האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הודעה חשובה - קישורים חשודים!

CSS Overriding Default Text Selection Color
מצנפת המיון
ברוך הבא Guest המערכת זיהתה אותך כלא ממויין, תוכל להתמיין כאן
 

פאנפיקים אחרונים
שם הפאנפיק: חייו הנסתרים של בלק
עודכן ב: אתמול ב-17:51

שם הפאנפיק: פרסי ג'קסון בערים האבודות
עודכן ב: 23.06.2022

שם הפאנפיק: יש בי אהבה והיא תנצח!
עודכן ב: 23.06.2022

שם הפאנפיק: תבוסת הדרקון
עודכן ב: 23.06.2022

שם הפאנפיק: חצויים במשחקי הרעב
עודכן ב: 23.06.2022

 

תגית YouTube
שינוי באופן השימוש בתגית "YouTube" בפורומים. לפרטים נוספים לחצו כאן
 

מאסטרה עד לקיארה
שיעור ראשון
שלום תלמידים ותלמידות, וברוכים הבאים לשיעור הראשון בגילוי עתידות! במקרה וכבר הספקתם לשכוח מההקדמה, אני רוונה, ואני אלמד אתכם גילוי עתידות בשנת הלימודים הזו. בשיעור זה נלמד על התפתחות גילוי העתידות בראי הזמן, ואף ניגע בנושא שבדרך כלל מלמדים בשלבים מאוחרים יותר בשיעורי גילוי העתידות - גילוי עתידות כיום.
אני מקווה שתיהנו מהשיעור, וגם שתלמדו דבר או שניים. אל תשכחו לבוא עם ראש פתוח וראייה נרחבת, וזיכרו שהידע האמיתי והמשמעותי ביותר מגיע מהחוויה עצמה.

--------------------------------------------

גילוי עתידות בראי הזמן
ראשית, כדי שנוכל ללמוד על גילוי עתידות בצורה הטובה ביותר, עלינו לחזור הרבה אחורה - לקוסם הראשון שעסק במקצוע הזה. הגיוני, לא?
האדם הראשון שעסק בגילוי עתידות באופן רשמי היה אסטרה צ'ראבצ'קי, קוסם רב-עוצמה שחי במאה השישית לפני הספירה. באחד הלילות הבהירים, אסטרה יצא עם אשתו, המכשפה אזמה צ'ראבצ'קי, לצפות בכוכבים. בזמן שהם התבוננו בשמי הלילה, אסטרה שם לב למשהו משונה: הכוכבים הסתדרו בצורה ייחודית שיצרה כל מיני צורות. הנושא מאוד סיקרן אותו, ולכן גם בלילה הבא הוא הגיע לצפות בכוכבים, ושוב, כמו בלילה הקודם, הם יצרו את אותן הצורות.
אסטרה חזר לאותו מקום כדי לצפות בכוכבים בכל לילה, והתופעה שהבחין בה התרחשה בכל לילה מחדש. לאחר שבועות ארוכים של תצפיות ורישומים, מהתבוננות קצרה בשמיים, הוא הצליח להבין מה הולך לקרות בעתיד הקרוב. לפעמים, כשהתמזל מזלו, הוא גם הצליח לדעת מה יקרה בעתיד הרחוק.
 


אסטרה חקר את הנושא לעומקו, וגילה דברים חיוניים שמשמשים אותנו עד היום. לאחר מותו, החליטו לקרוא לנושא על שמו - אסטרולוגיה.
אחרי שאסטרה מיצה את חקר האסטרולוגיה, הוא היה בטוח שתחום גילוי עתידות הוא תחום גדול המכיל בתוכו המון נושאים, והוא צדק. יום אחד, בשעת ארוחת הבוקר, הוא לגם מכוס תה מהביל, כשסיים את כל תוכן הכוס, הוא הבחין בצורות בתחתית הכוס. הוא חשב שאם הצורות שנוצרות מהכוכבים בשמיים קשורות לגילוי עתידות, אולי גם הצורות שהתה יוצר קשורות לגילוי עתידות. אסטרה החל לחקור את הנושא במרץ ובהתלהבות, אך הוא לא הספיק להתעמק הרבה בנושא... ימים בודדים לאחר שהתחיל לחקור את סגולותיהם של עלי התה, הוא נמצא מת במיטתו. עד היום איש אינו יודע מהי הסיבה למותו, אך משערים שזה קשור לכך שבאותה התקופה הסתייגו מגילוי עתידות, ועיסוקו של אסטרה במקצוע הזה בוודאי הרתיע קוסמים ומכשפות מסוימים.

