. הצמח הימני הוא צמח שצבעו הורוד טבעי ולא מזיק כלל. הצמח הזה נקרא שושנת-היער, וניתן לזהות אותו על פי צורת עלי הכותרת שלו.
 
צבע ירוק זרחני - צבע ירוק זרחני הוא לרוב סימן לקללה, והוא רעיל בהחלט. הצבע הזרחני יכול להיות לעתים כמעט בלתי נראה, ולכן יש לסקור את הצמח בדייקנות ואף לחכות לשעות יותר חשוכות.
 
צבע שחור או צהוב - בעולם החי הצבעים שחור וצהוב הם סימנים בולטים המסמנים שבעל החיים הוא רעיל. כך גם הצבעים הללו אצל צמחים קסומים, והם עלולים להיות מאד אלימים בנוסף. לא קשה לפספס את סימני האזהרה הללו, אך יש לא להתפתות להתקרב אל הצמחים הללו.

 
הפרח שלפניכם הוא הלבורוס בגרסתו הקסומה. צבעי עלי הכותרת שלו משדרים שהוא רעיל. בתוכם בהחלט קיים רעל, ומי שנוגע בהם מרגיש לאחר מכן עקצוץ בידיים שעובר לאורך כל הגוף בהדרגה. 
 
סיכום
מי היה מאמין שנגיע לסוף השיעור האחרון. תלמידי יקרים, נהניתי מאד להעביר לכם את השיעורים ואני מקווה שנהניתם ולמדתם המון אודות צמחים מעניינים. אני בטוחה שמכאן ייצאו כמה וכמה בוטנאים מצליחים במיוחד! מאחלת לכם הצלחה ענקית במבחן הסיכום! 
 
שיעורי בית
1. בשיעור אנו מדברים על מספר צבעים בולטים של צמחים שיש לשים לב אליהם. בחרו צבע אחד והסבירו במילותיכם מה משמעות הצבע. (150 נקודות)
2. גודל חריג של צמח וחוסר צמחייה סביבו הן נקודות אזהרה לכך שהצמח מסוכן. הסבירו על שני הסימנים האלו במילים שלכם. (200 נקודות)
3. באכילת צמח לא מוכר יש סכנות רבות. קראו בספר הלימוד, מנו שתיים מהן והסבירו אותן בקצרה. (200 נקודות)
4. לפניכם שתי תמונות: 
השמאלית היא תמונה של פרח החינן והשמאלית היא תמונה של עץ הבורש. מי מהם צמח מסוכן ומי מהם לא? הסבירו בעזרת הסימנים שלמדתם בשיעור. (250 נקודות)  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
20350 18594 25154 5848


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2021 - 2007