האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבחירות לראשות הבתים לשנת הגובלין 24 נפתחו! פרטים נוספים בפורומי הבתים

דרושים פרופסורים, בטאים ומעצבים לשנה״ל הגובלין 2024!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

זואי צל-ליל || סיקור דמות
פורסם ב: Oct 14 2019, 16:55 PM
צטט הודעה

Live and let live

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10645
מגדר:female
משתמש מספר: 63732
חפצי המשתמש: צפה

*חשוב לי מאוד לומר שאני בכלל לא עשיתי את כל העבודה, והדבר המושלם הזה עשה אפילו יותר ממה שאני עשיתי. אז תסגדו לה.
**אנחנו אומרות ומדגישות, כל הסיקור מלא בספויילרים, שכבר אין טעם לסמן. לא לקרוא אם אל קראתם פרסי ג'קסון. תודה.

זואי צל-ליל || סיקור דמות

User Posted Image

תעודת זהות:

שם: זואי צל ליל, Zoë Nightshade
הספר ממנו היא לקוחה: פרסי ג'קסון
תאריך לידה: אין
משפחה: בתו של הטיטאן אטלס, אחות להספרידיות

תקציר הספר במילים שלנו:
גרובר מצא שני חצויים רבי עוצמה, וקרא לפרסי, אנבת' ות'אליה כדי לעזור לו להביא אותם. בפנימייה שבו הוא נמצא, נמצאת מפלצת אשר חושדת בשני החצויים. כאשר פרסי רואה את המפלצת חוטפת אותם, הוא יוצא לבד להילחם בה. הוא כמעט מפסיד כשחבריו באים ומנסים להצילו. הם גם לא מצליחים, וחושבים שהגיע סופם עד לכניסתן של הציידות אשר מביסות אותה ומפילות אותה, אך גם את אנבת', מהצוק. הציידות מצליחות לשכנע את ביאנקה, החצוייה החדשה, להצטרף אליהן. ארטמיס צריכה לצאת לחיפוש אחר יצור העלול להשמיד את האולמפוס ביום אמצע החורף. כאשר היא יוצאת היא נלכדת בשבי והציידת זואי צל ליל דורשת מסע חיפושים. היא, ביאנקה, ת'אליה וגרובר יוצאים למסע החיפושים, וולאחר זמן מה פרי מצטרף אליהם. הם עוברים תלאות רבות בספר, אך האם יצליחו בכל זאת להחזיר את ארטמיס, ועם זאת למצוא את אנבת', לפני יום אמצע החורף?

התקציר שנמצא בגב הספר:
כשפרסי ג'קסון מקבל איתותי מצוקה דחופים מחברו גרובר, הוא מיד מתכונן לצאת לקרב. הוא יודע שיזדקק לעזרת חבריו בני האלים בעלי הכוחות המופלאים, וכן לחרבו הקסומה "אנקלוסמוס"... ולטרמפ מאימא!
פרסי וחבריו ממהרים לעזרתו של גרובר, ולומדים שגרובר גילה תגלית חשובה: שני חצויים חדשים, בנים לאל בלתי ידוע, שעצם קיומם משנה את מאזן הכוחות האולימפי. אבל הפתעות נוספות אורבות להם. הטיטאן קרונוס טמן להם מלכודת קטלנית, והגיבורים הצעירים נופלים עד מהרה בפח.
כעת ניצב פרסי מול האתגר הגדול ביותר שידע: הנבואה המצמררת בדבר קללת הטיטאן.

מידע על הדמות:
היכן נולדה וגדלה - זואי נולדה לטיטאן אטלס, וגדלה בגן ההספרידות (היא אחת ההספרידות- נימפות השקיעה)
היכן היא מופיעה בפעם הראשונה - זואי צל ליל מופיעה בפעם הראשונה כאשר היא, ארטמיס ושאר הציידות מצילות את פרסי וחבריו (ללא אנבת', שקפצה על גבו של אטלס כשהוא נפל מן הצוק) מהטיטאן אטלס
מעשיה במהלך הספר - זואי היא העוזרת הראשית של ארטמיס, ולכן, כאשר ארטמיס נכלאה בשבי, היא דרשה לצאת למסע חיפושים, שאותו היא ניהלה.

