האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מכתב פרידה / קלישה, היה היה פעם
פורסם ב: Mar 6 2022, 19:41 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 5378
מגדר:female
משתמש מספר: 75549
חפצי המשתמש: צפה

המדף שלי.
מבוטא.
אני חושבת שזה הקטע הכי קצר שאי פעם כתבתי. היה היה פעם, הפעם מנקודת מבטו של תומאס.

מכתב פרידה
[אורך: 466]

רגליו של תומאס שקעו בחול הרך בעודו צועד לעבר המזח. עיניו הכחולות היו נעוצות בחולמנות בשמיים, וידיו מרטו במיומנות את שולי חולצתו המפוארת.
הוא עשה את כל הדרך לכאן מביתו ברגל, כפי שעשה בכל בוקר. הרחובות היו שוממים בשעות אלו, ותומאס יכל לחשוב מבלי שמישהו יעיף בו מבט מלוכלך מזווית עיניו כל עשר דקות. עד שיחזור הביתה, הוא ידע, שעת ארוחת הבוקר תעבור, והוריו יהיו נמהרים ורגוזים. אבל זה לא חשוב. לא כרגע.
כאשר התקרב למזח, הוא החזיר את מבטו אל דרכו, בציפייה לראות דמות חומת שיער יושבת על שפת המזח, שעונה אחורה בשפתיים קפוצות בחוסר סבלנות. אבל הוא לא ראה דבר. המזח היה ריק לגמרי.
תומאס עלה על המזח סוף סוף, ושבבי העץ קידמו את כפות רגליו היחפות. הוא נעצר לרגע לסרוק את המזח שוב, סריקה אשר הובילה לאותן תוצאות, כמובן. הוא העיף מבט לאחור, אך גם על השביל לא עמד איש.
היא וודאי מאחרת שוב, חשב לעצמו תומאס, אבל זה לא התאים לסנדי. היא היתה מגיעה כמעט תמיד בזמן לפגישות הללו, לעיתים לפניו, ולמרות חוסר סבלנותה ישבה וחיכתה לו עד שהגיע. בפעם היחידה שאיחרה, היה זה לאחר שקבוצת הילדות שהציקו לו ארבו לה בדרך לשם והתנפלו אליה. היא הגיעה כשעינה נפוחה ודם זולג משריטה בברכה, והתיישבה לצידו של תומאס בשפה קפוצה כהרגלה. תומאס ראה את הדמעות בעיניה, אבל סנדי לא נתנה להן לצאת.
הוא חש את הבהלה מתגנבת אליו באיטיות, אבל ניער את החשש בנחישות. שנים עברו מאז. לו מישהו היה מנסה להציק לסנדי כעת, הוא היה גומר עם איבר שבור. היא התעכבה מסיבה אחרת. היא תגיע עוד מעט.
אבל היא לא הגיעה, וזה השאיר מקום למחשבותיו לנדוד למחוזות לא נעימים. להוריו, בעיקר.
הוא סילק את מחשבותיו במהירות, והחל לצלוע לכיוון שפת המזח. הוא יישב שם ויחכה לה, כמו שהיא עושה בכל בוקר. זה יקח כמה דקות.
הוא נעצר והתיישב על שפת המזח, עיניו נעוצות באופק, ורגליו מתנדנדות במים בשלווה. הוא נרגע ברגע שבהונותיו טבלו בים, וחש את הפיתוי לקפוץ בבגדיו למים. אבל לא, אמא שלו כועסת עליו מספיק. עדיף להישאר עם חולצה יבשה, גם אם פרומה מעט.
הוא הוריד את מבטו אל חולצתו כשהבחין ששוב פרם את חולצתו בהיסח הדעת, ונאנח. עיניו החליקו הצידה, והוא שם לב למכתב.
בתוך שקית עמידה למים, קשור לאחד מעמודי העגינה. מעטפה חומה קטנה, כמו הסוג שסנדי נהגה להשתמש בו כל הזמן לאחר שקיבלה ביום הולדתה מאמה מעטפות ונייר מכתבים. המעטפות עדיין לא נגמרו, כיוון שסנדי השתמשה בהן רק למקרים מיוחדים.
מקרים מיוחדים = הוא.
תומאס רכן קדימה ותלש את השקית מהעמוד. הוא פרם את הקשר במהירות, מודאג. הוא שלף את המעטפה, ולאחר שקרא את שמו עליה (באותיות עקומות, שכן סנדי לא למדה באופן סדיר קרוא וכתוב בכתב), קרע אותה והוציא את המכתב.

