האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור מקום||הוגוורטס
פורסם ב: Dec 25 2019, 14:13 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 25138
מגדר:female
משתמש מספר: 65564
חפצי המשתמש: צפה

הוגוורטס

User Posted Image

שם: הוגוורטס.

סוג תושבים: ילדים, תלמידים הנשלחים לשם במטרה ללמוד לשלוט על הקסם שלהם ולהסתגל וללמוד על עולם הקוסמים.

מקום: סקוטלנד, מיקום מדויק אינו ידוע כי אינו מפי.

שנת הקמה:
בערך 990 לספירה.

מייסדים: גודריק גריפינדור, הלגה הפאלפאף, רוונה רייבנקלו, סלאזאר סלית'רין.

היסטוריה

הוגוורטס הוקם בשנת 990 בערך על ידי ארבעת המייסדים "גודריק גריפינדור", "הלגה הפאלפאף", "רוונה רייבנקלו" ו"סלאזאר סלית'רין". מכיוון שלא הסכימו באישיות אותה חשוב לראות בתלמידים וכיצד לקבל תלמידים לבית הספר, נוצרו ארבעת הבתים, כל בית לפי תכונת אופי אותה אחד המייסדים העריך. גריפינדור (על השם גודריק גריפינדור) הוא הבית לאמיצים ולטובי לב, הפאלפאף (על שם הלגה הפאלפאף) הוא הבית לטובי לב ואלו שלא מתאימים לאף בית, רייבנקלו (על שם רוונה רייבנקלו) הוא הבית לחכמים, יצירתיים ואינטיליגנטים, וסלית'רין (על שם סלאזאר סלית'רין) הוא הבית לנחושים. בשלב מסוים סלאזאר סלית'רין התסכסך עם שאר המייסדים כשטען שלא צריך לתת לבני מוגלגים (אנשים קסומים בעלי רקע מוגלגי, רקע בלי קסם) ללמוד בבית הספר, וכי הוא צריך להיות "טהור דם" (אנשים קסומים שכל משפחתם קוסמים ובלי עבר מוגלגי חסר קסם). סלאזאר עזב את בית הספר, איך לא לפני שהקים בו בסודיות את חדר הסודות, שיפתח בעתיד על ידי טום רידל (וולדמורט). במהלך השנים היה את טורניר הקוסמים המשולש (טורניר קסם בין בתי הספר לקוסמים דומשטרנג, בובאטון והוגוורטס) שהופסק לאחרי מקרי מוות. השנים חולפות וטום רידל היורש של סלית'רין מגיע לבית הספר, ובמהלך השנים 1942-1943 טום פותח את חדר הסודות בלחשננית (תכונה אצל חלק מהקוסמים הנותנת להם את היכולת לתקשר עם נחשים) משחרר את הבסיליסק (נחש ענק המסוגל לאבן כל אחד במראה עיניו) וגורם לבני מוגלגים להתאבן ולמותה של מירטל מבית רייבנקלו (שלאחר מותה רוח הרפאים שלה משוטת באחד משירותי הבנות וזוכה לכינוי "מירטל המייללת", בגלל הבכי שלה על כל דבר). מכיוון שבית הספר בסכנת סגירה וטום לא רוצה לחזור לבית היתומים, הוא מחליט להפליל את רובאוס האגריד (שלאחר רחמיו של אלבוס דמבלדור הפך לשומר הקרקעות של הוגוורטס), תלמיד שנה שלישית שמגורש בעקבות זאת מבית הספר ונשללת ממנו הזכות לעשות קסמים. בנוסף, הוא מפסיק את השימוש בחדר הסודות. הוא משאיר יומן שהוא הורקרוקס (חפץ שיש בו חלק מהנשמה) שדרכו חדר הסודות יוכל להפתח שנית. עוד שנים חולפות והארי פוטר וחבריו מגיעים לבית הספר ב1991, במהלכה הם מנסים למצוא את אבן החכמים כדי למנוע מוולדמורט לחזור, והם מצליחים. בשנתם השנייה חדר הסודות נפתח שנית על ידי ג'יני וויזלי מגריפינדור, שהשתלט עליה הורקרוקס היומן והארי פוטר מציל אותה, כשמתגלה האמת על האגריד ומוכחת חפותו. בשנתם השלישית הם מוכיחים את חפותו של הסנדק של הארי פוטר, סיריוס בלק, שהואשם ברצח מוגלגים וברצח פיטר פטיגרו. בשנתם הרביעית טורניר הקוסמים המשולש חוזר, כשבסופו וולדמורט (טום רידל) חוזר וסדריק דיגורי מת. כעבור שלוש שנים ולאחר שבע שנים מתחילת לימודם בהוגוורטס, הארי פוטר וחבריו מצליחים להביס את וולדמורט בקרב על הוגוורטס. לאחר הקרב על הוגוורטס הבית ספר משופץ.