מה הקשר שלה לדמות הראשית - היא אחת הציידות, העוזרת הראשית של ארטמיס. חלק מהציידות עברו עם פרסי וחבריו את מסע החיפושים, והיא ביניהן. הצילה ביחד עם הציידות וארטמיס את פרסי וחבריו בתחילת הספר.

מה מצבה בסוף הספר- בסוף הספר, זואי נהרגה לאחר מלחמה באביה, הגנרל. היא נפצעה מהדרקון אשר שמר על עץ התפוחים שבגינתה לשעבר, ונהרגה מפצעיה וממכת אביה.
מילתה האחרונה הייתה "כוכבים".

אופי:
טוב, זואי צל-ליל. דבר ראשון שאפשר לומר עליה, זה שהיא עקשנית. זואי פועלת בדרך שלה, לפי מה שהיא חושבת והיא תמיד מוצאת את הדרך שלה לעשות דברים גם בתוך הגבולות שמציבים לה. אם היא תראה לנכון לעשות משהו מסויים, היא תעשה אותו בלי להסס. זה נובע גם מהאומץ הרב שיש לה, שהוא אחת מהתכונות החזקות הבולטות שלה שרואים מיד על ההתחלה. כל אלה, הן תכונות חשובות בשביל גיבור במיוחד במסע חצויים.
למרות זאת, זואי היא בנאדם נוקשה, וחזק, והיא מצפה מאחרים להיות כמוה. זה מוביל לכמה סיכסוכים לא קטנים בינה לבין שאר חברי הקבוצה, והיא יודעת מה זו מלחמה ומה זה קרב אמיתי, ונכונה להשתתף באחד כזה כל רגע נתון. יש לה ידע רב בחץ וקשת, והיא נאמנה מאוד לארטמיס. היא ציידת חזקה, ומיומנת, ומוכנה להקריב את חייה למען המטרה שהציבו לה. כל אלה תכונות מאוד

חוות דעת:
לפי דעתינו זה יפה שיש השקעה רבה כל כך בזואי, שמופיעה רק בספר השלישי (ועוד מתה בסוף!).
כמו שאמרתי, זואי מאוד נאמנה לארטמיס. יש ביניהן קשר חזק, ואמיתי, וזואי מוכנה לעשות כל דבר שארטמיס תצווה עליה לעשות. אז, די קשה לא לחבב דמות שנאמנה לאלת הציידות - או לחלופין, אחת הדמויות הכי כיפיות בספר. ממש קל להתחבר אליה, ולמרות שהיא קצת מסתכסכת עם כולם, היא דמות נהדרת שהרשימה אותנו מאוד (זה הסוף שלך ריק).

פאנארטים:

User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

User Posted Image

"Stars. I can see the stars again, my lady."

- זואי לפני מותה

מזכירה שוב שהמושלמת הזו גם כתבה פה המון ועשתה חצי אם לא יותר. לא עשיתי את זה לבד.

--------------------

🛸

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 14 2019, 17:02 PM
צטט הודעה

?mind if I slither in

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 46223
משתמש מספר: 69745

עאע אחת הדמויות היותר אהובות עלי בפרסי ג'קסון זאת זואי.
והסיקור מושקע ומלא בפרטים הנחוצים.
חוות הדעת האישית מאד מפורטת והפאנארטים מאד מוסיפים.
הציטוט בסוף מתאים ומוסיף מאד. אבל לפי דעתי אולי היה אפשר להוסיף עוד טיפה ציטוטים. אבל זו רק דעתי.
אניוואי, הסיקור באמת טוב.
וסליחה עם פגעתי.
אז, כל הכבוד:)
תמשיכו שניכן לסקר כי אתן עושות את זה מדהיםם3>

--------------------

Emotions are never black and white, They are more like symptoms

User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

♡♡♡

---------
פורסם ב: Oct 14 2019, 17:05 PM
צטט הודעה

My body - my choice

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 25052
משתמש מספר: 63149

אעאעאעאע
העלית את זההההה
ואת מושלמתתתתתתתת
והעיצוב שלך יצא כלכך יפהההההה

--------------------

הרמיוני||She/Her

Your skin isn't paper don't cut it
Your face isn't a mask don't hide it
Your size isn't a book don't judge it
Your life isn't a movie don't end it