תומאס,
תודה על הזמן שבילית איתי. נאנתי איתך מאוד אד אכשיו, אבל אכשיו אני צריכה ללכת.
אל תבוא אחרי.
מצטערת.
להתראות.
סנדי.

לאחר כמה דקות קם תומאס על רגליו, והשליך את המכתב אל הים השוצף. הוא הגיע הביתה לארוחת בוקר, והפעם הוריו לא העירו לו דבר.

--------------------
User Posted Image

For every mother who ever cursed God for her child dead in the road, for every father who ever cursed the man who sent him away from the factory with no job, for every child who was ever born to pain and asked why, this is the answer. Our lives are like these things I build. Sometimes they fall down for a reason, sometimes they fall down for no reason at all.
- Stephen King, The Drawing of the Three, The Dark Tower.

קלישה • כותבת • סטיבן קינג

חתימת פרישה שלא תתחלף פעם ביומיים / המגדל האפל / קינגקילר כרוניקול / כל הבנות רוצות את בצלאל / פיראטים סגולים שעשויים מגבינה צהובה / שיכורה משוקו / לא קרקר, פתיבר / חלוקו הצמרירי של קרסטומנסי / סופי פסלטר / שומרת החתיכים האבודים / עיניים זה טעים / פיצת השנה / סופרת השנה / כל אחד רוצה להיות חתול צהוב / בעת שלוק פלולים כפושים / Sam She Is / לאן הברווזים הולכים כשהאגם קפוא / למה העורב דומה לשולחן הכתיבה / לעיתים בעיתות משבר נטיות הלב של עיגולים דיפוזיים הולכות מדחי אל דחי / מוזת הסיוטים / ג'ורג' הסקרן / גבינה בולגרית / סוויפטריות / כולם רוצחים בעיר הזאת / בנט בנט בנט / מוזיקה ולא מוסיקה / פיזיקה ולא פיסיקה / קורנפלקס לפני החלב / ניסים לארוחת הבוקר / 505 / אשנפוטל / סשה המהמה שס / כמו לאכול עוגה בחלום / אילו דקירה היתה ריקוד / האימה היא אלה בהירת שיער / Winter Is Coming / פטרוסינלה / בלי פאניקה / 42 / התיקון של תיאוריית הכאוס / רק פושטק עלוב בולע קטשופ קר / עדיין בטאית, אני חושבת / האיש בשחור נמלט לתוך המדבר, והאקדוחן בא בעקבותיו

(sixseasonsandamovie#)

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 6 2022, 21:15 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 30
מגדר:
משתמש מספר: 82563

איזה סיפור אופטימי, מעודד ומשמח.

--------------------
המטבע שניתן לי הוא המטבע שאחזיר, אחרי שאשתיל בו חומצה או יהלומים.

---------
פורסם ב: Mar 7 2022, 16:03 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 26421
מגדר:female
משתמש מספר: 80793

קלישההה מהממתתתתתתת
יואו זה ממש מושלם, ולא קראתי את סדרת הקטעים.
הכתיבה שלך ברמה אחרת, באמת. אני שמחה גם שהקשבת לטיפ שלי וכתבת קטע קצר יותר. זה קולע, מהיר, יש סבלנות לקרוא את זה וזו התנסות מקסימה.
תני לכתוב דיאלוגים, זה יהיה נחמד :)

--------------------

מאיה ★ יותר טובה מכם ★ זיגי
פאראמור • יוני בלוך • רנה ראפ • דיוויד בואי • אמינם • ארקטיק מאנקיז

