האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הודעה חשובה - קישורים חשודים!

CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: חייו הנסתרים של בלק
עודכן ב: אתמול ב-17:51

שם הפאנפיק: פרסי ג'קסון בערים האבודות
עודכן ב: 23.06.2022

שם הפאנפיק: יש בי אהבה והיא תנצח!
עודכן ב: 23.06.2022

שם הפאנפיק: תבוסת הדרקון
עודכן ב: 23.06.2022

שם הפאנפיק: חצויים במשחקי הרעב
עודכן ב: 23.06.2022

 

תגית YouTube
שינוי באופן השימוש בתגית "YouTube" בפורומים. לפרטים נוספים לחצו כאן
 

שיקויים מיוחדים
שלום, וברוכים הבאים לשיעור הראשון בשיקויים! למי שלא זוכר, קוראים לי עדי, ואני אהיה הפרופסורית למקצוע השיקויים בשנה הזאת. אני מאוד מתרגשת ללמד אתכם, ולא יכולה לחכות שנצלול יחדיו לתוך עולם השיקויים. לאורך השנים הומצאו מאות על גבי מאות שיקויים, ואם נרצה ללמוד את כולם נצטרך לערוך כמות שיעורים שתתפרש לאורך 200 שנה, אך לצערי טרם למדתי איך לרקוח שיקוי אל-מוות, ונצטרך להסתפק בארבעה שיעורים בלבד. כדי לנצל את הזמן המועט שיש לנו כראוי, אשתדל לעבור איתכם על ההיבטים החשובים ביותר שיש ללמוד על שיקויים. אז תכינו את הקדרות שלכם ובואו נצא לדרך!

שיקוי חזרה בזמן ושימושיו
שיקוי זמן הוא שיקוי מסובך ומבלבל, וחייבים להקפיד מאד ברקיחתו, כי כל טעות הכי קטנה עלולה ליצור עיסה גושית חסרת שימוש. אז מה זה בעצם שיקוי זמן? איך משתמשים בו? איך הוא פועל?
שיקוי זמן הוא שיקוי שיכול להחזיר את המשתמשים בו אחורה בזמן, בצורה דומה למחולל זמן. עם זאת, זמן השימוש בו מוגבל, ואם תמשיכו לשהות בעבר גם לאחר שזמנכם המוקצב תם, תתקעו שם. הזמן כמובן תלוי בכמות השיקוי שלגמתם; ככל שתשתו יותר, כך יש לכם יותר זמן.
לצערנו, השימוש בשיקוי זמן נאסר ומחלקת החינוך לא מאשרת לי ללמד אתכם את סודותיו. בכל זאת, חשוב לי שתבינו מה עומד מאחוריו ומדוע הוא כה מסוכן, כדי שלא תנסו לרקוח אותו בעצמכם ותגרמו לנזק בלתי הפיך. הסבר מפורט יותר בנושא תוכלו למצוא בפרק הראשון בספר הלימוד שלכם, ואני מצפה מכם לבוא עם הידע הזה לשיעור הבא. בינתיים, נתמקד בסיפור המעניין שעומד מאחורי השיקוי. הסיפור אינו מוכר לכל הקוסמים, כיוון שמשרד הקסמים עובד קשה למחוק אותו מהתודעה כדי לא לחשוף מידע מסווג או לעודד שימוש בשיקוי. אבל אני יודעת שאתם חכמים ואחראיים, ושאוכל לספר לכם אותו בלי לדאוג שתעשו בו שימוש לרעה.