?If the story's over, why am I still writing pages

---------
פורסם ב: Oct 14 2019, 18:25 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
חרמשים: 2388
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

QUOTE (הרמיוני רון הארי אלופים @ Oct 14 2019, 06:37 PM)
אעאעאעאע
העלית את זההההה
ואת מושלמתתתתתתתת
והעיצוב שלך יצא כלכך יפהההההה

היי, הרמיוני רון הארי אלופים, לצערי זו תגובת ספאם, מפני אינה נחשבת ל'תגובה בונה'.
זוהי אזהרה לפני אזהרה בעל פה, אנא אל תחזרי על כך.

עכשיו לסיקור.
זה סיקור מאוד יפה, ואהבתי את כל הפאנארטים והציטוט שהוספת בסוף. אכן שובר לב.
עכשיו כמה הערות:
לא הוספת את תקציר הספר מהכריכה שלו, שזה אחד מהקריטריונים במדריך לסיקור דמות
בנוסף, התקציר שכתבת היה פחות תקציר של הספר ויותר קיצור של מאה העמודים הראשונים פחות או יותר, וזה קצת חבל לדעתי.
לדעתי היית יכולה גם להוסיף יותר במידע על הדמות, ולא לעבוד רק עם הקריטריונים הרשומים במדריך ולהוסיף עוד קצת בעצמך 3:
וגם, מה שכתבת בחוות דעת לא הייתה חוות דעת. זה היה מידע על דמות. לצערי אין לך חוות דעת על הדמות, מה שאני אישית הכי אוהבת לקרוא כשאני קוראת סיקורים.
קודם תערכי את הסיקור לפני שאוכל להוסיף אותו ללינקייה, אבל זה באמת סיקור יפה ומעוצב מדהים D:

--------------------
"You know... maybe you're right, Flap. Even If I'm not who I'm supposed to be, I like who I am right now."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 14 2019, 20:30 PM
צטט הודעה

Live and let live

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10645
משתמש מספר: 63732

הוספתי את תקציר הספר, ושיפרתי את חוות הדעת האישית.
אין על זואי כל כך הרבה מידע וזה מה שהצלחנו להביא, מצטערת.
מקווה שזה יותר טוב, ותודה על ההערות.

--------------------

🛸

---------
פורסם ב: Oct 14 2019, 21:11 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
משתמש מספר: 55840

זואייי
והפאנארטים ממש מהממים
ובכללי הסיקור ממש מקסיםם 3> גם אהבתי ממש את הציטוט שהוספתן בסוף, והאמת שאישית בניגוד לרות לא הרגשתי שצריך להוסיף עוד ציטוטים כי הציטוט הזה כזה מיוחד ביחס לציטוטים אחרים שלה.
אבל זו כמובן החלטה שלכן, בסופו של דבר

כן יש לי כמה הערות על הסיקור, ואתן כמובן מוזמנות להחליט אם להקשיב להן או לא
קודם כל, בעיקרון צריך לפי המדריך גם תקציר שלכן וגם תקציר מגב הספר, אם אני לא טועה - אז כדאי שתוסיפו גם את התקציר מגב הספר (התקציר כאן שלכן, נכון?).
חוץ מזה, אם אני זוכרת נכון, זואי נמצאת רק באחד הספרים בסדרה (השלישי, נכון? קללת הטיטאן), אז כדאי שתכתבו באיזה ספר לדעתי.
עוד משהו - חוות הדעת שכתבתן עליה היא בתכלס יותר תיאור של האופי שלה. אני חושבת שזה גם ממש חשוב ולדעתי כדאי לכן שתשאירו את זה, אבל תחת הכותרת אופי הדמות או משהו בסגנון. ואני חושבת שיכול להיות נחמד אם תכניסו את הנבואה וגם תסבירו על זה שהיא הלכה למרות שהיא עומדת למות וזה מראה כמה היא אמיצה והכל, זה יכול להיות ביסוס נחמד. בכל מקרה בחוות הדעת נראה לי שיהיה יותר הגיוני להכניס מה הדעה שלכן על הדמות, אם אתן אוהבות אותה ולמה וכו'.
אה ודבר אחרון וקטן שאם לא מפריע גם לכן אתן ממש מוזמנות להתעלם ממנו - טיפה הפריע לי שבמידע על הדמות, יש אנטרים בין חלק מהסעיפים ובין חלק אין.