לאור הפקפוק באמינותו של מקצוע גילוי העתידות, רק עשור אחרי מותו של אסטרה, קוסם אחר בשם ארכידאוס החל לחקור את הנושא. ארכידאוס מצא כתבים ישנים של אסטרה שעסקו בעלי תה, והחליט להמשיך את המחקר שאסטרה מעולם לא סיים.
הכתבים של אסטרה עזרו מאוד לארכידאוס במהלך המחקר שלו, אך מדי פעם הוליכו אותו שולל. למשל, באחד הכתבים של אסטרה הוא כתב שאחת מסגולותיהם של עלי תה היא היכולת לרפא את האדם שמנבא באמצעותם. אריכדאוס, שהיה בטוח באמיתות הדבר, הפיץ את השמועה ברחבי העיר אג'ילדיו - העיר בה גר.
 

 
אמנם העיר אג'ילדיו נהרסה במהלך "קרבות אג'ילדיו" במאה החמישית לפנה"ס, אך בשנים האחרונות קבוצת קוסמים ומכשפות בנתה שחזור של העיר.

כשהתברר שארכידאוס טעה, העלו אותו על המוקד והעלימו כל זכר למחקר שלו. כתוצאה מכך, קוסמים ומכשפות פחדו להתקרב אל חקר גילוי העתידות במשך שנים. בסופו של דבר, מכשפה צעירה בשם גלדה החליטה לסיים את מה שארכידאוס ואסטרה התחילו לפניה – היא הייתה נחושה בדעתה להבין בדיוק מהן סגולותיהם של עלי התה, וכיצד לקרוא בהם כיאות. היא אכן הצליחה במשימתה, וגילתה שמלבד הקריאה בהם, אין להם עוד יכולות ייחודיות. בנוסף, היא גם גילתה שכדי לקרוא בעלי תה בצורה המדויקת והחדה ביותר, כדאי להשתמש בחליטה של פטל, כדי שיהיה קל יותר להבין את הצורות שמתגלות בתחתית הספל – הרי הפטל כהה, וכך הוא מקל על הקריאה.
גלדה הבינה שיש להוסיף רק מעט מים חמים, ורוב המים צריכים להיות בטמפרטורת החדר, כיוון שכך מרבית מתערובת החליטה נדבקת אל תחתית הספל ויוצרת את הצורות הדרושות לקריאה בעלי תה. היא גם גילתה שככל שהרכיבים של התה טריים יותר, כך הקריאה נעשית מסובכת יותר. עד היום לא יודעים מדוע, אך משערים שזה קורה בגלל ההיגיון בגילוי העתידות שאומר שכדי להבין את העתיד, יש לחזור אל העבר – ולכן מרכיבים טריים הופכים את הקריאה למסורבלת. כמובן שזו רק השערה שאינה מבוססת.

באותה תקופה לא העריכו את האומנות האצילית של גילוי העתידות, ולכן גלדה לא זכתה להוקרה על הגילוי פורץ הדרך שלה. רק שנים לאחר מותה הבינו עד כמה התגלית שלה הייתה משמעותית.
גלדה פתחה את הדלת בשביל קוסמים ומכשפות אחרים שרצו להתעמק בגילוי העתיד, והפחד עצר אותם. בזכותה, גילוי העתידות התקדם משמעותית.

גילוי עתידות כיום
כיום, היחס אל גילוי העתידות, ואל הקוסמים והמכשפות העוסקים במקצוע השתפר, אך הוא עוד לא מושלם. רבים חושבים כי המקצוע הזה מופרך, ומי שעוסק בו הוא שרלטן ומטורף. כתוצאה מהמחשבה השגויה הזאת, מעטים האנשים שממשיכים לחקור ולהתעסק במקצוע, וככל שהזמן חולף, כך פוחתים בתי-הספר לקוסמות שמלמדים את תלמידיהם גילוי עתידות.

