האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הודעה חשובה - קישורים חשודים!

CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: הדור הבא
עודכן ב: היום ב-17:36

שם הפאנפיק: חברים
עודכן ב: היום ב-16:14

שם הפאנפיק: הנכד 2
עודכן ב: אתמול ב-21:57

שם הפאנפיק: אהבה בחיי האלפים
עודכן ב: אתמול ב-11:57

שם הפאנפיק: שומרת הערים האבודות - נשפי הניפוי
עודכן ב: אתמול ב-9:33

 

תגית YouTube
שינוי באופן השימוש בתגית "YouTube" בפורומים. לפרטים נוספים לחצו כאן
 

שיקויי המלחמות
שלום תלמידים יקרים, התגעגעתי! קראתי את שיעורי הבית ואני שמחה לראות אתכם מפגינים ידע כה רב. בואו, שבו בכיסאות ותוציאו את ערכת השיקויים שלכם, כי חוץ מלהקשיב לשיעור היסטוריה קצר, היום תרקחו את השיקוי הראשון שלכם!

שיקוי המוות החי
אחד משיקויי השינה המוכרים ביותר הוא שיקוי המוות החי, והסיבה לכוחו החזק הוא השילוב המנוגד של מרכיביו - שורש האספדל ומרקחת הלענה.
שיקוי המוות החי מכונה כך כיוון שהוא שיקוי שינה כל כך חזק, עד שהוא מסוגל להכניס אדם לשינה כזו שלא יתעורר ממנה לעולם, תרדמת נצחית שתיפסק רק עם לקיחת שיקוי הנגד. ואכן, קרו בעבר מקרים שבהם אדם נטל כמות יתר של השיקוי, ומת.

אז איך בעצם הומצא שיקוי המוות החי? בשביל לדעת זאת נחזור אחורה בזמן הרבה מאוד שנים, לשנת 1764.
באותה התקופה שלטו בבריטניה הקוסמים הצרפתים ביד קשה, וכל הקוסמים הבריטים החליטו לקיים מפגש סודי כדי שיוכלו לחשוב על דרכים לברוח מהמשטר האכזרי. הם נפגשו בבקתה בודדת ביער שומם, במחשבה שאף אחד לא יוכל לעקוב אחריהם לשם. הבקתה באמת הייתה מוסתרת כמו שצריך, אבל המחתרת שכחה שאין דבר המתעלה על חוכמת ילדים. ילד קטן ומחונן בשם גו הגיע לשם, התגנב אחריהם וצותת להם. גו היה ילד עני, שנולד לאבא הגוסס במחלת החברברת החכליל, ושם לעצמו כמטרה להביס את המשטר הצרפתי כדי שיוכל להשיג לאביו תרופות.
אני מבינה לפי הגיחוכים שלכם שאתם לא מאמינים שילד קטן יוכל להביס צבא כל כך גדול, תתפלאו, אבל הוא הצליח! כאשר צותת גו למחתרת הבריטית, הוא שמע מידע שניסו הקוסמים הבריטיים להסתיר מהציבור כדי לא לעורר עוד יותר בהלה. אחוז האנשים המתים עלה, הצרפתים גונבים כסף לבריטים, אנשים התחילו להילחם על אוכל, ועוד ועוד בעיות שהעציבו את ליבו של גו.
בנוסף, הוא שמע שהרבה מאד אנשים חלו בחברברת החכליל, מה שגרם לחשד מידי בקרב הבריטים, שהאמינו שהצרפתים החדירו את החיידקים לבריטניה כדי להחליש אותם לפני המלחמה.
גו, שכונה גו הקטן, החליט לחזור הביתה ולנסות לרקוח שיקוי נגד חברברת החכליל. במשך שבועות על גבי שבועות, הוא עמל ויזע, אך הדבר לא עלה בידיו. יום אחד, כשניסה לשלב כמה מרכיבים וביניהם שורש האספדל, אמו הגיעה הביתה ובטעות הניחה ליד קדירתו מרכיב חדש - מרקחת לענה. גו הקטן ניסה כרגיל את השיקוי על אוסף העכברים שלו, והתפלא מאד כשראה שהשיקוי מרדים אותם. לאט לאט, פיתח גו הקטן את השיקוי, עד ששיקוי המוות החי המוכר לנו כיום כבר ישב מולו בבקבוקון. הוא הוא הצליח לקבוע פגישה עם מפקד המחתרת, ובזמן המלחמה הגדולה הרדימו החיילים הבריטיים את החיילים הצרפתיים, וכך ניצחו בקרב.
פרט לשורש האספדל ומרקחת הלענה, המרכיבים ואופן ההכנה של שיקוי המוות החי שמורים בכספת במשרד הקסמים, שם ישארו עד שתהא סכנה ממשית לקיומם הקוסמים בבריטניה ויהיה צורך להשתמש בשיקוי.
 לצערו הרב של גו, אביו מת לפני שהספיק להשלים לרקוח את שיקוי הנגד, עליו התחיל לעמול ישר אחרי שסיים עם שיקוי המוות החי. מותו של אביו רק עודד את גו למהשיך לחפש תרופה יעילה לחברברת החכליל, ובשנת 1801, שנה לפני מותו שלו, הוא מצא את התרופה המוכרת.