בכל מקרהה סיכום ממש מקסים ומושקע ואני מחכה לראות עוד סיקורים שלכן 3> 3> ההערות הן רק דעה שלי ואתן לא חייבות להקשיב, ובכל מקרה אל תפגעו מהן או משהו כי זו לא המטרה וזה בהחלט סיקור מקסימי.
אז כל הכבוד לשתיכן על הסיקוררר 3>

עריכה: אופס אני רואה שאלכס העירה כבר על חלק מהדברים ושערכתן
אז תתייחסו למה שהיא לא אמרה עוד ><

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 14 2019, 21:56 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
חרמשים: 2388
משתמש מספר: 62302

זה טוב שהוספת את תקציר הספר ואני רואה שהוספתן עוד הרבה בחוות הדעת אבל בכל זאת, הרוב שם זה באמת מידע על דמות. אתן לא דיברתן שם על למה אתן אוהבות את הדמות, אתן פשוט הסברתן את האופי שלה ואיך זה משפיע על הספר. באמת כדאי שתוסיפו יותר דעה ופחות מידע על הדמות, ואת כל תכונות האופי תוכלו להוסיף במידע על הדמות D:

--------------------
"You know... maybe you're right, Flap. Even If I'm not who I'm supposed to be, I like who I am right now."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 16 2019, 09:41 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 13404
משתמש מספר: 33977

יא, היה לי פלשבאק לכשקראתי את הספרים אי אז, אם זכור לי נכון אהבתי ממש את הדמות והסיקור עזר לי להיזכר בזה.
כאילו מרגישה שהייתי רוצה להבין יותר איך היא מרגישה כדמות ולא רק פרטים יבשים, כאילו בנוסף לפרטים הייתי רוצה לקרוא דברים שמשקפים יותר עליה כעל דמות. כמו נגיד אם זה היה סיקור על סנייפ אז יש את המידע עליו של מתי למד ומה הוא מלמד וזה שהוא היה סוכן כפול, והיחס שלו להארי שהוא היה המורה שלו אבל נגיד ביחס לזה שהיה המורה שלו הייתי רוצה לראות שהוא היה קשה אתו ודברים שיותר מראים את הדמות שלו כממורמר ומסתורי שהם די מאפיינים שלו לאורך רוב הספרים. אז כנל לגבי הדמות, רשום מי היא היתה לפרסי טכנית, אבל מי היא היתה מבחינתו? איך הוא חווה אותה איך שאר הדמויות חוו אותה? יש יותר מזה בחוות דעת אבל אני חושבת שזה היה מוסיף, השילוב של העובדות עם התחושה שהדמו מעבירה.
בלי קשר, כל דמות שמתחברת לארטמיס היא מעולה כמו שצויין כי ארטמיס הכי טובה זאת עובדה

--------------------
ניקו
26, אח וטרינרי, תמיד זקוק לקפה, לשון פניה מעורבת\זכר

User Posted Image

פופ, אינדי, אלטרנטיבי, רוק \ משחקי וידאו \ סדרות \ סרטים \ ספרים
"You can let it go
You can throw a party full of everyone you know
And not invite your family
'Cause they never showed you love
You don't have to be sorry
For leaving and growing up"

---------
פורסם ב: Oct 16 2019, 12:31 PM
צטט הודעה

בילי קרמייקל היה שם

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 216526
משתמש מספר: 61386

אוי אוף המוות שלה שבר אותי.
היא דמות שממש אהבתי. ):
הסיקור שלכן ממש נהדר ולא הייתי מתיימר לעשות יותר טוב ממנו.
נ"ב: בתקציר של הספר במילים שלכן כתבתן 'פרי' במקום 'פרסי' בשורה השישית אם אני לא טועה. ^^

--------------------

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8164 18908 18995 19399

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007