שנת הלימודים בהוגוורטס

הלימודים מתחילים ב1 לספטמבר, התלמידים צריכים להגיע לבית הספר בעזרת הרכבת "הוגוורטס אקספרס" שיוצאת בשעה 11 ברציף 9 ושלושת רבעי. התלמידים מגיעים במרכבות לטירת הבית הספר (פרט לתלמידי השנה הראשונה, שחוצים את האגם השחור בדרכם לטירה). תלמידי השנה הראשונה מתמיינים לאחד מהבתים, הסעודה מתחילה והמנהל\ת נושא\ת נאום. התלמידים מובלים על ידי המדריכים אל המגורים, מקבלים מערכת שעות והשנה מתחילה. השנה פועלת כמו בית ספר פנימייה רגיל. מערכת שעות, ללא הפסקות, יש את חופש חג המולד ושני סימסטרים, והלימודים מסתיימים בשבוע השלישי של יוני עם סעודה ענקית, לאחר המבחנים המסכמים בשבוע הראשון וקבלת התוצאות בשבוע השני. בסוף השנה גם מקבלים את התוצאות על אליפות בתים, תחרות המתקיימת בין ארבעת הבתים במהלך השנה, בה כל בתים צובר נקודות (מרוויח על התנהגות טובה ומפסיד על רעה), ובסיום השנה מוכרז הבית שצבר הכי הרבה נקודות שמקבל את "גביע הבתים". בבית הספר יש אפשרות להצטרף לקבוצת קווידיץ', ספורט קוסמים הדומה לכדורגל. בשנה השלישית יש אפשרות לבחור אילו מקצועות אתה רוצה ללמוד בנוסף למקצועות הרגילים ובשנה החמישית יש בגרויות שיגידו לך לאיזה מקצועות בעולם הקוסמים אתה יכול להתקבל. הלימודים בהוגוורטס הם שש או שבע שנים, תלוי מתי אתה בוחר לסיים ללמוד.

מנהלים ידועים:

אלבוס דמבלדור: בין השנים 1956-1997.

דולורס אמברידג': בשנת הלימודים 1995-1996.

סוורוס סנייפ: בשנת הלימודים 1997-1998.

מינרווה מקגונגל: לאחר הקרב על הוגוורטס ועד 2008 בערך.

אמרנדו דיפט: לא ידוע לי אך ידוע לי שהוא ניהל את הוגוורטס בתקופה שוולדמורט למד.

פיניאס ניגולוס: לא ידוע.

מורים ידועים:

סוורוס סנייפ: התגוננות מפני כוחות האופל, שיקויים.

דולורס אמברידג': התגוננות מפני כוחות האופל.

מינרווה מקגונגל: שינוי צורה.

אלבוס דמבלדור: שינוי צורה.

פומונה ספראוט: צמחים.

הוראס סלהוגרן: שיקויים.

פיליוס פליטיק: לחשים.

קווירניוס קווירל: התגוננות מפני כוחות האופל.

רובאוס האגריד: טיפול ביצורי הפלא.

גילדורי לוקהרט: התגוננות מפני כוחות האופל.