שיקוי החומה
אם חשבתם ששיקוי המוות החי היה השיקוי היחיד שעזר לבריטים לנצח את הצרפתים, בהחלט טעיתם!
באותה פגישה סודית של המחתרת הבריטית בבקתה ביער, נחטף רוקח השיקויים הגאון, ג'ון פררו, ונלקח לביתו של הגנרל הצרפתי, שפקד עליו לרקוח שיקוי התקפה למלחמה. אם יתנגד - יהרגו את משפחתו!
ג'ון המסכן ישב ימים ולילות וחשב כיצד לבצע את בקשתו של הגנרל, עד שצץ במוחו רעיון. הוא עבד זמן רב, חיפש מרכיבים ומרקחות, ערבב וקצץ עד שידיו כאבו, ולבסוף עמד לפניו שיקוי ההגנה המוכר לכול, שיקוי החומה. שיקוי זה הודף את המתקפות בטווח של שלושה מטרים מהאדם שמרח את השיקוי. פררו הערים על הגנרל הצרפתי ואמר לו שכדי שהשיקוי יעבוד, יש להשליכו על האויב.
לכן, בתחילת המלחמה, זרקו החיילים הצרפתים את בקבוקוני שיקוי החומה על החיילים הבריטים כך שלמעשה הבריטים הם אלו שקיבלו את השיקוי והדפו את מתקפות הצרפתים. לבסוף, ניצחו החיילים הבריטים בקרב. לצערו של ג'ון, הגנרל הצרפתי התגנב לביתו בלילה והרג את אשתו וילדיו. במזל, בתו הצעירה אמנדה נשארה בחיים, ובבוא הזמן היא המשיכה את שושלת רוקחי השיקויים של המשפחה.

תלמידים, הרגע לו חיכיתם הגיע! סיימנו עם הסיפורים להיום, ועכשיו נעבור לחלק המעשי.
היום נלמד לרקוח את לא אחר מאשר שיקוי החומה, שהמציא ג'ון פררו בכבודו ובעצמו. השיקוי הזה משתייך לקבוצה הגדולה של שיקויי ההגנה והוא שיקוי בסיסי - אף תלמיד לא יוכל לעבור את הבגרויות בלי לדעת לרקוח אותו.
בשיקוי הזה, בשונה מרוב השיקויים המוכרים, לא נדרש דיוק רב במיוחד בכמויות. לעומת זאת, ישנם כמה גורמים שחייבים להיות מדוייקים, והם זמני ההכנה, גובה האש וטמפרטורת השיקוי. טעות קטנה תוביל לרקיחת שיקוי התלונזי האפל, כלומר שיקוי שנוצר מתוך טעות ברקיחת שיקוי אחר. שיקוי תלונזי עלול לגרום לעיוורות למשך מספר חודשים, ולעתים ההשפעות בלתי הפיכות. אז איך מבדילים בין השניים? למזלנו, זה פשוט מאוד. לשיקוי החומה יש מרקם עיסתי ודביק, והוא נספג במהירות לתוך הגוף. ולעומת זאת, לשיקוי תלונזי יש מרקם נוזלי ומעט ג'לי, והוא נספג לתוך הגוף רק כחצי שעה לאחר השימוש בו, כך שבמקרה ומרחתם אותו על הגוף וראיתם שהוא לא נספג, תוכלו מהר לנקות אותו ולמנוע ממנו להיספג בגוף.