השיקוי הומצא בטעות בשנת 1935. רוקח השיקויים המוכר אדוארד גורד היה על סף תגלית חדשה - הוא עמד להמציא שיקוי הדומה לשיקוי הפולימיצי למען מטרותיה של אירלנד, וכדי לרגל אחרי בריטניה. באותה העת בריטניה ואירלנד היו בסכסוך, ורבים חששו שתפרוץ מלחמת קוסמים נוספת. אדוארד גורד, המרפא הגאון, התפנה מעיסוקיו כדי לרקוח שיקויים למען המדינה תמורת סכום שמן של אוניות זהב. אירלנד כבר הייתה בטוחה בניצחונה לאחר שהמציא אדוארד בהצלחה מספר שיקויים, וביניהם שיקוי הבלבול המוכר ושיקוי השכחה.
המרגלים של בריטניה מיהרו לדווח על שיקויים אלה ואחרים, שרקח הרוקח הדגול. בריטניה חששה בצדק שברגע שיפצח את השיקוי דמוי הפולימיצי, ניצחונה של אירלנד יובטח, והחליטו לנסות להפריע למדינה לרקוח את השיקויים. לצערם, המרגלים שלהם נתפסו בשלב מוקדם מדי. נואשים לפתרון, בריטניה החלה לעבוד בכל המרץ וגייסה רוקחים מכל העולם בתקווה שימצאו דרך להציל את המדינה. אף רוקח לא הצליח לעזור, מלבד צ'ארלי גנדרסון, רוקח שיקויים, מתלמד צעיר, שעסק בלימודי הפילוסופיה בסמוך ללימודי השיקויים. הוא החליט לנסות לרקוח שיקוי בהתאם לנושא סיכום שכתב באותו הזמן: חזרה בזמן והשפעותיה על נפש האדם. הוא עבד על השיקוי ימים רבים, אבל לפני שסיים לרקוח אותו, חדרו למדינה קוסמי הצבא האירי וניצחו את הצבא הבריטי.
באותו הזמן, הרוקח הצעיר נשאר במקום המסתור שלו, שנבנה תחת האדמה, ולא ידע דבר על הקרב המתחולל למעלה. כשסיים לרקוח את השיקוי הוא מיהר לספר למנהיג הצבא הבריטי ועלה לפני הקרקע, אך הרשויות האיריות תפסו אותו. הוא הפעיל לחש בלבול פשוט על החיילים ומיהר חזרה לאדמה, שם החליט להפעיל את השיקוי. לצערו, התברר לו שהשיקוי לא יכול לפעול תחת האדמה, אלא רק מעל האדמה, במקום בו נמצאים צמחים וקרני שמש.
גנדרסון חפר לעצמו מנהרה, שדרכה הצליח לעלות מעל פני השטח למקום שבו לא יתפסו אותו. הוא מצא את עצמו ביער טרופי גדול, שהתאים בדיוק לצרכיו. הוא הוסיף לשיקוי את המרכיב האחרון: שערות חד קרן כסוף שנקטפו בליל ירח מלא. השיקוי העלה עשן ורוד, וצ'ארלי הניח שזה הסימן שהוא מוכן.
הוא חזר אחורה בזמן, והודיע למנהיגי בריטניה על תוכניתם של הצבא האירי. למרות הצלחת השיקוי, צ'ארלי נאלץ לחזור בזמן שלוש פעמיים עד שהבין איך להוביל לניצחונה של בריטניה.
 שיקויי חיזוי עתידות
הגענו לאחד הנושאים המרתקים ביותר בשיעור שיקויים - שיקויי חיזוי עתיד. כפי שאתם בטח יודעים, גילוי עתידות אינו מדע מדויק, אלא מסובך ומבלבל ממש כמו שיקויים. אך למרות זאת, יתכנו פעמים בהם יצליח רוקח מוצלח לחדור לסודות הקסם המופלא הזה ולקרוא את עתידו בעזרת שיקוי. חשוב לציין שרקיחת שיקויי עתיד היא מיומנות שלא קל לרכוש אותה, והרוב המוחלט של הקוסמים, גם המוכשרים ביותר מביניהם, עדיין מתקשים לרקוח שיקוי חיזוי עתיד מושלם, שכן כפי שאמרתי, תחום גילוי העתידות עדיין נמצא בגדר תעלומה בעולם הקוסמים. ישנם מספר שיקויים המאפשרים את חיזוי העתיד, נהוג לחלק אותם לכמה קבוצות:

הקבוצה הראשונה הינה "שיקויי חיזיון", שכוללת שיקויים שגורמים למשתמש לראות חזיונות מעורפלים או קטעים של ממש מהעתיד.
הקבוצה השנייה נקראת "שיקויי קדרה", ובניגוד להרבה מן השיקויים הקיימים בעולם הקוסמים, קבוצת שיקויים זו לא דורשת שהמשתמש בה יצרוך את השיקויים בדרכים כמו שתייה או מריחה על הגוף. בסוף רקיחת שיקוי זה, בקדרה בלבד, החומר הופך למעין כדור בדולח והמשתמש יכול לראות דרכו את העתיד.
הקבוצה השלישית היא "שיקויי צלילה", ולטענת רבים השיקויים בקבוצה זו הם הכי מסובכים לרקיחה. שיקויים אלו, בדומה מאוד לשימוש בהגיגית, מאפשרים למשתמש בהם ממש לצלול לתקופה אחרת בזמן, אך לעתיד ולא לעבר.
הקבוצה הרביעית, ולדעתי המיוחדת ביותר, היא קבוצת "שיקויי נבואה". המשתמש הצורך שיקוי מסוג שיקוי נבואה באמצעות מריחתו על המצח ישמע נבואה - מין חידה כלשהי שתרמז לו על העתיד. קבוצה זו של שיקויים אכן יוצאת דופן ומאוד מסקרנת, אך כמו שהזכרתי קודם, קשה לרקוח שיקויי חיזוי עתידות בצורה מדויקת, לכן רוב החוויות של קוסמים עם שיקויי נבואה כוללות נבואות מעורפלות, קשות להבנה ולא בהכרח נכונות, ונדיר לשמוע על רוקח שיקוי נבואה שהצליח לפענח מה צופה לו העתיד וצדק.
השם של הקבוצה החמישית והאחרונה עליה נדבר הוא "שיקויים אל הפיכים". שיקויים אלו גורמים לשינוי מסוים בגוף של המשתמש בהם, כמו היכולת של הקוסם לחזות את העתיד מתוך שינה, טרנסים שבהם הקוסם חודר לעתיד או חיזוק היכולת הכללית של הקוסם לחיזוי עתידות. השיקויים האלה אל הפיכים ובמקרים רבים מובילים להשלכות מסוכנות, ולכן כשמשתמשים בהם צריך לנהוג במשנה זהירות שכן כל טעות קטנה עלולה להביא לפגיעה נפשית ופיזית חמורה.
 כל סוגי השיקויים האלו קשורים בדרך כזו או אחרת לשיקוי אחד - "שיקוי החיזוי הקלאסי". מכאן נוכל ללמוד על מושג חדש, פתחו מהר את המחברות וכתבו את דבריי. בכל קבוצה של שיקויים שעושים פחות או יותר את אותה הפעולה, נכלל גם השיקוי הראשון שנוצר בה, ועליו למעשה הקבוצה מבוססת. כלומר, הרקיחה של השיקויים הנוספים התבססה על הדרך בה נרקח השיקוי המקורי. שיקוי זה תמיד ייקרא "השיקוי הקלאסי" או "השיקוי הראשון". המתכון לשיקוי החיזוי הקלאסי נשאר בגדר סוד, ואפילו אני, שיכולה לרקוח את השיקויים הכי מסובכים מתוך שינה, לא יודעת איך לרקוח אותו. את הסיבה לכך והסיפור המעניין מאחורי השיקוי תוכלו למצוא בספר הלימוד. אל תדאגו, שיעורי הבית יהיו בהתאם.

תלמידים, הייתם מדהימים ונהניתי ללמד אתכם! נתראה בשיעור הבא.

שיעורי בית:
קראו את הפרק הראשון בספר הלימוד.
1) תארו מהי הסביבה הנדרשת כדי ששיקוי זמן ייפעל, ותנו דוגמה למיקום כזה. (20 נקודות בית)
2) המציאו שיקוי ופרטו את היבטיו השונים לפי "מהות השיקוי" שבספר. (30 נקודות בית)
3) כתבו סיכום קצר על אחת מקבוצות שיקויי חיזוי העתידות, לפי מה שלמדתם מהשיעור ומהספר. (25 נקודות בית)
4) מה הייתה טעותו של פיניאס ניגלוס, וכיצד היה צריך להשתמש בשיקוי? (25 נקודות בית)מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
3720 6055 6397 3459


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2022 - 2007