רמוס לופין: התגוננות מפני כוחות האופל.

ברטי קראוץ' הבן: התגוננות מפני כוחות האופל.

אלקטו קארו: חקר המוגלגים.

אמיקוס קארו: התגוננות מפני כוחות האופל.

אורורה סיניסטרה: אסטרונומיה.

ספטימה וקטור: כשפומטיקה.

בתשלדה בבלינג: חקר לחשים עתיקים.

קאת'ברס בינס: תולדות הקסם, המקצוע היחיד המלומד על ידי רוח רפאים.

סיביל טרלוני: גילוי עתידות.

פירנזה: גילוי עתידות.

סילוונוס קטלבורן: טיפול בחיות הפלא.

גרבלי פלנק: טיפול בחיות הפלא.

סילוונוס קטלבורן: טיפול בחיות הפלא.

קווירניוס קווירל: חקר המוגלגים.

צ'ריטי ברבאג': חקר המוגלגים.

רולנדה הוץ': תעופה.

צוות ידוע נוסף:

רובאוס האגריד: שומר הקרקעות.

פופי פומפרי:
אחות.

רונלדה הוץ': שופטת ואחראית תעופה וקווידץ'.

ארגוס פילץ': שרת.

אירמה פינס: ספרנית.

דובי: גמדון בית המשרת במטבח ומסדר את החדרים.

ווינקי: גמדונת בית המשרתת בטמבח ומסדרת את החדרים.

המנון:

הווגורטס, הוגוורטס,
הוגי הוגי הוגוורטס.
כולנו כאן רוצים ללמוד.
מזקן ועד טף; מקריח כמו דף
עד תינוק עם אפונצ'יק ורוד.
הראש שלנו כאן זועק לתוכן של ממש,
ביינתיים הוא חלול וריק מלבד אבק וקש.
על כן למדנו עוד ועוד
בתקופתנו כאן,
ועל הלימודים נשקוד
עד שייצא עשן.

תמונות, ציטוטים ודברים נוספים:

"בית הספר הוגוורטס, המקום הבטוח בעולם."- אלבוס דמבלדור.

"לעולם אל תדגדג דרקון ישן"- הכיתוב על סמל בית הספר.

User Posted Image-סמל בית הספר.

User Posted Image-הוגוורטס.

User Posted Image-ארבעת המייסדים.

דעתי האישית:

הוגוורטס לדעתי מקום נפלא, הייתי רוצה ללמוד שם. כל האווירה, המורים, הדברים המיוחדים. כל אחד היה רוצה ללמוד שם ולהרגיש את הפנטזיה של המקום. בלי המקום הזה כל האירועים שקרו בהארי פוטר לא היו קיימים כי זה המקום הכי מרכזי בספרים. אני אוהבת את זה שזה מקום מפלט לכולם, שחלק מהילדים שלא יכולים לחזור הביתה יכולים להישאר. מעניין אותי שם הרבה דברים, כמו איזה בית אני בהוגוורטס או מה אני רואה בראי של ינפתא, זה בין המקומות הכי מעניינים וחשובים בהארי פוטר. אני חושבת שזה המקום הכי בטוח והכי לא בטוח בהארי פוטר כי מצד אחד, המקום הזה שומר עליך מהרבה דברים ומצד שני כל הסכנות נמצאות שם.

מקווה שנהנתם מהסיקור,
הסוף!

--------------------
שירה ♫ ☀ שרלוק הוא ארנב ♫ מוזיקה זה החיים ☀ תשתתפו בהספרים כן? ♫ אוכל זה החיים ☀

User Posted Image

סוף חתימה!

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 30 2019, 13:03 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 12859
מגדר:male
משתמש מספר: 69871

קווירל לא לימד חקר המוגלגים אלא התגוננות.
המוטו הוא 'אל תדגדג דרקון ישן', בלי לעולם.
ווינקי לא משרתת בטמבח...
גריפינדור הוא לא הבית לטובי הלב

--------------------

סיקור פאנפיקאי - דולפין

מתישהו אני אשכרה אשב ואכתוב את אַבְשָׁלֵם, ואז אתם תדעו באמת איך אני מרגיש בנוגע למיתולוגיה הכנענית.