כעת, לאחר שסיימנו לעבור על האזהרות, הוציאו קדרה, הכינו סכין וכף, והתכוננו לשיעור שכולו הנאה. בהצלחה!

ציוד ומרכיבים
● כף בינונית
● קדרת נחושת
● קדרת ברזל קטנה
● 2 אוזני גרביל
● דם צפרדעים
● חצי מבחנה של מיץ מרה
● שלוש שיני דרקון בינוניות
● חופן חיפושיות מיובשות
● ארבעה זנבות נחש

אופן ההכנה
1) מלאו את קדרת הנחושת כמעט עד הסוף במים בטמפרטורת 27°.
2) היזהרו בשלב הבא. הכניסו את מיץ המרה לקדרה הקטנה והרתיחו אותו על אש גבוהה למשך 5 דקות בדיוק.
3) בינתיים רסקו את החיפושיות המיובשות ופזרו אותן אל תוך המיץ תוך ערבוב בקצב של 50 סיבובים לדקה.
4) בתום חמש דקות הנמיכו את האש והמתינו כשתי דקות שמיץ המרה יצטנן. לאחר מכן החזירו את המיץ למבחנה.
5) מלאו את המקום שנשאר במבחנה בדם צפרדעים, סגרו את המבחנה ושקשקו מעט כדי שהכול יתערבב.
6) שפכו לקדרת הנחושת, המלאה במים, חצי מממבחנת מיץ המרה ודם צפרדעים והמתינו. המים אמורים לתסוס ולהוציא עשן לבן - ממש כמו בקדרה שלי, הסתכלו. אם זה לא קורה אצלכם ערבבו מעט את התערובת.
7) קצצו את זנבות הנחש לפרוסות, והכניסו אותם לקדרה אחד אחרי השני. המתינו כ-10 שניות בין פרוסה לפרוסה.
כמו שאתם רואים העשן מתחיל להיעלם, והזנבות כבר מתמוססים. כדי להמריץ את התהליך שפכו פנימה את מה שנשאר במבחנה עם דם הצפרדעים ומיץ המרה.
8) רסקו את שיני הדרקון ושפכו גם אותם פנימה. השיקוי אמור לקבל גוון ירוק זרחני, כמו השיקוי שלי.
9) לסיום, הניפו את שרביטכם כדי לייצב את השיקוי.
 כל הכבוד! הצלחתם לרקוח את השיקוי כהלכה! אתם כנראה באמת רוקחים מצטיינים!
בזאת תם השיעור שלנו, אני בטוחה שמאוד נהנינו. אבל כעת, לאחר שנגמר השיעור, נשאר עוד דבר אחד אחרון לעשות:

שיעורי בית:
קראו את הפרק השני בספר הלימוד.
1) כיצד הפגישה הסודית של המחתרת הבריטית הובילה להמצאת שני שיקויים חדשים? (25 נקודות בית)
2) לדעתכם, איזה מהשיקויים עזר יותר לחיילים הבריטים, שיקוי המוות החי או שיקוי החומה? נמקו. (35 נקודות בית)
3) ציינו את שמות השיקויים המרכזיים במלחמת הקוסמים השנייה. בחרו אחד מהשיקויים והסבירו במילים שלכם כיצד עזר השיקוי לצד המנצח במלחמה. (45 נקודות בית)מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
7048 12913 15700 6510


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2022 - 2007