הייתי מביכה פעם

---------
  פורסם ב: Mar 15 2022, 09:42 AM
צטט הודעה

i think i know... O, no, i do not

פרטי משתמש
חרמשים: 13746
מגדר:male
משתמש מספר: 75038

אהבתי את הקטע, קלישה. מאוד! זה היה קטע מעולה! אני חושב שהכי אהבתי את התיאורים של תומאס. איזנת במדויק את תיאור הדמות ואת הסיפור עצמו. אהבתי!
אבל מה שפחות אהבתי, זה המכתב. אני מבין שהדמות של סנדי היא לא כזו שיודעת לכתוב ולקרוא כל כך טוב, אבל לדעתי, לפחות, שגיאות הכתיב הרסו את כל העניין. הקטע אמור להיות עצוב, נכון? ואני לא יודע, אבל משהו פשוט לא הרגיש לי נכון... אולי פשוט בגלל שהמילים עצמן הן לא מילים שאני רגיל לראות, וזה גורם לי לחשוב בתת מודע: ''מה הן או רות? מה המשמעות שלהן?'' ולמרות שאני יודע מה המשמעות, היא איכשהו מאבדת מעצמה...

טוב ועכשיו אחרי ההערה המוזרה הזו הגיע הזמן להערות על כתיב!

כאשר התקרב למזח, הוא החזיר את מבטו אל דרכו,

זה אמנם ביטוי יפה, אבל האם את בטוחה שהוא מתאים? ממבט ראשון הוא עלול להיות בלתי מובן. אבל אם תשימי במקומו משהו כמו כאשר התקרב למזח, הוא העביר את מבטו אליו, או כאשר התקרב למזח, ניתק את עיניו מהשמיים והפנה אותן אליו. זה יהיה הרבה יותר ברור.

והוא שם לב למכתב.
בתוך שקית עמידה למים, קשור לאחד מעמודי העגינה.

לדעתי, האנטר כאן מיותר. תנסי לקרוא את זה כך: עיניו החליקו הצידה, והוא שם לב למכתב בתוך שקית עמידה למים, קשור לאחד מעמודי העגינה.
נוסף על כך, אני מציע להבהיר מעט מה זאת אומרת שקית עמידה למים. אלא אם כן זו שקית ניילון, זה יכול להיות מבלבל מאוד. לפחות לפי הניסיון שלי.

המעטפות עדיין לא נגמרו, כיוון שסנדי השתמשה בהם רק למקרים מיוחדים.

*בהן. מעטפות זו מילת נקבה, לכן צריך לתת להן נו''ן סופית.

מקרים מיוחדים = הוא.

אהבתי את זה שהעשרת טיפה את ההסבר על הקשר ביניהם :>

הוא פרם את הקשר במהירות, מודאג. שלף את המעטפה

אני לא יודע אם זו שגיאת מקלדת או שעשית את זה בכוונה, אבל חסרה מילה לפני ה''שלף''.

לאחר כמה דקות קם תומאס על רגליו, והשליך את המכתב אל הים השוצף, הוא הגיע הביתה לארוחת בוקר, והפעם הוריו לא העירו לו דבר.

אני חושב שהמשפט כאן ארוך מידי, ושיש בו את ו' החיבור יותר מן הנחוץ. אני מציע לשים נקודה במקום הפסיק אחרי ה''שוצף'', כי בלעדיה, כל המשפט הופך לארוך מידי ואז יותר קשה להבין אותו.

לא הייתה לי שום כוונה לפגוע, קלישה :) אני יודע שבשתיים-שלוש ההערות האחרונות אולי יצאתי מעט מהקווים, אבל תדעי לך שבקושי היה לי על מה להעיר, כי את כותבת כל כך יפה :)

--------------------
נתנאל - 14 - הוא/אתה - טניס שולחן - קללות שמערבות ברווזים, שלייקס, צבי הנינג'ה ושיבולת שועל קוואקר

User Posted Image

:Alastor once said
''!tasty''
''excuse me? I am in the middle of breakfast''
''!thanks for another forgetable experience''
''!well, that was a productive meeting''
''!yes indeedy''
''!I love seeing wastefull souls struggle to accomplish somthing meaningful and fail spactaculary''
''...this face was made for radio''
''...Ah, you are the one who ruind my coat! I definitly remember you now''

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
338 1330 777 418

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007