אני ווילי.
לא וונקה, אלא-
*נשימה עמוקה*
סר וויליאם רופוס השני, מלך אנגליה, שליט ווילס, מושל הגוש הבריטי, נשיא תבל, הגדול מכולם, ואס הנום השלישי, מנהיג הגזע האנושי וקיסר העולם העליון, העליון על כולם.
הבנתם?

וויל|רופוס🦊נצנץ🦊דתי🦊שועל אדום

בא לי טוסט.
[/I]

---------
פורסם ב: Dec 30 2019, 17:00 PM
צטט הודעה

Living with my eyes closed

פרטי משתמש
קבוצה: מעצב האתר
חרמשים: 10000
משתמש מספר: 65051

QUOTE (וויליאם אגנס @ Dec 30 2019, 12:29)
קווירל לא לימד חקר המוגלגים אלא התגוננות.
המוטו הוא 'אל תדגדג דרקון ישן', בלי לעולם.
ווינקי לא משרתת בטמבח...
גריפינדור הוא לא הבית לטובי הלב

קווירל לימד את מקצוע חקר המוגלגים לפני שנסע לאלבניה (שם הפך לאוכל מוות) ולפני ששימש כמורה להתגוננות במשך כשנה.

לגבי המוטו של הוגוורטס, המוטו בלטינית הוא- "דראקו דורמייס נונקום טיטילאנדוס". המילה "נונקום" פירושה "אף פעם" או "לעולם לא". הטעות היא בתרגום.

לגבי ווינקי, בספר הרביעי מצוין שהיא עובדת יחד עם דובי במטבחים, אך מעולם לא התרגלה למקום אחרי שגורשה מבית קראוץ' והעבירה את מירב זמנה בהשתכרות.

ואוו, איזה כיף לראות סיקורי מקומות, ובעיקר מקום חשוב כמו הוגוורטס! אנחנו שוכחים לפעמים כמה חשובים הם המקומות הקסומים, לא פחות מהדמויות עצמן.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 31 2019, 21:42 PM
צטט הודעה

‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 10004
מגדר:
משתמש מספר: 70845

כל הכבוד על הסיקור המפורט והיפה!
כל כך נהניתי לקרוא אותו. הוא היה כתוב בצורה יפה, מסודר ומפורט כראוי.
מצפה לראות עוד סיקורים כאלו ממך בעתיד. ^^

---------
פורסם ב: Mar 28 2020, 20:37 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 0
מגדר:
משתמש מספר: 71532

נהניתי מאוד אשמח לעוד סיקורים כאלו

---------
פורסם ב: Mar 31 2020, 16:00 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 25138
משתמש מספר: 65564

QUOTE (פוטרהדס @ Mar 28 2020, 20:08 PM)
לקחת את כל התשובות מעריצה
כל הכבוד

היי פוטרהדס וברוך הבא\ה להארי פוטר פורטל! ההודעה ששלחת היא הודעת ספאם, זאת אומרת הודעה שעוברת על החוקי הפורום או החוקי הגלובאלים. במקרה שלך את\ה לא כתבת תגובה מתאימה לדיון ואני ממליצה לך להסתכל בבמדריך לכתיבת תגובה בסיקור, בנוסף, את\ה הקפצת את האשכול. מה זאת אומרת? תגובה שהפעם האחרונה שהגיבו בה הייתה לפני שלוש שבועות או יותר.
אני תמיד אשמח להכיר ותמיד פה כדי לדבר, המשך יום נעים,
שירה.
ננעל! (:

--------------------
שירה ♫ ☀ שרלוק הוא ארנב ♫ מוזיקה זה החיים ☀ תשתתפו בהספרים כן? ♫ אוכל זה החיים ☀

User Posted Image

סוף חתימה!

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007