לאחרונה, מכשפה מאיטליה בשם קיארה, החלה במיזם הנקרא "כולם יכולים", ובו היא מעבירה הרצאות בבתי-ספר לקוסמות ברחבי העולם, ובהן היא מדברת על חשיבות גילוי העתידות. הדברים שיש לשים לב אליהם כשעוסקים במקצוע הזה, אישים חשובים שתרמו רבות לחקר המקצוע, ואף מדגימה מיומנויות מורכבות בגילוי עתידות. כרגע המיזם עוד בחיתוליו, אך הוא מתקדם בקצב מסחרר - בכל יום קיארה מרצה במקומות רבים, ואט אט גם מגייסת עמיתים שיתנדבו בשביל המטרה האצילית שלה - להגדיל את המודעות לגילוי העתידות.
בעבר כבר היה מיזם דומה, קראו לו "יד אל העתיד". הוא ניסה להשפיע על ילדים קטנים כדי שהם יגדלו להיות קוסמים ומכשפות שתומכים בגילוי עתידות. בסופו של דבר, עצרו את המיזם לאחר שהתגלה שהמתנדבים שהנגישו לילדים הקטנים את גילוי העתידות, בעצם הטילו על הילדים כשפים כדי שהם יחשבו שגילוי עתידות הוא נושא מקודש ואצילי.
כל המעורבים בעניין יושבים היום באזקבאן. אני מקווה, ואני בטוחה שגם אתם מקווים, שהמיזם החדש של קיארה ימשיך לפעול ולתרום עוד שנים רבות ללא פרשות בלתי-חוקיות.

מכיוון שגילוי עתידות הינו מקצוע יותר מעשי מאשר תיאורטי, לא נכתבו ספרים רבים בנושא. הספרים "אורקל החלומות" מאת איניגו אימגו, ו"אותיות לעתיד" מאת קסנדרה בלבלצקי הם הספרים המוכרים ביותר והשכיחים ביותר בתור ספרי לימוד. מלבדם ישנם עוד כמה ספרים בודדים.
בשנה האחרונה, קסנדרה בלבלצקי, מחברת הספר "אותיות לעתיד", התחילה לכתוב ספר חדש. היא עוד לא חשפה הרבה על הכתוב בספר, אך ממה שהיא אמרה ניתן להסיק שרוב הספר עוסק בפירוש חלומות. למרות זאת, לפי מספר קטעים מהספר שהיא החליטה לפרסם, כנראה שהספר שונה מאוד מ"אורקל החלומות".

אין התקדמות ממשית עם חקר גילוי העתידות, והקוסמים והמכשפות שלא התייאשו וויתרו על המקצוע, מתעסקים בעיקר בכדורי בדולח ובקריאות שונות, בעיקר בעלי תה ובמעיים של עופות.
אני בטוחה שאם תרצו, תלמידים יקרים, תוכלו לקדם את חקר גילוי העתידות, ואולי אפילו להיות פורצי דרך כמו אסטרה או גלדה.

שיעורי בית
אני יודעת ששיעורי בית הם לא החלק המהנה ביותר בשיעור, אבל אין ברירה - אני רוצה לדעת שהבנתם את החומר, ולכן אני נותנת לכם מעט שאלות קלילות בתור שיעורי הבית.
אז אלו הם שיעורי הבית שלכם:
1. המשימה הזאת מעט מורכבת, אז אנא מכם, שימו לב לכל הפרטים כדי שתוכלו להצליח. צאו למרפסת ביתכם/חצר ביתכם/פיתחו חלון, והתבוננו בשמיים. מה אתם רואים? איך הכוכבים מסתדרים? תארו במילים את מה שאתם רואים, וכיתבו מה אתם מסיקים מכך. אולי אסון יתרחש בזמן הקרוב, או שבעיה תיפתר בקלות... (40 נקודות בית)
שימו לב, על השאלה הזו אי אפשר לענות ללא קריאת הפרק הראשון בספר הלימוד שלכם.
2. הציעו לקיארה לפחות שני נושאים נוספים עליהם היא יכולה לדבר במהלך ההרצאות שלה, ונמקו מדוע דווקא הנושאים האלה ישכנעו קוסמים ומכשפות לשנות את דעתם בנוגע לגילוי העתידות. (30 נקודות בית)
3. לדעתכם, ממה נובע הזלזול בגילוי העתידות? האם יש משהו שניתן לעשות כדי לשנות את זה? (25 נקודות בית)מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
3720 6055 6397 3459


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2022 - 2007